خرید فانتوم

فانتوم (FTM)

قیمت تقریبی یک FTM

9,601 TMN


شروع معامله
نام کوینآخرین قیمتتغییرات(۲۴h)حجم معاملات(۲۴h)تغییرات هفتگی
قیمت فانتوم - تومان

TMN / FTM

9,601 تومان

3.77٪

2,852,286,308 تومان

+28.01٪
قیمت فانتوم - تتر

USDT / FTM

0.3048 تتر

3.39٪

3,216.7910 تتر

+31.38٪
قیمت فانتوم - بیت کوین

BTC / FTM

0.00002490 بیت کوین

-

0٪

نگاه کلی بازار

نمایش همه

خرید و فروش فانتوم (FTM) و مشاهده قیمت

فانتوم چیست؟

فانتوم (Fantom) با علامت اختصاری FTM یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که خدمات فایننس غیرمتمرکز (DeFi) را توسط الگوریتم اجماع منحصربه‌فرد خود ارائه می‌دهد. استفاده از تکنولوژی پیشرفته گراف هدایت ‌شده غیر مدور Directed Acyclic Grap (DAG) نام فانتوم را در انجام معامله‌ها فوری (کمتر از 2 ثانیه)، با کارمزدی نزدیک به صفر و مقیاس‌پذیری فوق‌العاده بالا، بر سر زبان‌ها انداخته است.

فانتوم به کمک توکن بومی خود که با نماد FTM شناخته می‌شود، در تلاش است تا معضلات مربوط به پلتفرم‌های قراردادهای هوشمند را رفع کرده و سرعت تراکنش آن‌ها را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد.

ارز دیجیتال فانتوم (FTM) چرا به‌ وجود آمد؟

پروژه فانتوم یک دفتر کل توزیع‌شده و یک پلتفرم مبتنی بر DAG است که می‌تواند در آینده برای شهرهای هوشمند و کلیه سرویس‌های دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد. این پروژه غیرمتمرکز با قابلیت مقیاس‌پذیری بالای خود می‌خواهد محدودیت شبکه‌های بلاکچین نسل قبل را به طور کامل برطرف کند. نکته دیگری که باید در مورد فانتوم مورد توجه قرار داد، تمرکز آن‌ بر ایجاد یک ماشین مجازی با عملکردی قوی برای اجرای ایمن و مطمئن قراردادهای هوشمند است.

تفاوت FTM با سایر رمزارز‌ها

تراکنش‌های رمزارز فانتوم با سازوکار اجماع بسیار سریع بلاکچین آن، با سرعت خیره‌کننده‌ای انجام می‌شود که این ویژگی، پیشرفتی چشمگیر در رقابت با سایر رمزارزها است.

علاوه بر این، هر شبکه‌ای که بر بستر فانتوم ساخته می‌شود، کاملا مستقل بوده و هیچگونه هم‌پوشانی با سایر شبکه‌ها نخواهد داشت. بنابراین ترافیک ایجاد شده برای یک شبکه، تأثیری بر ترافیک سایر شبکه‌ها ندارد و در نهایت منجر به ازدحام و کندی تراکنش‌ها در شبکه‌ی FTM نخواهد شد.

امنیت شبکه فانتوم با الگوریتم اثبات سهام POS تامین می‌شود. در این سازوکار اجماع، با بالا رفتن تعداد کاربران شبکه امنیت و سرعت شبکه بالاتر می‌رود. این سازوکار بر خلاف الگوریتم اثبات کار POW است که در بیت کوین و اتریوم استفاده می‌شود و با بالارفتن تعداد کاربران سرعت شبکه کاهش پیدا می‌کند.

چطور در والکس فانتوم بخریم؟

شما برای خرید فانتوم می‌توانید بعد از عضو شدن در پلتفرم والکس با سایر کاربران ارز دیجیتال فانتوم-FTM‌ را معامله کنید. اگر در والکس عضو نیستید، در وبسایت آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید فانتوم شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی معامله‌ی خود را انجام دهید.

1) در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس) .

2) مدارک خود را آپلود کنید و منتظر مراحل احراز هویت بمانید.

3) از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.

4) به صفحه معامله‌ها بروید و سفارش خرید کاردانو را ثبت کنید.

چطور در والکس فانتوم بفروشیم؟

فرآیند واریز FTM به کیف پول والکس و فروش آن نیز مشابه فرآیند خرید است. کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول فانتوم، در کیف پول شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را بفروشید.

همچنین شما می‌توانید برای ارزی که قبلاً خریده‌اید و همچنان در کیف پول والکس است، سفارش فروش ثبت کرده و آن را بفروشید.

معامله فانتوم با سایر رمزارزها (معامله جفت ارز)

اگر از کاربران حرفه‌ای بازار ارزهای دیجیتال باشید، ترجیح می‌دهید که ارزهای خود را همگام با بازارهای جهانی خرید و فروش کنید. در والکس امکان معاملۀ جفت ارز فانتوم/تتر (FTM/USDT) و همچنین فانتوم/بیت کوین (FTM/BTC) فراهم است و شما می‌توانید آن را بدون نگرانی دربارۀ نوسانات دلاری، با بیت کوین یا استیبل کوین تتر معامله کنید.

پرسش‌های متداول

تا به امروز خرید و فروش رمزارزها از جمله فانتوم در ایران قانون‌گذاری نشده است. بنابراین صرافی‌ها با استناد به ماده ۲ قانون مجازات عمومی: «تا زمانی که قانون‌ فعالیتی را جرم انگاری نکند، انجام آن فعالیت جرم نیست»، به فعالیت خود بدون ایجاد مشکل ادامه داده‌اند. همچنین فعالان بلاکچین و ارزهای دیجیتال در تلاش‌اند که با همکاری نهادهای مرتبط، فرآیند قانون‌گذاری در این حوزه را سرعت ببخشند.

احراز هویت به سازمان‌های مالی از جمله والکس کمک می‌کند که با شناختن کاربران خود، مانع از انجام فعالیت‌های پولشویی و غیرقانونی در پلتفرم خود شوند. این کار به حفظ امنیت یک صرافی و کاربران آن کمک شایانی خواهد کرد.

شما می‌توانید در صفحه‌ی کارمزد وبسایت والکس، میزان کارمزد خرید و فروش رمزارزها را ببینید. این کارمزد به صورت پلکانی از ۰.۴% آغاز شده و با بالا رفتن حجم معامله‌ها در طول سه ماه کاهش می‌یابد. کمترین کارمزد ۰.۲% است که با انجام معامله بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان در والکس، فعال خواهد شد.

شما پس از ثبت نام و احراز هویت در والکس، یک کیف پول اختصاصی برای نگهداری، ارسال و دریافت ارز فانتوم (BEP2) در اختیار خواهید داشت. علاوه بر این، می‌توانید فانتوم در شبکه‌ی BEP2 را در کیف پول‌های نرم‌افزاری مانند تراست ولت، متامسک، و همچنین کیف پول‌های سخت افزاری مانند لجر، نگهداری کنید.