اتم
تحلیل اتم
(ATOM)Cosmos
قیمت اتم (ATOM)
441,137تومان
-1.38%
7.45$

کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

436,992تومان

7.38$
بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

454,164تومان

7.67$

 تحلیل روزانه و لحظه ای کازماس

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال کازماس در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال کازماس همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط کازماس برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

کازماس (Cosmos) شبکه‌ای از بلاکچین‌های مستقل است که برای تسهیل ارتباطات، مقیاس‌پذیری و تعامل بین بلاکچین‌های مستقل طراحی شده است. ارز دیجیتال این شبکه اتم نام دارد که  به عنوان توکن حاکمیتی نیز عمل می‌کند. برای اینکه ببینیم آیا ارز ATOM ارزش سرمایه‌گذاری دارد یا خیر، باید به سراغ تحلیل ارز اتم به روش‌های تکنیکال، فاندامنتال و آنچین برویم.

تحلیل ارز اتم به روش تکنیکال

تحلیل ارز اتم به روش تکنیکال توسط ارزیابی و شناسایی فرصت‌های معاملاتی در روند قیمت‌ها و الگوهای مشاهده شده در نمودارها به کار می‌رود. تحلیلگران تکنیکال بر این باورند که فعالیت‌های معاملاتی گذشته و تغییرات قیمت یک دارایی می‌توانند شاخص‌های ارزشمندی برای پیش‌بینی حرکات آتی قیمت باشند.

تحلیل ارز دیجیتال ATOM در تایم فریم روزانه و ۴ ساعته ایجاد یک کانال نزولی را به ما نشان می‌دهد و رفتار این ارز حاکی از تمایل معامله‌گران به رساندن قیمت اتم به سمت اعداد پایین‌تر است. در تایم فریم ۴ ساعته اگر قیمت به سطح مقاومتی حوالی ۹.۰ دلار برخورد کند، احتمال ریزش به سمت کف کانال (حدود ۷.۰ دلار) دور از انتظار نخواهد بود. چنانچه قیمت کانال نزولی خود را به سمت پایین بشکند، انتظار ریزش بیشتر را خواهیم داشت. در این صورت، شرایط برای ورود خریداران آماده می‌شود.

بیشتر بخوانید: تحلیل پولکادات (DOT)

تحلیل فاندامنتال ارز اتم

یکی دیگر از روش‌های مفید برای تحلیل ارز اتم استفاده از تحلیل فاندامنتال است. با استفاده از این نوع تحلیل می‌توان ارزش واقعی یک دارایی را تعیین کرد. تحلیلگران فاندامنتال به دنبال دارایی‌هایی هستند که در حال حاضر با قیمت‌های بالاتر یا پایین‌تر از ارزش واقعی خود معامله می‌شوند. اگر ارزش ذاتی یک دارایی بیشتر از قیمت بازار باشد، آن دارایی کم ارزش‌گذاری شده و خرید آن توصیه می‌شود.

بنیانگذاران کازماس

جی کوان (Jae Kwon) ایده و مفهوم کازماس را در سال ۲۰۱۴ مطرح کرد. وی در همان سال شرکت All in Bits Inc را تأسیس کرد که بعداً به Tendermint Inc تغییر نام داد. در سال ۲۰۱۵، او با ایتن بوکمن (Ethan Buchman) آشنا شد. آن‌ها برای تولید Cosmos SDK و تاسیس بنیاد Interchain همکاری کردند.

جی کوان در اوایل سال ۲۰۲۰ این پروژه را ترک کرد، اما بوکمن همچنان حضور دارد و رئیس شورای بنیاد Interchain است. این بنیاد، یک سازمان غیرانتفاعی سوییسی است که از توسعه شبکه Cosmos پشتیبانی می‌کند.

وجود سرمایه‌‌گذاران برجسته

کازماس از شرکت‌های برجسته‌ای در حوزه ارزهای دیجیتال سرمایه جذب کرده است. از جمله:

 • Pantera Capital
 • Blocktree Capital
 •  Dragonfly City
 • Polychain Capital
 • 1confirmation
 • Paradigm

بکه کازماس (Cosmos) یک بلاکچین نسل سوم

بلاکچین ۳.۰ دیدگاه جدیدی در مورد بهره‌وری انرژی ارائه می‌دهد. سرعت تراکنش در مقایسه با نسل اول و دوم بلاکچین سریع‌تر شده و مقیاس‌پذیری آن چندین برابر بهتر است.

Cosmos Hub و بلاک‌چین‌های این اکوسیستم قادر به انتقال تراکنش‌ها با سرعت بیش از ۱۰٬۰۰۰ تراکنش در ثانیه هستند. از آن‌جایی که مقیاس‌پذیری در این شبکه به صورت افقی انجام می‌شود، پروژه‌های مبتنی بر کازماس با افزایش ظرفیت سخت‌افزاری، می‌توانند به خوبی گسترش یابند. چنین ابتکاراتی قادر به حل مشکلاتی شده که بلاکچین‌‌های نسل‌های قبلی از انجام آن عاجزند. آنچه این شبکه را از سایر پروژ‌ه‌ها متمایز می‌کند به شرح زیر است:

 • ساختار مدولار
 • الگوریتم اجماع بسیار سریع و فوق‌العاده قابل اعتماد
 • ارائه مجموعه‌ای از ابزارهای آماده برای توسعه‌دهندگان
 • مقیاس‌پذیری نامحدود
 • توانایی اتصال بلاکچین‌ها در سطح پروتکل

وجود پروژه‌های مهم در اکوسیستم اتم

تاکنون صدها پروژه ارز دیجیتال در اکوسیستم اتم ایجاد شده که معروف‌ترین آنها عبارتند از:

 • Cronos
 • Osmosis
 • KAVA
 • Canto
 • Torchain

تحلیل آنچین اتم

تحلیل ارز اتم با استفاده از روش آنچین، داده‌های ثبت و تایید شده در بلاکچین را برای پیش‌بینی روندها و سنجش احساسات بازار در نظر می‌گیرد. به بیان دیگر، با نظارت بر نحوه حرکت دارایی‌ها در بلاکچین می‌توان فرصت‌های بالقوه سرمایه‌گذاری را شناسایی کرد. در تحلیل آنچین ارز دیجیتال اتم باید به فعالیت‌های شبکه کازماس توجه داشت.

کرونوس (Cronos) بزرگ‌ترین بلاکچین در اکوسیستم اتم با TVL (ارزش قفل شده) ۳۱۹.۶۱ میلیون دلار است که حدود ۳۹.۱۲٪ از کل TVL کازماس را تشکیل می‌دهد. کاوا دومین زنجیره بزرگ با ارزش قفل شده ۲۲۴ میلیون دلار است که حدود ۲۴.۶۱ درصد از کل TVL کازماس را به خود اختصاص می‌دهد. بعد از آن آزموسیس (Osmosis) با ارزش قفل شده ۱۳۳.۴ میلیون دلار (۱۴.۶۶٪) در رتبه سوم قرار دارد. کل TVL اکوسیستم کازماس حدود ۹۰۰ میلیون دلار است.

آیا ارز اتم برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

اکوسیستم Cosmos در حال حاضر میزبان حدود ۲۴۶ اپلیکیشن و دارایی‌های دیجیتالی به ارزش بیش از ۴۹ میلیارد دلار است. این شبکه قصد دارد به گسترش اکوسیستم خود با تعداد بی‌شماری از بلاکچین‌ها و برنامه‌های متصل به هم ادامه دهد تا زمانی که یک اینترنت واقعی از بلاکچین ایجاد کند.

اگرچه هر بلاکچین می‌تواند از ارز دیجیتال خودش استفاده کند، ATOM توکن اصلی مورد استفاده در اکوسیستم اتم است. این توکن نقش مهمی در حفظ قابلیت همکاری در سراسر شبکه ایفا می‌کند و می‌تواند استیک شود. با افزایش تعداد بلاکچین‌ها در شبکه کازماس به عنوان یک دفتر کل توزیع شده، ارز دیجیتال ATOM روز به روز ارزشمندتر می‌شود و می‌توان به آینده آن امیدوار بود.

مشاهده تحلیل سایر ارزها:

تحلیل بیت کوین - تحلیل تتر - تحلیل اتریوم

جدیدترین اخبار اتم

مطالب جدید
بایدن لایحه لغو SAB 121 را وتو کرد

جو بایدن، رییس‌جمهور ایالات متحده، لایحه‌ لغو بولتن بحث‌برانگیز کمیسیون بورس و اوراق بهادار، SAB 121 را وتو کرد. این بولتن استانداردهای حسابداری را برای شرکت‌هایی که حضانت کریپتو را انجام می‌هند، اعمال می‌شود. این بولتن به دلیل اینکه می‌تواند بانک‌ها را از حضانت دارایی‌های دیجیتال بازدارد، بحث‌هایی را به همراه داشته است.