سال پیش در همین موقع، قیمت بیت کوین رکورد 20000 دلار را شکاند. ۱۳۹۷/۰۹/۲۹ ۲۰:۳۸
سال پیش در همین موقع، قیمت بیت کوین رکورد 20000 دلار را شکاند.

بیت کوین هنوز در حال تلاش برای پیدا کردن کف خود در این بازار خرسی(نزولی) می‌باشد و این درحالی است که در سالگرد بالاترین قیمت بیت کوین قرار داریم.

در زمان نوشتن این مقاله، بزرگترین ارزدیجیتال، بیت کوین، از لحاظ حجم مارکت در رقم 4100 دلار معامله می شود که 83 درصد از بیشترین قیمت خود در سال گذشته یعنی 20000 دلار در تاریخ 17 دسامبر 2017، نزول داشته است.

بیتکوین همچنین از ابتدای امسال تا کنون در حدود 76 درصد سقوط را تجربه کرده است.(قیمت باز شدن بیت کوین در سال 2018، 13880 می باشد.)

روند بیت کوین در سال گذشته به طور معناداری نسبت به سال 2018 متفاوت بوده است. بیت کوین در یکم نوامبر سال 2017 به دلیل گمانه زنی هایی که  مبنی بر شکل‌گیری قراردادهای آتی در بازار بیت کوین در بیشتر صرافی های بزرگ آمریکا شکل گرفته بود به صورت خیلی شارپ رشد کرده بود و می‌توانست درگاه خوبی برای ورود پول های بزرگ موسسات سرمایه گذاری باشد.

در نتیجه به شکل قابل ملاحظه ای ترس از اینکه بازار را از دست بدهند(Fear of missing out) باعث شد تا چرخه ای شکل بگیرد که خود را تقویت می‌کند، و سرمایه‌گذاران بیشتری وارد بازار ارزهای دیجیتال شدند. همین امر باعث شد تا قیمت بیتکوین در تاریخ 17 دسامبر 2017 به عدد 20000 دلار برسد.

سال سخت بیت کوین

سقوط بیتکوین از 20000 دلار تا 3200 دلار می‌تواند به 4 بخش تقسیم شود:

حقیقت را بفروش(Sell The Fact): بیتکوین با قیمت 13880 دلار در سال 2017 بسته شد(ریزش 44 درصدی نسبت به 20000 دلار) که این می‌توانست به دلیل بدست آوردن سود در بلندمدت توسط ارگان های مالی بزرگ باشد و اغلب تحلیلگران به این کاهش زیاد توجه نکردند و تنها آن را با اصطلاح "sell the fact" توضیح می‌دادند، به این منظور که این امر روند اصلاحی بازار برای صعود بعدی است.

ترکیدن حباب ها(Bubble Shrink): با توجه به قوانین سختی که کشورهای چین و کره جنوبی برای سه ماه اول سال 2018 بر روی صرافی های ارزهای دیجیتال وضع کردند(این دو کشور جزو بزرگترین منابع تقاضا برای ارزهای دیجیتال هستند) قیمت بیتکوین به 6000 دلار در 6 فوریه رسید و در 31 مارچ با قیمت 7000 دلار بسته شد.

استراحت خرس ها(Bear breather): بیت کوین با وضع بهتری سه ماه دوم و کل سه ماه سوم را سپری کرد و با وجود رد شدن ETF بیت کوین توسط سازمان SEC از سطح حمایتی 6000 دفاع می‌کرد. ، اما بیت کوین خط حمایتی خود را در 6000 دلار حفظ کرده بود و همین باعث شد تا سرمایه‌گذاران و میلیاردرها مانند Novogratz، متقاعد شوند که بیتکوین کف قیمتی خود را در 6000 دلار پیدا کرده است.

سقوط ادامه دارد(Losses resume): ناتوانی بیتکوین در صعود از کانال 6000 دلار و همچنین تکرار فراز و نشیب هایی در این کانال باعث ایجاد هزینه برای خیلی از سرمایه‌گذاران شد. قیمت بیتکوین به طور غیرمنتظره ای به زیر شاخص میانگین متحرک نمایی 21 ماه(EMA) رفته بود و همین موضوع باعث شد تا سیگنال برای فروش ادامه پیدا کند و قیمت باز هم کاهش یابد.

آنچه در پیش رو است

بیتکوین رکورد سقوط 15 ماه اخیر خود را در هفته گذشته با قیمت 3122 دلار شکاند و در حال گذراندن در زیر شاخص میانگین متحرک نمایی 21 ماه(EMA) است و نشان دهنده نوسانات جزیی در بازار ارزهای دیجیتال می باشد.

چارت ماهانه

نمودار بیت کوین، بیت کوین، ارز دیجیتال

نمودار بالا نشان دهنده حرکت بیت کوین از بالاترین عدد خود تا کمترین رکورد خود در 15 ماه گذشته است. چشم‌انداز نمودار این است که بازار می‌تواند به سمت صعود، تغییر میسر دهد، اگر و در زمانی که بیتکوین حمایت قبلی خود توسط شاخص EMA را که هم اکنون 5719 می‌باشد را قطع کند.

چارت روزانه بیتکوین به دلار در Bitfinex

بیت کوین، نمودار بیت کوین، Bitcoin chart، Bitcoin

نمودار بالا سمت چپ، نشان دهنده الگوی  “sideways” breach of the falling wedge resistance می‌باشد. که برای بازگشت به سمت صعود متقاعد کننده نیست. برای بازگشت صعودی نیاز به مدارک بیشتری است.

بیت کوین به دلار در حالت Long Position در Bitffinex ( به حالتی می‌گویند که فرد سرمایه‌گذار حاضر است پول بیشتری را برای اینکه می‌داند بیتکوین رشد می‌کند پرداخت کند) در Bitffinex به 35773 بیت کوین رسیده است. سطحی که آخرین بار در 23 جولای دیده شده است. از همه مهمتر حالت Long Position در 6 روز گذشته بیشتر از 33 درصد افزایش داشته است.

در نتیجه بیت کوین امکان یک حرکت اصلاحی را در آخر سال دارد.

1.    ممکن است که قیمت بیتکوین یه سطح حمایتی 3000 برسد، تا زمانی که بیتکوین زیر 3633 معامله می‌شود.

2.    شکستن مقاومت 3633 باعث ایجاد یک رالی تا 4000 می‌شود و تا قیمت 4410 شاهد نوسانات قیمتی خواهیم بود.


اشتراک گذاری در :

بازار معاملاتی ارز های دیجیتال

بیت کوین چیست؟

بیت کویین چیست

بیت کویین

استخراج بیت کوین

خرید بیت کوین

بیت کوین

قیمت بیت کوین

فروش بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین

نحوه خرید بیت کوین

نحوه خرید و فروش بیت کوین

آموزش خرید و فروش بیت کوین

خرید و فروش ارز دیجیتال

خرید ارز دیجیتال

چگونه بیت کوین بخرم؟

فروش بیت کوین

فروش بیت کوین در ایران

سایت خرید و فروش بیت کوین

خرید و فروش فوری بیت کوین

خرید و فروش بیت کویین

فروش بیتکوین

خرید بیتکوین

فروش بیت کوین به ریال

خرید بیت کوین به ریال

صرافی ارز دیجیتال