آموزش معامله

چگونگی خرید بیت کوین و فروش بیت کوین به همراه آموزش کامل

در این مقاله قصد داریم صفر تا صد خرید بیت کوین و فروش بیت کوین را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید تا با نحوه خرید و فروش بیت کوین آشنا شوید.

بیت کوین چیست؟

قبل از اینکه شروع به خرید و فروش بیت کوین کنید، ابتدا بهتر است با برخی مفاهیم پایه آشنا شوید. بیت کوین (bitcoin) اولین کریپتوکارنسی یا رمزارز است که به عنوان یک سیستم نظیر به نظیر (peer to peer) برای پرداخت‌های آنلاین ایجاد شده است. این سیستم نیازی به یک نهاد پاسخگو مرکزی قابل اطمینان ندارد و تراکنش‌ها بین افراد بدون واسطه انجام می‌شود.

                     بیت کوین اولین پول دیجیتال غیرمتمرکز است که تحت نظارت هیچ بانک مرکزی نیست.

نوآوری اصلی که بیت کوین را خاص می‌کند این است که در شبکه بیت کوین برای تایید معاملات، افراد حاضر در شبکه باید آن معامله را تایید کنند. در این سیستم ویژگی‌های زیر تضمین می‌شود:
 • غیرقابل برگشت بودن پرداخت‌ها
 • وجود نداشتن تورم در رمزارزها (به دلیل ثابت بودن تعداد آنها و کنترل نشدن توسط دولت‌‌ها)
 • کارمزد پایین
کار تایید معاملات توسط عده‌ای از کاربران انجام می‌شود که از کامپیوترهای خود برای تایید معاملات استفاده می‌کنند. به این افراد ماینر (Miner) گفته می‌شود. ماینرها به نسبت مقدار قدرت پردازشی خود از شبکه مقداری پاداش به صورت بیتکوین دریافت می‌کنند. در اواخر سال ۲۰۰۸، ابتدا گزارش عملکرد یا وایت پیپر بیت کوین ارائه شد (WhitePaper). سپس در سال ۲۰۰۹، رسماً شبکه بیت کوین آغاز به کار کرد. در گزارش عملکرد بیت کوین، نام مستعاری به نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) به عنوان سازنده این پروتکل به چشم می‌خورد. با وجود اینکه بیش از ۱۰ سال از تولد بیت کوین می‌گذرد، هنوز هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو مشخص نیست. فقط یک سری حدس و گمان نه چندان معتبر درباره او وجود دارد. [learn_more title=”بیشتر بدانید” button=”بیت کوین چیست؛ آموزشی ساده از مفهومی پیچیده” link=”https://wallex.ir/blog/%d8%a8%db%8c%d8%aa-%da%a9%d9%88%db%8c%d9%86-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9b-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d9%85%d9%81%d9%87%d9%88%d9%85%db%8c-%d9%be%db%8c/”] قیمت بیت کوین مانند هر کالا یا پول دیگری با عرضه و تقاضا بالا و پایین می‌شود. با افزایش تقاضا برای بیت کوین، قیمت آن هم افزایش می‌یابد و با کاهش تقاضا، از قیمت آن کم می‌شود. بیت کوین‌ها به تعداد محدود ۲۱ میلیون واحد وجود خواهند داشت. به همین دلیل، کمیابی آن نقش به‌سزایی در افزایش تقاضا دارد که با کمبود عرضه همراه است. برای اینکه بتوانیم بعد از خرید بیت کوین آن را ذخیره و نگهداری کنیم، باید با کیف پول یا همان والت بیت کوین (wallet) نیز آشنا شویم. به محل ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال، کیف پول ارز دیجیتال (wallet) گفته می‌شود. کیف پول کلید خصوصی‌تان را نگهداری می‌کند و به شما اجازه می‌دهد به آدرس بیت ‌کوین خود دسترسی پیدا کنید. برای مثال، ۱۹xmj۸LU۳EADNCpkuvMZcYRDv۵Q۸SQRgv۷ آدرس عمومی یک کیف پول بیت کوین است که صاحب این آدرس به کمک آن می‌تواند اقدام به واریز و برداشت کوین کند. یک کیف پول معمولاً از چند کلید خصوصی نگهداری می‌کند و رابط ما با شبکه بلاکچین است. فراموش نکنید که هر فرد می‌تواند چندین کیف پول ارز دیجیتال داشته باشد و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. امن‌ترین نوع والت‌ها، والت‌های سخت‌افزای هستند (مانند کیف پول لجر نانو اس) و نا امن‌ترین نوع کیف پول، کیف پول‌های آنلاین هستند. اما در میان کیف پول‌های آنلاین نمونه‌های قوی و معروفی نیز وجود دارد؛ مانند کیف پول blockchain.com. همانطور که قبلاً گفته شد، برای خرید و فروش بیت کوین شما به یک کیف پول بیت کوین نیاز دارید. کیف پول Trust Wallet یکی از کیف پول‌های امن و راحت ارز دیجیتال است. این کیف پول رایگان بوده و بر روی موبایل نصب می‌شود. البته برای شروع می‌توانید از کیف پول خود صرافی هم استفاده کنید و نیازی به تهیه کیف پول نیست. در این صورت، حتماً اطمینان حاصل کنید که صرافی موردنظر رمزارزهای شما را به روشی امن ذخیره می‌کند. یک نکته مهم این است که موارد امنیتی را برای کیف پول خود کاملاً رعایت کنید. [learn_more title=”بیشتر بدانید” button=”آموزش کیف پول نرم افزاری Trust wallet” link=”https://wallex.ir/blog/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%da%a9%db%8c%d9%81-%d9%be%d9%88%d9%84-trust-wallet/”]

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال چیست؟

اساس تحلیل فاندامنتال (Fundamental) بر پایه‌های اقتصادی و وضعیت جامعه است. در این روش، بر اساس وضعیت کنونی یک صنعت و اتفاقات اقتصادی و سیاسی به تحلیل بازار می‌پردازیم. تحلیل تکنیکال (Technical) به معنی بررسی گذشته نمودار رمزارزها (سهم)، پیش‌بینی آینده آنها و تصمیم‌گیری در حال حاضر است. نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشیم این است که تمامی قوانین تحلیل تکنیکال از نوع قوانین آمار و احتمال هستند. بنابراین، هیچ قانون ۰ یا ۱۰۰ درصدی در بازار وجود ندارد. در واقع، تحلیل تکنیکال قرار است به ما کمک کند تا سهم تصمیم‌گیری‌های احساسی و شهودی‌مان را کاهش دهیم. برای اینکه بتوانیم تحلیل تکنیکال (Technical) را بر اساس قیمت و حجم معاملاتی انجام بدهیم، باید از نمودارهای قیمتی که به‌طور قابل فهمی اطلاعات را نشان می‌دهند، استفاده کنیم. برای شروع می‌توانید از سایت زیر استفاده کنید.

https://www.coindesk.com/price

نمودارهای قیمتی ساده

بیشتر نمودارهای پایه‌ای، قیمت‌ها را با خط نشان می‌دهند.
این نمودارها نشان دهنده قیمت در زمان‌های مختلف هستند. از این نمودارها می‌توانیم برای نگاه اجمالی و بررسی وضعیت اخیر کوین‌ها استفاده کنیم.

نمودارهای شمعی (انتخاب تریدرها)

معروف‌ترین نوع نمودار بین تریدرها، نمودارهای شمعی (candlestick) است که در زیر نمونه‌ای از آنها را مشاهده می‌کنید.
نمودارهای شمعی اطلاعات بیشتری از نمودارهای حالت قبل نشان می‌دهند. هر شمع نشان دهنده: قیمت شروع، کمترین قیمت، بیشترین قیمت معاملاتی و قیمت پایانی است. همچنین رنگ شمع‌ها نشان دهنده این است که قیمت پایانی از قیمت شروع بیشتر بوده است یا نه. معمولاً سبز نشان دهنده بیشتر بودن قیمت پایانی از قیمت شروع و قرمز نشان دهنده کمتر بودن آن است. نمودارهای شمعی متعلق به خانواده نمودارهای قیمتی (open high, low close) (OHLC) هستند. نمودارهای بیشتری هم وجود دارند که متناسب با سلیقه هر یک از تریدرها هستند. نوع دیگری از نمودارها که ارزش اشاره‌ کردن دارد، نمودار بر پایه غیرزمانی است (non-time based) (NTB) . برای مبتدیان این نمودارها غیر بصری و همچنین برای درک کردن کمی سخت هستند. نمودارهای شمعی حاوی اطلاعات مفیدی برای تریدرهای ماهر هستند؛ مانند اندازه شمع که پهن یا نازک است (این اندازه نشان دهنده تفاوت بین بیشترین و کمترین قیمت است). این اطلاعات، پایه‌ای بسیار کوچک در مورد تحلیل تکنیکال است. افرادی که می‌خواهند به صورت حرفه‌ای اقدام به خرید بیت کوین و یا فروش آن کنند، باید اطلاعات بسیار بیشتری داشته باشند. برای مطالعات بیشتر در زمینه تحلیل تکنیکال می‌توانید به سایت فراچارت مراجعه کنید.

خرید بیت کوین چگونه است؟

آسان‌ترین و امن‌ترین روش خرید بیت کوین، استفاده از صرافی و پلتفرم ارز دیجیتال است. در یک سایت یا صرافی معتبر، حساب کاربری بسازید تا در آن بتوانید معامله بیت کوین انجام دهید. در ابتدا، نحوه ساخت حساب در یک سایت خارجی را شرح می‌دهیم. لازم به ذکر است که به خاطر تحریم‌های وارده بر ایران، بیشتر سایت‌های خارجی کاربران ایرانی را تحریم کرده‌اند. ما توصیه نمی‌کنیم که از سایت خارجی استفاده کنید.

ساخت حساب در سایت بایننس

بایننس در حال حاضر یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان است و حجم تبادلات بالایی دارد. این صرافی، کوین‌های زیادی را پشتیبانی می‌کند و امکان تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر در آن وجود دارد. اما امکان خرید بیت کوین به ریال یا فروش بیت کوین به ریال در صرافی بایننس وجود ندارد. این اکسچینج، برای ترید مناسب است ولی به دلیل اینکه این سایت برای کاربران ایرانی فیلتر است، باید مراقب باشید که به هویت ایرانی شما پی نبرد. در ضمن، در سایت بایننس بدون احراز هویت می‌توانید مقدار محدودی بیت کوین بخرید (برای اینکار حتماً از فیلترشکن با آی پی ثابت استفاده کنید). برای ساخت حساب در بایننس مراحل زیر را انجام دهید: ۱. به آدرس https://www.binance.com/ مراجعه کنید. ۲. بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.
۳. در صفحه باز شده اطلاعات خودتان را وارد کنید:
۴. پس از ثبت نام در سایت بایننس، صفحه‌ای مانند شکل زیر را مشاهده می‌کنید:
پیشنهاد می‌شود برای تنظیمات امنیتی از گزینه پیامک برای تلفن همراه استفاده نکنید. ۵. پس از طی مراحل بالا، می‌توانید با استفاده از گزینه Exchange در بالای صفحه به قسمت خرید و فروش بروید.
۶. برای شارژ حساب خود در بایننس، از بالای صفحه باید گزینه Fund را انتخاب و اقدام به واریز یا برداشت کوین کنید. برای آشنایی بیشتر با صرافی بایننس، مقاله زیر را مطالعه کنید.

خرید بیت کوین در ایران

در سایت‌های ایرانی شما می‌توانید خرید بیت کوین با ریال و یا فروش بیت کوین به ریال را انجام دهید. برای انتخاب سایت موردنظر برای خرید و فروش ارز دیجیتال نیاز هست معیارهای مهمی را در نظر بگیرید. شما می‌توانید با مراجعه به مقاله “معیارهای کلیدی در انتخاب صرافی ارز دیجیتال“، با مهمترین این معیارها آشنا شوید. همچنین ما در مقاله‌ای با موضوع “صرافی های معتبر بیت کوین“، 5 سایت معتبر ایرانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال را به شما معرفی کرده‌ایم. برای خرید بیت کوین یا فروش بیت کوین در سایت والکس مراحل زیر را انجام دهید.

ثبت نام در سایت والکس

برای خرید بیت کوین و فروش بیت کوین، ابتدا باید در سایت والکس ثبت نام کنید: ۱. ﺑﻪ آدرس سایت والکس مراجعه کنید (https://wallex.ir). ۲. ﺑﺮ روی ﮔﺰﯾﻨﻪ “ﺛﺒﺖ ﻧﺎم” ﮐﻠﯿﮏ ﮐﻨﯿﺪ: گزینه ثبت نام در والکس ۳. ﻓﺮم ﺛﺒﺖ ﻧﺎم والکس ﺑﺮای ﺷﻤﺎ ﻧﻤﺎﯾﺎن می‌شود. ﻟﻄﻔﺎً اﻃﻼﻋﺎت ﺧﻮاﺳﺘﻪ ﺷﺪه را ﺑﻪ دﻗﺖ وارد کرده و ﺑﺮ روی گزینه ” ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ” ﮐﻠﯿﮏ ﮐﻨﯿﺪ.
فرم ثبت نام در والکس
۴. ﺑﻪ ﻣﺤﺾ ارﺳﺎل ﺻﺤﯿﺢ اﻃﻼﻋﺎت، ﭘﯿﻐﺎم زﯾﺮ ﺑﺮای ﺷﻤﺎ ﻧﻤﺎﯾﺶ داده ﻣﯽ‌ﺷﻮد. ارسال لینک تایید والکس به ایمیل کاربر ۵.  اﯾﻤﯿﻠﯽ از والکس ﺑﺮای ﺷﻤﺎ ارﺳﺎل شده است. وارد ایمیل خود ﺷﻮﯾﺪ و  ﺑﺮ روی دﮐﻤﻪ “تاییدیه ایمیل” ﮐﻠﯿﮏ ﮐﻨﯿﺪ. تاییدیه ایمیل والکس ۶. ﭘﺲ از ﻓﻌﺎل‌ﺳﺎزی، ﭘﯿﻐﺎم زﯾﺮ ﮐﻪ ﻧﺸﺎن دﻫﻨﺪه ﺗﺎﯾﯿﺪ اﯾﻤﯿﻞ ﺷﻤﺎ است، ﻧﻤﺎﯾﺶ داده ﻣﯽ‌ﺷﻮد.
فعالسازی حساب کاربری

آﻣﻮزش ﮔﺎم ﺑﻪ ﮔﺎم اﺣﺮاز ﻫﻮﯾﺖ در ﺳﺎﯾﺖ والکس

بعد از ثبت نام اولیه در والکس، جهت خرید و فروش بیت کوین ابتدا باید احراز هویت کنید: ۱. ﭘﺲ از ﺛﺒﺖ ﻧﺎم در ﺳﺎﯾﺖ والکس و ﺑﻪ ﻣﺤﺾ اوﻟﯿﻦ ورود ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﺳﺎﯾﺖ، ﺑﺎ ﺻﻔﺤﻪ زﯾﺮ ﻣﻮاﺟﻪ ﻣﯽ‌ﺷﻮﯾﺪ. نیاز است اطلاعات حساب کاربری خودتان را تکمیل کنید و ﻣﻨﺘﻈﺮ ﺗﺎﯾﯿﺪ آن ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺪﯾﺮ سایت ﺑﻤﺎﻧﯿﺪ: گزینه تکیمل طلاعات حساب کاربری در والکس بعد از کلیک بر روی گزینه “تکمیل اطلاعات حساب کاربری” صفحه زیر نمایش داده می‌شود: تکمیل اطلاعات حساب کاربری ۲. ابتدا، اﻃﻼﻋﺎت شخصی ﺧﻮد را با دﻗﺖ وارد کنید. اطلاعات شخصی ۳. در اﯾﻦ ﺑﺨﺶ، نیاز است اطلاعات مالی ﺧﻮد را وارد کنید. دقت کنید که این حساب بانکی باید به نام شما باشد.
اطلاعات بانکی
۴. در ﺑﺨﺶ ﺑﻌﺪی، اﺳﻨﺎد ﻫﻮﯾﺘﯽ ﺧﻮد را در ﺳﺎﯾﺖ والکس ﺑﺎرﮔﺬاری کنید. یک ﺗﺼﻮﯾﺮ سلفی با ﮐﺎرت ﻣﻠﯽ به همراه یک دست نوشته ارﺳﺎل کنید.
اسناد هویتی
۵. در اﯾﻦ ﺑﺨﺶ، برای ﺷﻤﺎره ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮاه شما پیامکی ارسال می‌شود؛ کد تایید را وارد کنید. ۶. ﻣرحله اوﻟﯿﻪ اﺣﺮاز ﻫﻮﯾﺖ تمام شد. با ﺗﺎﯾﯿﺪ ﻣﺪﯾﺮ ﺳﺎﯾﺖ می‌توانید از خدمات والکس استفاده کنید و با اطمینان به خرید و فروش بیت کوین بپردازید.

شارژ حساب در والکس

برای خرید بیت کوین، ابتدا باید حساب ریالی خود را در والکس شارژ کنید.

واریز ریالی در والکس

۱. بر روی گزینه “کیف پول” کلیک کنید.
انتخاب کف پول والکس
۲. بر روی دکمه “واریز” در کیف پول ریالی کلیک کنید. واریز ریالی در والکس ۳. مبلغ موردنظر خود را در کادر مشخص شده در شکل زیر، به تومان وارد کنید.
واریز در والکس از طریق درگاه پرداخت
4. اطلاعات درگاه پرداخت را تکمیل کنید. دقت داشته باشید از کارت بانکی که در سایت ثبت و تایید شده است، پرداخت را انجام دهید.
درگاه پرداخت اینترنتی
5. در بخش “آخرین واریزهای ریالی”، می‌توانید آخرین واریزی‌های خود را ببینید. مشاهده آخرین واریزی های ریالی در والکس

خرید و فروش بیت کوین در والکس

اکنون می‌توانید اقدام به خرید و فروش بیت کوین کنید. برای این کار، مراحل زیر را انجام دهید:

1. ثبت سفارش خرید بیت کوین

در این ﺑﺨﺶ، ﻣﯽ‌ﺗﻮاﻧید یک سفارش خرید بیت کوین با ﻣﻘﺪار و قیمت دلخواه ثبت کنید با به خرید سریع بیت کوین بپردازید. ﻫﺮ زﻣﺎن که کاربر دیگری ﺑا ﻗﯿﻤﺖ پیشنهادی خرید شما موافق باشد، ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ اﻧﺠﺎم ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ. 1.1. رمزارز موردنظر خودتان را انتخاب و بر روی گزینه “معامله” کلیک کنید. انتخاب رمزارز برای خرید و فروش در والکس
1.2. می‌توانید سفارش خرید خود را در قسمت زیر ثبت کنید.
 • مقدار بیت کوین (BTC) و قیمت واحد (تومان) را وارد کنید (قیمت دلخواه).
 • بر روی گزینه “ثبت سفارش خرید” کلیک کنید.
ثبت سفارش خرید در والکس 1.3. پس از ثبت سفارش خرید بیت کوین، سفارش شما در جمع سفارش خریداران قرار می‌گیرد.
لیست خریداران بیت کوین در والکس

2. خرید سریع بیت کوین

علاوه بر امکان ثبت سفارش خرید بیت کوین، می‌توانید از بخش “خرید سریع” نیز استفاده کنید. خرید سریع بیت کوین در والکس با کلیک بر روی گزینه “خرید سریع”، صفحه زیر را مشاهده می‌کنید:
 • مقدار بیت کوین (BTC) یا مبلغ کل معامله (تومان) را وارد کنید.
 • بر روی گزینه “خرید” کلیک کنید (بعد از کلیک بر روی این گزینه، معامله شما به صورت آنی صورت می‌گیرد و بلافاصله بیت کوین در کیف پول شما در سایت والکس قرار می‌گیرد).
خرید سریع بیت کوین

3. ثبت سفارش فروش بیت کوین

همانند ثبت سفارش خرید بیت کوین، می‌توانید سفارش فروش بیت کوین خود را ثبت کنید. ﻫﺮ زﻣﺎن که کاربر دیگری ﺑا ﻗﯿﻤﺖ پیشنهادی فروش شما موافق باشد، ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ اﻧﺠﺎم ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.
 • مقدار بیت کوین (BTC) و قیمت واحد (تومان) را وارد کنید (قیمت دلخواه).
 • بر روی گزینه “ثبت سفارش فروش” کلیک کنید.
سفارش فروش بیت کوین در والکس
پس از ثبت سفارش فروش بیت کوین، سفارش شما در جمع سفارش فروشندگان قرار می‌گیرد:
لیست فروشندگان بیت کوین در والکس

4. فروش سریع بیت کوین

علاوه بر امکان ثبت سفارش فروش بیت کوین، می توانید از بخش “فروش سریع” نیز استفاده کنید. فروش سریع بیت کوین در والکس با کلیک بر روی گزینه “فروش سریع”، صفحه زیر را مشاهده می کنید:
 • مقدار بیت کوین (BTC) یا مبلغ کل معامله (تومان) را وارد کنید.
 • بر روی گزینه “فروش” کلیک کنید (بعد از کلیک بر روی این گزینه، معامله شما به صورت آنی صورت می‌گیرد. بیت کوین‌های شما فروخته شده و مبلغ ریالی معامله به کیف پول ریالی شما در والکس واریز می‌شود).
فروش سریع بیتکوین اطلاعات بیشتر در مورد کیف پول والکس، در مقاله زیر ارائه شده است.

پاسخ به 5 سوال پرتکرار

1. آیا خرید و فروش بیت کوین در ایران قانونی است؟

در حال حاضر معامله بیت کوین در ایران منع قانونی ندارد و قانونی هم در مورد آن تصویب نشده است. کاربران ایرانی در سایت‌های خرید و فروش ارز دیجیتال، در حال معامله هستند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله وضعیت قانونی بیت کوین در ایران مراجعه کنید.

2. برای خرید بیت کوین از کجا شروع کنیم؟

ابتدا در مورد بیت کوین و مفاهیم آن مطالعه کنید. بلاگ والکس می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند و هرگونه سوالی در بخش کامنت‌ها مطرح کنید، در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد. بعد از آشنایی با مفاهیم موردنیاز، در یک صرافی معتبر ارز دیجیتال ایرانی ثبت نام کنید. حساب ریالی خودتان را شارژ کرده و برای خرید بیت کوین اقدام کنید. بعد از خرید بیت کوین می‌توانید آن را در کیف پول صرافی نگه دارید یا بیت کوین خریداری شده را به کیف پول شخصی خود خارج از صرافی انتقال دهید.

3. چه زمانی برای خرید بیت کوین مناسب است؟

در مورد زمان خرید بیت کوین نیاز است یکسری تحلیل انجام دهید و مدام اخبار این حوزه را دنبال کنید. با استفاده از تحلیل تکنیکال در بازه‌های زمانی نسبتاً کوتاه، می‌توانید نقاط مناسب برای ورود به بازار بیت کوین و خروج از آن را تعیین کنید یا از تریدرهای حرفه‌ای برای این کار مشاوره بگیرید.

4. برای خرید بیت کوین چقدر پول لازم است؟

مبلغ موردنیاز برای خرید بیت کوین در سایت‌های ارز دیجیتال متفاوت است. برای مثال، در صرافی والکس با 100 هزار تومان می‌توانید اولین خرید بیت کوین خودتان را به‌راحتی تجربه کنید.

5. کارمزد خرید بیت کوین چقدر است؟

کارمزد معامله بیت کوین نیز در صرافی‌های مختلف، متغییر است. کارمزد معامله ارز دیجیتال در والکس به صورت پلکانی و براساس حجم معامله کاربر در سه ماه اخیر محاسبه می‌شود. کارمزد حجم معاملات کمتر از 20 میلیون برای کاربران سطح برنزی، 0.4% است. این کارمزد با بالا رفتن حجم معاملات، کاهش می‌یابد.

صحبت پایانی

روش خرید و فروش رمزارزهای دیگر مانند اتریوم، ترون و تتر در سایت والکس مانند نحوه خرید و فروش بیت کوین است که در این مقاله آموزش داده شد. اکنون شما هم می‌توانید به بازار ارزهای دیجیتال وارد شوید و شروع به معامله کنید. پیشنهاد می‌شود ابتدا با مبالغ کم شروع کنید تا کمی تجربه در این بازار کسب کنید. سپس، به صورت حرفه‌ای فعالیت خود را در زمینه رمزارزها در سایت‌های داخلی یا خارجی ادامه دهید. حداقل مبلغ موردنیاز برای شروع معامله در والکس، 100 هزار تومان است. امکان دعوت دوستان به والکس با کد دعوت شما: هر فردی که با استفاده از کد دعوت و یا لینک دعوت شما در والکس ثبت نام کند، 20% درصد از کارمزد ریالی که والکس از هر معامله آن فرد دریافت می‌کند، به شما تعلق می‌گیرد. همچنین، فرد دعوت شده می‌تواند دو معامله با کارمزد صفر انجام دهد و دو پله هم کارمزد معاملاتی شخص کاهش پیدا می‌کند.

ثبت نام در والکس

لیلی امینی

چقدر زیباست: هر آنچه را که قبل از دیگران یاد گرفته‌ای، با تمام وجودت در اختیار آن‌ها قرار دهی.

نوشته های مشابه

‫۴۰۴ دیدگاه ها

 1. اگر یک بیت کوین داشته باشیم .می‌توانیم آن را در یک روز به تراست والت انتقال داد .
  ممنون میشم ،اگه لطف کنید وجواب دهید

  1. سلام
   وقت به خیر

   بله، می‌توانید با یک بار انتقال، هر مبلغی را در بلاکچین جابجا کنید.

   ممنون از همراهی شما

  1. سلام
   وقت به خیر

   خوشحالیم که توانستیم به شما کمک کنیم. از شما دعوت می‌کنیم سایر مقالات بلاگ والکس را نیز بخوانید و اگر سوالی داشتید در بخش دیدگاه ها با ما درمیان بگذارید.

   ممنون از همراهی شما

 2. با سلام و خسته نباشید .آیا ایرانیان خارج از کشور و همسر خارجی با شماره موبایل و ثابت خارجی می توانند . عضو شوند

  1. سلام وقت به خیر

   متاسفانه والکس امکان ارائه خدمات به کاربران خارج از ایران را ندارد.

   ممنون از همراهی شما

 3. سلام

  یک سوالی برای من پیش اومده، بیت کوین و رمز ارزهای دیگه چقدر بین مردم عادی خارج از ایران رواج داره؟ اگر من بخوام از خارج از ایران سفارش طراحی (یا کلا کارهایی که اینترنتی می‌شه انجام داد) بگیرم، آیا اینقدر رواج داره که بتونم روش حساب کنم؟ مردم خارج از ایران به اندازه کافی درباره رمز ارزها دانش دارن که بتونن پول طراحی من رو بدن؟

  آیا می‌تونید راهنمایی کنید، برای کسب درآمد از خارج از ایران و گرفتن پول سفارش (چون استفاده از پی‌پال مشکلات زیادی داره) استفاده از رمز ارز کار منطقی است یا نه؟

  1. سلام
   وقت به خیر
   ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت غیرمتمرکز آنها به سرعت در حال محبوب شدن در بین مردم جهان هستند و در حال حاضر شرکت‌های زیادی به پذیرش رمزارزها روی آورده‌اند. اما هنگام استفاده از یک ارز دیجیتال به عنوان یک گزینه پرداخت، شما حتما باید به کارمزدهای شبکه آن هم توجه کنید. به عنوان مثال تراکنش در شبکه بیت کوین و اتریوم در حال حاضر مبلغ زیادی را از کاربران طلب می‌کند و قطعا استفاده از آنها به عنوان یک روش پرداخت با استقبال روبرو نخواهد شد.

   سپاس از همراهی شما

  1. سلام خانم الهام

   خیر؛ این امکان در سایت وجود ندارد. اما می‌توانید ریال را به تتر تبدیل کنید که معادل همان دلار است.

   سپاس از همراهیتان

  1. سلام خانم پریسا

   از بخش داشبورد، می‌توانید معادل تومان ارز موردنظر را ببینید و با مبلغ اولیه خریدتان مقایسه کنید.

   ممنون از همراهی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا