دوج کوین
تحلیل دوج کوین
(DOGE)Dogecoin
قیمت دوج کوین (DOGE)
6,469تومان
+3.86%
0.11$

کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

6,189تومان

0.11$
بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

6,514تومان

0.11$

 تحلیل روزانه و لحظه ای دوج کوین

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال دوج کوین در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال دوج کوین همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط دوج کوین برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

دوج کوین اولین میم‌کوین و یکی از پر سر و صداترین آلت‌کوین‌های بازار کریپتو است. این توکن به دلیل علاقه ایلان ماسک به خود توانست به شهرت بسیار بالایی دست پیدا کرده و در طول تاریخ خود، به سطوح قیمت غیرقابل پیش‌بینی دست یابد. حتی به تازگی، تصویر معروف و بامزه Doge به آیکون شبکه اجتماعی توییتر تبدیل شود! در این مقاله به تحلیل دوج کوین از جنبه‌های مختلف پرداخته‌ایم.

اگر قصد سرمایه‌گذاری بر روی این توکن و خرید آن را دارید، توصیه می‌کنیم پیش از هر اقدامی در مورد تحلیل قیمت دوج کوین و نظر تحلیل‌گران در مورد آینده آن بیشت تحقیق کنید.

تحلیل تکنیکال دوج کوین

دوج کوین به واسطه اتفاقات فراوان پیرامون خود، فراز و نشیب‌های بسیاری را در تاریخ زندگی خود تجربه کرده است. این توکن حتی در مدت کوتاهی موفق به دستیابی قیمت ۰٫۶ دلاری شده و شایعاتی در مورد رسیدن آن به قیمت ۱ دلار نیز به گوش می‌رسید. اما در نهایت بازار و نمودارها این روند انفجاری و روبه‌رشد را متوقف کرده و باعث تعدیل قیمت آن شدند. از همین جهت برای تحلیل دوج کوین از نظر تکنیکال و فنی، می‌توان به نمودارها و نظر تحلیل‌گران در این مورد توجه کرد.

طبق نظر کارشناسان، می‌توان انتظار داشت که قیمت Doge Coin در پایان سال ۲۰۲۳ در بالاترین قیمت به سطح ۰.۱۰۷۷۱۳ دلاری برسد. همچنین در صورتی که این ارز نتواند انتظارات سرمایه‌گذاران را برآورده کرده و با روند کاهشی مواجه شود، کمترین قیمت مورد انتظار برای آن در پایان سال ۲۰۲۳ حدود ۰.۰۸۶۱۷ دلار خواهد بود. در حالت میانگین نیز پیش‌بینی‌ها حاکی از رسیدن این توکن به سطح ۰.۱۰۰۵۳۲ دلاری در همین بازه زمانی هستند.

البته لازم به ذکر است که تحلیل قیمت دوج کوین در طولانی‌مدت، خبر از آینده‌ای درخشان برای این کوین دارد. در صورتی که روند بازار با رشد فعلی خود ادامه یابد، می‌توان انتظار داشت که قیمت Doge Coin در یک بازه پنج‌ساله و در پایان سال ۲۰۲۸ در بالاترین سطح خود به ۰.۴۶۶۷۵۵ دلار نیز برسد.

در حال حاضر این توکن از لحاظ سهم بازار، رتبه هشتم را در اختیار دارد. از نظر فنی، دستیابی این توکن به قیمت ۱ دلار حتی تا سال ۲۰۳۰ نیز پیش‌بینی نشده است. اما با این وجود هیچ‌گاه نباید ماهیت نوسانی و هیجان‌انگیز بازار ارزهای دیجیتال را نادیده گرفت!

بیشتر بخوانید: تحلیل شیبا اینو (SHIB)

تحلیل فاندامنتال دوج کوین

پیش از هر چیزی لازم است به این نکته اشاره کنیم که بر خلاف بازار سهام، در بازار ارزهای دیجیتال پروژه‌ها و چشم‌انداز هر توکن نقش بسیار پررنگ‌تری نسبت به شرکت و توسعه‌دهندگان آن دارد. بنابراین با توجه به این موضوع، می‌توانید هر توکنی را از لحاظ بنیادی تحلیل کرده و در مورد سرمایه‌گذاری بر روی آن تصمیم‌گیری کنید.

هدف از تحلیل فاندامنتال تعیین ارزش ذاتی یک توکن است. تحلیل‌گران با در نظر گرفتن عوامل داخلی و خارجی می‌توانند در مورد منصفانه بودن قیمت یک ارز نظر دهند. در مورد تحلیل دوج کوین از جنبه فاندامنتال، ارزش‌های پیشنهادی متعددی وجود دارد. دوج کوین مزیت‌هایی را در کل اکوسیستم استخراج خود در نظر گرفته که با توجه به عدم وجود سقف مشخص برای استخراج، یک ارزش بنیادی قابل توجه به شمار می‌رود. همچنین به نظر می‌رسد تیم توسعه‌دهنده این توکن، عجله‌ای برای ایجاد یک هارد کپ برای آن ندارند.

همین موضوع باعث تثبیت چشم‌انداز طولانی‌مدت شبکه می‌شود. در نتیجه از لحاظ بنیادی، قیمت Dogecoin پتانسیل افزایش در آینده را دارد. از طرف دیگر نباید از کاربردی‌تر شدن این توکن غافل شد. دوج کوین در ابتدا تنها به عنوان روشی برای پاداش‌دهی به تولیدکنندگان محتوا استفاده می‌شد؛ اما ممکن است در آینده این توکن به عنوان یک روش پرداخت روزمره نیز استفاده شود.

پیش‌بینی می‌شود که افزایش سالانه تعداد دوج کوین بیش از ۵ درصد باشد. استفاده از این توکن برای گسترش اکوسیستم، باعث افزایش قیمت آن نیز خواهد شد. در نهایت حمایت‌های افراد مشهوری مانند ایلان ماسک، فرصت را برای کسب سود لحظه‌ای قابل توجه برای سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت این دارایی نیز فراهم می‌کند.

تحلیل آنچین دوج کوین

برخلاف تحلیل‌های تکنیکال و بنیادی، تحلیل دوج کوین از جنبه آنچین نتایج کمی متفاوت‌تری را ارائه می‌دهد. از دید On Chain، احساسات بازار تمایل به سمت نزولی دارد. وجود برخی موانع و کند شدن سرعت پیشرفت پروژه‌های مرتبط با دوج کوین، باعث شده تا در مدت اخیر محصولات جدیدی پیرامون این توکن ایجاد نشود. در نتیجه برای به پایان رساندن قدرتمند سال ۲۰۲۳، دوج کوین به شدت وابسته به حمایت جامعه خود خواهد بود.

اما در طرف دیگر، تسلط اجتماعی به عنوان یک معیار بزرگ به نفع این میم‌کوین عمل کرده است. با توجه به ماهیت میم‌کوین بودن، نتیجه اغلب جنبه‌های تحلیل دوج کوین در نهایت به احساسات جامعه ختم می‌شود. این موضوع می‌تواند برای سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و منطقی کمی ترسناک به نظر برسد؛ اما بنا بر تجربه، در دنیای کریپتو همواره جامعه پیرامون یک توکن نقش بسیار پررنگی در تعیین سرنوشت آن داشته است. بنابراین با توجه به چشم‌انداز موجود، می‌توان انتظار داشت که پروژه‌های دوج کوین به زودی باعث حمایت آنچین و رشد ارزش آن شود.

آینده قیمت دوج کوین

با توجه به تحلیل‌های مختلف، می‌توان توکن دوج کوین را یک ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه‌گذاری دانست. داده‌های فعلی نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال ظرفیت رشد قیمت در سال‌های آتی را داشته و می‌تواند به عنوان یک روش حفظ ارزش برای سرمایه‌گذاران بلند‌مدت عمل کند.

همچنین فعالیت‌های حامیان و جامعه پیرامون این توکن، فرصت را برای سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت برای کسب یک سود قابل توجه فراهم می‌کند. در نهایت پروژه‌ها و محصولات جدید این ارز در آینده بسیار امیدوارکننده به نظر می‌رسند. تحلیل دوج کوین با توجه به همه این موارد در کنار یکدیگر، خبر از یک آینده درخشان احتمالی برای آن دارد.

مشاهده تحلیل سایر ارزها:

تحلیل بیت کوین - تحلیل تتر - تحلیل اتریوم

جدیدترین اخبار دوج کوین

مطالب جدید
ریزش دوج کوین تا کی ادامه دارد؟

علیرغم عملکرد ضعیف قیمت دوج کوین، معامله‌گران فیوچرز آن همچنان به تقاضا برای پوزیشن‌های خرید (Long) ادامه داده‌اند.

مطالب جدید
افزایش فعالیت‌ها در شبکه دوج کوین؛ آیا قیمت DOGE تغییر می‌کند؟

داده‌های منابع مختلف ازجمله InTheBlock و Santiment‌ از تشدید فعالیت در شبکه دوج کوین و ثبت بیش از ۸۹۰ هزار آدرس جدید دوج کوین خبر داده‌اند. این در حالی است که داده‌های تکنیکال نشان‌دهنده تشکیل یک مثلث نزولی و احتمال ادامه روند نزولی این رمزارز در هفته‌های آتی هستند. شاخص قدرت نسبی نیز روی عدد خنثی ۴۵ قرار دارد.