خرید پنکیک سواپ
پنکیک سواپ(CAKE)PancakeSwap

قیمت پنکیک سواپ | خرید پنکیک سواپ | فروش پنکیک سواپ (CAKE)

قیمت پنکیک سواپ (لحظه‌ای)

172,464تومان
-1.21%
2.94$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

170,407تومان

174,520تومان

2.9$2.97$

حجم معاملات (۲۴h)

40,139,807

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

682,903,928

$

ارز در گردش

69%

مجموع ارز در دسترس

384,128,970

حداکثر ارز قابل عرضه

450,000,000

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

109

بازارهای معاملاتی در والکس

همه ارز‌های دیجیتال
بازارآخرین قیمتتغییرات (24h)
خرید پنکیک سواپ
CAKE/TMN
پنکیک سواپ/تومان

172,760

0.38٪+معامله
خرید پنکیک سواپ
CAKE/USDT
پنکیک سواپ/تتر

2.935

1.08٪-معامله

رمزارز پنکیک سواپ در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی ۱۰۹ را دارد. قیمت پنکیک سواپ امروز ۹ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۷۲,۷۶۰ تومان معادل ۲.۹۴ تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. پنکیک سواپ که با عنوان اختصاری CAKE شناخته می‌شود که توکن اختصاصی شبکه پنکیک است. پنکیک سواپ در اصل یک صرافی غیر متمرکز (Decentralized Exchange) یا به اصطلاح DEX است که در بستر سیستم بلاک چین بایننس اسمارت چین بنا شده. شاید بتوان گفت که عمده شهرت و موفقیت ارز پنکیک سواپ، مدیون شراکت شبکه پنکیک سواپ با بزرگ‌ترین صرافی دنیای کریپتوکارنسی یعنی Binance ‌است.

ارز پنکیک سواپ از آن دسته پروژه‌های جدید و تازه است که هم می‌توان روی بخش صرافی و هم بخش سرمایه‌گذاری آن حساب ویژه‌ای باز کرد. ارز پنکیک سواپ هم از آن دسته توکن‌هایی است که با عنوان BEP-20 مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و امکان معاملات امن و مطمئن را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان می‌آورند.

امکان مشاهده قیمت‌های لحظه‌ای ارز CAKE در پلتفرم والکس برای شما فراهم شده است و شما می‌توانید توکن پنکیک سواپ را همگام با بازارهای جهانی در پلتفرم والکس خرید و فروش کنید. ثبت سفارش خرید پنکیک سواپ بر پایه ریال یا تتر در والکس امکان‌پذیر است.

معرفی ارز دیجیتال پنکیک سواپ (PancakeSwap)

شبکه مربوط به ارز پنکیک سواپ در اصل یک نوع بازارساز خودکار (AMM) است؛ این بستر به تریدرها و سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا به ازای فعالیت در سیستم بلاک چین، پاداش دریافت کنند. لازم به ذکر است که شبکه پنکیک سواپ یک برنامه غیر متمرکز مالی (موسوم به DeFi) است که امکان نقدینگی را برای سرمایه‌گذاران تسهیل می‌کند.

با استفاده از ارز پنکیک سواپ می‌توان، به معامله توکن‌های نوع BEP-20 مشغول شد و به ازای فراهم کردن نقدینگی برای صرافی آن؛ پاداش دریافت کرد. به عبارت ساده‌تر، هر تریدری که توکن‌های ارائه‌کننده نقدینگی (LP) را برای به دست آوردن ارز پنکیک سواپ ارائه کند، توکن‌های CAKE بیشتری را به دست خواهد آورد. سیستم اختصاصی پنکیک سواپ بیشتر به این جهت راه‌اندازی شده است که کاربران از استخرهای نقدینگی (Liquidity Pool) استفاده کنند تا به ازای فعالیت در آن؛ توکن‌های LP به دست بیاورند.

برای آشنایی بیشتر با این رمز ارز مقاله پنکیک سواپ چیست؟ را در بلاگ والکس مطالعه کنید.

بنیانگذاران

عمده پروسه راه‌اندازی شبکه مربوط به ارز پنکیک سواپ را باید مدیون سیستم بایننس اسمارت چین بود؛ حتی برای این که بخواهیم، در مورد بنیان‌گذاران آن اطلاعات کافی را به دست بیاوریم، باید در دنیای صرافی بایننس اسمارت چین به دنبال آن باشیم. پس از آن که شبکه پنکیک سواپ توسط افراد ناشناس در بستر DEX راه‌اندازی شد، هیچ‌کس نتوانست بفهمد، این افراد چه کسانی بودند.

پروژه مربوط به پنکیک سواپ در سپتامبر سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد و از همان موقع تاکنون، هیچ اثری از رد پای بنیان‌گذاران آن دیده نمی‌شود. البته ناگفته نماند که بعضی از رسانه‌ها از شخصی با نام سی زد (CZ) نام می‌برند که احتمالاً بنیان‌گذار این شبکه تلقی می‌شود.

کاربرد ارز پنکیک سواپ (CAKE)

از جمله کاربردهای اساسی توکن کیک، امکان شرکت کردن در استخرهایی است که هرکدام از آنها قابلیت سودآوری و کسب درآمد را فراهم می‌کنند. استخرهایی که می‌توان با ارز پنکیک سواپ در آنها به کسب درآمد مشغول شد، بازده سالانه یا APY مخصوص به خودشان را دارند و حتی می‌توان در بخش شرط‌بندی یا لاتاری آنها هم شرکت کرد. استیکینگ یا همان سرمایه گذاری ارز پنکیک سواپ یکی از جمله کاربردهایی است که می‌توان برای به دست آوردن درآمد بیشتر روی آن حساب ویژه‌ای باز کرد.

یکی دیگر از کاربردهای ارز پنکیک سواپ، سرویسی است که عموماً با عنوان Jackpot شناخته می‌شود؛ این قابلیت بیشتر شبیه به یک قمار یا شرط‌بندی است که اگر کاربر بتواند، در آن برنده شود و اعداد مورد نظر را به درستی حدس بزند، برنده خواهد شد. ترکیب چهار رقمی بخش شرط‌بندی شبکه پنکیک سواپ، شامل بازه عددی یک تا ۱۴ است که سرمایه‌گذار باید ۴ عدد را برحسب شانس خود، انتخاب کند و به انتظار سودآوری بنشیند.

ویژگی های مهم پنکیک سواپ

همان‌طور که اشاره کردیم، شبکه PancakeSwap با توجه به یک بازارساز خودکار عمل می‌کند؛ به عبارت ساده‌تر، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پنکیک سواپ در این است که به جای استفاده از هر ابزار دیگری، از استخرهای نقدینگی برای ثبت معاملات استفاده می‌شود. یک کاربر در بهترین حالت می‌تواند، از فرصت استخرهای موجود در این شبکه استفاده کند و در نقش یک تأمین‌کننده نقدینگی به کسب درآمد مشغول شود.

در بخش قبلی به بخش شرط‌بندی شبکه پنکیک سواپ اشاره کردیم؛ نکته مهمی که در این میان وجود دارد، ویژگی‌های خاص مربوط به این شرط‌بندی‌هاست. هر جلسه شرط‌بندی برای قرعه‌کشی اعداد ۴ رقمی، حدوداً ۶ ساعت طول می‌کشد. کاربران می‌توانند، ۱۰ توکن CAKE را بابت پول بلیط برای حضور در قرعه‌کشی بپردازند و اعداد ۴ رقمی خود را ارائه دهند. در نهایت، کاربری که برنده شود، ۵۰ درصد از ظرفیت کل استخر قرعه‌کشی را از آن خود می‌کند و می‌تواند به سودآوری قابل توجهی دست پیدا کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم کوین پنکیک سواپ، دسترسی به توکن‌های غیر قابل تعویض یا NFT هاست؛ کاربران می‌توانند، این NFTها را با توکن‌های CAKE تعویض یا آنها را در کیف پول‌های دیجیتالی خود نگهداری کنند.

امنیت شبکه پنکیک سواپ چگونه تامین می‌شود؟

امنیت شبکه پنکیک سواپ به واسطه مکانیزم‌های امنیتی موجود در سیستم بایننس اسمارت چین تأمین می‌شود. مقادیر مورد نظر رمز ارز پنکیک سواپ را می‌توان در کیف پول‌های دیجیتالی یا ولت‌هایی که به صورت مستقیم به سیستم بایننس اسمارت چین متصل هستند، نگهداری کرد. کیف پول‌های تراست ولت و متامسک از جمله محل‌های امن برای نگهداری توکن‌های پنکیک سواپ هستند.

چه مقدار توکن پنکیک سواپ (CAKE) در گردش است؟

با توجه به این که اطلاعات کافی در مورد میزان عرضه کل ارز پنکیک سواپ در دسترس نیست، نمی‌توان در مورد این موضوع بحث کرد؛ البته طبق اطلاعاتی که هم‌اکنون می‎توان به آنها استناد کرد، از ماه مارچ سال ۲۰۲۱، حدود ۱۲۷ میلیون توکن پنکیک سواپ (CAKE) در گردش است.

خرید و فروش پنکیک سواپ

ارز پنکیک سواپ از جمله پروژه‌های جدید و نوظهور است که به واسطه قابلیت‌هایی که دارد، مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به این که صرافی بین‌المللی و معتبر بایننس اسمارت چین هم طرف شراکت این پروژه محسوب می‌شود، می‌توان روی معاملات مربوط به خرید و فروش آن حساب ویژه‌ای باز کرد. در ادامه، تمامی روش‌های ثبت معامله ارز پنکیک سواپ را در صرافی والکس مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید پنکیک سواپ بپردازید؛ بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید ارز CAKE شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
 2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید پنکیک سواپ (CAKE) را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید ارز CAKE در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری، وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار CAKE و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید پنکیک سواپ را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافیست با وارد کردن آدرس کیف پول پنکیک سواپ والکس در ولت شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار CAKE والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار ارزی که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافیست، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش پنکیک سواپ در والکس

 • امکان خرید و فروش ارز CAKE در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
 • امکان معامله پنکیک سواپ به صورت ریالی و دلاری
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

روش کسب پنکیک سواپ رایگان

 1. ربات تلگرامی Cake City Airdrop را راه اندازی کنید.
 2. به گروه و کانال تلگرام Cake City بپیوندید.
 3. کیک سیتی را در توییتر دنبال کنید و توییت پین شده را بازتوییت کنید.
 4. آدرس کیف پول اتریوم و جزئیات خود را به ربات ارسال کنید.
 5. لینک ریفرال خود را به اشتراک بگذارید تا ۰/۱ توکن CAKE معادل ~ ۱۵۰ دلار برای هر ارجاع به دست آورید.

کارمزد معامله ارز پنکیک سواپ (CAKE)

خرید و فروش پنکیک در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به‌صورت پلکانی از ۰/۰۴ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معامله‌ها در بازه  ۳ ماه تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به‌صورت پلکانی از ۰/۰۴ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معامله‌ها در مدت‌زمان ۳ ماه تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد برداشت: کارمزد برداشت این ارز از کیف پول والکس در دو شبکه BEP20 و BSC به شرح زیر است:

 • شبکه BEP20: معادل با ۰/۰۳ CAKE
 • شبکه BSC: معادل با ۰/۰۳ CAKE

کارمزد انتقال: از کیف پول والکس به کیف پول والکس کاربری دیگر، رایگان است.

کارمزد واریز: کارمزد واریز ارز پنکیک سواپ بسته به کیف پول شما و یا صرافی که از آن اقدام به واریز می‌کنید از  ۰ CAKE تا ۲/۵۵۷۵۴۵ CAKE متفاوت است.

روش نگهداری 

پنکیک سواپ مشابه سایر رمز ارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا کوتاه‌مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارت اند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو اس (ledger nano s)، لجر نانو ایکس (ledger nano x) و ترزور (Trezor).

کیف پول نرم‌افزاری: تراست ولت (Trust Wallet) و متامسک (Meta Mask)

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری پنکیک سواپ در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

باتوجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و خطرات مرتبط با بلوکه شدن دارایی‌ها، پیشنهاد می‌شود ارز پنکیک سواپ را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس با خیال راحت و با قیمت جهانی خریداری کنید.

شما می‌توانید در صرافی والکس ارز پنکیک سواپ (CAKE) را به‌صورت ریالی (در پایه بازار تومان) به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ کارمزد نقل‌وانتقال ارز پنکیک سواپ رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش ارز CAKE در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

استخراج این ارز امکان پذیر نیست؛ چرا که این ارز از روش اثبات کار (Proof of Work) پیروی نمی‌کند و به جای آن از گواهی اثبات سهام (Proof of Stake )پیروی می‌کند. البته با شرکت در لاتاری و استیک کردن ارز می‌توانید از آن کسب درآمد کنید.

بله؛ صرافی والکس به‌صورت ۲۴ ساعته و در۷ روز هفته امکان خرید و فروش پنکیک سواپ را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، پنکیک سواپ را با ریال (پایه بازار تومان) یا دلار خریداری کنید.

پیشبینی‌ها حاکی از آن هستند که ارز پنکیک سواپ در سال ۲۰۲۸ با قیمتی در حدود ۴۲/۹۷ تا ۵۳/۰۴ دلار معامله شود؛ با این اوصاف می‌توان آن را برای سرمایه‌گذاری بلندمدت مناسب دانست.

جدیدترین اخبار پنکیک سواپ

خرید ارز‌های مشابه

خرید بایننس کوین - تومان
+0.4%

35,082,352

تومان
خرید یونی سوآپ - تومان
-1.96%

625,844

تومان
خرید وان اینچ - تومان
+20.21%

29,500

تومان
خرید کرو دائو توکن - تومان
+4.24%

29,307.708

تومان
خرید تراست والت توکن - تومان
+5.53%

70,124.54

تومان
خرید سوشی سواپ - تومان
+0.3%

72,534.52

تومان
خرید دی وای دی ایکس - تومان
+0.81%

123,073.564

تومان
خرید بی سواپ - تومان
+0.34%

5,125.616

تومان
خرید برگر سواپ - تومان
+1.86%

27,967.524

تومان
خرید جی ام ایکس - تومان
+3.03%

1,998,520

تومان

محاسبه قیمت پنکیک سواپ (CAKE)

CAKE

PancakeSwap