اتریوم
تحلیل اتریوم
(ETH)Ethereum
قیمت اتریوم (ETH)
205,114,763تومان
+0.08%
3,128.18$

کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

204,805,272تومان

3,123.46$
بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

209,509,920تومان

3,195.21$

 تحلیل روزانه و لحظه ای اتریوم

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال اتریوم در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال اتریوم همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط اتریوم برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

اتریوم (ETH) یکی از ارزهای دیجیتال پرطرفدار نسل دوم است که محبوبیت بسیار زیادی دارد. این ارز، برنامه‌ها و اهداف بلند مدتی داشته و با هدف تسهیل فعالیت‌های مرتبط با پول دیجیتال راه‌اندازی شده است. اتریوم یک ارز پرنوسان است و شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری و کسب سود را برای تریدرها فراهم می‌کند. بنابراین اگر قصد خرید Ethereum و سرمایه‌گذاری روی آن را دارید، باید تجزیه و تحلیل اتریوم را به خوبی فرا بگیرید. برای تحلیل قیمت اتریوم روش‌های مختلفی وجود دارد و شما با یادگیری آنها می‌توانید ریسک سرمایه‌گذاری روی ارز اتر را کاهش داده و در بهترین موقعیت‌ها وارد معامله شوید.

روش‌های تحلیل اتریوم

تحلیل اتریوم از طریق روش‌های مختلفی انجام می‌شود. زمانی که شما بتوانید روش‌های تجزیه و تحلیل این ارز را یاد بگیرید، ریسک سرمایه‌گذاری خود را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهید. به‌طور کلی روش‌های تحلیل Ethereum با توجه به شرایط مختلف و نوع معامله عبارت‌اند از:

1. تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال (Technical Analysis) یکی از بهترین روش‌ها برای تحلیل ارز اتریوم است. در واقع این روش تجزیه و تحلیل به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید روند تغییر قیمت اتریوم و آینده آن را پیش‌بینی کنید. برای تحلیل تکنیکال از داده‌هایی همچون نمودار اتریوم، الگوریتم‌ها، کندل‌ها، تاریخچه قیمتی، خطوط مقاومت و حمایت استفاده می‌شود. به‌عبارتی تحلیل تکنیکال به شما این فرصت را می‌دهد که نحوه تغییر قیمت Ethereum را حدس بزنید و بهترین نقاط را برای سرمایه‌گذاری روی این ارز محبوب انتخاب کنید.

تحلیل اتریوم به روش تکنیکال نقش مهمی در تعیین روند این ارز دیجیتال و قیمت احتمالی آن دارد. این روش کاربردی با استفاده از ابزارهای متنوعی انجام می‌شود. شناخت این ابزارها به شما کمک می‌کند که بتوانید تحلیل تکنیکال اتریوم را بهتر و دقیق‌تر انجام دهید. این ابزارها عبارت‌اند از:

 • روند شناسی
 • کندل شناسی
 • اندیکاتورها
 • خطور مقاومت و حمایت
 • ابر ایچیموکو
 • سطوح فیبوناچی
 • امواج الیوت

2. تحلیل فاندامنتال

تحلیل اتریوم به روش فاندامنتال (Fundamental analysis) به شما این فرصت را می‌دهد که بتوانید به ارزش ذاتی اتریوم پی ببرید. در واقع تحلیل فاندامنتال بر اساس تجزیه و تحلیل تمام عواملی است که روی قیمت اتریوم تاثیر می‌گذارد. تحلیل فاندامنتال فاکتورهای متفاوتی را مد نظر قرار می‌دهد و به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید اطلاعات مورد نیاز درباره Ethereum را به دست آورید.

به‌طور کلی معیارهایی که برای تحلیل فاندامنتال اتریوم بررسی می‌شود عبارت‌اند از:

 • مارکت کپ یا ارزش بازار اتریوم
 • میزان نقدینگی و حجم معاملات روزانه
 • مقایسه رقبای اتریوم
 • هزینه مورد نیاز برای استخراج اتریوم
 • تیم نوسعه‌دهندگان
 • آینده Ethereum
 • تعداد توکن‌های در گردش
 • ویژگی‌ها، مزایا و کاربردهای ارز
 • وایت پیپر Ethereum
 • نقشه راه یا رود مپ اتریوم

3. تحلیل درون زنجیره‌ای یا آنچین

تحلیل آنچین (onchain analysis) یکی دیگر از روش‌هایی است که برای تحلیل اتریوم مورد استفاده قرار می‌گیرد. تحلیل درون زنجیره‌ای بر پایه اطلاعات موجود در داخل شبکه اتریوم استوار است. در واقع هر اطلاعاتی که نتوانسته‌اید از طریق تحلیل فاندامنتال و تکنیکال اتریوم به دست آورید، به کمک آنچین امکان‌پذیر خواهد بود. تحلیل آنچین به شما این امکان را می‌دهد که از وضعیت بلاک چین Ethereum و فعالیت نهنگ‌ها مطلع شوید. در واقع شما با استفاده از این تحلیل می‌توانید حرکات مشکوک را شناسایی و اسیر ترفندهای نهنگ‌ها یعنی پامپ و دامپ بازار نشوید. به طور کلی تحلیل آنچین به شما کمک می‌کند که داده‌های زیر را به دست آورید:

 • تعداد کیف پول‌های فعال
 • تعداد معاملات Ethereum
 • میزان درآمد ماینرها
 • ارزش دارایی‌های قفل شده یا TVL
 • شناسایی تراکنش‌های مشکوک
 • بررسی رفتار نهنگ‌ها

نکات مهم در تحلیل اتریوم

با شناخت روش‌های تحلیل اتریوم و یادگیری آن‌ها می‌توانید یک قدم مثبت در شناسایی تغییر روند Ethereum برداشته و بهترین موقعیت‌ها را برای ورود به معامله انتخاب کنید. این کارها به تنهایی کافی نیست و ضامن کسب سود بالا توسط شما نخواهد بود. بنابراین لازم است که نکات مهم تحلیل اتریوم را بدانید و با استفاده از آن‌ها بهترین نتیجه را به دست آورید. این نکات عبارت‌اند از:

تحلیل اتریوم در تایم فریم های مختلف

تایم فریم، روند تغییر قیمت اتریوم در بازه‌های زمانی مختلف را نشان می‌دهد و تریدرها معاملات خود را بر اساس آن انجام می‌دهند. تایم فریم‌ها به‌صورت دقیقه‌ای، ساعتی، هفته‌ای و ماهانه روی چارت اتریوم قرار می‌گیرند. بنابراین شما برای موقعیت‌های مختلف و نوع معامله‌ای که انجام می‌دهید باید از تایم‌ فریم‌های متنوعی استفاده کنید.
اگر جزو افرادی هستید که به نوسان‌گیری علاقه دارید باید تایم فریم‌های کوتاه مدت همچون تایم فریم ۵ دقیقه و ۱۰ دقیقه را مد نظر داشته باشید. با استفاده از تایم فریم‌های کوتاه مدت می‌توانید بهترین موقعیت‌های ورود را شناسایی کرده و از طریق آن سود بسیار خوبی به دست آورید

اما اگر قصد سرمایه‌گذاری بلند مدت روی اتریوم را داشته باشید لازم است که چارت Ethereum را در تایم فریم‌های بلند همچون هفته‌ای و ماهانه بررسی کنید. هدف از انجام این کار پی بردن به تاریخچه قیمتی و الگوی تغییر قیمت اتریوم است. چرا که با این کار می‌توانید پیش‌بینی کنید که ارز Ethereum در آینده چگونه رفتار خواهد کرد.

شناسایی روند قیمت اتریوم با سطوح حمایت و مقاومت

سطوح مقاومتی و حمایتی نقش تعیین کننده‌ای روی نحوه تغییر قیمت یک ارز دارند. بنابراین قبل از معامله اتریوم باید خطوط مقاومت و حمایت آن را به‌طور دقیق رسم کنید تا بهترین نقاط ورود و خروج را شناسایی کنید. برای این کار لازم است که تاریخچه اتر و تغییر روند قیمتی آن روی چارت را بررسی کنید.

درک نمودار تحلیل تکنیکال اتریوم

نمودار یا چارت Ethereum اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که به کمک آن می‌توانید اطلاعات کاملی درباره ارز اتر به دست آورید. درک و شناخت کامل نمودار اتریوم به شما این فرصت را می‌دهد که بتوانید معاملات پرسودی داشته باشید.دقت داشته باشید که نمودار تحلیلی قابل تغییر است و شما با توجه به سبک معاملاتی و نیاز خود می‌توانید از نمودار شمعی، نمودار خطی و غیره استفاده کنید.

تحلیل قیمت اتریوم امروز

تحلیلی که درباره ارز ETH انجام می‌دهید باید بر اساس قیمت آنلاین آن باشد. اتریوم یک ارز جذاب با نوسانات قیمتی زیاد است که به‌طور مداوم تغییر می‌کند. بنابراین اگر قصد دارید که بررسی دقیقی از این ارز محبوب داشته باشید و ریسک معاملات خود را کاهش دهید باید تحلیل خود را بر اساس قیمت روزانه آن در نمودار تحلیل تکنیکال اتریوم انجام دهید.

تحلیل بیت کوین - تحلیل تتر - تحلیل شیبا

جدیدترین اخبار اتریوم

مطالب جدید
اتریوم در یک روند صعودی؛ هدف بعدی پس از ۳٬۰۰۰ دلار کجاست؟

قیمت اتریوم علی رغم اینکه همچون بیت کوین عملکرد مطلوبی نداشت اما در چند هفته اخیر شاهد تحرکات مثبتی بوده است. هفته گذشته، کندل هفتگی قیمت اتریوم (ETH) در بالاترین سطح از آوریل ۲۰۲۲ بسته شد. پس از آن، موفق شد از ۳٬۰۰۰ دلار عبور کند.