خرید اتریوم

اتریوم (ETH)

قیمت تقریبی یک ETH

38,000,000 TMN


شروع معامله
نام کوینآخرین قیمتتغییرات(۲۴h)حجم معاملات(۲۴h)تغییرات هفتگی
قیمت اتریوم - تومان

TMN / ETH

38,000,000 تومان

-5.86٪

6,541,070,246 تومان

+3.6٪
قیمت اتریوم - تتر

USDT / ETH

1,224.15 تتر

-3.99٪

25,799.47 تتر

+7.96٪
قیمت اتریوم - بیت کوین

BTC / ETH

0.050002 بیت کوین

0.002500 بیت کوین

-9.09٪

نگاه کلی بازار

نمایش همه

خرید و فروش اتریوم (ETH) و مشاهده قیمت

اتریوم چیست؟

اتریوم یک بلاکچین و بستری برای قراردادهای هوشمند است. رمزارز بومی این بلاکچین یعنی اتر، در بازار به نام اتریوم شناخته می‌شود. رمزارز اتریوم در حال حاضر مهم‌ترین آلت کوین فعال در بازار است و رتبه دوم مارکت کپ جهانی را در اختیار دارد. شبکۀ اتریوم یک سیستم آزاد و عمومی بر پایه بلاکچین است که دارای مرورگر، زبان برنامه‌نویسی و سیستم پرداخت مخصوص به خود است. اتریوم کنترل‌کنندۀ واحد و مرکزی ندارد و هزاران سیستم کامپیوتری در سراسر دنیا اداره و ادامۀ حیات آن را تضمین می‌کنند.

چرا اتریوم به وجود آمد؟

سرعت پایین تراکنش‌ها در شبکۀ بیت کوین و محدودیت‌های بلاکچین بیت کوین، احساس نیاز به یک مسیر سریع‌تر برای انجام تراکنش‌های مالی بر بستر بلاکچین را ایجاد کرد. با این حال اتریوم اهداف بزرگ‌تری هم دارد. اتریوم با فراهم کردن امکان اجرای قراردادهای هوشمند، ارائه خدمات در زمینه‌های مختلف را برای کاربران فراهم کرده است.

با کمک پلتفرم اتریوم تا امروز توکن‌های کاربردی زیادی مانند توکن تتر به دنیای ارزهای دیجیتال معرفی شده‌اند.

تفاوت بیت کوین و اتریوم چیست؟

با وجود این که هم بیت کوین و هم اتریوم از فناوری بلاکچین استفاده می‌کنند، در ویژگی‌های زیادی با هم تفاوت دارند. بیت کوین می‌تواند در هر ثانیه حدود ۶ تراکنش را پردازش کند، این عدد برای اتریوم ۱۵ الی ۲۰ تراکنش در هر ثانیه است. در نتیجه سرعت انجام تراکنش‌های اتریوم بالاتر از بیت کوین است.

مهم‌ترین تفاوت بیت کوین و اتریوم فقط سرعت انجام تراکنش نیست. بیت کوین به وجود آمد تا به عنوان یک ارز دیجیتال بین‌المللی امکان معاملۀ همتا به همتا و ناشناس را فراهم کند. اما اتریوم اهداف بزرگتری دارد و می‌خواهد تکنولوژی بلاکچین را برای استفادۀ روزمره مناسب کند.

چطور در والکس اتریوم بخریم؟

شما برای خرید اتریوم می‌توانید با عضویت در صرافی والکس با دیگر کاربران به خرید و فروش ارز دیجیتال والکس بپردازید. اگر در پلتفرم والکس عضو نیستید، در سایت ثبت نام کنید. بعد از احراز هویت، وارد بازار خرید اتریوم شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی معاملۀ خود را انجام دهید.

  1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
  2. مدارک خود را آپلود کنید و منتظر مراحل احراز هویت بمانید.
  3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
  4. به صفحه معامله‌ها بروید و سفارش خرید اتریوم را ثبت کنید.

چطور در والکس اتریوم بفروشیم؟

واریز اتریوم به کیف پول صرافی و فروش آن نیز بسیار مشابه فرآیند خرید است. کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول اتریوم والکس در کیف پول شخصی خودتان، میزان ارز مدنظر خود را به والکس انتقال داده و آن را بفروشید.

همچنین شما می‌توانید برای ارزی که قبلاً از والکس خریداری کرده‌اید و هنوز در کیف پولتان در صرافی است، سفارش فروش ثبت کرده و آن را در پلتفرم بفروشید.

معامله اتریوم با سایر رمزارزها (معامله جفت ارز)

اگر از کاربران حرفه‌ای بازار ارزهای دیجیتال باشید، ترجیح می‌دهید که ارزهای خود را همگام با بازارهای جهانی خرید و فروش کنید. در والکس امکان معاملۀ جفت ارز بین اتریوم و تتر فراهم است و شما می‌توانید بدون نگرانی دربارۀ نوسانات نرخ دلار، با استیبل کوین تتر ترید کنید.

پرسش‌های متداول

خرید و فروش رمزارزها از جمله اتریوم در ایران قانون‌گذاری نشده است. تا امروز صرافی‌ها با استناد به ماده ۲ قانون مجازات عمومی که طبق آن تا زمانی که قانون‌ فعالیتی را جرم انگاری نکند، انجام آن فعالیت جرم نیست، به فعالیت خود بدون ایجاد مشکل ادامه داده‌اند. فعالان حوزۀ بلاکچین و رمزارز در تلاشند که با همکاری نهادهای مرتبط، فرایند قانون‌گذاری در این حوزه را سرعت ببخشند.

احراز هویت به سازمان‌های مالی از جمله والکس کمک می‌کند که با شناختن کاربران خود، مانع انجام فعالیت‌های پولشویی و غیرقانونی در این پلتفرم شوند. این کار به حفظ امنیت پلتفرم و کاربران آن کمک شایانی خواهد کرد.

شما می‌توانید در صفحۀ کارمزد در سایت والکس میزان کارمزد خرید و فروش رمزارزها را ببینید. این کارمزد به صورت پلکانی از ۰.۴% آغاز شده و با بالا رفتن حجم معامله‌ها در طول سه ماه کاهش می‌یابد. کمترین کارمزد ۰.۲% است که با بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان معامله در والکس، فعال خواهد شد.

برای نگهداری اتریوم، می‌توانید از کیف پول نرم‌افزاری (مثل تراست ولت)، سخت‌افزاری (مانند ترزور و لجر) و کاغذی استفاده کنید. همچنین بعد از ثبت نام و احراز هویت در والکس، شما یک کیف پول اختصاصی برای نگهداری، ارسال و دریافت ارز دیجیتال خواهید داشت و می‌توانید از آن برای اتریوم نیز استفاده کنید.