اکسی
تحلیل اکسی
(AXS)Axie Infinity
قیمت اکسی (AXS)
420,613تومان
+0.22%
7.11$

کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

407,599تومان

6.89$
بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

420,613تومان

7.11$

 تحلیل روزانه و لحظه ای اکسی اینفینیتی

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال اکسی اینفینیتی در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال اکسی اینفینیتی همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط اکسی اینفینیتی برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

در دنیای بازی‌های بلاکچینی، عنوان Axie Infinity یک نام کاملاً شناخته شده و مطرح است. در این بازی شما می‌توانید هیولاهایی با نام اکسی (Axie) را در قالب یک توکن NFT پرورش داده و به مبارزه با سایر بازیکنان بپردازید. هر پیروزی در این بازی، با کسب جایزه در قالب ارزهای دیجیتال همراه خواهد بود. در اکوسیستم این بازی، توکن‌های AXS به عنوان ارز بومی درون‌برنامه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به محبوبیت روزافزون این توکن، در ادامه به تحلیل اکسی اینفینیتی پرداخته‌ایم.
در صورتی که قصد خرید این ارز دیجیتال را دارید، مطالعه تحلیل‌های تکنیکال، فاندامنتال و آنچین AXS می‌تواند به شما در یک سرمایه‌گذاری صحیح کمک کند.

اکوسیستم و نقشه راه اکسی اینفینیتی

همان‌طور که اشاره شد، اکسی‌ها در واقع هیولاهایی هستند که قابلیت پرورش و مبارزه با سایر هیولاها را دارند. هر اکسی دارای ظرفیت شش‌تایی عضو بدن برای مبارزه است. کاربران می‌توانند از بین صدها عضو موجود، ترکیب منتخب خود برای ایجاد هیولا را انتخاب کنند. اعضا از لحاظ قدرت در چهار دسته رایج (common)، نادر (rare)، فوق نادر (super rare) و افسانه‌ای (legendary) دسته‌بندی می‌شوند. هرچه اعضای بدن هیولا قدرتمندتر باشد، شانس بالاتری برای کسب پیروزی خواهد داشت.

در حالت کلی، اکسی اینفینیتی را می‌توان یکی از پیشگامان بازی‌های درآمدزا (P2E) دانست. گیمرها در این اکوسیستم می‌توانند با بازی و شرکت در رأی‌گیری‌ها، ارزهای دیجیتالی در قالب AXS یا SLP دریافت کنند. در واقع این پلتفرم، یک جهان باز دیجیتال را ارائه کرده که کاربران آن، جریان اقتصادی را در اختیار دارند. کاربران این بازی می‌توانند اکسی‌های خود را به دیگران فروخته و یا به صورت ایمن در کیف پول‌هایی نظیر بایننس، تراست ولت، رونین ولت یا سایر کیف پول‌هایی با قابلیت ذخیره‌سازی آن نگهداری کنند.

در حال حاضر نقطه عطف‌های مهم اکسی اینفینیتی شامل پاداش‌دهی برای سرمایه‌گذاران AXS و همچنین ارائه نسخه اندروید و iOS این بازی بر روی گوشی‌های هوشمند می‌شود. در کنار این موارد، انتظار می‌رود سال آینده شاهد افزایش فعالیت این بازی در محیط متاورسی و ارائه یک سرویس جدید به نام Lunacia نیز باشیم. این سرویس امکان گسترش زمین‌های دیجیتالی بازی‌ها را فراهم خواهد کرد. انتظار می‌رود دستیابی به هر یک از این نقاط عطف، ارزش توکن AXS را به طرز قابل توجهی افزایش دهد.

با در نظر گرفتن این موارد، در ادامه به صورت کامل تحلیل اکسی اینفینیتی و پیش‌بینی قیمت آن در آینده را به شما ارائه کرده‌ایم.

تحلیل تکنیکال اکسی اینفینیتی

هرچند که با در نظر گرفتن کاربرد، شاید تحلیل رمز ارز اکسی از نگاه تکنیکال کمی دشوار باشد، اما با این وجود نمودارهای فعلی و داده‌های تاریخی این توکن، به خوبی از افزایش قیمت آن در آینده حمایت می‌کنند.

با در نظر گرفتن نمودارهایی نظیر میانگین متحرک و روند تغییرات قیمت تاریخی اکسی، می‌توان پیش‌بینی کرد که قیمت توکن AXS در پایان سال ۲۰۲۴ می‌تواند به طور متوسط تا سطح ۱۳.۲۸ دلار نیز افزایش یابد. در صورتی که اکسی موفق به پیاده‌سازی برنامه‌های فعلی خود شود، ممکن است در بهترین حالت به سطح ۱۵ دلاری دست یابد.

همچنین بر اساس پیش‌بینی‌های به دست آمده از طریق این نمودارها، تحلیل اکسی اینفینیتی در بازه زمانی پنج‌سال آتی نیز مثبت ارزیابی می‌شود. می‌توان انتظار داشت که قیمت این ارز دیجیتال تا پایان سال ۲۰۲۸ در خوش‌بینانه‌ترین حالت تا ۳۹.۲۲ دلار نیز افزایش یابد. با توجه به این روند، اکسی اینفینیتی را می‌توان یک توکن قابل توجه برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت در نظر گرفت.

تحلیل فاندامنتال اکسی اینفینیتی

توسعه‌دهندگان بازی Axie Infinity یک تیم باتجربه در صنعت بازی‌های بلاک‌چینی به شمار می‌روند. این بازی در حدود دو سال پیش به صورت عمومی عرضه شد و به سرعت توانست تعداد کاربران بسیاری را به سمت خود جلب کند. جذب روزافزون کاربران باعث شد تا توسعه‌دهندگان این بازی نیز انگیزه بالایی برای توسعه و رشد بیشتر آن داشته باشند. در حال حاضر بیش از ۵۰۰ عضو مجزای بدن برای ساخت هیولاهای این اکوسیستم ارائه شده و دست کاربران را در ایجاد یک هیولای NFT منحصربه‌فرد، کاملاً باز گذاشته است.

با توجه به نوع این ارز دیجیتال، تحلیل اکسی اینفینیتی از دید فاندامنتال اهمیت بالایی دارد. در این بخش به بررسی جنبه‌های مهم و بنیادی توکن AXS پرداخته‌ایم.

توکن حاکمیتی

ارز دیجیتال اکسی تنها یک واحد پولی درون‌برنامه‌ای نیست. در واقع دارندگان این توکن می‌توانند با استفاده از آن، در تصمیمات مهم حاکمیتی این اکوسیستم شرکت کنند. در واقع شما با خرید و سرمایه‌گذاری بر روی این ارز، می‌توانید در مورد موارد مهمی نظیر نحوه استفاده از پول جمع‌آوری شده در خزانه جامعه اکسی شرکت کنید. این باعث شده تا کاربردهای توکن AXS بسیار بیشتر از سایر توکن‌های مخصوص بازی باشد.

پیوند با دنیای NFT

اکسی اینفینیتی جزو معدود بازی‌هایی است که توانسته ماهیت توکن‌ و NFT را به یکدیگر متصل کند. هیولاهای این دنیا در واقع توکن‌هایی غیرمثلی هستند که قابلیت پرورش با ارزهای دیجیتال را دارند. به عبارت دیگر توکن‌های صرف شده این بازی برای ارتقا هیولاها، در واقع یک سرمایه‌گذاری برای افزایش قیمت NFT شماست! از طرفی قدرتمندتر شدن هیولا نیز به معنای برد بیشتر و کسب سود بالاتر از این بازی خواهد بود.

افزایش ارزش با رشد کاربران

مکانیزم ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی به صورتی طراحی شده که با افزایش تعداد بازیکنان، ارزش آن نیز به طور ذاتی افزایش خواهد یافت. در حال حاضر با محبوب‌تر شدن بازی‌های P2E، نمودار تعداد کاربران این بازی روندی صعودی دارد؛ اما دستیابی به اهداف کوتاه و بلندمدت موجود در نقشه راه بازی اکسی اینفینیتی نیز می‌تواند تعداد کاربران فعال و در نتیجه قیمت توکن AXS را به طرز قابل‌توجهی افزایش دهد.

پشتیبانی توسط توکن SLP

اکوسیستم بازی اکسی اینفینیتی از دو توکن AXS و SLP در بستر خود استفاده می‌کند. هر دو توکن از طریق بازی و شرکت در فعالیت‌های شبکه، به صورت رایگان قابل کسب هستند. توکن SLP اغلب برای رشد هیولا و تجهیز اعضای بدن آنها برای مبارزه استفاده می‌شود. در سمت دیگر رمز ارز AXS جنبه رسمی‌تری داشته و یک توکن حاکمیتی در این اکوسیستم محسوب میشود. تحلیل اکسی اینفینیتی از دید بنیادی نشان می‌دهد که استفاده از دو ارز دیجیتال در این اکوسیستم نه‌تنها باعث تضعیف جایگاه هر یک از آن‌ها نشده، بلکه حمایت مناسبی نیز میان این دو توکن به وجود آورده است.

تحلیل آنچین اکسی اینفینیتی

برای تحلیل On-Chain توکن اکسی، بررسی آدرس کیف پول سرمایه‌گذاران آن می‌تواند مفید باشد. رشد تعداد آدرس‌های فعال این توکن، نشان‌دهنده افزایش توجه سرمایه‌گذاران برای خرید و مبادله اکسی است. تعداد آدرس‌های با موجودی صفر که با نام Total Zero Balance شناخته می‌شود، در حال حاضر با یک مقاومت در برابر افزایش مواجه است. این مسئله نشان از احساس مثبت سرمایه‌گذاران نسبت به این دارایی و عدم تمایل آن‌ها برای فروش کل ارزهای دیجیتال AXS سبد سرمایه خود دارد. این آمار نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به جای نقد کردن توکن‌های اکسی، ترجیح می‌دهند آن را برای مدت بیشتری در حساب خود نگهداری کنند.

در حال حاضر هر توکن AXS به عنوان میانگین ۸۰ درصد از طول عمر خود را در یک کیف پول ثابت سپری کرده است. این میزان خبر از اعتماد سرمایه‌گذاران به رشد قیمت آن در آینده می‌دهد.

آینده ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی

توکن AXS از هر نظر می‌تواند یک گزینه مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت به شمار رود. دستیابی به اهداف توسعه‌دهندگان و همچنین رشد تعداد کاربران بازی Axie Infinity، همگی می‌توانند سرمایه‌گذاری بر روی این توکن را بسیار سود‌ده کنند. در نهایت اگر به دنیای بازی‌های بلاکچینی و درآمدزا علاقه‌مند باشید، خرید این توکن می‌تواند دروازه ورود شما به یک بازی مهیج و اعتیادآور باشد!

با این حال توصیه می‌کنیم که پیش از سرمایه‌گذاری بر روی توکن AXS و هر ارز دیجیتال دیگری، حتماً از داده‌ها و تحلیل‌های به‌روز مربوط به آن اطلاع یابید. بررسی رویدادهای روز به شما کمک خواهد کرد تا دید روشن‌تری نسبت به رشد قیمت کوتاه‌مدت و طولانی‌مدت یک توکن داشته باشید.

مشاهده تحلیل سایر ارزها:

تحلیل بیت کوین - تحلیل تتر - تحلیل اتریوم

جدیدترین اخبار اکسی

مطالب جدید
بایدن لایحه لغو SAB 121 را وتو کرد

جو بایدن، رییس‌جمهور ایالات متحده، لایحه‌ لغو بولتن بحث‌برانگیز کمیسیون بورس و اوراق بهادار، SAB 121 را وتو کرد. این بولتن استانداردهای حسابداری را برای شرکت‌هایی که حضانت کریپتو را انجام می‌هند، اعمال می‌شود. این بولتن به دلیل اینکه می‌تواند بانک‌ها را از حضانت دارایی‌های دیجیتال بازدارد، بحث‌هایی را به همراه داشته است.