دش
تحلیل دش
(DASH)Dash
قیمت دش (DASH)
1,566,953تومان
-0.33%
26.6$

کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

1,523,361تومان

25.86$
بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

1,567,542تومان

26.61$

 تحلیل روزانه و لحظه ای دَش

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال دَش در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال دَش همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط دَش برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

در بازار ارز دیجیتال همواره ارزهایی که از ساختار فنی و تکنولوژیک بهتری برخوردارند، ماندگارتر هستند. البته که همراه بودن این خصوصیت با تیمی حرفه‌ای و باتجربه نیز تاثیرگذار خواهد بود. ولی ارزهایی هم بوده‌اند که با وجود نداشتن تیم مشخص، در بازار رشد کرده‌اند. بنابراین نکته مهم در ماندگاری در این مارکت، ساختار فنی و تکنولوژی محور بودن پروژه است.

به همین دلیل تصمیم به تحلیل ارز دیجیتال دش گرفتیم، تا بتوانیم آینده این رمزارز را پیش‌بینی کنیم.

تحلیل تکنیکال دش

برای تحلیل ارز دیجیتال دش در قدم اول به سراغ نمودار قیمتی و تحلیل تکنیکال می‌رویم. تحلیلگران سایت Price Prediction که به کمک ابزارها و اندیکاتورهای تکنیکال به تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال می‌پردازند؛ برای آینده قیمتی دش رشد خوبی را پیش‌بینی می‌کنند.

کارشناسان تکنیکالیست اعتقاد دارند، قیمت ارز DASH تا پایان سال 2023 در خوشبینانه‌ترین حالت به 53.36 دلار می‌رسد. این رمزارز روند رو به رشد خود را تا سال 2024 ادامه خواهد داد و به قیمت 79 دلار خواهد رسید.

توجه به این نکته مهم است که تحلیل تکنیکال تاریخچه و رفتار قیمت را بررسی می‌کند و موارد بنیادی پروژه را در نظر نمی‌گیرد. بنابراین برای تصمیم‎گیری برای سرمایه‌گذاری کافی نیست.

تحلیل فاندامنتال دش

این رمزارز در حال حاضر رتبه 90 بازار ارز دیجیتال را در اختیار دارد. ارزش بازار DASH برابر با 330 میلیون دلار و حجم معاملات روزانه آن 66 میلیون دلار است. در ادامه به تحلیل ارز دیجیتال دش از نظر بنیادی می‌پردازیم.

رمزارز Dash توسط توسعه‌دهندگان نرم‌افزار اِوان دافیلد (Evan Duffield) و کیل هاگان (Kyle Hagan) تاسیس شد. این پروژه در ابتدا XCoin نام داشت و دو هفته بعد نام خود را به Darkcoin تغییر داد و سپس در مارس 2015 مجدداً به Dash تغییر نام داد.

قبل از راه‌اندازی DASH، دافیلد یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار باتجربه در امور مالی بود که در گروه مالی Hawk فعالیت می‌کرد. همچنین او در توسعه الگوریتم‌های یادگیری ماشین و موتورهای جستجو نیز متخصص بود. دافیلد تا دسامبر 2017 به عنوان مدیر عامل گروه Dash Core (شرکتی که از توسعه مداوم، ادغام و سایر فعالیت‌های Dash پشتیبانی می‌کند) خدمت می‌کرد تا زمانی که برای تمرکز بر سایر ابتکارات استراتژیک از سمت خود کناره‌گیری کرد.

هاگان نیز در نگارش وایت‌پیپر اصلی دارک کوین در کنار دافیلد مشارکت داشت. با این حال، او پروژه را در اوایل دسامبر 2014 ترک کرد.

رمزارز دش، یک بلاکچین و ارز دیجیتال منبع باز است که یک شبکه پرداخت جهانی سریع، ارزان و غیرمتمرکز ارائه می‌کند. بر اساس وایت‌پیپر پروژه، DASH به دنبال بهبود بیت کوین با ارائه حریم خصوصی قوی‌تر و تراکنش‌های سریع‌تر است.

دش، که نام آن از "digital cash" گرفته شده، در ژانویه 2014 به عنوان فورک لایت کوین راه‌اندازی شد. از زمان انتشار، Dash به ویژگی‌هایی مانند شبکه دو لایه با نودهای مشوق، از جمله مسترنودها و مدیریت پروژه غیرمتمرکز رشد کرده است.

با ویژگی‌هایی مانند InstantSend (امکان پرداخت فوری را فراهم می‌کند)، ChainLocks (بلاکچین دش را تغییرناپذیر می‌کند) و PrivateSend (حریم خصوصی بیشتری را برای تراکنش‌ها ارائه می‌دهد)؛ دش  به یک پروژه حریم خصوصی بی‌نظیر تبدیل شده است. به صورت کلی در تحلیل ارز دیجیتال دش از نظر فاندامنتالی به این نتیجه می‌رسیم که این ارز از آینده روشنی برخوردار خواهد بود و می‌توان به رشد آن امید داشت.

تحلیل آنچین دش

حداکثر تعداد کوین‌های قابل صدور دش، 18.921.005 است که در حال حاضر 11.317 میلیون آن در گردش است. ارزهای Dash جدید، از طریق یک الگوریتم استخراج اثبات کار ایجاد می‌شود که نرخ انتشار آن به میزان یک‌چهاردهم یا تقریباً ۷ درصد هر ۲۱۰۲۴۰ بلاک یا تقریباً هر ۳۸۳ روز کاهش می‌یابد. تقریباً 45 درصد از کوین‌های استخراج شده به ماینرها، 45 درصد به مستر نودها و 10 درصد برای تامین بودجه پیشنهادات آینده تعلق می‌گیرد.

از این روی که ارز دش از رمزارزهای پرایوسی کوین به حساب می‌آید، داده‌های آنچین برای آن وجود ندارد. در اینگونه رمزارزها به دلیل ناشناسی و خصوصی بودن تراکنش‌ها، جمع آوری داده‌های آنچین مربوط به آنها دشوار و در بعضی از پارامترها غیرممکن است. بنابراین در ادامه تحلیل ارز دیجیتال دش، به بررسی تنها پارامتر در دسترس یعنی فعالیت توسعه‌دهنگان دش می‌پردازیم که رابطه جالبی با قیمت این ارز دارد. به عنوان مثال در فوریه امسال زمانی که قیمت دش 70 دلار بود، شاخص فعالیت توسعه‌دهندگان 21 بود. سپس با 30 دلاری شدن قیمت دش، این شاخص به 12 رسید. در واقع با نصف شدن تقریبی قیمت از ماه فوریه، میزان این شاخص نیز نصف شده است.

آینده ارز دش

با توجه به تکنولوژی پیچیده ارزهای حریم خصوصی، DASH نیز از نظر فنی نسبت به سایر ارزهای دیجیتال برتری دارد. در واقع پروژه‌هایی که از نظر فنی سطح بالاتری دارند، ماندگاری بالاتری در مارکت خواهند داشت؛ بنابراین سرمایه‌گذاری مطمئن‌تری خواهند بود. از طرفی بعد از کناره‌گیری بنیانگذاران دش، این پروژه به صورت جامعه محور به رشد و پیشرفت خود ادامه داده که این بیانگر جامعه قوی این رمزارز است.

از نظر تکنیکالی نیز کارشناسان به رشد قیمتی DASH امیدوار هستند. به علاوه با قانون‌گذاری کشورهای مختلف بر مارکت ارز دیجیتال، کوین‌های حریم خصوصی مانند دش بخاطر ذات قانون‌گریزی که دارند، حکم نجات‌دهنده مارکت را ایفا خواهند کرد. در مجموع بعد از تحلیل ارز دیجیتال دش، می‌توان این رمزارز را برای سرمایه‌گذاری امن تلقی کرد و به رشد آن در بلند مدت امیدوار بود.

مشاهده تحلیل سایر ارزها:

تحلیل بیت کوین - تحلیل تتر - تحلیل اتریوم

جدیدترین اخبار دش

مطالب جدید
بایدن لایحه لغو SAB 121 را وتو کرد

جو بایدن، رییس‌جمهور ایالات متحده، لایحه‌ لغو بولتن بحث‌برانگیز کمیسیون بورس و اوراق بهادار، SAB 121 را وتو کرد. این بولتن استانداردهای حسابداری را برای شرکت‌هایی که حضانت کریپتو را انجام می‌هند، اعمال می‌شود. این بولتن به دلیل اینکه می‌تواند بانک‌ها را از حضانت دارایی‌های دیجیتال بازدارد، بحث‌هایی را به همراه داشته است.