آموزش معامله

ارز دیجیتال آلیس چیست؟ معرفی توکن my neighbor alice

مدیوم سرگرمی در سال‌های اخیر به طور کل تغییر کرده است و از جنبه صرفاً سرگرمی، به سمت دیگری در حال حرکت است. در این میان بلاک چین و تکنولوژی پیشرفته آن و البته غیرمتمرکز بودن فعالیتش، مسیر مناسبی برای بسیاری از بازی‌سازان دنیا است. همسایه من آلیس (my neighbor alice) را می‌توان یک ترکیب برنده از صنعت بازی و بلاک چین دانست. جایی که خرید ارز دیجیتال آلیس به یکی از اولویت‌های سرمایه‌گذاران تبدیل شده است.

در این مقاله به معرفی بازی همسایه من آلیس، توکن بومی آن و ویژگی‌های جذاب آن پرداخته‌ایم.

تعریف متاورس همسایه من آلیس

My Neighbor Alice بازی آنلاین توسعه یافته روی بلاک چین است. این بازی امکان استفاده از NFTهای درون بازی را به بازیکنان می‌دهد و بازیکنان با استفاده از آنها به مدیریت و خرید و فروش زمین و سایر متعلقات بازی می‌پردازند. My Neighbor Alice شباهت بسیار زیادی به بازی محبوب Animal Crossing دارد. هدف اصلی پروژه «همسایه من آلیس» جذب مخاطبان گسترده‌تری از دارندگان ارزهای دیجیتال، علاقه‌مندان به بلاک چین و گیمرها است.

هسته اصلی آلیس بر پایه غیر متمرکز بودن فعالیت مالی آن پیاده شده است. با این کار پتانسیل بسیار بالایی برای تسهیل پذیرش ارزهای دیجیتال درون بازی، از جمله توکن بومی آن یعنی ALICE به وجود می‌آید.

تمامی بازیکنان می‌توانند با خرید زمین و استفاده از خلاقیت خودشان در دنیای همسایه من آلیس حضور داشته باشند. توکن بومی ALICE البته برای تمامی این موارد ضروری است. در واقع تمامی خرید و فروش‌های درون بازی از زمین گرفته تا NFT‌ها، با توکن آلیس انجام می‌شود.

NFT‌های ساخته شده توسط بازیکنان تنها درون خود بازی قابل خرید و فروش هستند و البته قیمت آنها نیز بر اساس کمیاب بودن آنها ارزش گذاری می‌شوند.

ویژگی‌های همسایه من آلیس

ویژگی‌های ارز دیجیتال آلیس

My Neighbor Alice همانطور که پیش نیز عنوان شد، یک بازی آنلاین بر پایه بلاک چین است. این بازی به جهان باز بودن معروف است. اصطلاحی که گیمرها با آن آشنایی کامل دارند. جهان باز بودن به این معنی است که انتهایی برای این بازی تعریف نشده است.

دنیای آلیس متشکل از تعداد زیادی جزیره است که به قطعات  کوچکتری به نام زمین تقسیم شده‌اند. این زمین‌ها همگی توسط NFT نشان داده می‌شوند. بنابراین کاربران می‌توانند زمین‌ها را خرید و فروش کنند. همچنین دارایی‌های درون بازی قابلیت سفارشی سازی دارند. همسایه من آلیس دارای روایت داستانی است، بنابراین کاربران می توانند بر اساس داستان بازی، پیشرفت‌هایی داشته باشند.

نکته مهم اما محدود بودن تعداد زمین‌ها درون بازی است. عرضه زمین‌ها در بازی همسایه من آلیس محدود است. این کار باعث افزایش قیمت و البته قیمت گذاری منطقی‌تر برای متعلقات درون بازی است. NFT‌های درون بازی بسته به نوع آن (زمین، آواتار یا هر مورد دیگری) ، هر چقدر کمیاب‌تر باشند، قیمت بیشتری را دارند.

سیستم وام دهی نیز در پلتفرم همسایه من آلیس وجود دارد تا کاربران با استفاده از آن به خرید و فروش درون بازی بپردازند. این سیستم نقدینگی بازار آلیس را کنترل می‌کند و البته بازیکنان را در دنیای جذاب و جادویی خود نگه می‌دارد.

ارزش ارز دیجیتال  آلیس چگونه تعیین می‌شود؟

ارزش ارز دیجیتال آلیس بر اساس فناوری‌های ایجاد شده در شبکه بلاک چین و استفاده از ویژگی‌ها و ابزارهای ساختار اقتصادی غیر متمرکز تعیین می‌شود. پلتفرم همسایه من آلیس، سیستم وام دهی دقیقی را برای کاربرانش طراحی کرده است. این سیستم با افزایش نقدینگی بازار و البته جذب بازیکنان جدید، ارزش توکن آلیس را بالا می‌برد.

همسایه من آلیس جامعه هدف بسیار مناسبی را دارد. علاوه بر گیمرها که تقریباً به خودی خود جذب دنیای این پلتفرم می‌شوند، مخاطبان NFT و پروژه‌های DeFi نیز از جمله کاربران همسایه من آلیس هستند. در کنار این موارد، مفهوم متاورس و NFT در حال رشد است و طرفداران زیادی را در سراسر دنیا دارد. تمام موارد ذکر شده بر ارزش گذاری توکن آلیس تاثیر مستقیم دارند.

تاریخچه  ارز دیجیتال آلیس

در اوایل سال ۲۰۲۱، همسایه من آلیس، در فروشگاه استیم، فروشگاه مخصوص بازی‌های رایانه‌ای در اختیار کاربران قرار گرفت. شرط حضور در بازی همسایه من آلیس در اختیار داشتن توکن آلیس بود. بازیکنان توانایی انجام دادن ماموریت‌های بازی، خرید و فروش زمین و گپ زدن را دارند.

در اواسط سال ۲۰۲۱ حالت چند نفره آنلاین به بازی معرفی شد. در کنار آن پروژه‌های DAO و ساخت NFT در قالب بازی گنجانده شد. با به روز رسانی‌های متعدد این پلتفرم، همسایه من آلیس پیشرفت چشمگیری را در عرض یکسال تجربه کرده است.

کارایی ارز دیجیتال آلیس

برای بازی کردن همسایه من آلیس، شما نیاز به توکن بومی این پلتفرم یعنی ALICE دارید. ارز دیجیتال آلیس در مرحله اول برای خرید و فروش زمین‌های درون بازی استفاده می‌شود. هر کاربر برای خریدن یک قطعه زمین باید با توکن آلیس معامله خود را انجام دهد. قیمت این زمین‌ها البته توسط دارندگان آن تعیین می‌شود.

آواتارهای طراحی شده در بازی نیز توسط توکن آلیس ایجاد می‌شوند. هر آواتار ساخته شده در بازی قابلیت‌هایی از جمله انواع لباس و صورتک را دارد که با استفاده از آلیس می‌توانید آنها را خریداری کنید.

NFT‌های درون بازی نیز با استفاده از توکن آلیس ایجاد می‌شوند. در کنار این موارد، دارندگان توکن آلیس می‌توانند در تصمیم گیری‌های پلتفرم همسایه من آلیس نقش داشته باشند که این مورد، توکن آلیس را به یک توکن حاکمیتی تبدیل می‌کند.

توکن آلیس قابلیت استیکینگ دارد!

توکن‌های ALICE را می‌توان برای کمک به حمایت از اکوسیستم استیک کرد. پاداش‌ استیک کردن این توکن، درصدی از درآمدهای پلتفرم است که از فروش قطعه، فروش دارایی و کارمزد تراکنش به دست می‌آید. این سیستم برای تشویق بازیکنان به نگه داشتن توکن‌های خود در مراحل اولیه توسعه بازی طراحی شده است. با انتشار ویژگی‌های جدید درون بازی، سیستم استیک آلیس نیز کارایی کمتری خواهد داشت.

تغییرات قیمتی آلیس

ارز دیجیتال آلیس در اوایل سال ۲۰۲۱ با قیمت بالای ۲۳ دلار وارد بازار شد. با توجه به عدم شناخت کلی از مفهوم متاورس و البته قیمت بالای این ارز، استقبال مناسبی از آن نشد و این توکن روند منفی در بازار پیش گرفت. روند منفی ارز دیجیتال آلیس به حدی بود که تا اواسط سال ۲۰۲۱ به قیمت ۳.۲۱ دلار نیز رسید.

محبوبیت NFTها و البته آگاهی عمومی جامعه نسبت به متاورس، فرضتی برای رشد مجدد آلیس به همراه داشت و این توکن در اواخر سال ۲۰۲۱ به میلادی رکورد تاریخی ۲۸ دلار را برای خود به ثبت رساند که نشان دهنده پتانسیل بالای آلیس در بازار است.

جایگاه ارز دیجیتال آلیس در بازار

ارز دیجیتال آلیس در حال حاضر بر اساس آمار سایت CoinMarketCap، در رتبه ۱۶۴ فهرست رمزارزها قرار گرفته است و قیمت آن هنگام نگارش این مقاله، حدود ۹.۹۳ دلار است. همچنین ارزش بازار یا مارکت کپ آلیس حدود ۳۰۳ میلیون دلار است.

معرفی چند کیف پول برای آلیس

کیف پول‌های ارز دیجیتال آلیس

در بخش کیف پول سخت‌افزاری، اولین نام کیف پول لجر است. لجر یکی از مطمئن‌ترین کیف پول‌های سخت‌افزاری برای نگهداری از ارز دیجیتال آلیس است. در کنار لجر، کیف پول Trezor نیز گزینه مناسبی برای آلیس است.

کیف پول نرم‌افزاری تراست ولت، بهترین کیف پول برای ذخیره سازی ارز دیجیتال آلیس است. تراست ولت دارای بالاترین ضرایب امنیتی در کیف پول‌های نرم افزاری است و انتخاب اول اکثر کاربران حوزه کریپتوکارنسی برای نگهداری ارز دیجیتال است. کیف پول اتمیک نیز با ارایه اپلیکیشن تلفن همراه در کنار نسخه تحت وب، یکی دیگر از گزینه‌‌های مناسب برای ذخیره سازی ارز دیجیتال آلیس است.

صحبت پایانی

بازی کردن و همزمان کسب درآمد قطعاً فرمولی جذاب برای گیمرها است. گیمرهای حرفه‌ای، ساعت‌ها پای رایانه یا کنسول‌های بازی خود مشغول بازی کردن هستند و طبعاً منبع اصلی درآمد آنها نیز همین بازی است. حال با ترکیب بلاک چین و صنعت بازی یک فرصت بی نظیر برای آنها ایجاد شده است. به گفته بسیاری از کارشناسان، همسایه من آلیس ممکن است به رواج بازی‌های مبتنی بر بلاک چین منجر شود و تغییری گسترده در مدیوم سرگرمی ایجاد کند.

منتشر شده توسط
CapitalmyneighboraliceBeincrypto

مسعود فاضل

کارشناس ادبیات انگلیسی، سابقه فعالیت دو ساله در گردشگری و تور خارجی، کارشناس تولید محتوا در حوزه بلاکچین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا