خرید اوریجین تریل
اوریجین تریل(TRAC)OriginTrail

قیمت تراس | خرید تراس | فروش تراس (TRAC)

قیمت اوریجین تریل (لحظه‌ای)

39,346تومان
+1.01%
0.68$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

79,113تومان

83,766تومان

1.36$1.44$

حجم معاملات (۲۴h)

1,858,008

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

267,374,867

$

ارز در گردش

100%

مجموع ارز در دسترس

21,000,000

حداکثر ارز قابل عرضه

21,000,000

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

179

قیمت امروز تراس به دلار و تومان

ارز دیجیتال تراس، توکن بومی اکوسیستم اوریجین تریل است که با ارزش بازار ۲۶۷,۳۷۴,۸۶۶ دلار در جایگاه ۱۷۹ جدول رمزارزها بر اساس مارکت کپ قرار گرفته است. قیمت هر تراس امروز، ۲۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۳۸,۳۵۶ تومان معادل ۰.۶۵۹۴ تتر است و نسبت به ۲۴ ساعته گذشته ۱.۰۱ درصد افزایش یافته است. شما در این صفحه می‌توانید نرخ تراس را به صورت لحظه‌ای همگام با بازار جهانی مشاهده کنید.

تاریخچه قیمت تراس

معاملات ارز دیجیتال تراس از ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ آغاز شد. طی این سال‌ها هرچند قیمت TRAC فراز و فرودهای زیادی را تجربه کرده، اما به‌طورکلی در یک روند صعودی بلند مدت قرار داشته است. در یک سال گذشته، تراس موفق شد سقف قیمتی ۰ دلار را به ثبت برساند و کف قیمتی آن ۰ دلار بوده است. در نمودار بالا، قیمت آنلاین تراس از ابتدای فعالیت خود تاکنون قابل مشاهده است.

تراس چیست؟

ارز دیجیتال تراس، توکن بومی یک اکوسیستم تولید داده برای الگوریتم‌های هوش مصنوعی است که بر بستر بلاکچین عمل می‌کند. این اکوسیستم که OriginTrail نام دارد، زیرساخت‌هایی برای اعتبارسنجی داده‌ها و ارزیابی کیفیت آنها دارد. این زیرساخت‌ها بر اساس داده‌های متعلق به دارایی‌های دنیای واقعی یا Real World Assets‌ کار می‌کنند. 

خدمات اوریجین تریل، به‌ویژه برای شرکت‌های تجاری که به دنبال کسب دانش قابل اطمینان در مورد رقبا یا مشتریان خود هستند اهمیت دارد. افزایش تقاضا برای استفاده از این اکوسیستم از سوی شرکت‌های بزرگ، یک نقطه امید برجسته برای افزایش قیمت تراس نیز محسوب می‌شود. ازجمله موفقیت‌های اوریجین تریل، جلب نظر سازمان‌های بزرگ در سطح جهانی به‌منظور همکاری است. نمونه‌ای از این سازمان‌ها عبارتند از:

 • سازمان استاندارد بریتانیا
 • شبکه حسابرسی انطباق تامین‌کننده (SCAN)
 • بلاکچین پولکادات
 • شرکت ارائه مشاوره داده و تکنولوژي Parity
 • شرکت خرده‌فروشی والمارت
 • فدراسیون جهانی هموفیلی
 • بلاکچین اوراکل

این موفقیت‌ها سبب شده‌اند که بسیاری از صرافی‌های معتبر، امکان خرید تراس و حتی مشتقات آن را برای کاربران خود فراهم کنند. لازم به ذکر است که اوریجین تریل در ابتدا روی بلاکچین اتریوم ساخته شد و در ادامه خدماتش را به بلاکچین‌های گنوسیس، پالیگان و پولکادات نیز گسترش داد.

ارز دیجیتال تراس چیست؟

نماد تراس، توکن بومی اکوسیستم اوریجین تریل در صرافی‌ها و پلتفرم‌های ارز دیجیتال، TRAC است. بااین‌حال، این رمزارز را با عبارت OriginTrail‌ نیز می‌توانید جستجو کنید. تراس یک توکن ERC-20 است که روی شبکه‌های اتریوم و گنوسیس قرار دارد. از این رمزارز برای عملیات موسوم به DKG‌ یا Decentralized Knowledge Graph در اوریجین تریل استفاده می‌شود. این عملیات شامل راه‌اندازی نود، به‌اشتراک‌گذاری داده و دریافت پاداش از آن است.

همچنین کاربران می‌توانند با استیکینگ تراس در تامین امنیت شبکه مشارکت کرده و در ازای این فعالیت پاداش دریافت کنند. پاداش‌های آنها نیز با همین توکن پرداخت خواهد شد. کارمزد تراکنش‌ها نیز در اکوسیستم اوریجین تریل با TRAC پرداخت می‌شوند. این کاربردهای متنوع به حفظ و رشد تقاضا برای این رمزارز و درنتیجه افزایش قیمت تراس کمک می‌کنند.

عرضه در گردش تراس چقدر است؟

سقف عرضه TRAC‌ نامشخص و حداکثر عرضه آن نیز ثابت و برابر با ۵۰۰ میلیون واحد است. از این میزان نیز حدود ۴۰۱ میلیون توکن به گردش درآمده‌اند. توکنومیکس آن نیز به شرح زیر است:

 • ۵۰٪: فروش عمومی
 • ۲۰٪: توسعه‌های آتی
 • ۱۸٪: بنیانگذاران و سرمایه‌گذاران اولیه
 • ۵٪: تیم و مشاوران
 • ۵٪: استخر نقدینگی
 • ۲٪: جوایز

معرفی بنیانگذاران تراس

تحلیل تراس به شیوه فاندامنتال، پیش از سرمایه‌گذاری روی توکن بومی آن امری ضروری است. بخشی از این تحقیقات نیز شامل بررسی سوابق و عملکرد بنیانگذاران آن می‌شود که عبارتند از:

 • زیگا درو (Ziga Drev)
 • توماژ لواک (Tomaz Levak)
 • برانیمیر راکیچ (Branimir Rakic)

این افراد به‌منظور توسعه اکوسیستم اوریجین تریل، اقدام به راه‌اندازی شرکت لابراتوارهای تراس (TRAC Labs) کرده‌اند.

قیمت تراس در ۲۰۲۴

با گذشت چندین سال از عمر شبکه اوریجین تریل، قیمت ارز دیجیتال تراس به‌طورکلی در یک روند صعودی در حال بوده است. با توجه به کاربردهای متنوع ارز TRAC، مزایای شبکه اوریجین تریل و همکاری‌های آن با سازمان‌های بزرگ، انتظار می‌رود قیمت تراس در سال ۲۰۲۴ سقف قیمتی جدیدی را ثبت کند.

قیمت آنلاین تراس در صرافی ارز دیجیتال والکس

صرافی ارز دیجیتال والکس یکی از اولین و معتبرترین پلتفرم‌های رمزارز در ایران است که از معاملات تراس در دو پایه بازار تتر و تومان پشتیبانی می‌کند. قیمت تراس به تومان امروز ۲۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۳۸,۳۵۶ تومان معادل ۰.۶۵۹۴ تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی معامله می‌شود. همچنین حجم معاملات این رمزارز در بازار جهانی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱,۸۵۸,۰۰۷ دلار است. شما می‌توانید پس از ثبت نام و احراز هویت در وب‌سایت والکس، فرایند خرید تراس را آغاز کنید.

جدیدترین اخبار اوریجین تریل

مطالب جدید
ایردراپ DOGS در تلگرام؛ از غافله عقب نمانید!

Dogs یک مینی اپلیکیشن در تلگرام است که در حال حاضر به کاربران بر اساس قدمت حساب تلگرامشان توکن رایگان DOGS پاداش می‌دهد. این بدان معنی است که سن اکانت تلگرام شما تعیین‌کننده مقدار توکنی است که به شما داده می‌شود.

خرید ارز‌های مشابه

خرید اتریوم - تومان
+0.31%

183,499,991

تومان
خرید دَش - تومان
+7.6%
دَشDASH

1,509,999

تومان
خرید ترون - تومان
+2.49%

8,200

تومان
خرید استلار - تومان
+12.86%

6,038

تومان
خرید ایاس - تومان
+11.72%

31,351

تومان
خرید کاردانو - تومان
+5.43%

25,440

تومان
خرید بایننس کوین - تومان
-1.47%

30,873,255

تومان
خرید کازماس - تومان
+1.42%

358,836

تومان
خرید فانتوم - تومان
+1.7%

27,883

تومان

محاسبه قیمت اوریجین تریل (TRAC)

TRAC

OriginTrail