پنکیک سواپ
تحلیل پنکیک سواپ
(CAKE)PancakeSwap
قیمت پنکیک سواپ (CAKE)
115,753تومان
+2.76%
2.28$

کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

112,900تومان

2.22$
بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

116,460تومان

2.29$

 تحلیل روزانه و لحظه ای پنکیک سواپ

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال پنکیک سواپ در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال پنکیک سواپ همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط پنکیک سواپ برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

در دنیای جذاب و پیچیده ارزهای دیجیتال، انتخاب ارز مناسب برای سرمایه‌گذاری همواره با چالش روبرو بوده است. در بین دسته‌بندی‌های ارزهای دیجیتال، توکن‌های دیفای و صرافی غیرمتمرکز مانند یونی سواپ و پنکیک سواپ، گزینه‌های هیجان‌انگیزی برای ترید و سرمایه‌گذاری هستند. آینده رو به رشد این ارزها در کنار تکنولوژی محور بودن آنها باعث اطمینان معامله‌گران و افزایش تقاضا برای ارزهای دیفای شده است. از این رو در ادامه به تحلیل پنکیک سواپ به سه روش تکنیکال، فاندامنتال و آنچین می‌پردازیم و پتانسیل رشد این پروژه را برای سرمایه‌گذاران بررسی می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال پنکیک سواپ

برای تحلیل پنکیک سواپ در قدم اول به سراغ نمودار قیمتی و تحلیل تکنیکال می‌رویم. تحلیلگران سایت Price Prediction که به کمک ابزارها و اندیکاتورهای تکنیکال به تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال می‌پردازند؛ برای ارز CAKE رشد خوبی را پیش‌بینی کرده‌اند.

کارشناسان تکنیکالیست اعتقاد دارند، ارز دیجیتال CAKE تا پایان سال 2023 در خوشبینانه‌ترین حالت به 2 دلار می‌رسد. این رمزارز روند رو به رشد خود را تا سال 2024 ادامه خواهد داد و به قیمت 3 دلار می‌رسد.

توجه به این نکته مهم است که تحلیل پنکیک سواپ از نظر تکنیکال، سوابق قیمت را بررسی می‌کند و موارد بنیادی پروژه را در نظر نمی‌گیرد.

تحلیل فاندامنتال ارز پنکیک سواپ

پنکیک سواپ در حال حاضر بین 100 ارز برتر مارکت کریپتو است. برای شروع تحلیل پنکیک سواپ از نظر عوامل بنیادی به سراغ سرمایه‌گذاران این پروژه می‌رویم. PancakeSwap تنها در مرحله استراتژیک جذب سرمایه داشته که آن هم از طرف بایننس لبز (Binance Labs) تامین شده است.

بزرگترین صرافی غیرمتمرکز شبکه بی‌ان‌بی چین

در مورد بنیانگذار این پروژه اطلاعی در دسترس نیست و این پروژه توسط افراد ناشناس ساخته شده است. این پروژه در سپتامبر 2020 راه‌اندازی شد و یک صرافی غیرمتمرکز و بازارساز خودکار برای مبادله توکن‌های BEP20 در زنجیره هوشمند بایننس است. PancakeSwap از یک مدل بازارساز خودکار استفاده می‌کند که در آن کاربران در برابر یک استخر نقدینگی معامله می‌کنند. این استخرها توسط کاربرانی پُر می‌شود که وجوه خود را به استخر واریز و در ازای آن توکن‌های ارائه‌دهنده نقدینگی (LP) دریافت می‌کنند.

در حال حاضر PancakeSwap نسخه سوم صرافی خود را معرفی کرده که از مزایای این آپدیت می‌توان به امکان ایجاد سفارش محدود (Order Limit)، کارمزدهایی تا ۲۵ برابر کمتر نسبت به نسخه دو و انتخاب ۴ کارمزد مختلف در مقایسه با یک کارمزد واحد در نسخه پیشین اشاره کرد.

نقشه راه مشخص

پروژه پنکیک سواپ از نقشه راه مشخص و دقیقی برخوردار است. از برنامه‌های این صرافی برای سال 2023 میلادی می‌توان به عرضه نسخه سوم پنکیک سواپ (که انجام شده)، گسترش زنجیره‌های تحت پشتیبانی، امکان خرید با ارز فیات و پشتیبانی از IFO های شبکه آپتوس اشاره کرد. تا به اینجا نسخه سوم Pancake Swap ارائه شده و کاربران در حال استفاده از آن هستند. متعهد بودن توسعه‌دهندگان این پروژه به رود مپ آن، نشان از پیشرفت پنکیک سواپ در آینده خواهد داشت.

بصورت کلی نتیجه تحلیل پنکیک سواپ از نظر بنیادی رضایت بخش است و می‌توان به رشد طولانی مدت CAKE به عنوان ارز بزرگترین صرافی غیرمتمرکز بی‌ان‌بی چین امیدوار بود.

تحلیل آنچین پنکیک سواپ

برای تحلیل پنکیک سواپ بر اساس داده‌های آنچین، در آغاز میزان ارزش قفل شده (TVL) را بررسی می‌کنیم. میزان TVL در Pancake Swap در حال حاضر 1.57 میلیارد دلار است که نسبت به اول ژانویه 2023، با کاهش همراه بوده است. در اول سال 2023 این میزان 2.37 میلیارد دلار بود که تقریبا 0.8 میلیارد دلار کاهش یافته است.

آدرس‌های فعال روزانه

پنکیک سواپ بخاطر اینکه یک صرافی غیرمتمرکز است، عموما باید تعداد آدرس‌های فعال روزانه بالایی داشته باشد. این پروژه در آغاز سال 2023 تعداد 5713 آدرس فعال روزانه داشت و قیمت کیک در آن زمان 3.6 دلار بوده است. در حال حاضر تعداد این آدرس‌ها به 4484 عدد کاهش یافته و قیمت کیک در زمان ارائه این تحلیل 1.5 دلار است. در این فاصله با وجود ریزش 60 درصدی قیمت، تعداد آدرس‌ها کاهش چشمگیری نداشته که نشان از وجود کاربران متعهد به این شبکه است.

تعداد و حجم تراکنش‌های روزانه

تعداد و حجم تراکنش‌های روزانه ارز کیک رشد عجیب و جالبی را تجربه کرده است. در اول ژانویه تعداد و حجم تراکنش‌ها در این شبکه به ترتیب 14476 و 1.03 میلیون دلار بوده که این اعداد در حال حاضر به 20506 تراکنش و حجم 13.4 میلیون دلار رسیده است. این افزایش چشمگیر حجم و تعداد تراکنش‌ها بیانگر علاقه کاربران به فعالیت در این صرافی است که آپدیت اخیر این پلتفرم به نسخه 3، در تحقق این اعداد بی‌تاثیر نبوده است.

آینده ارز پنکیک سواپ

در تحلیل ارز دیجیتال CAKE از نظر داده‌های آنچین، تعداد آدرس‌های فعال و حجم تراکنش‌ها افزایش چشمگیری داشته است که نشان از جذب کاربران جدید و در نتیجه رشد شبکه Pancake Swap دارد. داشتن نقشه راه مشخص و تعهد تیم این پروژه به همراه حمایت و سرمایه‌گذاری صرافی بایننس، می‌تواند سرمایه‌گذاران را به آینده این توکن امیدوار کند. از نظر تکنیکال نیز تحلیلگران دو برابر شدن قیمت کیک را تا پایان سال 2024 پیش‌بینی کرده‌اند.

به صورت کلی نتیجه تحلیل پنکیک سواپ از نظر تکنیکال، فاندامنتال و آنچین بسیار امیدوارانه است و می‌توان به رشد قیمتی آن در آینده امیدوار بود. اما به هر حال توجه داشته باشید که بازار کریپتو با نوسانات شدیدی همراه است و همیشه با مدیریت ریسک اقدام به سرمایه‌گذاری در یک پروژه رمزارزی کنید.

مشاهده تحلیل سایر ارزها:

تحلیل بیت کوین - تحلیل تتر - تحلیل اتریوم

جدیدترین اخبار پنکیک سواپ