آموزش معامله

ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی چیست؟ بررسی آینده ارز AXS

در روزهای اخیر بازی مبتنی بر بلاک‌چین اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) به شهرت و محبوبیت بسیار زیادی رسیده است. از طرف دیگر رشد قابل توجه توکن این بازی، در دنیای توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) سر و صدای زیادی به پا کرده است. افراد زیادی ساعت‌ها وقت برای این بازی صرف می‌کنند. برخی از افراد نیز به دنبال کسب سود از طریق خرید اکسی اینفینیتی هستند.

اما نباید فراموش کرد که سرمایه‌گذاری روی یک ارز دیجیتال در صورتی که همراه با شناخت کافی درباره آن ارز نباشد می‌تواند منجر به ضررهای سنگین شود. اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی را دارید به شما مطالعه این مطلب را توصیه می‌کنیم. زیرا در ادامه به معرفی بازی و ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی می‌پردازیم.

بازی اکسی اینفینیتی چیست؟

اکسی اینفینیتی یک بازی بر پایه بلاک‌چین اتریوم است. اکسی اینفینیتی از بازی‌های مشهوری به نام کریپتوکیتیز (CryptoKitties) و پوکمن (Pokemon) الهام گرفته شده است. در این بازی بازیکنان هیولاهای کوچک به شکل توکن‌های NFT به نام اکسی‌ها (Axies) را خریداری می‌کنند و سپس با آن‌ها در برابر یکدیگر می‌جنگند. برنده این نبرد به عنوان پاداش، ارز دیجیتال اکسی یا ارز دیجیتال آی ایکس (AXS) به عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

هر کدوم از این اکسی‌ها ویژگی‌های متفاوتی دارند که قدرت و قابلیت ویژه‌ای به این موجودات می‌دهد.

Skill (مهارت): اگر یک اکسی چندین کارت را همزمان و به صورت ترکیبی بازی کند، میزان ضربه را بیشتر می‌کند.

HP (جان اکسی): میزان ضرباتی است که اکسی می‌تواند قبل از آن‌ که شکست بخورد، تحمل کند.

Morale (روحیه جنگجویی): شانس ضربه‌های خطرناک و وخیم قدرتی (Critical) را در شرایط بحرانی افزایش می‌دهد.

Speed (سرعت): نوبت و ترتیب اکسی‌ها برای بازی کردن را تعیین می‌کند. به این صورت که هر اکسی که بیش‌ترین سرعت را دارد اول حمله می‌کند.

این ویژگی‌های اکسی به دو عامل نژاد اکسی و اعضای بدن آن بستگی دارند. بدن اکسی‌ها از شش عضو اصلی تشکیل شده‌ است که هر کدام قابلیت‌های مختلفی دارند. اعضای بدن اکسی‌ها عبارتند از: چشم‌ها (eyes)، گوش‌ها (ears)، شاخ (horn)، دهان (mouth)، پشت (back) و دم (tail).

در نهایت باید بگوییم که اکسی اینفینیتی یک بازی ماجراجویی است که دارای لایه‌های استراتژیک مختلف است. برای شروع این بازی، بازیکن باید تیمی شامل سه هیولای اکسی را ایجاد کند.

توکن‌ اکسی اینفینیتی (AXS)

توکن ای ایکس اس (AXS) ، متعلق به اکوسیستم اکسی اینفینیتی، یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) با استاندارد  ERC-20 است که در نوامبر 2020 (آبان 99) راه‌اندازی شد. عرضه اولیه این توکن در حدود 60 میلیون توکن بوده است، اما پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2026 میزان انتشار آن افزایش پیدا کند.

سازندگان اکسی اینفینیتی

 ایده اولیه اکسی اینفینیتی در سال 2018 بین چند جوان علاقه‌مند به دنیای کریپتو آغاز شد. بعدها این تیم بزرگتر شد و اعضای تشکیل‌دهنده این تیم 25 نفره، چهره‌هایی بودند که هر کدام کارنامه درخشانی داشتند. در ادامه درباره دو تن از مهره‌های اصلی این پروژه صحبت می‌کنیم.

TRUNG NGUYEN – مهندس ارشد، کارآفرین

TRUNG NGUYEN در سال 2012، در سن 20 سالگی، مدیر ارشد فنی و یکی از بنیان‌گذاران استارت‌آپ Lozi بود. در آن زمان، لوزی یک شبکه اجتماعی برای وبلاگ‌نویسان در حوزه غذا بود. این استارت‌آپ در میان نوجوانان و جوانان ویتنام با 8 میلیون کاربر درآن زمان بسیار محبوب بود.

با رشد استارت‌آپ، نگوین احساس می‌کرد که مسیرش از مسیر سایر بنیانگذاران متفاوت است. نگوین در سال 2015 شرکت را ترک کرد و نزدیک به سه سال در شهر هوشی‌مین به عنوان مهندس نرم افزار برای Anduin Transactions کار کرد. او به‌عنوان یک گیمر، به CryptoKitties، یکی از اولین بازی‌‌های مبتنی بر بلاک‌چین، علاقه پیدا کرده بود. پروژه‌ای که بازیکنان می‌توانند گربه‌های مجازی را خریداری کنند و بفروشند.

نگوین دریافته بود که چگونه فناوری بلاک‌چین می‌تواند به طور بالقوه راه جدیدی برای ساخت بازی‌ها ایجاد کند. سپس او وارد این حوزه شد و در حال حاضر مسئول تصمیم‌گیری‌های مهم درباره محصولات بازی و نحوه بازاریابی آن‌ها است.

TU DOAN – مدیر هنری، طراح بازی

TU DOAN یکی از بنیان‌گذاران و مدیر طراحی استارت‌آپ لوزی بود. دوآن به عنوان یکی از بازیکنان حرفه‌ای پوکمون شناخته می‌شود. پوکمون یک بازی است که می‌توان گفت به نوعی ماجراجویی در دنیای واقعی به‌شمار می‌رود و طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان دارد.

دوآن در پروژه‌های بسیار زیادی نقش مهمی را بر عهده داشته است. طراحی شخصیت‌های بازی و مدیریت هنری اکسی اینفینیتی نیز بر عهده این شخص است. او فردی بسیار خلاق است که توانسته است در اکسی اینفینیتی بسیار خوش بدرخشد.

ویژگی‌های اکسی اینفینیتی

در سال‌های اخیر بازی‌های رمزنگاری زیادی به بازار عرضه شده است. اما تنها تعداد معدودی از آن‌ها مانند اکسی اینفینیتی توانسته است به شهرت برسد. یکی از ویژگی‌های مهم این بازی رمزنگاری شده که باعث شده است اکسی اینفینیتی را از سایر بازی‌ها متمایز کند این است که برای توسعه محصول و ایجاد جامعه آن سال‌ها زمان سپری شده است. یکی دیگر از ویژگی‌های این بازی دریافت پاداش دارندگان توکن‌های AXS است که برای بازی در این پلتفرم لازم است.

کاربردهای ارز دیجیتال Axie Infinity

ارز دیجیتال اکسی دارای دو کاربرد مهم است. این دو کاربرد باعث شده است تا نه‌ تنها توجه افراد علاقه‌مند به بازی‌های کامپیوتری را به خود جلب کند، بلکه افراد دیگری نیز به این بازی روی بیاورند.

خرید آیتم‌های موجود در درون بازی: اولین کاربرد مهم ارز اکسی این است که با استفاده از آن می‌توان آیتم‌های درون بازی را خریداری کرد. خرید این آیتم‌ها به بازی هیجان بیشتری می‌دهد. البته در برخی از بخش‌های بازی برای پاداش دادن نیز از ارز دیجیتال اکسی استفاده می‌شود.

سرمایه‌گذاری: افراد زیادی ارز دیجیتال اکسی را با هدف سرمایه‌گذاری می‌خرند. در ماه‌های اخیر بعد از رشد قیمت این ارز، علاقه‌مندی به سرمایه‌گذاری روی اکسی اینفینیتی افزایش پیدا کرده است.

چرا بازی اکسی اینفینیتی محبوب است؟

بازی‌های کامپیوتری هرچند همیشه از محبوبیت زیادی برخوردار بودند اما بعد از شیوع ویروس کرونا حوزه‌ی سرگرمی، رشد قابل توجهی را تجربه کرد. یکی از بازی‌هایی که به سرعت میان علاقه‌مندان به گیم طرفداران بسیار زیادی پیدا کرد، بازی اکسی اینفینیتی است.

این بازی یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌های کسب درآمد دلاری است. بخاطر همین موضوع، کشورهایی که اقتصاد پایینی دارند و ارزش پول آن‌ها در مقابل دلار بسیار پایین است، از این بازی استقبال بیشتری کردند. خبرهای مختلفی در ارتباط با درآمد گیمرهای اکسی در ماه‌های اخیر منتشر شده است که بسیار وسوسه کننده است. طبق یکی از همین اخبار برخی از گیمرها تا 700 دلار در ماه از این بازی درآمد داشته‌اند.

تحلیل قیمت و آینده اکسی اینفینیتی

در نوامبر سال ۲۰۲۰، قیمت هر توکن اکسی اینفینیتی (AXS) ۰٫۱۵ دلار بود. در ماه‌های ابتدایی، اکسی مورد استقبال زیادی قرار نگرفت و نتوانست رشد قیمت چندانی داشته باشد و تقریبا روند قیمتی خنثی را تجربه کرد. اما در فوریه سال ۲۰۲۱ زمانی که اغلب ارزهای دیجیتال روندی صعودی داشتند، قیمت اکسی نیز تا نزدیکی ۱۰ دلار افزایش یافت و توانست توجه افراد زیادی را به خود جلب کند.

در زمان نگارش این مقاله، اکسی اینفینیتی در رتبه ۳۰ بازار قرار دارد و قیمت هر واحد از اکسی اینفینیتی ۹۴.۹۶ دلار است. هر چند بسیاری از فعالین حوزه کریپتو، برای اکسی آینده روشنی پیش‌بینی می‌کنند اما واقعیت این است که آینده رمزارزها به فاکتورهای زیادی بستگی است و نمی‌توان آینده را به صورت صد در صد پیش‌بینی کرد.

اما آنچه پر واضح این است که صنعت بازی در عصر حاضر از توجه خاصی برخوردار است، اکسی نیز یک بازی بسیار سرگرم کننده است که از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار است. در نتیجه قیمت ارز AXS در آینده می‌تواند شاهد رشد بیشتری باشد.

کیف پول اکسی اینفینیتی

با توجه به اینکه اکسی اینفینیتی یک توکن ERC20 است؛ تمام کیف پول‌های معتبر پشتیبانی‌کننده از اتریوم، از این ارز دیجیتال نیز پشتیبانی می‌کنند. شناخته‌شده‌ترین کیف پول‌هایی که می‌توان از آن‌ها برای ذخیره و مدیریت اکسی استفاده کرد، می‎‌توان به تراست والت (Trust Wallet)، کیف پول رونین والت (Ronin Wallet)، کیف پول لجر (Ledger Nano) و متامسک (MetaMask) اشاره کرد.

خرید و فروش ارز دیجیتال Axie Infinity

اکسی اینفینیتی را می‌توان از صرافی‌های شناخته شده خارجی بسیار زیادی مانند بایننس (Binance) خریداری کرد. اما باید توجه داشته باشید که پس از تحریم صرافی‌های خارجی علیه کاربران ایرانی، خرید و فروش از این صرافی‌ها دارای ریسک بسیار زیادی است. هر چند برخی از کاربران سعی می‌کنند از طریق روش‌های مختلف این تحریم‌ها را دور بزنند، اما حساب کاربران ایرانی به محض این که شناسایی شود، بلافاصله مسدود خواهد شد.

در حال حاضر امن‌ترین روش خرید ارز دیجیتال اکسی از صرافی‌های معتبر ایرانی است. با عضویت در بازار ارز دیجیتال والکس می‌توانید به راحتی و با پرداخت حداقل کارمزد، ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی بخرید. برای این کار باید در والکس ثبت نام کنید و بعد از احراز هویت، وارد بازار خرید این رمز ارز شوید.

در والکس یک حساب کاربری بسازید (عضویت در والکس).

از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید تا امکان سفارش گذاری برای شما میسر شود.

به صفحه معاملات بروید و سفارش خرید اکسی اینفینیتی (AXS) را ثبت کنید.

صحبت نهایی

بازی اکسی اینفینیتی یک بازی بلاکچینی است که توانسته است به محبوبیت بالایی دست پیدا کند. توکن ای ایکس اس، توکن متعلق به اکوسیستم اکسی اینفینیتی است که در ماه‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته است و به همین خاطر افراد زیادی تصمیم به خرید این ارز گرفته‌اند.

 پیش‌بینی می شود که با رشد پلتفرم اکسی اینفینیتی، توکن ای ایکس اس نیز از آینده خوبی برخوردار باشد. اما نباید فراموش کرد که هیچ چیز در بازارهای مالی به طور قطع قابل پیش‌بینی نیست. بازار ارزهای دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین قبل از اقدام به سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال، درباره بازار آن تحقیق کنید.

اگر تجربه بازی با اکسی اینفینیتی را دارید، به نظر شما مهم‌ترین وجه تمایز آن با سایر بازی‌ها چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
binance

رزا آذروند

من یک مهندس کامپیوتر نویسنده هستم و کریپتوکارنسی حوزه مورد علاقه من است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا