جی ام ایکس
تحلیل جی ام ایکس
(GMX)GMX
قیمت جی ام ایکس (GMX)
2,001,670تومان
-5.10%
33.77$

کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

1,905,227تومان

32.14$
بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

2,063,502تومان

34.81$

 تحلیل روزانه و لحظه ای جی ام ایکس

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال جی ام ایکس در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال جی ام ایکس همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط جی ام ایکس برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

پلتفرم GMX، یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) است که برای معاملات آتی با حداکثر اهرم 50 برابر روی ارزهای دیجیتال محبوب مثل اتریوم (ETH) و بیت کوین (BTC) استفاده می‌شود. در حال حاضر ارز جی ام ایکس توکن بومی این صرافی با حجم معاملات بیش از 130 میلیارد دلار است. شما قبل از سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال جی ام ایکس، نیازمند آشنایی با تحلیل تکنیکال، فاندامنتال و آنچین GMX هستید که در ادامه به بررسی آنها  می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال جی ام ایکس

محبوب‌ترین شاخص‌ها و اندیکاتورهایی که برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال GMX استفاده می‌شوند، شامل طیفی وسیعی از انواع اندیکاتور میانگین متحرک، اسکالیتورها و نقاط پیوت هستند. به‌طور کلی هر اندیکاتور تحلیل تکنیکال، وضعیت بازار را در 3 حالت Sell (فروش)، Buy (خرید) و Neutral (خنثی) نشان می‌دهد. قیمت ارز دیجیتال GMX در حال حاضر 45.85 دلار ارزیابی می‌شود و جزو صد کوین برتر بازار است.

قیمت GMX در ژوئن 2023 نسبت به ماه گذشته (می)، حدود 46.9 درصد کاهش پیدا کرده است. به‌عقیده تحلیل‌گران تکنیکال، این افت قیمت ناگهانی به‌معنای فرصت طلایی برای سرمایه‌گذاری و خرید محسوب می‌شود. با همه این اوصاف، طبق تحلیل جی ام ایکس در سایت priceprediction.com، پیش بینی می‌شود که میانگین و حداکثر قیمت GMX تا پایان سال 2023، به‌ترتیب 56.3 و  62.68 دلار باشد. طبق پیش‌بینی این تحلیلگران، قیمت GMX در 2 سال آینده به 100 دلار هم افزایش پیدا می‌کند:

سال حداقل قیمت میانگین قیمت حداکثر قیمت
2024 76,21 78,46 95,03
2025 106.51 109.65 132.05

احتمال رشد 1500 دلاری برای GMX

تحلیل جی ام ایکس با شاخص‌های تحلیل تکنیکال، نشان‌دهنده رشد بیش از 1500 دلار است. طبق پیش بینی سایت priceprediction.com، جی ام ایکس در سال 2031، حداقل 1,046.38 و حداکثر 1,245.61 دلار معامله خواهد شد. همچنین، این روند در سال 2032 به حداقل 1,530.06 دلار می‌رسد و احتمالاً جی ام ایکس قیمت حداکثری 1,797.35 دلار را در پایان همان سال تجربه خواهد کرد.

تحلیل فاندامنتال (Fundamental analysis)

تحلیل جی ام ایکس با کمک عوامل فاندامنتال، در واقع یک نوع ارزیابی ذاتی این ارز دیجیتال محسوب می‌شود. به‌عبارت ساده‌تر سرمایه‌گذار می‌تواند با تجزیه و تحلیل اطلاعات مهمی همچون تیم توسعه‌دهنده، ارزش بازار، سرمایه‌گذاران سازمانی و غیره، آینده سرمایه‌گذاری یک پروژه ارز دیجیتال را ارزیابی کند.

تیم بنیان‌گذار ناشناس GMX

مانند بسیاری از پروژه‌هایی که در بازار کریپتوکارنسی مشغول به فعالیت هستند، پلتفرم GMX هم دارای یک بنیان‌گذار ناشناس است. با تمامی این اوصاف، احتمال می‌رود که توسعه‌دهنده اصلی و مدیر عامل این پروژه، شخصی است که در توییتر با آیدی xdev_10@ فعالیت می‌کند.

سرمایه‌گذاران و شرکای تجاری

پروژه GMX، در حال حاضر 3 سرمایه‌گذار و شریک تجاری اصلی دارد که عبارت‌اند از:

  • مجموعه Skycatcher واقع در آستین تگزاس، با سابقه سرمایه‌گذاری در کمپانی Rapido
  • مجموعه Quad Ventures با سابقه سرمایه‌گذاری در یونی سواپ
  • پلتفرم استرالیایی Chad Capital با سابقه سرمایه‌گذاری در بیش از 7 کمپانی

بیشتر بخوانید: تحلیل یونی سواپ (UNI)

تحلیل آنچین (Onchain analysis)

تحلیل درون زنجیره‌ای یا آنچین، سومین روش از روش‌های اصلی تحلیل جی ام ایکس تلقی می‌شود که از طریق اطلاعات موجود در پلتفرم GMX حاصل می‌شود. این تحلیل معمولاً شامل مقدار TVL  (ارزش کل قفل شده)، تعداد کیف پول‌های فعال و سایر دیتاهایی می‌شود که در 2 روش دیگر تحلیل جی ام ایکس به‌دست نمی‌آیند. نتیجه بررسی دیتاهای آنچین GMX نشان می‌دهد که هیچ اطلاعاتی در مورد سقف عرضه GMX در دست نیست. اما تاکنون بیش از 8 میلیون و 731 هزار واحد GMX به بازار عرضه شده است.

ارزش کل قفل‌شده (TVL)

ارزش کل قفل‌شده، یکی از مولفه‌های اصلی تحلیل جی ام ایکس در دیتاهای آنچین محسوب می‌شود و نشان‌گر میزان اعتبار پروژه و استفاده کاربران از آن است. به‌عبارت ساده‌تر، هر چقدر مقدار TVL بیشتر باشد، امنیت هم بیشتر خواهد بود. در حال حاضر، ارزش کل قفل‌شده یا TVL ارز دیجیتال GMX حدود 672.21 میلیون دلار برآورد می‌شود. 

مشاهده تحلیل سایر ارزها:

تحلیل بیت کوین - تحلیل تتر - تحلیل اتریوم

جدیدترین اخبار جی ام ایکس

مطالب جدید
بایدن لایحه لغو SAB 121 را وتو کرد

جو بایدن، رییس‌جمهور ایالات متحده، لایحه‌ لغو بولتن بحث‌برانگیز کمیسیون بورس و اوراق بهادار، SAB 121 را وتو کرد. این بولتن استانداردهای حسابداری را برای شرکت‌هایی که حضانت کریپتو را انجام می‌هند، اعمال می‌شود. این بولتن به دلیل اینکه می‌تواند بانک‌ها را از حضانت دارایی‌های دیجیتال بازدارد، بحث‌هایی را به همراه داشته است.