آلیس
تحلیل آلیس
(ALICE)MyNeighborAlice
قیمت آلیس (ALICE)
71,471تومان
+0.73%
1.25$

کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

71,893تومان

1.26$
بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

75,317تومان

1.32$

 تحلیل روزانه و لحظه ای آلیس

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال آلیس در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال آلیس همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط آلیس برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

همواره سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال برای تریدرها و سرمایه‌گذاران امری جذاب و هیجان‌انگیز بوده است. این بازار به واسطه تنوعی که در پروژه‌ها وجود دارد و طیف گسترده‌ای از دسته‌بندی‌ها مانند دیفای، پروژه‌های گیمینگ، اوراکل‌ها و بلاکچین‌های لایه یک، می‌تواند سبد سرمایه‌گذاری متنوعی را ایجاد کند. یکی از این دسته‌بندی‌ها که در چند سال اخیر بسیار سروصدا به پا کرد، بازی‌های بلاکچینی بود که اکسی اینفینیتی، آلیس، سندباکس و مانا از معروف‌ترین آنها هستند.

در ادامه به تحلیل ارز آلیس می‌پردازیم و این ارز دیجیتال را از نظر تکنیکال، فاندامنتال و آنچین مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تحلیل تکنیکال آلیس

برای تحلیل ارز آلیس در قدم اول به سراغ نمودار قیمتی و تحلیل تکنیکال می‌رویم. تحلیلگران سایت Price Prediction که به کمک ابزارها و اندیکاتورهای تکنیکال به تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال می‌پردازند؛ برای تحلیل ارز دیجیتال ALICE رشد خوبی را پیش‌بینی کرده‌اند.

طبق تحلیل‌ کارشناسان تکنیکالیست، قیمت ارز دیجیتال ALICE تا پایان سال 2023 در خوشبینانه‌ترین حالت به 1.42 دلار می‌رسد. این توکن رشد خود را تا سال 2024 ادامه می‌دهد و قیمت آن حدودا به 2.08 دلار خواهد رسید.

البته توجه به این نکته مهم است که تحلیل ارز آلیس از نظر تکنیکال، سوابق قیمت را بررسی کرده و موارد بنیادی پروژه را در نظر نمی‌گیرد.

تحلیل فاندامنتال آلیس

برای اینکه حباب بودن قیمت یا ارزش‌گذاری پایین ALICE را متوجه شویم، باید در آغاز تحلیل فاندامنتال آلیس، از شاخص NVT استفاده کنیم. این شاخص از تقسیم ارزش بازار به حجم معاملات روزانه بدست می‌آید. شاخص NVT معمولا باید بین 15 تا 25 باشد که اعداد پایین‌تر از 15 نشان‌دهنده ارزش‌گذاری پایین و اعداد بالای 25 نشان‌دهنده حباب قیمتی و ارزش‌گذاری بیشتر از ارزش ذاتی رمزارز مورد نظر است. این شاخص برای ALICE عدد 5 است که نشان از ارزش‌گذاری پایین این رمزارز دارد. در چنین شرایطی معمولا با افزایش کاربران و شلوغی شبکه قیمت دچار پامپ و رشد قیمت می‌شود.

بازی همسایه من آلیس

بازی My Neighbor Alice یک بازی با امکان کسب درآمد با تم کشاورزی است که بر بستر Chromia ساخته شده است. این بازی خود را محیطی می‌داند که «بازیکنان می‌توانند جزایر مجازی بخرند و مالک آنها شوند، اقلام هیجان‌انگیز را جمع‌آوری کرده، به کشت محصولات کشاورزی بپردازند و در عین حال دوستان جدیدی پیدا کنند». هر بازیکن آواتار مخصوص به خود را دارد که می‌تواند آن را به دلخواه تغییر دهد. بازیکنان می‌توانند املاک و مستغلات مجازی را از آلیس (شخصیت اصلی بازی) یا بازار داخلی خریداری کنند. تمام زمین‌های خریداری شده به عنوان NFT نشان داده می‌شود.

هدف پروژه آلیس معرفی بلاکچین به میلیون‌ها بازیکن و جذب جامعه گیمرها در بازار بازی‌های سنتی است.

این بازی با وجود جذابیت‌هایی که دارد می‌تواند با اجرا به‌روزرسانی‌های موثر، کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کند. بنابراین، افزایش کاربران باعث گسترش و پویایی شبکه و در نهایت به رشد قیمتی آلیس ختم خواهد شد.

تیم بنیانگذاران

بازی همسایه من آلیس توسط Antler Interactive، یک استودیوی بازی‌های موبایل سوئدی ساخته شده است. Antler Interactive قبلا با نام SVRVIVE Studios شناخته می‌شد که یک شرکت پیشگام در زمینه VR بود و عناوین منحصربه‌فردی مانند Krystopia و Nova’s Journey را منتشر کرده است. در سال 2019، Antler Interactive توسط ChromaWay، یک شرکت توسعه بلاکچین که پشت بلاکچین Chromia است، خریداری شد.

نقشه راه آلیس

آلیس برای ادامه سال 2023 قصد شروع فصل چهارم بازی را دارد که شامل اضافه کردن مناطق جدید به نقشه بازی می‌شود. از نظر فنی این پروژه قصد ایجاد مقیاس‌پذیری چند زنجیره‌ای بر بستر Chromia را دارد که باعث پردازش تراکنش کارآمد، در دسترس بودن و پارتیشن‌بندی تراکنش‎ها می‌شود.

به علاوه این بازی قصد دارد پشتیبانی NFT را به پلتفرم‌های بلاکچین متعدد، از جمله اتریوم، بی‌ان‌بی چین و Chromia گسترش دهد و دسترسی را برای بازیکنان افزایش دهد.

تحلیل آنچین آلیس

در مرحله آخر تحلیل ارز آلیس به سراغ داده‌های آنچین می‌رویم تا با بررسی این پارامترها وضعیت شبکه این پروژه را بررسی کنیم. از آنجا که این پروژه در زمینه بازی‌های بلاکچینی فعالیت دارد، برای اطلاع از تعداد بازیکنان این بازی به سایت Dappradar مراجعه می‌کنیم. طبق داده‌های این وبسایت تعداد بازیکنان فعال روزانه بازی ALICE در اول ژانویه 1560 نفر بوده‌ که در حال حاضر به 120 نفر رسیده است.

تعداد هولدرهای ارز آلیس

بررسی تعداد هولدر رمزارزها، به ما دورنمایی از میزان امید جامعه ارز مورد نظر برای نگهداری و رشد قیمت را نشان می‌دهد. در اول ژانویه 2023 تعداد هولدرهای آلیس، 8102 بود که در حال حاضر به 8453 نفر رسیده است. تقریبا این تعداد تغییر زیادی نداشته و می‌توان نتیجه گرفت که طرفداران این پروژه به رشد قیمتی آن امیدوار هستند.

قابل ذکر است که 58 درصد هولدرهای این توکن بالای یک سال است که توکن‌های خود را هولد کرده‌اند. 37 درصد از این هولدرها بین یک تا دوازده ماه و 5 درصد زیر یک ماه به نگهداری توکن ALICE مشغولند.

حجم و تعداد تراکنش‌های روزانه

بررسی حجم و تعداد تراکنش‌های روزانه برای آگاهی از پویایی شبکه بسیار مهم است. رمزارز آلیس تا ژانویه 2023، به صورت روزانه تعداد 40 تراکنش به ارزش 114 هزار دلار را ثبت کرده که این تعداد در حال حاضر به 10 تراکنش و ارزش 1662 دلار تقلیل یافته است.

همچنین در آغاز سال 2023 تعداد آدرس‌های فعال روزانه آلیس 51 آدرس بوده که در حال حاضر با افتی چشمگیر به متوسط  16 آدرس رسیده است.

آینده ارز آلیس

با وجود کاهش چشمگیر حجم و تعداد تراکنش‌ها و آدرس‌های فعال روزانه این پروژه؛ وضعیت هولدرهای توکن ALICE کماکان راضی‌کننده است. از نظر فاندامنتال با وجود تیمی قوی که در قالب استودیوی بازی‌سازی گرد هم آمده‌اند و به‌روزرسانی‌های آینده، می‌توان به رشد این پروژه امیدوار بود. از نظر تکنیکالی نیز کارشناسان به این توکن امید دارند و رشد 2 برابری را برای آن پیش‌بینی کرده‌اند.

بنابراین نتیجه تحلیل ارز آلیس از نظر تکنیکال و فاندامنتال مثبت است و می‌توان امیدوار بود که با آپدیت‌های بعدی بازی، وضعیت آنچین آن نیز بهبود یابد.

مشاهده تحلیل سایر ارزها:

تحلیل بیت کوین - تحلیل تتر - تحلیل اتریوم

جدیدترین اخبار آلیس

مطالب جدید
قیمت بیت کوین از ۷۱٬۰۰۰ دلار گذشت؛ انباشت بیش از ۱۶ میلیارد دلار BTC توسط نهنگ‌ها

داده‌های جدید شرکت اطلاعات بازار اینتو دبلاک (IntoTheBlock) نشان می‌دهد نهنگ‌های بیت کوین از زمان راه‌اندازی ETFهای اسپات در ژانویه، ۱۶٬۷۸۱٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار بیت‌کوین انباشت کرده‌اند.