اوالانچ
تحلیل اوالانچ
(AVAX)Avalanche
قیمت اوالانچ (AVAX)
1,848,475تومان
-6.87%
31.21$

کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

1,833,668تومان

30.96$
بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

1,977,590تومان

33.39$

 تحلیل روزانه و لحظه ای اولنچ

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال اولنچ در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال اولنچ همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط اولنچ برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

اوالانچ (Avalanche) یک پلتفرم لایه ۱ قرارداد هوشمند در صنعت بلاکچین است که به عنوان رقیب اتریوم شناخته می‌شود. ارز دیجیتال AVAX توکن بومی این شبکه است که برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها، ایمن‌سازی شبکه و یک توکن واحد در بین شبکه‌های بلاکچینی استفاده می‌شود. تحلیل اوالانچ با استفاده از داده‌های تکنیکال، فاندامنتال و آنچین به ما کمک می‌کند تا پتانسیل این پروژه را برای سرمایه‌گذاری بررسی کنیم.

تحلیل تکنیکال اوالانچ

تحلیل اوالانچ به روش تکنیکال از یک روند نزولی در بلند مدت و میان مدت حکایت می‌کند. در تایم فریم روزانه، قیمت از سقف کانال نزولی عبور کرده که بیانگر آن است که سرعت ریزش کاهش یافته یا قیمت قرار است در یک محدوده رنج نوسان کند. قیمت AVAX در زیر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه قرار دارد. در صورت کاهش قیمت، اولین حمایت پیش رو محدوده ۱۰.۷۰ دلار و در صورت افزایش قیمت، اولین مقاومت پیش رو محدوده ۱۴.۵۰ دلار خواهد بود.

تحلیل فاندامنتال اوالانچ

تحلیل فاندامنتال مبتنی بر این ایده است که اگر یک پروژه از اصول زیربنایی مناسبی برخوردار باشد، اما کمتر از ارزش ذاتی خود معامله شود، احتمالاً آن دارایی بدون توجه به نوسانات کوتاه مدت، برای سرمایه‌گذاری بلند مدت مناسب خواهد بود. بر این اساس، ارز اوالانچ را از نظر فاندامنتال بررسی خواهیم کرد.

بنیانگذاران مطرح

توسعه اوالانچ توسط شرکت اوا لبز (Ava Labs) انجام می‌شود. اوا لبز توسط امین گان سیرر (Emin Gün Sirer)، استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه کرنل (Cornell)، کوین سکنیکی (Kevin Sekniqi)، دکترای علوم کامپیوتر از دانشگاه کرنل و ماوفان تد ین (Maofan Ted Yin)، خالق پروتکل ارز دیجیتال لیبرا (Libra) تاسیس شد.

دفتر مرکزی Ava Labs در نیویورک است و یک تیم بین‌المللی متشکل از توسعه‌دهندگان، اقتصاددانان و کارشناسان حقوقی در آن فعالیت می‌کنند. اعضای تیم Avalanche تجربه کار در شرکت‌ها و سازمان‌هایی مانند مایکروسافت، گوگل، ناسا و سایر موسسات معروف را دارند.

سرمایه‌گذاران

در سپتامبر ۲۰۲۱، Avalanche از فروش خصوصی توکن خود، ۲۳۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرد. مهم‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذار اوالانچ عبارتند از:

 • Polychain
 • Three Arrows Capital
 • Dragonfly
 • R/Crypto Fund

ویژگی فنی شبکه اوالانچ

اوالانچ به لطف مکانیسم اجماع گراف غیر مدور هدایت شده (DAG) (نوعی پروتکل اثبات سهام) یک شبکه منحصر به فرد است. این پروتکل مقیاس‌پذیری مناسبی دارد و در مقایسه با اتریوم (با ۱۴ تراکنش در ثانیه) و بیت کوین (با ۷ تراکنش در ثانیه)، امکان پردازش بیش از ۴۵۰۰ تراکنش در ثانیه را فراهم می‌کند. از این نظر، Avalanche در میان معدود شبکه‌هایی قرار دارد که می‌توانند در کمتر از یک ثانیه تراکنش‌ها را پردازش کنند.

محبوب‌ترین Dappهای اوالانچ

 • BENQI: یک پروتکل وام‌دهی با هدف پل زدن میان دیفای و سازمان‌ها از طریق C-Chain اوالانچ
 • Pangolin: یک بازارساز خودکار (AMM) برای افزایش سرعت معاملات و کاهش کارمزد تراکنش‌ها
 • Trader Joe: یک پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز بر بستر بلاکچین اوالانچ

شرکای مطرح جهانی

برخی از مهم‌ترین مشارکت‌های استراتژیک آوالانچ عبارتند از:

 • همکاری با خدمات وب آمازون (AWS)
 • همکاری با لوکو (Loco)، یک پلتفرم پیشرو در ورزش‌های الکترونیکی و استریم با بیش از ۵۰ میلیون کاربر
 • همکاری با BLRD، یکی از زیرمجموعه‌های شرکت بازی ژاپنی GREE برای راه‌اندازی بازی‌های بلاکچینی
 • مشارکت با Deloitte یکی از ۴ شرکت بزرگ حسابداری در جهان
 • همکاری با KyberSwap برای استخراج نقدینگی به عنوان بخشی از برنامه Avalanche Rush

تحلیل انچین اوالانچ

داده‌های انچین تحلیل اوالانچ نشان می‌دهند، ارزش کل قفل شده (TVL) این پروژه ۶۸۲.۸۱ میلیون دلار است. حجم معاملات روزانه آن ۴۲.۶۳ میلیون دلار و حدود ۳۷۰ هزار تراکنش در شبکه آن انجام می‌شود. مجموع معاملات در Avalanche از ۴.۲ میلیون در ماه مارس ۲۰۲۳ به بیش از ۹.۳ میلیون در آوریل (بیش از دو برابر) رسید. همچنین، این بلاکچین افزایش قابل توجهی در فعالیت شبکه خود داشته که حاکی از افزایش تعداد آدرس‌های فعال در این شبکه است. در حال حاضر اوالانچ از نظر تعداد آدرس‌های فعال روزانه با ۱۴۰ هزار آدرس در رتبه ۱۸ بازار قرار دارد.

آینده اوالانچ

Avalanche ارزش خود را از ظرفیت فنی، فناوری، کاربردها و ارتباط آن با حوزه دیفای وام گرفته است. ارزش ذاتی این پروژه به مراتب از قیمت فعلی توکن آن بالاتر است. با این حال، بهای ارز AVAX به دلیل نوسانات بازار و بسیاری عوامل موثر بر قیمت، دستخوش تغییرات مکرر می‌شود.

با توجه به تحلیل اوالانچ، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که قیمت این ارز تا پایان سال ۲۰۲۳ احتمالا می‌تواند به حداقل ۱۵ دلار و حداکثر ۳۶ دلار برسد. همچنین در سال ۲۰۲۵، حداقل قیمت ۴۱ دلار و حداکثر قیمت ۵۹ دلار برای اوالانچ تخمین زده شده است. 

مشاهده تحلیل سایر ارزها:

تحلیل بیت کوین - تحلیل تتر - تحلیل اتریوم

جدیدترین اخبار اوالانچ

مطالب جدید
بایدن لایحه لغو SAB 121 را وتو کرد

جو بایدن، رییس‌جمهور ایالات متحده، لایحه‌ لغو بولتن بحث‌برانگیز کمیسیون بورس و اوراق بهادار، SAB 121 را وتو کرد. این بولتن استانداردهای حسابداری را برای شرکت‌هایی که حضانت کریپتو را انجام می‌هند، اعمال می‌شود. این بولتن به دلیل اینکه می‌تواند بانک‌ها را از حضانت دارایی‌های دیجیتال بازدارد، بحث‌هایی را به همراه داشته است.