خرید فایل کوین

فایل کوین (FIL)

قیمت تقریبی یک FIL

251,593 TMN


شروع معامله
نام کوینآخرین قیمتتغییرات(۲۴h)حجم معاملات(۲۴h)تغییرات هفتگی
قیمت فایل کوین - تومان

TMN / FIL

251,593 تومان

-1.53٪

152,259,447 تومان

+6.29٪
قیمت فایل کوین - تتر

USDT / FIL

8.19 تتر

17٪

1,313.16 تتر

+7.76٪
قیمت فایل کوین - بیت کوین

BTC / FIL

0.000339 بیت کوین

-

0٪

نگاه کلی بازار

نمایش همه

فایل کوین (Filecoin) چیست؟

فایل‌کوین یک شبکه متن‌باز، سیستم پرداخت و یک فضای ذخیره سازی مبتنی بر بلاکچین است. فایل کوین به کاربران اجازه می‌دهد که فضای هارددرایو آزاد خود را اجاره دهند و در ازای آن کارمزد دریافت کنند. فایل کوین توسط Protocol Labs ساخته شده و یک مکانیزم برای ثبت معامله‌ها اجاره فضای ذخیره سازی است.

سازندگان فایل کوین معتقدند فایل کوین فضایی برای ذخیره سازی مهم ترین اطلاعات بشر است. کارمزد معامله‌ها شبکه فایل کوین با ارز دیجیتال FIL، توکن بومی شبکه فایل کوین پرداخت می‌شود. ارز دیجیتال FIL در بازار کریپتوکارنسی به نام Filecoin نیز مشهور است.

فایل کوین چطور کار می‌کند؟

بلاکچین فایل‌کوین بر مبنای الگوریتم اثبات فضای ذخیره‌سازی فعالیت می‌کند. هر کاربری می‌تواند با اجرای یک نود یا گره فایل‌کوین وارد این شبکه بلاکچین شده و در آن مشارکت کند. فایل کوین در واقع یک ارز دیجیتال قابل استخراج است اما یکی از اهداف سازندگان فایل‌ کوین، مقاومت در برابر گران شدن فرآیند استخراج ارز مانند بیت کوین است. به همین دلیل هر کسی با داشتن حداقل فضای ذخیره سازی آزاد می‌تواند وارد شبکه بلاکچین این رمزارز شود.

سه نوع استخراج کننده‌ی ذخیره‌سازی، بازیابی و تعمیر‌کننده، ماینرهای اصلی شبکه‌ی فایل کوین هستند که از این میان ماینرهای ذخیره‌سازی قلب‌ شبکه و گردانندگان اصلی آن هستند.

مهم ترین رقبای فایل‌ کوین کدام ارزها هستند؟

فایل کوین رقبای زیادی در فضای اینترنت دارد. مهم‌ترین رقبای فعال فایل‌کوین آمازون و دراپ‌باکس و سرویس‌های ذخیره‌سازی دیگری هستند که در حال حاضر بخش مهمی از بازار را در اختیار دارند. اما فایل کوین در دنیای بلاکچین نیز رقبای خودش را دارد. ارز دیجیتال چیا (Chia) و اسپیس‌مینت (SpaceMint) دو رقیب اصلی فایل کوین هستند. ارز دیجیتال چایوز (Chives) نیز مهم‌ترین هاردفورک چیا در لیست رقبای فایل کوین قرار دارد.

چطور در والکس فایل کوین بخریم؟

پلتفرم معامله‌ها ارز دیجیتال والکس، امکان خرید و فروش فایل کوین را فراهم کرده است. اگر عضو این پلفترم نیستید کافی‌ است مراحل ثبت‌نام و احراز اگر در پلتفرم والکس عضو نیستید، کافی است در عرض پنج دقیقه در سایت ثبت‌نام و احراز هویت کنید. بعد از تأیید حساب کاربری می‌توانید در بازار فایل‌کوین و سایر بازارهای والکس معامله‌ها ارز دیجیتال انجام دهید.

  1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
  2. مدارک خود را آپلود کنید و منتظر مراحل احراز هویت بمانید.
  3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
  4. ه صفحه معامله‌ها بروید و سفارش خرید فایل کوین را ثبت کنید.

چطور در والکس فایل کوین بفروشیم؟

واریز فایل کوین به کیف پول صرافی و فروش آن نیز بسیار مشابه فرآیند خرید است. کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول فایل کوین والکس در کیف پول شخصی خودتان، میزان ارز مدنظر خود را به والکس انتقال داده و آن را بفروشید.

همچنین شما می‌توانید برای ارزی که قبلاً از والکس خریداری کرده‌اید و هنوز در کیف پولتان در صرافی است، سفارش فروش ثبت کرده و آن را در پلتفرم بفروشید.

معامله فایل کوین با سایر رمزارزها (معامله جفت ارز)

اگر از کاربران حرفه‌ای بازار ارزهای دیجیتال باشید، ترجیح می‌دهید که ارزهای خود را همگام با بازارهای جهانی خرید و فروش کنید. در والکس امکان معاملۀ جفت ارز بین فایل کوین و تتر و فایل کوین و بیت کوین فراهم است. شما می‌توانید بدون نگرانی دربارۀ نوسانات نرخ دلار، با استیبل کوین تتر ترید کنید یا از نوسانات بازار بین بیت کوین و فایل‌ کوین کسب سود کنید.

پرسش‌های متداول

فرآیندهای خرید و فروش ارزهای دیجیتال از جمله فایل کوین تا امروز در ایران قانون گذاری نشده است. صرافی‌های ارز دیجیتال و کاربران آن‌ها تا به‌حال به استناد ماده ۲ قانون مجازات عمومی به فعالیت خود ادامه می‌دهند. طبق این ماده، تا زمانی که قانون فعالیتی را جرم‌انگاری نکند، انجام آن غیرقانونی و جرم نیست. در حال فعالان حوزۀ بلاکچین و رمزارز در تلاشند که با همکاری نهادهای مرتبط، به فرایند قانون‌گذاری در این حوزه کمک کنند.

احراز هویت به سازمان‌های مالی از جمله والکس کمک می‌کند که با شناختن کاربران خود، مانع انجام فعالیت‌های پولشویی و غیرقانونی در این پلتفرم شوند. این کار به حفظ امنیت پلتفرم و کاربران آن کمک شایانی خواهد کرد.

شما می‌توانید در صفحۀ کارمزد در سایت والکس میزان کارمزد خرید و فروش رمزارزها را ببینید. این کارمزد به صورت پلکانی از ۰.۴% آغاز شده و با بالا رفتن حجم معامله‌ها در طول سه ماه کاهش می‌یابد. کمترین کارمزد ۰.۲% است که با بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان معامله در والکس، فعال خواهد شد.

همچنین کارمزد معامله‌ها در پایه بازار تتر و بیت کوین ثابت و 0.2 درصد است.

برای نگهداری فایل کوین، می‌توانید از کیف پول نرم‌افزاری (مثل تراست ولت و میست MIST)، سخت‌افزاری (مانند لجر) و کیف پول کاغذی استفاده کنید. همچنین بعد از ثبت نام و احراز هویت در والکس، شما یک کیف پول اختصاصی برای نگهداری، ارسال و دریافت ارز دیجیتال فایل کوین خواهید داشت.