Create Margin Grid

بات مارجین گرید (Margin Grid) چیست؟

استراتژی مارجین گرید مشابه استراتژی اسپات گرید کار می‌کند و با قرار دادن سفارش‌هایی با گام‌هایی با فاصلهٔ یکسان به کاربر کمک می‌کند تا از نوسان‌هایی که در قیمت رخ می‌دهد، کسب سود کند. تفاوت استراتژی مارجین گرید با اسپات گرید در این است که در استراتژی مارجین گرید، کاربر نوع معامله خود را (لانگ long یا شورت short) را مشخص می‌کند. سپس با وثیقه گذاشتن دارایی خود، از والکس کوین دیگری را در قالب اعتبار دریافت می‌کند تا با آن کوین وارد بازار معاملات شود. بنابراین، استراتژی مارجین گرید مناسب افراد ریسک‌پذیر است. بات‌ مارجین گرید طول عمر محدودی دارد و پس از اتمام آن، بات به طور خودکار متوقف می‌شود.

ساخت بات مارجین گرید (Margin Grid)

قیمت فعلی

- تومان

پرسش‌های متداول

سازوکار بات مارجین‌ گرید مشابه بات اسپات گرید است. با این تفاوت که در بات مارجین گرید می‌توانید از والکس اعتبار بگیرید. به عنوان مثال، اگر شما 500 USDT برای راه‌اندازی بات استفاده کنید، می‌توانید با معادل 500 USDT از والکس کوین انتخابی خود را اعتبار بگیرید و در بات سرمایه‌گذاری کنید. برای توضیحات و اطلاعات بیشتر، توصیه می‌کنیم ویدیوی آموزشی بات مارجین گرید را ببینید.

در این حالت با وثیقه گذاشتن تومان یا تتر (پایه بازار)، از کوین انتخابیتان اعتبار می‌گیرید. به عنوان مثال، اگر شما یک بات مارجین گرید در بازار ETH/USDT از نوع معامله شورت Short بسازید، USDT شما به عنوان وثیقه نگه داشته می‌شود و در عوض معادل ارزش وثیقه خود، ETH اعتبار می‌گیرید. مبلغ اعتبار بر اساس پارامترهای بات محاسبه می‌شود.

در این حالت با وثیقه گذاشتن کوین انتخابی، تومان یا تتر (پایه بازار) اعتبار می‌گیرید. به عنوان مثال، اگر شما یک بات مارجین گرید در بازار ETH/USDT از نوع معامله لانگ Long بسازید، ETH شما به عنوان وثیقه نگه داشته می‌شود و در عوض USDT اعتبار می‌گیرید. مبلغ قابل اعتبار بر اساس پارامترهای بات محاسبه می‌شود.

انواع بازارها شامل نوسانی، صعودی، نزولی برای راه‌اندازی بات مارجین گرید با توجه به امکان انتخاب نوع معامله (لانگ long یا شورت short) می‌تواند مناسب باشد. برای کوین‌هایی که احتمال افزایش قیمت و روند صعودی را می‌دهید، معامله لانگ long و برای کوین‌هایی که احتمال کاهش قیمت و روند نزولی می‌دهید، معاملات شورت short مناسب است.

بات مارجین گرید در سه حالت متوقف می‌شود: زمانی که حداکثر طول عمر بات به پایان برسد. زمانی که قیمت کوین انتخابی به قیمت لیکویید شدن برسد. زمانی که کاربر به صورت دستی خودش آن را متوقف کند.

زمانی که نسبت ضرر بات نزدیک به مقدار وثیقه شود، بات به صورت خودکار برای جلوگیری از ضرر بیشتر و بدهکار شدن متوقف می‌شود و به اصطلاح شما لیکویید می‌شوید.

شما می‌توانید پیش از رسیدن به قیمت لیکویید شدن، با افزایش مقدار وثیقه در بات مارجین گرید از لیکویید شدن در آن زمان جلوگیری کنید. این افزایش وثیقه فقط تا زمانی که میزان ضرر بات بیشتر از وثیقه‌ شما نشود، از لیکوئید شدن شما جلوگیری می‌کند.

به دلیل پیچیدگی و ریسک بالا، این بات مناسب افراد کاملا حرفه‌ای است.

مارجین گرید از استراتژی‌های پرریسک بوده که می‌تواند باعث سود زیاد یا ضرر زیاد کاربر شود.

خیر. تنها هزینه پرداخت‌شده توسط شما کارمزد معاملات و نرخ بهره روزانه اعتبار است و بات والکس از سود کسب‌شده منتفع نمی‌شود.

خیر، هیچ تضمینی در کسب سود، توسط این بات وجود ندارد.


پرسودترین‌ها

به‌روزرسانی هر ۱ ساعت
رتبهبازارزمان اجراسودتعداد کپی
/
/
/
/
/