معرفی رمزارزها

ارز دیجیتال تورچین؛ آشنایی با محیط تعاملی تورچین و عملکرد آن

روز به روز نیاز به نقدینگی زنجیره‌ای متقاطع و همچنین مبادله مطمئن و سریع دارایی‌های مختلف رو به افزایش است. چراکه محصولات و خدمات مالی غیرمتمرکز و DeFi بیشتر شده است. اما ارز تورچین چیست؟ ارز تورچین یکی از پروژه‌های DeFi است که امکان تبادل چند زنجیره‌ای ارزهای دیجیتال مختلف را بدون توجه به نوع آن را میسر می‌کند. اما ارز دیجیتال تورچین چیست؟

قابلیت همکاری، یکی از ویژگی‌های کلیدی است که پلتفرم‌های بلاکچین نسل سوم برای تجربه غیرمتمرکز به ارمغان آورده اند. این رمزارز دارای اکوسیستمی است که زنجیره‌ای متقابل را تسهیل می‌کند. در واقع، کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال را از یک شبکه با کریپتوهایی از پلتفرم دیگر  به کمک یک پروتکل واحد مبادله کنند. این کوین ابتدا در شبکه Cosmos راه اندازی شد، اما در آوریل ۲۰۲۱ به دلیل تقاضای زیاد برای مبادله ارزهای چندگانه، شبکه اصلی خود را توسعه داد. 

ارز THOR Chain چیست؟

این ارز یک پروتکل چند ارزی با معماری زنجیره‌ای متقابل است که به کاربران اجازه می‌دهد توکن‌های شبکه‌های مختلف از جمله بیت کوین و اتریوم را با توکن‌هایی که متعلق به یک شبکه نیستند را مبادله کنند.

معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، برای مبادله کریپتوهای خود به صرافی‌ها متکی هستند، به عنوان مثال، مبادله بین بیت کوین و اتریوم. چراکه شبکه‌های بومی نمی‌توانند‌ این عملیات را انجام دهند. این کوین  مشکل را با‌ ایجاد یک محیط تعاملی حل می‌کند. به‌این صورت که به کاربران‌ این امکان را می‌دهد که مستقیماً رمزارزهای مختلف را بدون خروج از پروتکل و بدون نیاز به واسطه مبادله کنند.

هدف اصلی‌ این پروژه، آوردن نقدینگی بیشتر به همه رمزارزهای پایه پشتیبانی شده در مقابل بازارهای غیر نقدی و پراکنده خریداران و فروشندگانی است که مایل به مبادله کریپتوهای مختلف بدون نظارت مرکزی هستند.

THORChain همچنین کاربران را قادر می‌سازد تا از طریق صرافی غیرمتمرکز خود با سپرده‌گذاری ارزهای دیجیتال در استخرهای نقدینگی، سود کسب کنند. در‌ این سیستم، کاربران می‌توانند در عرض چند دقیقه، ارز دیجیتال را وام بگیرند.

شما می‌توانید جهت آشنایی با نحوه خرید تورچین به یکی از صرافی زیر مراجعه کنید: 

 • بایننس
 • ProBit
 • FTX
 • Gate.io
 • WazirX 
 • Crypto.com Exchange
 • والکس

بنیانگذاران THORChain چه کسانی هستند؟ 

تاریخچه ارز رون

این ارز توسط یک تیم ناشناس برای حفظ ماهیت غیرمتمرکز راه‌اندازی شد، بنابراین هیچ بنیاد، تیم توسعه دهنده رسمی یا مدیر عاملی برای آن معرفی نشده است. خالق پروژه نیز ناشناس است. تمام فعالیت‌های تیم توسعه‌دهنده در GitHub انجام می‌شود، جایی که به‌روزرسانی‌ها و ارتقاءهای جدید آپلود می‌شوند.

این تیم با آپلود کدی که شبکه را کاربردی‌تر و سیستم را ارزشمندتر می‌کند، برروی Nodes کار می‌کند و بقیه به شرکت‌کنندگان شبکه واگذار می‌شود. در‌این سیستم، تیم توسعه‌دهنده برروی نودها کار کرده، نودها به سهامدارن متکی هستند. سهامدارن براساس RUNE کار می‌کنند و دارایی را به بازار مبادله آن می‌آورند. مبادله‌کنندگان برای انجام مبادلات و مبالغ وام گرفته شده، هزینه پرداخت می‌کنند که از‌این طریق اقتصاد پروتکل را زنده نگه می‌دارند.

 آشنایی با ویژگی‌های کلیدی شبکه THORChain

ادامه این مطلب را به بررسی مهم‌ترین ویژگی‌های این ارز می‌پردازیم:

حذف اوراکل‌ها

اکثر صرافی‌های غیرمتمرکز از سنسورهای خارج از زنجیره استفاده می‌کنند تا بتوانند قیمت‌گذاری دقیق انجام دهند؛ البته با‌این کار تمرکز را به پلتفرم اضافه می‌کند. اوراکل‌ها، سهام و حتی موجودی پرداخت را کنترل می‌کنند. اما این توکن از معامله‌گران آربیتراژ جهت حفظ تعادل قیمت استفاده می‌کند. 

به‌این صورت که یک توکن با ارزش کم در صرافی‌های دیگر خرید و فروش می‌شود. یک توکن با ارزش بالا از سایر صرافی‌ها برای افزایش حجم در صرافی تورچین خریداری می‌شود.‌این اقدامات به طور مداوم قیمت را بدون انتخاب ابزار متمرکز، دقیق می‌کند. 

معامله گران آربیتراژ با توکن RUNE تشویق می‌شوند. در‌این صورت،‌ این معامله‌گران باعث می‌شوند که حجم این توکن با حجم سایر ارزهای دیجیتال در صرافی مطابقت داشته باشد. 

مبارزه با کم شدن نقدینگی

هنگامی که استخرهای نقدینگی بسیار زیادی برای یک توکن وجود داشته باشد، یافتن پیشنهادات متقابل برای آنها چالش برانگیز می‌شود. اما در این پروژه، هر توکن ابتدا با RUNE و سپس با توکن بعدی در‌این تبادل جفت می‌شود.‌ این معامله تقریباً آنی و یکپارچه است. جفت کردن توکن‌ها، نیاز به داشتن تعداد زیادی استخر نقدینگی را از بین می‌برد و به تمرکز نقدینگی کمک می‌کند.

کم هزینه بودن مبادلات 

یکی از مهم‌ترین معایب صرافی‌های غیرمتمرکز هزینه‌های بالا آن است. THORChain نه تنها هزینه‌ها را بسیار کمتر از سایر صرافی‌ها نگه می‌دارد، بلکه کارمزدی را نیز دریافت می‌کند که به صورت پویا محاسبه می‌شود و بخشی از‌این کارمزدها را بین اعتبارسنجی‌ها یا ارائه‌دهندگان استخر نقدینگی مجدداً توزیع می‌کند.

این پروژه یک هزینه منحصر به فرد به نام هزینه مبتنی بر لغزش (Slip-Based Fee) را معرفی کرد.‌ این کارمزد به منظور مبارزه با دستکاری نهنگ‌هاست؛ نهنگ به سرمایه‌گذاران با پول نقدی اشاره دارد که قدرت‌ این را دارند که قیمت یک توکن را با انجام یک خرید و فروش بزرگ به شدت افزایش یا کاهش دهند. محاسبه کارمزد مبتنی بر لغزش بر اساس‌این است که سرمایه‌گذاری شما چقدر می‌تواند ارزش توکن استخر نقدینگی را تغییر دهد.‌ این کارمزد به صورت پاداش بین تامین‌کنندگان استخر نقدینگی توزیع می‌شود.

سرعت بالای مبادلات 

مقیاس‌پذیری زیاد و پشتیبانی از جذابیت‌هایی است که توجه سرمایه‌گذاران جلب می‌کند. فرایند چنج کردن این توکن کمتر از ۵ ثانیه طول می‌کشد تا به طور کامل اجرا شود.

یک سازمان غیرانتفاعی

تیم ناشناس THORChain با تکیه بر شفافیتی که دارد، بسیار قابل اعتماد است. علاوه بر‌این، هر RUNE جمع‌آوری شده به عنوان هزینه، میان شرکت‌کنندگان شبکه به عنوان پاداش توزیع می‌شود.

مزایا و معایب شبکه تورچین 

چرا باید روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنیم؟ چه مزیت‌هایی در سرمایه‌گذاری روی این توکن وجود دارد؟ چالش‌ها و محدودیت‌های پیش‌روی شبکه آن چیست؟ 

مزایا:

قابلیت همکاری در شبکه Thorchain

چنج کردن بیت کوین به اتریوم و سایر انتقال‌های رمزنگاری متقابل زنجیره‌ای، به طور مستقیم از شبکه‌های اولیه امکان‌پذیر نیست. اما مزیت همکاری این توکن باعث شده است که چنین تراکنش‌هایی را بدون نیاز به واسطه تسهیل شود.

پشتیبانی از افزایش نقدینگی 

این رمزارز با آسان کردن مبادله یک رمزارز با رمزارزی دیگر، افزایش نقدینگی و محبوبیت را برای همه ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند. کاربران همچنین می‌توانند از طریق استخرهای نقدینگی با سپرده‌گذاری ارزهای دیجیتال خود در صرافی غیرمتمرکز درآمد بیشتری کسب کنند. ‌این سیستم همچنین به مکانیزم وام‌گیری یکپارچه کمک می‌کند.

شفافیت در عملکرد 

THORChain در مورد عملکردهای خود بسیار شفاف است. کاربران می‌توانند پیشرفت‌های دقیق پلتفرم را از کانال‌های مختلف دنبال کنند.

معایب:

برای کسی که به تجربه روان کار با صرافی متمرکز ارز دیجیتال عادت دارد،‌ این پلتفرم ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد. چراکه قابلیت‌های کمتری دارد و ‌این فرآیند می‌تواند برای سرمایه‌گذارانی که از پرداخت هزینه‌های تراکنش در صرافی‌های متمرکز مشکلی ندارند، کمی دشوار باشد. صرافی‌های غیرمتمرکز نیز به شدت به استخرهای نقدینگی‌ ایجاد شده توسط سرمایه‌گذاران دیگر وابسته هستند. در حالی که آنها اقداماتی را برای اطمینان از تبادل روان انجام می‌دهند، اما بازهم خطراتی آنها را تهدید می‌کند.

معرفی چهار کاربر کلیدی

این توکن یک شبکه لایه ۱ بر اساس Cosmos SDK و Tendermint است. در واقع، این رمزارز به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز بدون مجوز (DEX) کار می‌کند. همچنین از طرح‌های TSS برای‌ ایمن کردن خزانه دارایی‌های بدون رهبر خود استفاده می‌کند. Tendermint و TSS یک مکانیسم توافقی لایه‌ای برای تحمل خطای بیزانسی (BFT) ارائه می‌کنند، و نیاز به اجماع اکثریت یعنی دو سوم برای ورود و خروج وجوه به صندوق TSS اولیه دارد.

چهار نوع کاربر کلیدی در اکوسیستم THORChain وجود دارد:

 • مبادله‌کنندگان (Swappers): که از استخرهای نقدینگی برای مبادله دارایی‌ها استفاده می‌کنند.
 • ارائه‌دهندگان نقدینگی (Liquidity providers): که نقدینگی را به استخرها اضافه می‌کنند و پاداش دریافت می‌کنند.
 • اپراتورهای گره (Node operators): که اوراق قرضه ارائه می‌کنند و برای‌ ایمن سازی سیستم پول می‌گیرند.
 • معامله‌گران (Traders): که با هدف کسب سود بر استخرها نظارت و تعادل مجدد را برقرار می‌کنند.

تورچین برخلاف دیگر پروتکل‌های زنجیره‌ای، دارایی‌ها را قبل از مبادله جمع‌آوری نمی‌کند. در عوض، از دارایی‌های بومی در شبکه این رمزارز برای انجام مبادله دارایی‌ها به صورت شفاف و مستقل استفاده می‌کند.

چگونگی عملکرد THORChain

استخرهای نقدینگی، سوآپ دارایی را فعال می‌کنند. ‌این استخرها را دارایی‌های ارائه‌دهندگان نقدینگی تشکیل می‌دهند که امنیت آن توسط شبکه‌ای از اپراتورهای گره تامین می‌شوند. سپرده‌گذاری توسط ارائه‌دهندگان نقدینگی در استخرهای نقدینگی این توکن انجام می‌شود تا سود بدست بیاورند.‌ این سود از طریق کارمزد سوآپ و پاداش‌های سیستم به سپرده‌گذاران تعلق می‌گیرد. 

هر فردی امکان اضافه‌کردن نقدینگی در استخر دارد و با ‌این کار تورچین را بدون مجوز می‌کند. علاوه بر‌این، این توکن بدون حضانت است چراکه تنها فرد سپرده‌گذار می‌تواند دارایی که سرمایه‌گذار کرده را برداشت کند. ارائه‌دهندگان نقدینگی امکان پیشنهاد دارایی جدیدی را دارند. البته دارایی‌هایی که مطابق با زنجیره پشتیبانی شده در اکوسیستم باشند.

تور نود

تور نود که همان عملگرهای گره هستند، مستقل هستند. ‌این گره‌ها تا زمانی که شبکه تبادل زنجیره‌ای را تشکیل دهند با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. هر گره به ازای هر سوآپی که‌ ایمن می‌شود، پاداشی به صورت کارمزد دریافت می‌کند. گره باید پیوند RUNE را قبل از تبدیل شدن به یک اپراتور گره، ارائه دهد. ‌این اوراق به عنوان وثیقه نگهداری می‌شوند تا اپراتورهای گره همیشه به نفع شبکه کار کنند. در واقع باید حجم این توکن به میزان دوبرابر کل پیوندهای جمع شده باشد تا به عنوان وثیقه بتوان از آن استفاده کرد. 

هنگامی که مبادله‌ای انجام شود، دارایی به شبکه ارسال شده و دارایی دیگری دریافت می‌شود. به عنوان مثال، هنگامی بخواهید بیت کوین را به اتریوم تبدیل کنید، باید بیت کوین را به تورچین ارسال کنید. زمانی که بیت کوین به شبکه وارد می‌شود به RUNE تبدیل شده و سپس به اتریوم تبدیل خواهد شد. درواقع اتریوم از خزانه تورچین ارسال می‌شود. با‌ این فرآیند می‌توان مبادلات بومی را بدون توجه به نوع دارایی انجام داد.

همان طور که گفتیم، قیمت این توکن توسط معامله‌گران آربیتراژ تنظیم می‌شود و از ‌این طریق ارزش مبادله دارایی تعیین می‌شود. ‌این معامله‌گران، دارایی که به اشتباه قیمت‌گذاری شده‌اند را پیدا کرده و از‌ این اختلاف قیمت سود کسب می‌کنند. بنابراین، ‌این روند باعث می‌شود که قیمت بازار این توکن دقیق باشد، بدون آنکه نیازی به اوراکل داشته باشد.

تورچین به سادگی می‌تواند با کمک‌ این مدل استخر نقدینگی تعیین کند که در مبادله هر دارایی در مقابل دارایی دیگر، چقدر ارزش دارد. در واقع، این ارز همانند مدیر خزانه علاوه بر نظارت بر نسبت‌های استخر به دارایی‌ها، سپرده‌ها و برداشت‌ها را نیز مدیریت می‌کند. ‌این روند به ‌ایجاد نقدینگی غیرمتمرکز و حذف واسطه‌های متمرکز بسیار کمک می‌کند.

این روند باعث شده است که آینده ارز تورچین بسیار خوشبینانه پیش بینی شود.

چه چیزی این شبکه را منحصر به فرد می‌کند؟

ویژگی‌های منحصر به فرد THORChain

تورچین به لطف رویکرد موثر خود در نقدینگی، پروژه‌ای منحصربه‌فرد است.‌ این سیستم از کارمزدی استفاده می‌کند که شانس از دست دادن نقدینگی را کاهش می‌دهد و در عین حال خطر ضرر دائمی را حذف می‌کند. عامل دیگری که این شبکه را منحصربه‌فرد می‌کند، رابط کاربر پسندی است که توسط ترکیب پیچیده‌ای از فناوری‌های نوآورانه‌ ایجاد کرده است که امکان تبادل بدون چالش در ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند.

این توکن یک سازمان غیرانتفاعی است و تیم ناشناس آن هیچ یک از وجوه RUNE را که برای هزینه‌ها استفاده می‌شود را در پروتکل نگه نمی‌دارد. بلکه تمام آن را که برای هزینه‌ها پرداخت می‌شود را بین شرکت‌کنندگان شبکه توزیع می‌کند. علاوه براین، کاربران را قادر می‌سازد تا توکن‌ها را از پلتفرم‌های برتر مانند اتریوم، بیت کوین، زنجیره هوشمند بایننس، لایت‌کوین و سایرین به صورت فوری مبادله کنند.

چه چیزی به THOR Chain ارزش می‌دهد؟

ارزش ذاتی این توکن بر اساس عناصر فناوری، ظرفیت فنی و کاربرد آن است.‌ این ویژگی‌ها همان چیزی است که کاربران ارزهای دیجیتال را به شبکه THORChain جذب می‌کند. به‌روزرسانی‌ها، ارتقاءها و توسعه‌های نقشه راه،  آن را به عنوان یک پروژه، ارزشمند می‌کنند. برای مثال، راه‌اندازی شبکه اصلی در آوریل ۲۰۲۱ در واقع به‌روزرسانی نقشه راهی بود که ارزش بیشتری به پروژه داد.

ارزش ذاتی THOR Chain ممکن است با قیمت بازار مطابقت نداشته باشد که دلیل آن وجود نوسانات است. قیمت RUNE در معرض تغییر روند است و گاهی دچار جهش‌ها شده و گاهی افت‌های غیرقابل پیش بینی دارد؛ به‌این معنی که ممکن است در یک بازه زمانی کوتاه افزایش و کاهش یابد.

امنیت شبکه تورچین چگونه تامین می‌شود؟ 

شبکه THORChain از طریق پروتکل Proof of Stake و Tendermint که نوعی BFT است،‌ ایمن می‌شود. ‌این شبکه بر روی Cosmos SDK ساخته شده است که روی Tendermint اجرا می‌شود. Tendermint با اطمینان از اعتبار نودها و تمامی عملیات روی شبکه، پل‌های زنجیره‌ای را ‌ایمن می‌کند.

امنیت شبکه از طریق استفاده از مکانیزم ابتکاری اثبات سهام BFT تضمین می‌شود که بر حداقل ۱۰۰ گره نظارت می‌کند. اثبات سهام به عنوان تاییدکننده تراکنش‌ها و عملیات شبکه هستند. ‌این سیستم همچنین فعالیت‌های گره‌ها را رصد می‌کند و گره‌های مخرب را که در صورت انجام فعالیت‌های مخرب جریمه می‌شوند، ردیابی می‌کند. ام در مقابل به سایر گره‌ها پاداش می‌دهد.

آشنایی با Rune 

ارزدیجیتال RUNE

RUNE توکن اصلی شبکه THORChain است. در واقع یک توکن جهانی چند منظوره است که از تمام عملکردهای شبکه پشتیبانی می‌کند و به اجرای پروتکل کمک می‌کند. این توکن در حکمرانی، برای سهامداری، لینک‌دهی برای گره‌های اعتبارسنجی و معامله کاربرد دارد. ‌این توکن همچنین به عنوان انگیزه‌ای در سیستم برای پاداش دادن به اپراتورهای Node و سهامدارانی استفاده می‌شود که وجوه خود را به استخرهای نقدینگی واریز می‌کنند.

برای ‌اینکه عملیات‌ها در شبکه اعتبارسنجی شوند، دو سوم گره‌های اعتبارسنجی باید برای‌ایمن کردن پل زنجیره‌ای متقاطع که از تبادل دارایی‌های غیربومی پشتیبانی می‌کند، توافق کنند. برای اطمینان از ‌اینکه سیستم اعتبارسنجی به طور‌ ایمن کار می‌کند، THORChain از Tendermint استفاده می‌کند که نوعی جدید از پروتکل تحمل خطای بیزانسی است.

کاربرد شبکه 

می‌توانید از ‌این شبکه به‌عنوان یک پل DeFi برای مبادله ارزهای رمزنگاری شده مانند ETH، BTC، LTC، ارزهای دیجیتال زنجیره هوشمند Binance و غیره استفاده کنید. کاربران همچنین می‌توانند به این رمزارز برای سهام RUNE و واریز ارزهای دیجیتال به استخرهای نقدینگی دسترسی داشته باشند. آن‌ها می‌توانند امکان وام‌دهی و وام‌های ارزهای دیجیتال را به شبکه بدهند. بنابراین این رمزارز یک پروتکل DeFi نسبتاً مفید است چراکه مبادلات بدون چالش را ارائه می‌کند.

این ارز را می‌توان به عنوان سرمایه برای اتصال گره‌ها به عنوان اعتبار سنجی استفاده کرد، و همچنین می‌تواند برای مبادله کریپتوهای غیربومی در یک سیستم مبادله دوگانه فوری استفاده کرد. توکن به عنوان پاداش به سهامدارانی که می‌توانند بر اساس سرمایه، سود کسب کنند و همچنین به عنوان انگیزه‌ای برای اعتبارسنجی گره‌ها استفاده می‌شود. 

از چه کیف پول‌هایی برای تورچین می‌توان استفاده کرد؟

کیف پول تورچین (RUNE)

این رمزارز در چندین بلاکچین از جمله بایننس‌چین و اتریوم در دسترس است؛ بنابراین می‌توان آن را در کیف پول‌هایی که از توکن‌های BEP-2 یا ERC-20 پشتیبانی می‌کنند، ذخیره کرد. نوع کیف پولی که انتخاب می‌کنید به دارایی که باید ذخیره کنید و کاری که قصد دارید با آن انجام دهید، بستگی دارد.

کیف پول‌های سخت افزاری 

والت سخت‌افزاری یا کیف پول‌های سرد مانند Ledger یا Trezor امن‌ترین گزینه را برای ذخیره ارزهای دیجیتال با امکان ذخیره‌سازی و پشتیبان‌گیری آفلاین ارائه می‌دهند. البته ‌این کیف پول‌ها نیاز به دانش فنی برای کار با آن دارند و همچنین گران‌تر از سایر والت‌ها هستند. بنابراین گزینه مناسبی برای ذخیره مقادیر بیشتری از این ارز برای کاربران با تجربه‌تر خواهند بود.

کیف پول‌‌های نرم افزاری 

کیف پول‌های نرم افزاری گزینه دیگری هستند که استفاده از آنها رایگان و آسان است. ‌این والت‌ها برای روی گوشی‌های هوشمند یا دسکتاپ نصب می‌شوند و می‌توانند حضانتی (custodial) یا غیرحضانتی (non-custodial) باشند. با کیف‌پول‌های حضانتی، کلیدهای خصوصی از طرف شما توسط ارائه‌دهنده خدمات مدیریت و پشتیبان‌گیری می‌شوند. کیف پول های Rune از امنیت دستگاه شما برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می‌کنند. والت‌های نرم افزاری روشی راحت برای ذخیره دارایی هستند اما امنیت کمتری نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری دارند و ممکن است برای میزان دارایی کم یا کاربران مبتدی‌تر مناسب‌تر باشند.

کیف پول‌های آنلاین 

کیف پول‌های آنلاین یا کیف پول‌های وب نیز رایگان‌اند و استفاده از آنها بسیار ساده است و از چندین دستگاه با استفاده از یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند. با‌این حال، جزء کیف پول‌های هات محسوب می‌شوند و نسبت به سایر والت‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری از امنیت کمتری برخوردار هستند. از آنجایی که احتمالاً به پلتفرم برای مدیریت RUNE خود اعتماد دارید، باید یک سرویس معتبر با سابقه امنیتی و نگهداری را انتخاب کنید. به‌این ترتیب، آنها برای نگهداری مقادیر کمتری از ارزهای دیجیتال یا برای کسانی که معاملات مکرر انجام می‌دهند مناسب هستند.

چند کوین RUNE در گردش است؟

در حال حاضر ۳۰۰,۷۵۵,۱۷۵ عدد از مجموع ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ در گردش است.‌ این توکن، مانند بیت کوین و بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، عرضه محدودی دارد. عرضه محدود به‌این معنی است که پس از اتمام عرضه، هیچ توکن جدیدی‌ ایجاد نخواهد شد. عرضه محدود به عنوان یک مکانیسم ضد تورم عمل می‌کند و بنابراین به طور بالقوه می‌تواند این رمز ارز را به یک ذخیره بلندمدت ارزشمند تبدیل کند.

تعداد کوین‌های RUNE در گردش، ضرب در قیمت فعلی THORChain در بازار برابر با ارزش بازار است.‌این میزان، ارزش بازار این ارز را در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال رتبه بندی می‌کند و همچنین تسلط آن بر بازار را مشخص می‌کند.

آیا سرمایه‌گذاری در تورچین مناسب خواهد بود؟ 

  این رمزارز دسترسی به نقدینگی را برای معامله‌گران تسهیل می‌کند و به سرعت عملیات نهایی مبادله را در شبکه انجام داده، در حالی که خطر زیان‌های دائمی را کاهش می‌دهد. کاربران می‌توانند به راحتی برخی از ارزهای دیجیتال برتر را از شبکه‌های مختلف در یک محیط غیرمتمرکز با یک رابط کاربر پسند مبادله کنند.

THORChain تجربه‌ای بدون چالش را برای کاربران ارزهای دیجیتال فراهم می‌کند، زیرا خدمات مبادله غیرحضوری را با طیف رو به رشدی از ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده ارائه می‌کند. با چنین ظرفیت فنی و فناوری نوآورانه، می‌تواند به عنوان یکی از پروژه‌های پیشرو DeFi شناخته شود.

طبق پیش‌بینی‌های بلندمدت، سال ۲۰۲۵ ممکن است این توکن به ارزشی بیش از ۷.۶۳ دلار برسد. همچنین قیمت آن تا سال ۲۰۲۵، حداکثر ۹.۸۸ دلار تخمین زده می‌شود.در این مقاله به پاسخ سوال ارز تورچین چیست؟ پرداختیم.

سوالات متداول

آیا سرمایه‌گذاری در تورچین مناسب است؟ 

میانگین قیمت آن ۳.۸۱ دلار در سال ۲۰۲۲، ۵.۴۹ دلار در سال ۲۰۲۳، ۷.۸۹ دلار در سال ۲۰۲۴ و ۱۲.۰۴ دلار در سال ۲۰۲۵ خواهد بود. در مدت پنج سال، میانگین قیمت باید ۲۶.۶ دلار باشد.

تورچین چه کاربردی دارد؟ 

تورچین یک پروتکل نقدینگی غیرمتمرکز است که به کاربران ‌این امکان را می‌دهد که دارایی‌های خود را در یک محیط بدون مجوز مبادله کنند.‌ این امکان تبادل دارایی‌های لایه ۱ بومی مانند BTC را همانند مدیر خزانه میسر می‌کند. این توکن برای‌ ایمن سازی شبکه خود از Tendermint و Cosmos-SDK استفاده می‌کند.

آینده کریپتو RUNE چطور پیش بینی می‌شود؟ 

طبق گفته‌های digitalcoinprice.com، قیمت این ارز تا پایان سال ۲۰۲۲ به حداکثر ۸.۸۱ دلار خواهد رسید. تحلیلگران‌این شرکت همچنین پیش‌بینی‌هایی را برای بلندمدت انجام داده‌اند. آنها انتظار دارند که قیمت این رمزارز تا سال ۲۰۲۵ به ۱۳.۳۵ دلار افزایش یابد.

(۱ امتیاز) - ۱/۵
منبع
zebpayacademy.binance
سال ۱۳۹۸ تولید محتوا را در حوزه دیجیتال مارکتینگ و تکنولوژی کردم و در حال حاضر تجربه چندین سال در زمینه ریسرچ کلمه کلیدی، تعیین ساختار محتوا و نویسندگی محتوای یکتا مطابق با اهداف و مخاطب سایت دارم.
نوشته های مشابه
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
ثبت نام در والکس