آموزش معامله

۱۶ نکته مهم برای ترید بیت کوین

ترید بیت کوین برای بسیاری از فعالان در بازارهای سرمایه گزینه‌ای قابل توجه است. ترید می‌تواند فراتر از یک سرگرمی، تبدیل به یک منبع درآمد مناسب و محلی برای یادگیری باشد. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که ورود به بازارهای مالی با هدف کسب سود تنها در سایه کسب دانش در این حوزه امکانپذیر است. متاسفانه افراد زیادی بدون داشتن مهارت کافی تصمیم به ترید کردن می‌گیرند که در نهایت متحمل ضررهای هنگفت می‌شوند.

با توجه به این موضوع  در این مقالۀ والکس، به ۱۶ نکته مهم برای ترید بیت کوین خواهیم پرداخت. این نکات بر اساس تجربۀ تریدرهای حرفه‎ای و نیاز تریدرهای تازه‌کار انتخاب شده و بعضی از این نکات در بازارهای دیگر هم کاربردی است. اگر شما هم قصد دارید تا از ترید کردن بیت کوین کسب درآمد کنید حتما این مقاله را مطالعه کنید.

ترید بیت کوین چیست؟

به خرید بیت کوین و فروش آن یا سایر ارزهای دیجیتال با هدف کسب سود در بازه‌های زمانی مختلف، ترید می‌گویند. تفاوت ترید کردن و سرمایه‌گذاری در بیت کوین، فاصلۀ زمانی بین خرید و فروش است. تریدر (کسی که کار خرید و فروش را انجام می‌دهد) در فاصله‌های کم و به‌صورت مکرر خرید و فروش انجام می‌دهد و تلاش می‌کند از نوسان‌های جزئی بازار سود کسب کند.

نکات مهم در ترید بیت کوین

مهم ترین جزئیات در ترید بیت کوین

تریدر بیت کوین، قبل از ورود به بازار و در زمان فعالیت خود، باید نکات اساسی و مهمی را رعایت کند تا بتواند در بازار ارزهای دیجیتال دوام بیاورد و موفق شود. داشتن پشتکار، اطلاعات به‌روز و فعال بودن برای ترید کردن لازم است اما کافی نیست. نکات مهم در ترید بیت کوین که می‌تواند برای افراد مبتدی و حتی حرفه‌ای بسیار مفید باشد را در ادامه به اختصار توضیح می‌دهیم. ما توصیه می‌کنیم یک قلم و کاغذ بردارید و این نکات را یادداشت کنید و سعی کنید در طول روز نگاهی به آن‌ها داشته باشید تا اسیر هیجانات زودگذر هنگام ترید بیت کوین نشوید.

۱- هدف خود را از ترید کردن مشخص کنید

قبل از آنکه بخواهید ترید بیت کوین را انجام دهید باید به سوالات زیر بتوانید پاسخ‌های شفافی داشته باشید.

  • چرا می‌خواهید بیت کوین ترید کنید؟
  • هدفتان کسب سود کوتاه مدت است یا می‌خواهید درآمد ثابت داشته باشید؟
  • چقدر در روز، هفته یا ماه حاضرید وقت بگذارید؟
  • چقدر حاضرید ریسک کنید؟

پاسخ به این سوالات می‌تواند استراتژی ترید کردن شما را تغییر دهد. اگر جواب شما این است که برای سرگرمی این کار را می‌کنم و حاضر نیستم برایش برنامۀ منظمی داشته باشم، پس شاید تریدر بودن برای شما خیلی گزینۀ مناسبی نباشد. ترید بیت کوین نیاز به پشتکار، علاقه و دقت فراوان دارد، وگرنه سرمایه شما را در معرض خطر قرار خواهد داد.

توصیه می‌کنیم در این مرحله توقف کافی داشته باشید و با خود صادق باشید. هنگام پاسخ دادن به این سوالات سعی کنید واقعی‌ترین پاسخ‌ها را پیدا کنید و از ایده‌آل گرایی اجتناب کنید.

۲- بازار ترید کردن را برای خود مشخص کنید

سعی کنید فقط یک بازار را انتخاب کنید. درگیر شدن با بازارهای مختلف که روش‌های تحلیل متفاوتی دارند، می‌تواند از شما وقت بسیار زیادی بگیرد و گیج‌تان کند. داشتن تمرکز یک اصل مهم در ترید کردن است و فعالیت در بازارهای مختلف دشمن اصلی تمرکز است.

توصیۀ مهم ما این است که اگر در کنار ترید بیت کوین به ترید سایر ارزهای دیجیتال هم فکر می‌کنید، از میان ارزهای دیجیتال هم یک یا چند ارز را برای ترید کردن انتخاب کنید. صدها ارز دیجیتال وجود دارد که ترید کردن در هر کدام نیازمند تحلیل و صرف وقت فراوان است. هیچ کس برای شناخت همۀ ارزها وقت ندارد، در عوض ترید یک یا چند ارز محدود شما را به بازار آن‌ها مسلط می‌کند.

۳- پلتفرم مناسب برای ترید کردن انتخاب کنید

برای ترید بیت کوین شما دو راه پیش روی خود دارید؛ یکی این که در صرافی‌ها و پلتفرم‌های خارجی بر پایه دلار خرید و فروش کنید. راه دیگر استفاده از صرافی‌های معتبر ایرانی است که خرید و فروش با ریال در آن ممکن است.  اهمیت انتخاب پلتفرم مناسب در این است که این پلتفرم می‌تواند برای شما فرصت ساز یا فرصت سوز باشد. هرچه تعداد کاربران فعال مجموعه بیشتر باشد، تعداد معاملاتی که در پلتفرم انجام می‌شود، بالاتر باشد و معامله شما سریع‌تر انجام می‌شود. 

در کل، در پلتفرم‌های بزرگ شانس شما برای انجام یک معاملۀ موفق و به موقع بیشتر خواهد شد. بنابراین قبل از هرگونه اقدامی بهتر است که در مورد بهترین صرافی های ارز دیجیتال به اندازه کافی تحقیق کنید تا بتوانید با اطمینان ترید کنید. 

۴- سعی نکنید به صورت شبانه‌روزی بازار را کنترل کنید

مهارت ترید بیت کوین

یکی از خطرهای تریدر شدن، گرفتاری در وسواس کنترل بازار است. بسیاری از تریدرها این نکته را فراموش می‌کنند که بازار رمزارزها ۲۴ ساعته هست اما آن‌ها هم زندگی شخصی خودشان را دارند. تریدرهای بسیاری به‌دلیل ترس از دست دادن کنترلشان روی بازار، با اختلال خواب و استرس زیاد دست‌ و پنجه نرم می‌کنند. مرز کشیدن بین ترید کردن و حفظ روند معمول زندگی یک نکته مهم برای ترید بیت کوین است.

 فراموش نکنید که نه شما و نه هیچ کس دیگری نمی‌تواند بازار را کنترل کند. بهتر است مرزی بین زندگی معمول خود و ترید بیت کوین کردن بکشید تا دچار «ترس مداوم از دست دادن فرصت» نشوید. خرید بیت کوین و فروش آن در ۲۴ ساعت شبانه‌روز رمز موفقیت تریدرها نیست. رمز موفقیت آن‌ها، داشتن برنامه جدی، کاربردی و به موقع ترید کردن است.

۵- برنامه ریزی مشخص برای ترید کردن داشته باشید

یک نکته مهم ترید بیت کوین داشتن استراتژی فعالیت است. بهتر است یک استراتژی برای ترید کردن در نظر بگیرید و طبق برنامه عمل کنید. اگر بخواهید با تغییرات جزئی بازار استراتژی خود را تغییر دهید، ناگهان متوجه می‌شوید که برنامه‌هایتان بیشتر از چند دقیقه ارزش و دوام ندارند. شاید با توجه به تغییرات جزئی بازار یکی دوبار سود کنید، اما در طولانی مدت ارزش سرمایه اولیه خود را گم خواهید کرد.

 شما باید روی اهداف خود تمرکز کنید و طبق آن عمل کنید. البته همیشه باید روند بازار را دنبال کنید تا بتوانید کنترل سرمایه را در دست داشته باشید. اما معاملات کوچک و عجولانه، استرس‌زا است مناسب خوب نیست. تا جایی که می‌توانید از هیجانات بازار دور بمانید و سعی کنید به استراتژی خود که برای ترید بیت کوین طراحی کرده‌اید وفادار بمانید. کافی است نگاهی به تریدرهای اطراف خود بکنید، اغلب آن‌ها زمانی متحمل ضررهای سنگین شده‌اند که برخلاف استراتژی خود و تحت تاثیر جو بازار و دیگران عمل کرده‌اند.

۶- به ترید بیت کوین به چشم یک بیزینس تمام وقت یا پاره وقت نگاه کنید نه یک سرگرمی

تریدر بیت کوین

برای موفق شدن به ترید کردن به چشم یک تجارت تمام وقت یا پاره وقت نگاه کنید. این دیدگاه به شما انگیزه یادگیری، کمی ریسک‌پذیری و میل به برنامه‌ریزی می‌دهد. اگر ترید کردن سرگرمی شما باشد، نیازی برای تلاش بیشتر و یادگیری احساس نمی‌کنید. اگر هم به چشم یک شغل به ترید کردن نگاه کنید، چون فیش منظم حقوقی ندارید، سرخورده و ناامید می‌شوید.

 همه ما می‌دانیم که هر تجارتی سود، ضرر، استرس و ریسک خودش را دارد. وقتی خود را صاحب یک بیزینس بدانید، حاضرید برای آن وقت بگذارید تا توان و مهارت خود را در کار بیشتر کنید. تحقیق کردن و استراتژی چیدن از ملزومات داشتن یک تجارت موفق است.

۷- از ابزارهای به‌روز و حرفه‌ای استفاده کنید

از لحظه‌ای که شروع به ترید بیت کوین در بازار ارز دیجیتال می‌کنید، مدام با چالش‌های جدیدی روبه‌رو خواهید شد. یک تریدر تازه‌کار بودن یعنی ندانستن واقعیت‌های فراوان دربارۀ بازار کریپتوکارنسی. اما اگر انگیزه کافی دارید و می‌خواهید جزئیات بازار را یاد بگیرید، یاد گرفتن نکات فنی و تحلیلی خیلی زمان‌بر نیست.

برای ترید کردن بیت کوین سعی کنید که آنلاین باشید و بازار را دنبال کنید. داشتن اینترنت پایدار و سریع از ابزارهای مهم کار برای یک تریدر موفق است. یک تلفن همراه مناسب هم به شما در انجام معاملات کمک خواهد کرد. یاد بگیرید که از ابزارهای ترید پیشرفته، تحلیل‌ تکنیکال، تحلیل فاندامنتال و نمودارها استفاده کنید. سعی کنید استراتژی‌های معاملات خود را دستی بنویسید و از قدرت تحلیل خود برای درک عملکرد بازار استفاده کنید.

برای مطالعه بیشتر می‌توانید مقاله نحوه معامله در تریدینگ ویو را بخوانید.

۸- حد ضرر برای خود تعیین کنید

یک نکته که هر تریدر باید رعایت کند، این است که برای خود حد ضرر مشخص کند. مثلاً اگر رمزارزی را به قیمت ۳ میلیون تومان خریده‌اید، با توجه به شرایط خود مشخص کنید که بیشترین ضرری که می‌توانید برای این ارز ببنید، چقدر است و در چه قیمتی می‌خواهید بفروشید. اگر قیمت رمزارز مدنظر شما به آن مرز رسید، بدون تردید و تعلل آن را بفروشید.

 بازار ارزهای دیجیتال را نمی‌توان با دقت صد در صدی پیش‌بینی کرد و ممکن است ناگهان سقوط کند. مثل اتفاقی که در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ برای بیت کوین افتاد. در دسامبر سال ۲۰۱۷ قیمت بیت کوین به ۱۹ هزار و ۷۸۳ دلار رسید و تا نوامبر ۲۰۱۸ به زیر ۳ هزار و ۵۰۰ دلار سقوط کرد. در چنین شرایطی تریدر باید مراقب باشد تا سرمایه خود را به موقع از بازار خارج کند.

۹- از سرمایه اولیه خود حفاظت کنید

مراقبت از سرمایه

از ابتدای کار مهم‌ترین وظیفۀ شما، حفظ سرمایه اولیه است. تا زمانی که بازار را درک کنید، مهم‌ترین کاری که باید همزمان با ترید بیت کوین انجام دهید این است که اصل سرمایه را حفظ کنید. هر اشتباه احتمالی ممکن است باعث ضرر قابل توجهی به شما شود. یادتان نرود که سرمایه اولیه کلید حضور شما در بازار است و اگر آن را از دست بدهید، راه بازگشتی برای خود نمی‌گذارید. برنامه ریزی برای معاملات اینجا هم اهمیت خود را نشان می‌دهد.

 البته معنی این نکته این نیست که روی سرمایه خود ریسک نکنید. حفاظت از سرمایه یعنی دوری کردن از ریسک‌های غیرضروری و غیرمنطقی. برای انجام هر ریسکی روند بازار را دنبال کنید. اگر به هر دلیلی سرمایه اولیه خود را از دست دادید از ادامه دادن به ترید بیت کوین دست بکشید وسعی کنید آگاهانه برای آینده خود تصمیم بگیرید. از هرگونه اقدام عجولانه برای تامین سرمایه اجتناب کنید. 

۱۰- به بازار ارز دیجیتال به عنوان یک مرکز آموزش مداوم نگاه کنید

بازارهای مالی از عوامل مختلفی تاثیر می‌پذیرند. از سیاست گرفته تا آب و هوا! روندهای خبری و اقتصادی می‌تواند روند بازار را تغییر دهند. اگر می‌خواهید یک تریدر موفق باشید، به ترید کردن به چشم ادامۀ تحصیل نگاه کنید.

به اتفاقات ظریف دقت کنید و گزارش‌های مختلف اقتصادی را تحلیل کنید، با این کارها غرایز شما قوی‌تر‌ می‌شود و آمادگی بیشتری برای رویارویی با اتفاقات آینده پیدا می‌کنید. تا جایی که می‌توانید مهارت خود را در تحلیل اخبار مربوط به بازار ارز دیجیتال تقویت کنید. حتی می‌توانید برای شروع از مطالعه تحلیل و نظرات افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال شروع کنید. هرچقدر زمانی را که برای این کار اختصاص می‌دهید افزایش دهید، مطمئن باشید در آینده باعث خواهد شد تا میزان اشتباه شما به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کند.

۱۱- سرمایه‌ای را در معرض ریسک قرار دهید که به زندگی شما آسیبی نمی‌رساند

حفظ سرمایه اولیه در ترید بیت کوین

هیچ وقت تمام سرمایه و پس‌انداز خود را وارد ترید کردن نکنید، مگر این که از دست دادن آن به شما ضرری نزند. ترید کردن می‌تواند اعتیادآور و لذت بخش باشد اما وقتی آن را کنترل نکنید، خطرناک خواهد بود. یک نکته مهم برای ترید بیت کوین این است که بدانید همیشه خطر از دست دادن سرمایه وجود دارد. خواندن این مقاله می‌تواند در این زمینه کمک بیشتری کند.

 بهتر است پس‌انداز خود را در چندین بخش سرمایه‌گذاری کنید. تنها آن بخشی از سرمایه را وارد ترید بیت کوین کنید که اگر حتی همۀ آن را از دست دادید، ضرر جبران‌ناپذیری نبینید. از دست دادن پول به اندازۀ کافی سخت هست، با انجام ریسک غیرمنطقی آن را سخت‌تر نکنید. برخی از افراد برای تامین سرمایه اولیه به سراغ فروش خانه و ماشین خود می‌روند و با این کار امنیت خود و خانواده خود را در خطر می‌اندازند.

۱۲- دید بلند مدت به ترید کردن داشته باشید

اگر به ترید کردن به چشم یک تجارت نگاه کنید، ضررهای کوچک را هم جزئی از این تجارت خواهید دانست. هیچ کس بدون ضرر کردن یک تریدر موفق نمی‌شود. اگر می‌بینید مدام در حال سود کردن هستید و هیچ اشتباهی در معاملات ندارید، بیشتر از قبل دقت کنید. اعتماد به نفس کاذب می‌تواند برایتان دردسرساز شود. در عوض اگر حد معقولی ضرر می‌کنید، این یعنی در حال یادگیری هستید.

 زمانی که شما به عنوان تریدر، ضرر کردن را جزئی از تجارت خود ببینید، دیگر احساسات شخصی و ناگهانی روی تصمیم‌هایتان اثر نمی‌گذارد. در عوض می‌توانید اهداف واقع‌گرایانه در نظر بگیرید و در زمان معقولی به آن اهداف برسید. یک تریدر موفق، تریدری است که به اهداف و برنامه‌هایش حتی در طولانی مدت هم پایبند بماند.

۱۳- یادداشت روزانه بنویسید

اهمیت یادداشت برداری در ترید

پیش از ورود به بازار باید برنامۀ خود و اهداف خود را بنویسید. یعنی باید جواب همۀ سوالات نکتۀ اول این مقاله را روی کاغذ بیاورید. هر بار بعد از معاملات به یادداشت‌های اولیه خود مراجعه کنید و ببینید چقدر به آن‌ها پایبند بوده‌اید.

 همچنین، هر روز معاملات خود را بررسی کنید و نقاط ضعف و قوت خود را بنویسید. با این که این کار شاید خسته کننده باشد اما برایتان درس‌هایی دارد. بررسی منظم معاملات به شما نشان می‌دهد کجا در خرید یا فروش رمزارزها عجله کرده‌اید.

شناخت نقاط ضعف و اشکال‌های معاملات به شما کمک خواهد کرد که به دنبال راهی برای حل آن‌ها باشید. یادداشت برداری روزانه یکی از عادات خوبی است که شما را به یک تریدر موفق تبدیل خواهد کرد.

۱۴- استایل ترید کردن خود را مشخص کنید

یک نکتۀ مهم برای ترید بیت کوین دانستن انواع روش ترید کردن است. هر تریدر با توجه به علاقه و میزان زمانی که می‌خواهد به ترید کردن اختصاص دهد، یک روش ترید انتخاب می‌کند. معمولاً روش‌های ترید کردن رایج یکی از چهار گزینۀ ذکر شده در جدول زیر است.

۱۵- مثبت‌اندیش باشید

بازار رمزارزها بازاری پر از فرصت‌های کشف نشده است. هنگامی که به این بازار وارد شوید، حتماً با نظرات مثبت و منفی زیادی از جانب اطرافیان خود مواجه خواهید شد. ممکن است با افرادی برخورد کنید که سرمایۀ خود را در بازار ارزهای دیجیتال از دست داده‌اند و حس منفی زیادی به این بازار دارند. همۀ اطرافیان شما تا حدی ممکن است خود را در بازار متخصص و ترید بیت کوین بدانند و به شما سیگنال‌های درست و غلط فراوان بدهند.

 خیلی مهم است که شما فقط با افرادی که به تخصص آن‌ها اعتماد دارید، مشورت کنید و به برنامه‌های خود عمل کنید. اگر مداوم حس منفی اطرافیان را جذب کنید، ممکن است نوسان‌های قیمتی شما را نگران کند و یک کار هیجان‌زده انجام دهید. بهتر است در مدت حضورتان در بازار و ترید کردن، با حس مثبت کار کنید و نگذارید تصمیم‌های شتاب‌زده و نظر افراد غیرکارشناس باعث ضرر شما شوند.

۱۶- از دو روش تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال استفاده کنید

یادگیری انواع تحلیل به شما در ترید بیت کوین کمک خواهد کرد تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. هر چند در ابتدا ممکن است یادگیری تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال کمی سخت و وقت‌گیر به نظر برسد اما به مرور زمان مهارت خود را تقویت خواهید کرد. 

کسب درآمدهای پر سود با ترید بیت کوین

نکات ذکر شده در این مقاله، تنها بخشی از نکاتی است که هر تریدر باید برای ترید بیت کوین باید بداند. شما به عنوان یک تریدر موفق باید مدام از تجربه‌ها و دانش دیگران بهره ببرید، اما در نهایت تصمیم‌گیرنده اصلی خودتان باشید. این نکات تنها قسمتی از راه ترید را برای شما روشن خواهد کرد.

برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق مهم است که تمرکز داشته باشید و بتوانید استرس‌های خود را کنترل کنید. شتاب‌زده عمل کردن به نفع هیچ‌ تریدری نیست. حتی کل بازار یک رمزارز می‌تواند با داشتن تریدرهای عجول تجربه ناموفقی داشته باشد. فراموش نکنید اخبار و تحلیل فاندامنتال اثرات بسیاری روی بازار دارند و باید آن را زیر نظر داشت.

ترید بیت کوین چیست؟

به خرید بیت کوین و فروش آن یا سایر ارزهای دیجیتال با هدف کسب سود در بازه‌های زمانی مختلف، ترید می‌گویند. تفاوت ترید کردن و سرمایه‌گذاری در بیت کوین، فاصلۀ زمانی بین خرید و فروش است.

تریدر بیت کوین کیست؟

تریدر کسی است که در فاصله‌های کم و به‌صورت مکرر خرید و فروش بیت کوین را انجام می‌دهد و تلاش می‌کند از نوسان‌های جزئی بازار سود کسب کند.

ترید بیت کوین را از کجا شروع کنیم؟

اولین گام برای ترید بیت کوین، آشنایی با مفاهیم بازار ارز دیجیتال است. برای این کار می‌توان از منابع آموزشی مختلف در اینترنت کمک گرفت. افرادی که بدون داشتن دانش کافی تصمیم به ترید بیت کوین می‌گیرند، در نهایت متحمل ضررهای سنگین می‌شوند.

آیا ترید بیت کوین سود آور است؟

جواب این سوال به این بستگی دارد که شما در ترید بیت کوین چقدر مهارت داشته باشید. اگر بتوانید با برنامه‌ریزی، سرمایه خود را مدیریت کنید می‌توان گفت که ترید بیت کوین برای شما سودآوری خواهد بود.

ابزارهای ترید کردن کدام است؟

تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی دو ابزار مهم ترید کردن هستند. یادگیری استفاده مناسب از روش‌های تحلیل تکنیکال و بنیادی یکی از مراحل مهم است که به تریدر کمک خواهد کرد تا بتواند میزان خطای خود را به حداقل برساند.

(۱ امتیاز) - ۵/۵

روزنامه‌نگاری خوانده‌ام و کلمه به کلمه پا به دنیای محتوا گذاشته‌ام. ورود به بازارهای مالی و دنیای ارز دیجیتال قدم بلند من برای یادگیری بیشتر است.
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
4 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
مینا
مینا
2 سال قبل

سلام وقت تون بخیر
چند روز پیش شخصی پیش نهاد خرید ترون را داد حداقل ۵۰۰۰ هزار ترون و گفت پول اصلی بلوکه می شود و هیچ واقت به حساب بر نمی گردد و بجای آن ماهانه ۱۰ درصد سود ثابت میدهد برای ۱۰۰ میلیون ماهی ۱۰ میلیون سود می ده می خواستم بدونم اعتبار دارن این افراد ؟

لیلی امینی
لیلی امینی
2 سال قبل
پاسخ به  مینا

سلام
وقت شما هم بخیر

روندی که برای سوددهی به شما پیشنهاد شده است، چندان منطقی و صحیح به نظر نمی‌رسد. پیش از فکر کردن به اینگونه پیشنهادها، همیشه به این فکر کنید که این کار چه سودی برای طرف مقابل شما خواهد داشت. به علاوه دسترسی شما از اصل سرمایه در این روش برای همیشه حذف خواهد شد.
ما توصیه جدی می‌کنیم که به این گونه پیشنهادها یک “نه” محکم بگویید. اگر شخصی که به شما چنین معاملۀ‌ای را پیشنهاد کرده از نزدیک می‌شناسید و به او اعتماد دارید، از او بخواهید روند کار را دقیق به شما شرح دهد و دسترسی به اصل سرمایه را برایتان فراهم کند. اگر از این کار سر باز زد، متوجه خواهید شد که بخشی از کار ایراد دارد.
اگر شخص پیشنهاد دهنده غریبه است و او را از نزدیک نمی‌شناسید، بدون تامل پیشنهاد را رد کنید. به طور کلی هیچ وقت به چنین پیشنهادهای وسوسه کننده‌ای که پایه منطقی هم ندارند، اعتماد نکنید.

سپاس از همراهیتان

حمید
حمید
2 سال قبل

آیا امکان انجام معاملات فروش و کسب سود از نزول قیمت در والکس وجود داره؟

دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس