چرا سرمایه گذاران به بازار بیت کوین خوش بین هستند؟ ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ ۲۳:۲۰
چرا سرمایه گذاران به بازار بیت کوین خوش بین هستند؟

Mike Novogratz،  Jim Breyer و Tim Draper جزو چندین میلیاردری هستند که در سرمایه‌گذاری در بازار سنتی(بازار بورس، مسکن و ...) سرشناس هستند و هنوز به روند بلند‌مدت بازار ارز دیجیتال نگرش مثبتی دارند.

تحلیل بیت کوین، ارزدیجیتال

 

چگونه افراد میلیاردر می‌توانند به نگرش مثبت خود نسبت به این بازار ادامه دهند، در حالی که بازار خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، 85 درصد ارزش خود را در کمتر از یک سال، از دست داده‌است؟

همه چیز از چرخه ارزهای دیجیتال است

در بیشتر مواقع، سرمایه‌گذاران شخصی که پول زیادی دارند و همچنین از پورتفوی سرمایه گذاری گسترده ای بهره می‌برند، توانایی این را دارند که ریزش سنگین در دارایی های نوظهور و ریسکی مانند بیت کوین و اتریوم را کنترل کنند.

دلیل این امر این است که سرمایه‌ای که درگیر هر بخش می کنند، سهم کوچکی از ثروت و پورتفوی آن‌ها را تشکیل می‌دهد.

همانند دیگر بازارهای مالی مانند بورس و همچنین بازار مسکن، سرمایه‌گذاران ثروتمند می‌توانند دارایی‌های خود را حفظ و نگهداری کنند، حتی در مواقعی که سقوط غیرمنتظره بازار را شاهد هستند.

اما سرمایه گذاران و معامله‌گران عادی که از سرمایه ی زیادی برخوردار نیستند و نیازمند به گذران زندگی خود از طریق اینگونه سرمایه گذاری ها هستند، راه دیگری جز فروش بیت کوین و سایر دارایی های ریسکی خود در زمانی که بازار سقوط می‌کند، ندارند.

نمودار بیت کوین، ارز دیجیتال

در بازاری که خرس ها حمله می‌کنند(اصطلاحی که به بازارهایی که در حال سقوط هستند گفته می‌شود)، معامله‌گران خرد به نسبت ضرر زیادی می‌کنند، زیرا قادر نیستند تا 80 الی 90 درصد سقوط در ارزش را تحمل کنند و در فشار قرار می‌گیرند تا دارایی های خود را نقد کنند. در عوض سرمایه‌گذاران میلیاردر و همچنین موسسات بزرگ مالی قدرت زیادی برای حفظ و نگهداری دارایی های خود و مقاومت در برابر نوسانات بازار دارند.

عامل بزرگتر برای سرمایه‌گذارن ثروتمند که به بازار ارزدیجیتال، رویکرد مثبت دارند، این است که در بازار ارز دیجیتال شواهد تاریخی وجود دارد که کارایی و سوددهی این بازار را در بلندمدت، نشان می‌دهد.

در طول 9 سال گذشته، بیت کوین 5 تا چرخه "ترکیدن حباب و ساختن دوباره" را طی کرده‌است و به طور متوسط 85 درصد سقوط کرده‌است و دوباره به قیمتی بالاتر از قیمت بالای قبلی رسیده‌است.

در آخرین چرخه، از بالاترین قیمت یعنی 19500 دلار، 82 درصد نزول داشته است و هنوز تا 85 درصد یعنی 2950 دلار مانده است.

در وال استریت نیز اکثر افرادی که سرمایه کلانی دارند، دچار این سیکل‌ها و چرخه هایی که گفته شد، شده‌اند. پس در نتیجه برای دسته زیادی از این سرمایه‌دارن، چرخه های فراز و نشیب بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، چندان دور از ذهن نمی‌باشد.

بازار و تحولات در حوزه ارزهای دیجیتال به سرمایه گذارن نشان داده‌است که ارزهای دیجیتال به عنوان یک دارایی، ارزش زودگذری ندارند، زیرا هر دوی کسب و کارهای مرتبط با کریپتوکانسی و موسسات مالی، در حال ساختن و تقویت کردن زیرساخت‌های مربوط به این صنعت می‌باشند. همانطور که شاهد تلاش‌های بازار بورس NYSE، Nasdaq و ICE هستیم.

Jim Breyer، سرمایه‌گذار خطرپذیر، اضافه کرده‌است که بهترین دانشمندان علوم کامپیوتر جهان در حال سمت و سو گرفتن به سوی فضای بلاکچین می‌باشند و این حرکت هوشمندانه نیست اگر این بازار مقصد مشخصی نداشته باشد.

پس باید منتظر رشد روزافزون بازار ارز دیجیتال و نیز تکنولوژی بلاکچین باشیم.

سوال این است که چه زمانی بیت کوین دوباره بر می‌گردد؟

به طور متوسط، 67 هفته طول کشیده است تا بیت کوین حرکت اصلاحی خود را انجام دهد و رکورد بیشترین قیمت قبلی خود را بشکند.

سه ماهه دوم سال 2019 می‌تواند نقطه برگشت بیت کوین، پس از زمانی باشد که قیمت بیت کوین به 19500 دلار رسیده‌است.

گذشته بازار ارزهای دیجیتال، کارایی آینده آن را ضمانت نمی‌کند، اما سرنخی به سرمایه‌گذاران می‌دهد که چگونه بازار از سقوط، نجات پیدا می‌کند و الگوی رشد خود را طی می‌کند.

 


اشتراک گذاری در :

بازار معاملاتی ارز های دیجیتال

بیت کوین چیست؟

بیت کویین چیست

بیت کویین

استخراج بیت کوین

خرید بیت کوین

بیت کوین

قیمت بیت کوین

فروش بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین

نحوه خرید بیت کوین

نحوه خرید و فروش بیت کوین

آموزش خرید و فروش بیت کوین

خرید و فروش ارز دیجیتال

خرید ارز دیجیتال

چگونه بیت کوین بخرم؟

فروش بیت کوین

فروش بیت کوین در ایران

سایت خرید و فروش بیت کوین

خرید و فروش فوری بیت کوین

خرید و فروش بیت کویین

فروش بیتکوین

خرید بیتکوین

فروش بیت کوین به ریال

خرید بیت کوین به ریال

صرافی ارز دیجیتال