فایل کوین
تحلیل فایل کوین
(FIL)Filecoin
قیمت فایل کوین (FIL)
372,111تومان
-8.13%
5.84$

کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

376,526تومان

5.91$
بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

416,026تومان

6.53$

 تحلیل روزانه و لحظه ای فایل کوین

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال فایل کوین در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال فایل کوین همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط فایل کوین برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

با پیشرفت بلاکچین، توسعه‌دهندگان به فکر ورود به حوزه‌های دیگر علوم کامپیوتری و غیرمتمرکز سازی آنها افتادند. یکی از زمینه‌ها که در حال حاضر از نیازهای ضروری دنیای مدرن است؛ فضای ذخیره سازی ابریست که فایل کوین یکی از این راهکارها است. در ادامه به تحلیل فایل کوین می‌پردازیم و این ارز دیجیتال را از نظر تکنیکال، فاندامنتال و آنچین مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تحلیل تکنیکال فایل کوین

برای تحلیل ارز فایل کوین در قدم اول به سراغ نمودار قیمتی و تحلیل تکنیکال می‌رویم. تحلیلگران سایت Price Prediction که به کمک ابزارها و اندیکاتورهای تکنیکال به تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال می‌پردازند؛ برای ارز Filecoin رشد خوبی را در دراز مدت پیش‌بینی کرده‌اند.

کارشناسان تکنیکالیست اعتقاد دارند، ارز FIL تا پایان سال 2023 در خوشبینانه‌ترین حالت به 5 دلار می‌رسد. این رمزارز به رشد خود تا سال 2024 ادامه خواهد داد و به قیمت 7.83 دلار خواهد رسید. البته برای اینکه فایل کوین 10 دلاری را ببینید باید تا سال 2025 صبر کنید.

نکته مهم در مورد تحلیل فایل کوین از نظر تکنیکال این است که این تحلیل به تنهایی اعتبار چندانی ندارد و باید در کنار تحلیل فاندامنتال و آنچین استفاده شود، تا به نتیجه‌ای درست ختم شود.

تحلیل فاندامنتال فایل کوین

فایل کوین در حال حاضر رتبه 31 مارکت کریپتو را در اختیار دارد. حجم معاملات روزانه پایین این رمزارز نسبت به ارزش بازار آن، نشان‌دهنده علاقه کم معامله‌گران به ترید ارز FIL است. در واقع اگر بخواهیم شاخص NVT فایل کوین را محاسبه کنیم با تقسیم ارزش بازار بر حجم معاملات روزانه به عدد 141 می‌رسیم که رقم بالایی است. برای اینکه ارز مورد نظر وارد حباب قیمتی نشود، باید این شاخص بالاتر از 25 باشد. در واقع در این زمان دارایی مورد نظر بیشتر از ارزش ذاتی آن قیمت‌گذاری شده است.

بیشتر بخوانید: تحلیل چین لینک (LINK)

بنیانگذار رمزارز FIL

فایل کوین توسط خوان بنت (Juan Benet) و تیم او توسعه داده شد. بنت یک کارآفرین و دانشمند کامپیوتر است که به دلیل فعالیت در زمینه سیستم‌های غیرمتمرکز و شبکه‌های توزیع شده شناخته می‌شود. او خالق InterPlanetary File System، یک پروتکل همتا به همتاست که برای افزایش سرعت، امنیت و قابل دسترس‌تر کردن وب طراحی شده است.

پروژه فایل کوین طی یک عرضه اولیه (ICO) در سال 2017 راه‌اندازی شد و بودجه قابل توجهی برای حمایت از توسعه خود جمع آوری کرد.

سرمایه‌گذاران فایل کوین

در تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال از مهم‌ترین مواردی که باید مورد بررسی قرار گیرد، سرمایه‌گذاران و میزان سرمایه جذب شده پروژه است. زیرا با دنبال کردن رد پای سرمایه‌گذاران بزرگ می‌توان به پروژه‌های جذابی رسید.

از سرمایه‌گذاران Filecoin می‌توان به شرکت‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر بزرگی مانند a16z، پنترا کپیتال، دیجیتال کارنسی گروپ و گلگسی دیجیتال اشاره کرد.

در مرحله دوم سرمایه گذاری ونچور کپیتال‌هایی مانند Sequoia و Y Combinator حضور داشته‌اند. در طی این دو مرحله جذب سرمایه، فایل کوین 52 میلیون دلار جذب سرمایه داشته است.

به صورت کلی در نتیجه تحلیل فایل کوین و از نظر پارامترهای بنیادی، می‌توان به رشد این ارز دیجیتال در بلندمدت امیدوار بود.

تحلیل آنچین فایل کوین

برای تحلیل ارز FIL از نظر آنچین در مرحله اول به سراغ فعالیت توسعه‌دهندگان این شبکه می‌رویم تا پیشرفت فنی این پروژه را مورد بررسی قرار دهیم. در اوایل سال 2023 توسعه‌دهندگان این رمزارز، بر روی 14 پروژه فعالیت می‌کردند که در حال حاضر این تعداد به 30 رویداد رسیده که با رشد دو برابری همراه بوده است.

ارائه پروتکل‌های اجماع نوآورانه

این شبکه برای رسیدن به اجماع در شبکه از پروتکل اجماع اثبات تکرار یا Proof Of Replication (به‌ اختصار PoRep) استفاده می‌کند. طی روند اثبات بوسیله این پروتکل، نودهای اثبات می‌کنند که تمام داده‌ها را دریافت و آن‌ها را به شیوه‌ای منحصربه‌فرد کدگذاری کرده‌اند و هیچ نود ارائه‌دهنده دیگری نمی‌تواند آن را تکرار کند.

پس از آغاز تبادل و در طی آن، ارائه‌دهنده فضای ذخیره‌سازی از الگوریتم اثبات فضا زمان یا Proof of Spacetime (به اختصار PoSt) برای اثبات این امر که همچنان داده‌های مرتبط با یک تبادل خاص را ذخیره می‌کند، استفاده می‌کند. در PoSt بخش‌های تصادفی از داده‌های ذخیره‌شده انتخاب و نودهای ذخیره‌کننده باید ذخیره‌سازی آن‌ها را اثبات کنند. کلاینت‌های Filecoin و سایر ذخیره‌کنندگان به‌طور مدام تایید می‌کنند که اثبات‌های موجود در هر بلاک معتبر هستند.

بررسی تعداد تراکنش‌ها

بررسی تعداد و مقدار تراکنش‌های شبکه، به تحلیلگران بینشی از پویایی شبکه می‌دهد. شبکه Filecoin در یکم ژانویه 2023، تعداد 1419 تراکنش داشته که در این تراکنش‌ها، 564.9 فایل کوین جابجا شده است. در حال حاضر این رقم به 10559 تراکنش رسیده که در طی آنها 709 فایل کوین جابجا شده است. این بالا رفتن تعداد تراکنش‌ها بیانگر افزایش فعالیت کاربران و نشانه‌ای مثبت در تحلیل فایل کوین است.

تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد فایل کوین

شاخص Total Unique Addresses یا مجموع آدرس‌های منحصربه‌فرد به بررسی آدرس‌های فعال در شبکه می‌پردازد. در تاریخ یکم ژانویه 2023 این شاخص عدد 652 را نشان داد که در 20 ژوئن به 2700 رسید. در واقع Filecoin رشدی 4.5 برابری را در تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد شاهد بوده که نشان‌دهنده حجوم کاربران به این شبکه است.

آینده ارز فایل کوین

با اتکا بر نظر کارشناسان تحلیل تکنیکال، می‌توان به رشد قیمت این رمزارز در بلندمدت امیدوار بود. در واقع تحلیلگران به افزایش قیمت FIL بسیار خوش‌بین هستند. از نظر فاندامنتال نیز با توجه به نوآوری‌های ارائه شده توسط این پروژه و وجود سرمایه‌گذاران بزرگ، می‌توان به رشد آن امیدوار بود. به علاوه، تحلیل آنچین افزایش تعداد کاربران و رشد شبکه این رمزارز را نشان می‌دهد که تاثیر مستقیم بر قیمت FIL خواهد گذاشت.

بنابراین نتیجه تحلیل فایل کوین از نظر تکنیکال، بنیادی و آنچین مثبت است و می‌تواند در بلندمدت سرمایه‌گذاری مناسبی تلقی شود.

مشاهده تحلیل سایر ارزها:

تحلیل بیت کوین - تحلیل تتر - تحلیل اتریوم

جدیدترین اخبار فایل کوین

مطالب جدید
در هر روز چند ارز دیجیتال جدید متولد می‌شود؟

گزارش وب‌سایت معتبر کوین گکو، نشان می‌دهد از ابتدای سال ۲۰۲۴، روزانه حدود ۵۳۰۰ توکن جدید ایجاد شده‌اند. عددی که به‌طورکلی برابر با بیش از ۵۴۰ هزار توکن جدید تا تاریخ ۱۲ آوریل است. این گزارش، نشان می‌دهد میم کوین‌ها سهم قابل توجهی از پروژه‌های جدید را به خود اختصاص داده‌اند.