خرید بیت کوین

بیت کوین (BTC)

قیمت تقریبی یک BTC

905,556,586 TMN


شروع معامله
نام کوینآخرین قیمتتغییرات(۲۴h)حجم معاملات(۲۴h)تغییرات هفتگی
قیمت بیت کوین - تومان

TMN / BTC

905,556,586 تومان

0.06٪

8,052,695,004 تومان

+1.87٪
قیمت بیت کوین - تتر

USDT / BTC

29,947.90 تتر

0.75٪

23,779.06 تتر

+3.99٪

نگاه کلی بازار

نمایش همه

بیت کوین چیست؟

بیت کوین (Bitcoin) با نام اختصاری BTC، یک پول دیجیتالی جهانی است که ماهیت آن کدهای صفر و یک است و وجود فیزیکی ندارد. این رمزارز، به عنوان اولین و مهم‌ترین ارز دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی، در سال ۲۰۰۹ توسط فرد یا گروهی به ‌نام "ساتوشی ناکاموتو" که هنوز بعد از گذشت سال‌ها ناشناس باقی مانده است، به دنیا معرفی شد. بیت کوین بر روی شبکه‌ای از بلاک‌ها که به آن بلاکچین (Blockchain) می‌گویند، کار می‌کند. بلاکچین یک بستر شفاف و توزیع شده است که اطلاعات ثبت شده داخل بلاک‌های آن تحت هیچ شرایطی قابل حذف و تغییر نیستند. بیت کوین در مرزهای جغرافیایی محدود نمی‌شود و در هر نقطه از جهان با اتصال به اینترنت می‌توان از این سیستم پرداخت امن و سریع استفاده کرد. بیت کوین چه ویژگی‌هایی دارد؟

 • یک سیستم پرداخت همتا به همتاست که استفاده از آن نیاز به واسطه ندارد.
 • غیر متمرکز است. تحت کنترل هیچ سازمان، دولت یا شخص خاصی نیست.
 • کارمزد تراکنش‌ها در این سیستم بسیار پایین‌تر از سیستم‌های بانکی است.
 • تراکنش‌های بیت کوین شفاف و برای همه قابل رویت است.
 • در عین شفافیت، حریم خصوصی طرفین تراکنش حفظ می‌شود.
 • امکان جعل کردن آن وجود ندارد.
 • سرقت و هک کردن آن بسیار دشوار و تا حدودی غیر‌ممکن است.
 • بیت کوین محدود به ۲۱ میلیون عدد است و دچار تورم نخواهد شد.
 • تراکنش‌های بیت کوین غیرقابل بازگشت و لغو کردن هستند (تراکنش بیت کوین قطعی است).

چرا باید بیت کوین بخریم؟

بیت کوین، به عنوان یک ارز دیجیتال تا امروز توانسته است جایگاه مهمی در بازار جهانی پیدا کند. تنها ۲۱ میلیون واحد بیت کوین وجود دارد و به دلیل محدودیت عرضه، روز به روز تقاضا برای آن بیشتر می‌شود. بیت کوین علاوه بر این که یک سرمایه‌گذاری خوب برای کسب سود است، یک ارز مطمئن برای انجام تراکنش‌های کوچک و بزرگ به صورت داخلی و بین‌المللی است. با توجه به این‌که برخی از پلتفرم‌های پرداخت بین‌المللی، فروشگاه‌های آنلاین و تعداد بسیاری از فروشگاه‌ها و رستوران‌‌ها در شهرها و کشورهای مختلف امکان پرداخت با بیت کوین را به کاربران و مشتریان خود ارائه می‌دهند؛ می‌توان حدس زد این ارز دیجیتال هر روز سهم بیشتری در بازارهای بین‌المللی کسب می‌کند و لازم است ما نیز عضوی از این بازار باشیم. آیا بیت کوین در ایران ‌قانونی است؟ در کشور ما تا‌کنون هیچ قانونی در رابطه با ارزهای دیجیتال تصویب نشده است و هیچ نهاد دولتی یا قضایی در کشور خرید و فروش یا نگهداری رمز‌ارز را ممنوع اعلام نکرده است.

چطور در والکس بیت کوین بخریم؟

خرید بیت کوین روش‌های متنوعی دارد. از معامله‌ها مستقیم گرفته تا خرید از صرافی‌های ارز دیجیتال. با عضویت در بازار ارز دیجیتال والکس می‌توانید به راحتی و با پرداخت حداقل کارمزد، بیت کوین بخرید. برای این کار باید در والکس ثبت نام کنید و بعد از احراز هویت، وارد بازار خرید بیت کوین شوید.

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
 2. مدارک خود را آپلود کنید و منتظر مراحل احراز هویت بمانید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معامله‌ها بروید و سفارش خرید بیت کوین را ثبت کنید.

چطور در والکس بیت کوین بفروشیم؟

بعد از خرید بیت کوین، هر زمان که بخواهید می‌توانید در والکس برای فروش آن اقدام کنید. جهت فروش، در صفحه معامله‌ها والکس سفارش فروش بیت کوین خود را ثبت کنید. پس از تکمیل سفارش، مبلغ ریالی معامله به کیف پول ریالی شما در والکس واریز می‌شود. می‌توانید آن را برداشت کرده و به حساب بانکی خود منتقل کنید.

معامله بیت کوین با سایر رمزارزها (معامله جفت ارز)

چنان‌چه نگران نوسانات بازار هستید اما قصد ندارید بیت کوین خود را به ریال تبدیل کنید؛ می‌توانید از طریق تتر (USDT)، معامله ارز به ارز انجام دهید و سرمایه خود را از بازار ارز دیجیتال خارج نکنید (بیت کوین را به تتر تبدیل کنید).

پرسش‌های متداول

قیمت بیت کوین در والکس، هم‌ارز با قیمت جهانی بیت کوین به تتر و سپس تبدیل آن به ریال ایران محاسبه می‌شود. کاربران نیز می‌توانند با پیشنهاد قیمت برای بیت کوین، به معامله این ارز دیجیتال بپردازند.

در والکس برای حفظ امنیت تمامی کاربران و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، احراز هویت برای کاربران ضروری است. قوانین موجود در بازارهای مالی دنیا و حمایت از قوانین مرتبط با پولشویی به همۀ کاربران و اعضای تیم والکس اجازه می‌دهد که فعالیت خود را در این پلتفرم ارز دیجیتال با خیالی راحت انجام دهند.

کارمزد خرید ارز دیجیتال در والکس به صورت پلکانی و براساس حجم معامله کاربر در سه ماه اخیر محاسبه می‌شود. کارمزد حجم معامله‌ها کمتر از ۲۰ میلیون برای کاربران سطح برنزی، ۰.۴% است. این کارمزد با بالا رفتن حجم معامله‌ها، کاهش می‌یابد.

بیت کوین نیز مانند سایر ارزهای دیجیتال، در کیف پول‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و کاغذی نگهداری می‌شود. شما با عضویت در سایت والکس یک کیف پول اختصاصی برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود، در اختیار خواهید داشت. همچنین می‌توانید از کیف‌پول‌های آنلاین مثل تراست ولت یا اتمیک یا کیف پول آفلاین مانند تزور و لجر برای نگهداری ارزهای خود استفاده کنید.