خرید پولکادات

پولکادات (DOT)

قیمت تقریبی یک DOT

303,000 TMN


شروع معامله
نام کوینآخرین قیمتتغییرات(۲۴h)حجم معاملات(۲۴h)تغییرات هفتگی
قیمت پولکادات - تومان

TMN / DOT

303,000 تومان

-1.46٪

75,457,101 تومان

+4.48٪
قیمت پولکادات - تتر

USDT / DOT

10.030 تتر

-1.28٪

107.104 تتر

+4.48٪
قیمت پولکادات - بیت کوین

BTC / DOT

0.0003000 بیت کوین

-

-31.97٪

نگاه کلی بازار

نمایش همه

پولکادات (Polkadot) چیست؟

پولکادات‌ (Polkadot) با نام اختصاری Dot شبکه‌ بلاکچینی است که به آن چند زنجیره (Multichain) یا «بلاکچین بلاکچین‌ها» می‌گویند. در واقع، پولکادات نرم‌افزاری است که با شبکه‌ای از رایانه‌های در سراسر جهان یک بلاکچین را به وجود می‌آورد؛ اما مهم‌تر از آن، شرایطی را برای کاربران فراهم می‌کند که بتوانند بلاکچین خودشان را راه‌اندازی کنند. پولکادات یکی از بلاکچین‌هایی است که قصد دارد اکوسیستم رمز ارزها را رشد و گسترش دهد و در این راستا با ارزهای دیجیتال مشابه خود نظیر اتریوم، اتم و ایاس رقابت می‌کند.

طراحی شبکه‌ی پولکادات به چه شکل است؟

بلاکچین پولکادات در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شده و در میان جدیدترین‌ها جا گرفته، اما برخی ویژگی‌های فنی جدیدش، آن را از دیگر بلاکچین‌ها متمایز می‌کند. پولکادات برای اجرای سه نوع بلاکچین طراحی شده است؛ شبکه اصلی که به آن ریلِی‌چین (relay chain) می‌گویند و تراکنش در آن ثابت و دائمی است؛ و دیگری شبکه‌هایی که است که کاربران ایجاد می‌کنند و به آن پاراچین (parachain) می‌گویند. بلاکچین سوم که بریجز (Bridges) نام دارد، در واقع این امکان را به شبکه پولکادات می‌دهد که با دیگر بلاکچین‌ها روابط متقابل داشته باشند؛ این بلاکچین اکنون در دست راه‌اندازی است و بعد شروع به کار می‌تواند با بلاکچین‌هایی بیت‌کوین اتریوم ، ایاس و اتم پل ارتباطی داشته باشد. این پل ارتباطی یا بریج امکان مبادله توکن‌ها بدون وجود واسطه را فراهم خواهد کرد

پولکادات (Dot) چگونه به وجود آمد؟

گَوین وود (Gavin Wood) با همراهی پتیر سابِن (Peter Czaban) و رابرت هابرمایر (Robert Habermeier) در سال ۲۰۱۶ پولکادات را بنیان‌گذاری کردند. وود پیش‌تر در بنیانگذاری اتریوم سهیم بود و در آن نقش داشت. او نخستین مدیر ارشد فناوری بنیاد اتریوم بود و پیش از آن نیز به عنوان پژوهشگر در شرکت مایکروسافت کار می‌کرد. وود همان کسی است که زبان سالیدیتی (Solidity) را در برنامه‌نویسی اختراع کرد؛ همان زبانی که طراحان برای نوشتن برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) در اتریوم از آن استفاده کردند.

در اینجا لازم است که با بنیاد Web3 نیز آشنا شویم. این بنیاد یک سازمان ناسودبر است که فروش توکن‌های پولکادات را برعهده دارد. گوین وود که ریاست این بنیاد را بر عهده دارد، با همکاری پیت سین آن را تاسیس کرده است. بنیاد Web3، حدود ۳۰ درصد از بودجه را از طریق عرضه توکن تأمین کرده است و نظارت می‌کند که این بودجه برای کمک به توسعه پولکادات صرف شود.

پشتیبانی از پولکادات در شبکه BEP2 در والکس

والکس از رمزارز پولکادات در بلاکچین BEP2 پشتیبانی می‌کند. پولکادات از جمله رمز ارزهایی است که علاوه بر بلاکچین اختصاصی خود، در بستر زنجیره بایننس (BEP2) هم در دسترس است.

چطور پولکادات (Polkadat) بخریم؟

پولکادات در کمتر از چهار سال فعالیت توانسته است در میان ۱۰ ارز برتر بازار قرار بگیرد و یکی از ارزهای محبوب برای سرمایه گذاری است. ثبت نام در والکس، اولین قدم برای خرید و فروش این ارز دیجیتال محبوب است. برای ثبت نام در والکس مراحل زیر را طی کنید:

  1. به بخش عضویت در پلتفرم والکس بروید.
  2. فرآیند احراز هویت خود را کامل طی کنید و برای تأیید سایت منتظر بمانید.
  3. حساب ریالی، تتر یا بیت کوین خود را شارژ کنید و در یکی از پایه‌بازارهای والکس پولکادات بخرید.

چطور در والکس رمزارز Dot را بفروشیم؟

برای فروش کافی است در صفحه معامله‌ها والکس سفارش فروش پولکادات خود را ثبت کنید. پس از تکمیل سفارش، مبلغ ریالی معامله به کیف پول ریالی شما در والکس واریز می‌شود. می‌توانید آن را برداشت کرده و به حساب بانکی خود منتقل کنید.

دقت کنید که هنگام انتقال رمزارز Dot از کیف پول شخصی به والکس، باید حتماً پولکادات شما در شبکه‌ی BEP2 باشد. در حال حاضر والکس از پولکادات فقط در این شبکه پشتیبانی می‌کند.

معامله Dot با سایر رمزارزها (معامله جفت ارز)

اگر از کاربران حرفه‌ای بازار ارزهای دیجیتال باشید، ترجیح می‌دهید که ارزهای خود را همگام با بازارهای جهانی خرید و فروش کنید. در والکس امکان معامله جفت ارز بین پولکادات و تتر فراهم است و شما می‌توانید بدون نگرانی دربارۀ نوسانات نرخ دلار، با استیبل کوین تتر ترید کنید.

همچنین با معامله‌ی جفت ارز بیت کوین-پولکادات نیز در پایه بازار BTC در والکس نیز می‌توانید از نوسانات مهم این دو بازار برای کسب سود بهره ببرید.

پرسش‌های متداول

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران تحت پوشش قانون نیست. طبق ماده ۲ قانون مجازات عمومی تا زمانی قانون یک فعالیت خاص را جرم‌انگاری نکند، انجام آن جرم نیست. صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی از جمله والکس نیز تا امروز به فعالیت خود بدون مشکل ادامه‌ داده‌اند. خرید پولکادات از یک صرافی امن و معتبر ایرانی نیز در حال حاضر از نظر قانونی ایرادی ندارد. . فعالان حوزه بلاکچین و رمزارز تلاش می‌کنند تا با همکاری نهادهای مرتبط، فرآیند قانون‌گذاری در این حوزه را سرعت ببخشند و فرآیند خرید و فروش ارزهای دیجیتال را برای کاربران آسان کنند.

شما می‌توانید در صفحه کارمزد در سایت والکس، میزان کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال پولکادات را ببینید. این کارمزد به صورت پلکانی از 0.4 درصد شروع می‌شود و با بالا رفتن حجم معامله‌ها در طول سه ماه، تا 0.2 درصد کاهش می‌یابد.

همچنین کارمزد معامله در پایه بازار USDT و BTC، ثابت و 0.2 درصد است.

احراز هویت به سازمان‌های مالی از جمله والکس کمک می‌کند تا از هرگونه سوء استفاده احتمالی مانند انجام فعالیت‌های پولشویی و غیرقانونی در این پلتفرم جلوگیری شود. احراز هویت هنگام خرید پولکادات به حفظ امنیت پلتفرم و کاربران آن کمک قابل توجهی خواهد کرد.

پولکادات نیز مانند سایر ارزهای دیجیتال، در کیف پول‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و کاغذی نگهداری می‌شود. شما با عضویت در سایت والکس یک کیف پول برای نگهداری، ارسال و دریافت ارز دیجیتال خواهید داشت. همچنین می‌توانید از کیف‌پول‌های آنلاین که از پولکادات در شبکه BEP2 پشتیبانی می‌کنند مانند کیف پول تراست ولت برای نگهداری ارز پولکادات خود استفاده کنید.