خرید بیت کوین کش
بیت کوین کش(BCH)Bitcoin Cash

قیمت بیت کوین کش | خرید بیت کوین کش | فروش بیت کوین کش (BCH)

قیمت بیت کوین کش (لحظه‌ای)

28,838,586تومان
-2.83%
506.58$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

28,634,784تومان

30,030,089تومان

503$527.51$

حجم معاملات (۲۴h)

340,191,033

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

9,024,808,054

$

ارز در گردش

94%

مجموع ارز در دسترس

21,000,000

حداکثر ارز قابل عرضه

21,000,000

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

15

بازارهای معاملاتی در والکس

همه ارز‌های دیجیتال
بازارآخرین قیمتتغییرات (24h)
خرید بیت کوین کش
BCH/TMN
بیت کوین کش/تومان

28,840,000

2.23٪-معامله
خرید بیت کوین کش
BCH/USDT
بیت کوین کش/تتر

506.58

2.52٪-معامله
خرید بیت کوین کش
BCH/BTC
بیت کوین کش/بیت کوین

0.0086

معامله

رمزارز بیت کوین کش در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی 15 را دارد. قیمت بیت کوین کش امروز ۲ خرداد ۱۴۰۳ برابر با 28,840,000 تومان معادل 506.6 تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. BCH نام توکن بیت کوین کش است که یک سیستم همتا به همتا پول نقد با امکان پرداخت‌ سریع، کارمزد کم، ایمن و ظرفیت تراکنش‌ بالا را ایجاد می‌کند. کاربران و معامله‌گران ایرانی ارزهای دیجیتال می‌توانند علاوه بر خرید و فروش بیت کوین کش، قیمت جهانی این رمزارز را به صورت لحظه‌ای در این صفحه مشاهده کنند و به محض رسیدن قیمت به نقطه مطلوب، سفارش خرید یا فروش خود ثبت کنند.

معرفی ارز دیجیتال بیت کوین کش (Bitcoin Cash)

معرفی ارز دیجیتال بیت کوین کش

بیت کوین کش یک سیستم همتا به همتا (peer-to-peer یا به اختصار P2P) پول نقد است که قصد دارد به یک پول جهانی با امکان پرداخت سریع، کارمزدهای کم، ایمن و ظرفیت بالای تراکنش (بلوک‌های بزرگ) بدل شود. درست مثل پول فیزیکی که مستقیماً به دست دریافت کننده می‌رسد، تراکنش‌های بیت کوین کش نیز مستقیماً از شخصی به شخص دیگر ارسال می‌شود. بیت ‌کوین کش به عنوان یک رمزارز غیر متمرکز، نیازی به شخص ثالث مورد اعتماد یا یک بانک مرکزی ندارد و تراکنش‌های آن توسط دولت یا سازمان‌های متمرکز قابل سانسور نیست. به همین دلیل بیت کوین کش یکی از روش‌های دور زدن تحریم است.
بیت کوین کش (BCH) جایگزینی برای قدیمی‌ترین و پر معامله‌ترین رمزارز یعنی بیت کوین (BTC) محسوب می‌شود؛ تنها با این تفاوت که بیت کوین کش از بیت کوین بسیار سریع‌تر و ارزان‌تر است. توسعه‌دهندگان بیت کوین کش در سال ۲۰‍۱۷ کدهای بیت کوین را تغییر داده نسخه دیگری از این نرم‌افزار که محصولی تکامل‌یافته و رقابتی بود را منتشر کردند. محصولی که بیت کوین را به دو بلاک‌چین (بیت کوین و بیت کوین کش) و در نتیجه دو دارایی (BTC و BCH) تقسیم کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ارز BCH می‌توانید مقاله بیت کوین کش چیست؟ را مطالعه کنید.

بنیانگذاران

بیت کوین کش توسط یک تیم به رهبری راجر ور (Roger Ver) متولد شد. در واقع بیت کوین کش نتیجه یک هارد فورک از شبکه اصلی بیت کوین است که در سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاد.

کاربرد ارز بیت کوین کش (BCH)

بیت کوین کش کمیابی طلا گونه را با خرج‌شوندگی پول نقد ترکیب می‌کند. با محدودیت ۲۱ میلیونی که در تعداد کوین‌های BCH وجود دارد، می‌توان آن را یک دارایی نادر محسوب کرد اما همچنان درست مثل پول فیزیکی، به آسانی می‌توان آن را خرج کرد. تراکنش‌های BCH سریع هستند و معمولاً کارمزدی کمتر از یک صدم دلار دارند. هر فردی تنها با استفاده از یک گوشی یا رایانه می‌تواند در ازای خدمت یا کالایی بیت کوین کش را بپذیرد.
بیت کوین کش موارد استفاده مختلفی دارد. علاوه بر پرداخت‌های همتا به همتا، می‌توان با استفاده از BCH مبلغ مورد نیاز خرید کالا و خدمات را به معامله‌گران، فروشگاه‌های فیزیکی و آنلاین پرداخت کرد. بیت کوین کش با کارمزد پایینی که دارد، ریز پرداخت‌ها و اقتصاد خرد را به سمت خود جذب می‌کند. همچنین کارمزد پایین بیت کوین کش آن را به گزینه‌ای جذاب برای حواله‌ها و معاملات برون مرزی تبدیل کرده است.

ویژگی های مهم بیت کوین کش

قابلیت‌های زیادی برای تمایز BCH از BTC وجود دارد. اصلی‌ترین آنها درباره سایز بلاک‌ها است. بلاک‌ها در بلاکچین بیت کوین کش بزرگ‌تر هستند و این یعنی تراکنش‌های بیشتری میتواند در یک زمان پردازش شود. با این حال، از آنجایی که سایز بالقوه بلاک‌ها بزرگ‌تر است، ذخیره‌سازی و حسابرسی گران‌تر می‌شود و ممکن است کاربران برای دانلود و کپی بلاکچین به دردسر بیفتند.

از دیدگاه فنی، بیت کوین کش شباهت بسیار زیادی به بیت کوین دارد؛ زیرا حداکثر عرضه هر دو پروژه ۲۱ میلیون کوین است و همچنین، هر دو از مکانیزم اجماع اثبات کار یا به اختصار (PoW) و گره‌ها (Nodes) برای تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین معامله‌گران می‌توانند بیت کوین کش را مانند بیت کوین به عنوان ابزاری برای محافظت از تورم در نظر بگیرند.

در سمت مثبت ماجرا، بیت کوین کش (BCH) با توجه به اندازه بزرگ بلاک‌های خود، سریع‌تر و با کارمزد کمتر عمل می‌کند و همین موضوع، منجر به تبدیل‌ شدن بیت کوین کش به گزینه‌ای بهتر برای تراکنش‌های کوچک شده است. افزون بر این، بیت کوین کش از قراردادهای هوشمند و برنامه‌های زیست بومی مانند کش‌شافل (CashShuffle)، یک پروتکل ترکیب کوین و کش‌فیوژن (CashFusion)،‌ یک راه حل افزایش‌دهنده حریم خصوصی برای شبکه بیت‌کوین، پشتیبانی می‌کند.
بیت کوین کش یک پلتفرم پرداخت همتا به همتا بین افراد را فراهم می‌کند؛ کارمزد تراکنش‌‌های آن در حدود ۰/۰۱ دلار بوده و تسویه نیز بلافاصله انجام می‌شود. این یعنی بیت کوین کش برای انتقال وجه، تجارت بین‌المللی، تراکنش‌های روزمره و ریز تراکنش‌ها مناسب است. بنابراین ویژگی‌های کلیدی بیت کوین کش عبارتند از:

 • تراکنش‌های روی بلاک‌چین ثبت می‌شوند، ledger در regular intervals بروزرسانی می‌شوند و این به کاربران امکان می‌دهد که تاریخچه مالکیت را ردیابی کنند و تهدید Fraud را promptly از بین می‌برد.
 • بیت کوین کش یک شبکه متن باز است که هر کسی می‌تواند رایگان و بدون سانسور از آن استفاده کند و هویت او در تراکنش‌ها مشخص نباشد.
 • تمام تراکنش‌هایی که روی شبکه ثبت می‌شوند غیر قابل تغییر هستند.
 • سازوکار اثبات کار، به امنیت شبکه بیت کوین کش کمک می‌کند.
 • بیت کوین کش دارای سقف عرضه حداکثر ۲۱ میلیون کوین است.

امنیت شبکه بیت کوین کش چگونه تامین می‌شود؟

بیت کوین کش همانند بیت کوین، از سازوکار اجماع اثبات کار برای تامین امنیت خود استفاده می‌کند. بدین نحو که تایید تراکنش‌ها به عهده گره‌هایی است که در تلاش هستند تا با حضور در این سازوکار پاداش دریافت کنند. وجود تعداد زیادی از این گره‌ها، خرابکاری در بلاک‌چین بیت کوین کش را تقریباً غیر ممکن می‌کند.

چه مقدار توکن بیت کوین کش (BCH) در گردش است؟

بیت کوین کش هم اکنون بیش از ۱۹،۰۰۰،۰۰۰ توکن BCH‌ را در گردش دارد. حداکثر توکن‌های موجود ۲۱،۰۰۰،۰۰۰ است که توکن‌های باقیمانده به مرور زمان و در طی فرایند استخراج، وارد گردش خواهند شد.

خرید و فروش بیت کوین کش

ارز BCH را می‌توان در صرافی‌های معتبری مانند بایننس (Binance)، کراکن (Kraken)، کوکوین (KuCoin)، کوین بیس (CoinBase) و … خریداری کرد. بیت کوین کش را می‌توان در بازارهای نقدی در برابر ارزهای فیات مانند دلار آمریکا و یورو و کریپتوکارنسی‌هایی مانند بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و استیبل‌کوین‌هایی نظیر تتر (USDT) و دلار بایننس (BUSD) نیز معامله کرد. بازار ارز بیت کوین کش در والکس نیز برای شما هموطنان ایرانی در دسترس است و از طریق آن می‌توانید اقدام به خرید و فروش ارز BCH نمایید.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید ارز Bitcoin Cash بپردازید. بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید BCH شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ی خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید. (ثبت نام در والکس)
 2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید ارز بیت کوین کش را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید ارز بیت کوین کش در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت، با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار بیت کوین کش و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید ارز BCH را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول بیت کوین کش والکس در کیف پول شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار BCH والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار ارز BCH که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی است، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش بیت کوین کش از والکس

 • امکان خرید و فروش ارز بیت کوین کش در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
 • امکان معامله ارز دیجیتال BCH به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر و بیت کوین
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

روش کسب بیت کوین کش رایگان

معمولاْ می‌توان بسیاری از ارزها را در ایردارپ‌ها به صورت رایگان دریافت کرد. بیت کوین کش تاکنون ایردراپ ارائه است و به احتمال زیاد در آینده نیز این اتفاق نخواهد افتاد. تنها راه کسب BCH رایگان، حضور در ساز و کار اجماع اثبات کار بیت کوین کش و کسب این کوین به صورت پاداش است. البته ممکن است برخی از اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها نیز این رمزارز را به صورت جایزه به کاربران خود اهدا کنند.

کارمزد معامله بیت کوین کش (BCH)

خرید و فروش ارز بیت کوین کش در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد برداشت: کارمزد برداشت بخش در زمان اجرا شدن این ارز تکمیل می‌شود.

کارمزد انتقال: بین دو کیف پول در صرافی والکس رایگان است.

کارمزد واریز: بر اساس ترافیک شبکه و صرافی‌های مختلف، این مبلغ بین ۰ تا ۰/۵ BCH می‌تواند متغیر باشد.

روش نگهداری

ارز بیت کوین کش مشابه سایر رمز ارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی ‌مدت یا کوتاه‌ مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارتند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو اس (ledger nano s)، لجر نانو ایکس (ledger nano x) و ترزور (Trezor).

کیف پول نرم‌افزاری: تراست ولت (Trust Wallet)، متامسک (MetaMask)، اتمیک ولت (Atomic Wallet) و بی تی سی ولت (BTC Wallet).

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری ارز بیت کوین کش در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

با توجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و احتمال بلوکه شدن دارایی‌، بهتر است که خرید را  با قیمت جهانی و پرداخت ریالی ارز بیت کوین کش را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس انجام دهید.

شما به‌ راحتی می‌توانید در صرافی والکس ارز BCH را به‌صورت ریالی به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ کارمزد نقل ‌و انتقال ارز بیت کوین کش رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش ارز دیجیتال Bitcoin Cash در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

بله. بیت کوین کش یک هاردفورک از بلاک چین بیت کوین است و می‌توان در سازوکار اجماع اثبات کار (proof-of-work یا به اختصار PoW) آن شرکت کرده و به ازای تایید تراکنش‌ها و تولید بلوک جدید، BCH پاداش بگیرند.

بله؛ صرافی والکس به‌ صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش ارز بیت کوین کش را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، ارز BCH را با ریال یا تتر خریداری کنید.

آینده یک ارز دیجیتال، تا حدودی به هدف پروژه و میزان دستیابی به آن، بستگی دارد. بیت کوین کش رمزارز معتبری است و روی شعبه دیگری بلاک چین بیت کوین زندگی می‌کند. بهتر است قبل از خرید ارز بیت کوین کش، تمامی عوامل را بررسی و تحقیقات خود را انجام دهید؛ سپس اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.

جدیدترین اخبار بیت کوین کش

خرید ارز‌های مشابه

خرید تتر - تومان
-0.15%
تترUSDT

56,928

تومان
خرید بیت کوین - تومان
-1.25%

3,985,100,000

تومان
خرید اتریوم - تومان
+1.27%

213,026,445

تومان
خرید دوج کوین - تومان
+2.48%

9,557

تومان
خرید شیبا اینو - تومان
+1.85%

1.4744

تومان
خرید کاردانو - تومان
-2.89%

27,693

تومان
خرید سولانا - تومان
-1.2%

10,287,263

تومان
خرید ریپل - تومان
-0.96%

30,553

تومان
خرید فانتوم - تومان
-4.52%

49,070

تومان

محاسبه قیمت بیت کوین کش (BCH)

BCH

Bitcoin Cash