استپن
تحلیل استپن
(GMT)STEPN
قیمت استپن (GMT)
8,091تومان
+0.19%
0.16$

کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

8,002تومان

0.16$
بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

8,322تومان

0.17$

 تحلیل روزانه و لحظه ای استپن

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال استپن در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال استپن همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط استپن برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.


ارز استپن (STEPN) با علامت اختصاری GMT یکی از ارزهای تازه وارد دنیای کریپتوکارنسی محسوب می‌شود. این توکن جزو ارزهای WEB3 است که با توجه به رشد روزافزون اینترنت نسل سوم، می‌توان آینده روشنی برای آن متصور شد. با این وجود، سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بدون آشنایی با تحلیل‌های تکنیکال، فاندامنتال و آنچین می‌توانند منجر به ضررهای جبران ناپذیری شود. از این رو در ادامه به بررسی و تحلیل استپن می‌پردازیم و پتانسیل رشد قیمت آن را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال استپن

گام اول در تحلیل ارزهای دیجیتال، روش تکنیکال و بر اساس حرکات نمودار قیمتی است. تحلیلگران سایت Coin Codex به کمک ابزارها و اندیکاتورهای تکنیکال به تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال می‌پردازند. اکثر کارشناسان، ارز دیجیتال GMT را گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت معرفی کرده‌اند. کارشناسان تکنیکالیست با تحلیل ارز دیجیتال GMT شرایط فعلی آن را نزولی یا اصطلاحا خرسی گزارش کرده‌اند. آنها معتقدند بیشترین قیمتی که رمز ارز استپن می‌تواند طی یک سال آینده به آن برسد ۰.۳ دلار و کمترین قیمت ۰.۱ دلار است. علاوه بر این، تحلیلگران معتقدند بیشترین رشد استپن در سال ۲۰۲۵ محقق خواهد شد و GMT در خوشبینانه‌ترین سناریو می‌تواند به ۱ دلار برسد.

لازم به ذکر است که تحلیل‌های گفته شده صرفا بر مبنای حرکات گذشته نمودار قیمت بوده و هیچ تضمینی برای تحقق آن‌ها وجود ندارد. بنابراین برای عمیق شدن در تحلیل استپن، در ادامه سراغ تحلیل فاندامنتال این رمزارز می‌رویم.

تحلیل فاندامنتال ارز استپن

همانطور که از نام تحلیل فاندامنتال یا بنیادی معلوم است، این نوع تحلیل به بررسی ارزش ذاتی یک دارایی می‌پردازد و آن را از نظر عوامل بنیادی تحلیل می‌کند. این تحلیل باید به عنوان مکملی در کنار تحلیل تکنیکال مورد بررسی قرار گیرد. در حقیقت بدون بررسی یک ارز از نظر بنیادین نمی‌توان دید درستی در مورد آینده آن به دست آورد. در ادامه به تحلیل استپن از نظر بنیادی می‌پردازیم.

بنیانگذاران باتجربه

بررسی کارنامه حرفه‌ای بنیانگذاران یک ارز دیجیتال می‌تواند دید خوبی راجع به اعتبار یک پروژه به ما دهد. استپن در آگوست ۲۰۲۱ توسط یاون رانگ (Yawn Rong) کارآفرین استرالیایی و جری هوانگ (Jerry Huang) ایجاد شد. آقای رانگ پیش از استپن پلتفرم بلاکچینی Crypto SA را تاسیس کرده بود که یک صندوق تامین مالی و حسابرسی در حوزه ارزهای دیجیتال است. جری هوانگ نیز با سابقه چند دهه فعالیت در حوزه توسعه بازی‌های دیجیتالی توانسته بازی استپن را به یکی از بازی‌های جذاب مبتنی بر کریپتو تبدیل کند.

وضعیت ارز استپن در بازار

میزان کل سرمایه بازار رمزارز STEPN در حال حاضر بیش از ۱۰۸ میلیارد دلار برآورد شده و این میزان سرمایه، ارز GMT را در رتبه ۱۳۳ ام بازار کریپتوکارنسی قرار می‌دهد. این رتبه قابل  برای ارزی که در سال ۲۰۲۱ ایجاد شده با سابقه تنها دو سال فعالیت، قبول بوده و می‌توان انتظار رشد بیشتری را در سال‌های آینده از استپن  داشت.

نکته دیگری که در تحلیل استپن از نظر فاندامنتال باید مورد بررسی قرار گیرد، تعداد توکن‌های در گردش است. همانطور که می‌دانید فاکتور مهمی که می‌تواند ارزش ذاتی یک پروژه را مشخص کند؛ میزان کمیاب بودن ارز آن است. توکن GMT سقف عرضه دارد و تنها ۶ میلیارد از آن می‌تواند تولید شود که از این تعداد، حدود ۵.۵ میلیارد توکن ایجاد شده و مابقی در آینده عرضه خواهد شد. توکنومیک رمز ارز GMT به شرح زیر است:

  • ۳۰ درصد کسب درآمد از پیاده‌روی در بازی
  • ۳۰ درصد اکوسیستم و خزانه
  • ۱۶.۳ درصد فروش خصوصی
  • ۷ درصد فروش لانچ پد
  • ۱۴.۲ درصد تیم توسعه دهنده
  • ۲.۵ درصد مشاوران

نکته‌ای که باید در تحلیل تکنومیک ارزها بررسی شود، درصدی از سرمایه است که به تیم توسعه دهنده تعلق می‌گیرد. اگر این درصد زیاد باشد تیم می‌تواند با خرید و فروش‌های بزرگ بر قیمت ارز تاثیر گذاشته و بازار را دستکاری کند. خوشبختانه در مورد ارز استپن این میزان حدود ۱۴ درصد بوده و منطقی به نظر می‌رسد.

تحلیل آنچین استپن

برای تحلیل آنچین پروژه‌های بلاکچینی باید به سراغ حجم معاملات آن بریم تا رشد شبکه را بررسی کنیم. با توجه به اینکه قیمت استپن طی ماه‌های آغازین خود تا ۴ دلار افزایش یافت، طبیعیست که در آن زمان حجم معاملات پلتفرم استپن بسیار زیاد باشد. امروزه در شرایطی که کل بازار کریپتوکارنسی در حالت رکود به سر می‌برد، حجم معاملات استپن نیز کاهش یافته و طبق اطلاعات سایت کوین مارکت کپ، حجم معاملات هفتگی استپن به حدود 17 میلیون دلار رسیده است.

فاکتور بعدی در تحلیل آنچین، تغییرات سرمایه موجود در پلتفرم است. در آغاز سال ۲۰۲۳ کل سرمایه قفل شده (TVL) و در گردش استپن، چیزی حدود ۲۱۰ میلیون دلار بود. این عدد در ماه‌ آوریل تا ۲۰۷ میلیون دلار کاهش یافت اما دوباره تا ۲۱۰ میلیون دلار رشد کرد. به نظر می‌رسد استپن دوباره وارد فاز جذب سرمایه شده و با رونق دوباره بازار کریپتو می‌تواند رشدی سالم و مداوم را تجربه کند.

آینده ارز استپن

با توجه به تحلیل‌های تکنیکال، فاندامنتال و آنچین می‌توان آینده ارز GMT را روشن قلمداد کرد. علاوه بر این، رشد روزافزون وب ۳ و علاقه مردم به اپلیکیشن‌های ایجاد شده بر بستر اینترنت نسل سوم می‌تواند سرمایه‌گذاری بر روی این پروژه‌ها را به اتفاقی جذاب و پر سود در آینده تبدیل کند. با این همه، در هر نوع سرمایه‌گذاری رعایت اصول مدیریت ریسک و بررسی همه جوانب، امری الزامی است. 

مشاهده تحلیل سایر ارزها:

تحلیل بیت کوین - تحلیل تتر - تحلیل اتریوم

جدیدترین اخبار استپن