خرید بیت کوین کش

بیت کوین کش (BCH)

قیمت تقریبی یک BCH

8,469,006 TMN


شروع معامله
نام کوینآخرین قیمتتغییرات(۲۴h)حجم معاملات(۲۴h)تغییرات هفتگی
قیمت بیت کوین کش - تومان

TMN / BCH

8,469,006 تومان

-5.04٪

603,703,325 تومان

-22.51٪
قیمت بیت کوین کش - تتر

USDT / BCH

289.47000000 تتر

-12.28٪

75.3027258 تتر

-26.86٪
قیمت بیت کوین کش - بیت کوین

BTC / BCH

0.00867000 بیت کوین

-4.3٪

0.00956301 بیت کوین

-4.3٪

بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش (Bitcoin Cash) در سال ۲۰۱۷ در پی یک انشعاب (به‌روز‌رسانی شبکه) در شبکه بیت کوین به وجود آمد و در بازار ارزهای دیجیتال با نام اختصاری BCH شناخته می‌شود. اندازه بلاک در بیت کوین کش از ۱ مگابایت به ۸ مگابایت افزایش پیدا کرد. این موضوع سبب شد کارمزد تراکنش‌ها در این شبکه کاهش پیدا کند و سرعت تراکنش افزایش چشم‌گیری نسبت به تراکنش‌های بیت کوین داشته باشد. با این‌که زمان چندانی از پیدایش بیت کوین کش نمی‌گذرد؛ این رمزارز توانسته محبوبیت بالایی میان فعالان حوزه کریپتوکارنسی کسب کند و در حاضر در رتبه نهم فهرست رمزارزها قرار گرفته است.

چرا بیت کوین کش به وجود آمد؟

اختلاف نظر توسعه‌دهندگان شبکه بیت کوین سبب پیدایش بیت کوین کش شد. این اختلاف نظر، بر سر مسائلی چون سرعت و میزان کارمزد تراکنش‌ها بود. جامعه بیت کوین کش بر این عقیده بود که برای بهبود مقیاس‌پذیری شبکه، باید حجم بلاک‌ها افزایش یابد. اما برخی از اعضای جامعه بیت کوین با این عقیده موافق نبودند و این عدم توافق منجر به تولید یک هارد فورک جدید در شبکه بیت کوین و به‌وجود آمدن رمزارز بیت کوین کش شد.

مزایای بیت کوین کش در مقابل بیت کوین چیست؟

بیشتر بودن اندازه بلاک بیت کوین کش مهم‌ترین برتری این شبکه در مقابل بیت کوین است. به همین دلیل، سرعت تأیید تراکنش در بلاکچین بیت کوین کش بیشتر از بلاکچین بیت کوین است. همچنین این افزایش سرعت، سبب کاهش کارمزد تراکنش‌های بیت کوین کش نسبت به تراکنش‌های شبکه بیت کوین شده است. در یک جمله می‌توان گفت: BCH بسیار ارزان‌تر و سریع‌تر از BTC است.

چطور در والکس بیت کوین کش بخریم؟

خرید بیت کوین کش روش‌های متنوعی دارد. از معامله‌ها مستقیم گرفته تا خرید از صرافی‌های ارز دیجیتال. با عضویت در بازار ارز دیجیتال والکس می‌توانید به راحتی و با پرداخت حداقل کارمزد بیت کوین کش بخرید. برای این کار باید در والکس ثبت نام کنید و بعد از احراز هویت، وارد بازار خرید بیت کوین کش شوید.

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید(ثبت نام در والکس).
 2. مدارک خود را آپلود کنید و منتظر مراحل احراز هویت بمانید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معامله‌ها بروید و سفارش خرید بیت کوین کش را ثبت کنید.

چطور در والکس بیت کوین کش بفروشیم؟

بعد از خرید بیت کوین کش، هر زمان که بخواهید می‌توانید در والکس برای فروش آن اقدام کنید. جهت فروش، در صفحه معامله‌ها والکس سفارش فروش بیت کوین کش خود را ثبت کنید. پس از تکمیل سفارش، مبلغ ریالی معامله به کیف پول ریالی شما در والکس واریز می‌شود. می‌توانید آن را برداشت کرده و به حساب بانکی خود منتقل کنید.

معامله بیت کوین کش با سایر رمزارزها (معامله جفت ارز)

چنان‌چه نگران نوسانات بازار هستید اما قصد ندارید بیت کوین کش خود را به ریال تبدیل کنید؛ می‌توانید از طریق تتر (USDT)، معامله ارز به ارز انجام دهید و سرمایه خود را از بازار ارز دیجیتال خارج نکنید (تبدیل بیت کوین کش به تتر).(قیمت تتر)

پرسش‌های متداول

 • اندازه بلاک بیت کوین کش بزرگ‌تر از بیت کوین است.
 • تراکنش‌های شبکه بیت کوین کش سریع‌تر انجام می‌شود.
 • کارمزد تراکنش‌های بیت کوین کش از بیت کوین کم‌تر است.

قیمت بیت کوین کش در والکس، هم‌ارز با قیمت جهانی بیت کوین کش به تتر و سپس تبدیل آن به ریال ایران محاسبه می‌شود. کاربران نیز می‌توانند با پیشنهاد قیمت برای بیت کوین کش، به معامله این ارز دیجیتال در والکس بپردازند.

کارمزد خرید ارز دیجیتال در سایت والکس به صورت پلکانی و براساس حجم معامله کاربر در سه ماه اخیر محاسبه می‌شود. کارمزد حجم معامله‌ها کمتر از ۲۰ میلیون برای کاربران سطح برنزی، ۰.۴% است. این کارمزد با بالا رفتن حجم معامله‌ها، کاهش می‌یابد.

کیف پول‌های زیادی از بیت کوین کش پشتیبانی می‌کنند؛ مانند:

 • کیف پول نرم‌افزاری Trust
 • کیف پول نرم‌افزاری Coinomi
 • کیف پول‌ سخت‌افزاری Trezor
 • کیف پول‌ سخت‌افزاری Ledger

همچنین بعد از ثبت نام و احراز هویت در والکس، شما یک کیف پول اختصاصی برای نگهداری، ارسال و دریافت ارز دیجیتال خواهید داشت و می‌توانید از آن برای بیت کوین کش نیز استفاده کنید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به والکس است