پالیگان
تحلیل پالیگان
(MATIC)Polygan
قیمت پالیگان (MATIC)
35,940تومان
-5.74%
0.61$

کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

35,609تومان

0.60$
بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

38,243تومان

0.65$

 تحلیل روزانه و لحظه ای پالیگان

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال پالیگان در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال پالیگان همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط پالیگان برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

پالیگان پلتفرمی برای اتصال پروژه‌ها و بلاکچین‌های سازگار با اتریوم است. ارز دیجیتال متیک (MATIC) کوین بومی این شبکه نام دارد که برای اداره و ایمن‌سازی پالیگان و پرداخت کارمزد تراکنش‌ها استفاده می‌شود. تحلیل متیک با استفاده از روش‌های تحلیل تکنیکال، فاندامنتال و آنچین دیدگاه وسیع‌تری در مورد ارزش این ارز دیجیتال و پروژه آن به ما می‌دهد.

تحلیل تکنیکال متیک

تحلیل ارز دیجیتال MATIC در بازه زمانی هفتگی، آن را در یک کانال نزولی نشان می‌دهد که تا خط میانی کانال ریزش داشته است. با این حال، با کاهش RSI به زیر ۲۰، انتظار می‌رفت که در کوتاه مدت شاهد افزایش قیمت آن باشیم. از آنجایی که روند کلی در تمام بازه‌های زمانی (کوتاه، میان مدت و بلند مدت) نزولی است، فعلا هر افزایش قیمتی در حکم یک پولبک و اصلاح قیمت خواهد بود. نزدیک‌ترین منطقه مقاومتی، ۰.۷۵ دلار و سپس ۱.۰۰ دلار است. در صورت شکست سقف کانال در ۱.۱۸ دلار، می‌توان از این ارز انتظار صعود بیشتر را داشت. در غیر این صورت، اولین حمایت پیش رو ۰.۵ دلار بوده و در صورت از دست رفتن این حمایت، احتمال ریزش تا کف کانال در محدوده ۰.۱۹ دلار نیز وجود خواهد داشت.

تحلیل فاندامنتال متیک

تحلیل متیک با استفاده از داده‌های فاندامنتال به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا اطلاعاتی را  برای احتمال موفقیت یا شکست مالی یک پروژه بدست آورند. همچنین، معامله‌گران می‌توانند حرکت قیمت ارز متیک را پیش‌بینی کنند. تحلیل فاندامنتال با بررسی شاخص‌های اقتصادی و مالی موجود، راهی برای ارزیابی ارزش ذاتی متیک ارائه می‌کند.

تیم بنیانگذار قوی

پالیگان تیم توسعه‌دهنده بسیار توانمندی دارد. این پروژه توسط چهار مهندس نرم‌افزار با پیشینه قوی ایجاد شده که اسامی آنها عبارتند از:

  • جینتی کنانی (Jaynti Kanani): مدیرعامل پالیگان و مهندس ارشد نرم افزار
  • سندیپ نیلوال (Sandeep Nailwal): مدیر ارشد عملیات
  • انیوراگ آرجن (Anurag Arjun): مدیر ارشد توسعه محصول
  • میهایلو بیلیچ (Mihailo Bjelic): مهندس نرم‌افزار

مشاوران پروژه پالیگان

هیئت مشاوران این پروژه از اعضای تیم آن مشهورتر هستند. از جمله:

  • هادسون جیمسون (Judson Jameson) از بنیاد اتریوم
  • رایان سین آدامز (Ryan Sean Adams) از Bankless
  • پیت کیم (Pete Kim) مدیر مهندسی کیف پول در صرافی کوین بیس

سرمایه‌گذاران

به دلیل اینکه پالیگان ریشه در کشور هند دارد، در ابتدا، کمک‌های مالی افراد نزدیک به این پروژه به حمایت از پالیگان کمک کرد. اما در حال حاضر این پلتفرم به جذب سرمایه‌گذار از سراسر جهان ادامه می‌دهد. این پروژه بیش از ۴۵۰٬۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۹ سرمایه جذب کرد و پس از آن، ۴۵۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران مختلف به سمت این پروژه سرازیر شد. پالیگان همچنین دارای ۴۸ سرمایه‌گذار سازمانی از جمله کوین بیس، Peak XV Partners و SoftBank Group است. مارک کوبان، میلیاردر معروف و ۲ فرد دیگر از سرمایه‌گذاران فرشته نیز از سرمایه‌گذاران Polygon هستند.

جامعه Polygon

ارزش یک توکن بیشتر بر اساس تعداد کاربران شبکه آن و بهرمندی از جامعه قوی نشات می‌گیرد. تعداد فالوئرهای توئیتر Polygon Labs دو میلیون نفر است و بیش از ۹۴٬۰۰۰ نفر عضو دیسکورد به طور فعال این پروژه را دنبال و پشتیبانی می‌کنند.

آیا متیک و پالیگان یکی هستند؟

قبل از تغییر نام این پروژه در فوریه ۲۰۲۱، پالیگان تحت عنوان شبکه Matic شناخته می‌شد. پس از گسترش پروژه، Polygon تصمیم گرفت نماد MATIC را به توکن اصلی خود اختصاص دهد. بنابراین، شبکه متیک به پالیگان تغییر نام داد. این تغییر نام ممکن است باعث سردرگمی شود، اما هر دو یک پروژه هستند. در حال حاضر، توکن متیک ارز دیجیتال بومی Polygon است.

آیا با آمدن اتریوم ۲.۰ پروژه Polygon از بین خواهد رفت؟

اتریوم ۲.۰ یک ارتقاء بزرگ برای بلاکچین اتریوم خواهد بود، اما از آنجایی که پلتفرم‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز بسیار زیادی از Eth 2.0 استفاده خواهند کرد، ممکن است افزایش تقاضا همچنان منجر به ایجاد ترافیک شبکه و افزایش هزینه‌های گس ‌شود. بنابراین، حضور یک راهکار لایه ۲ مانند Polygon می‌تواند افزایش سرعت، شفافیت و همچنین کارمزدهای کمتر را به کاربران ارائه دهد.

تحلیل آنچین متیک

شبکه متیک با ۶.۳ میلیارد دلار، بیشترین ارزش بازار را در بین پروژه‌های لایه دوم اتریوم دارد. میزان TVL (ارزش کل قفل شده) پالیگان ۹۵۱.۶۳ میلیون دلار است و در میان بلاکچین‌ها در رتبه پنجم است. همچنین تعداد آدرس‌های فعال این راهکار لایه دوم ۴۴۵٬۹۶۰ عدد است و در ماه ژانویه، با صعود قیمت این رمز ارز، تعداد این آدرس‌ها از اتریوم پیشی گرفت.

آینده متیک

با توجه به اینکه سقف عرضه MATIC به ۱۰ میلیارد توکن محدود شده و تقریباً ۹.۲ میلیارد آن در گردش است، تحلیل متیک نشان می‌دهد افزایش تقاضا برای این توکن می‌تواند منجر به عملکرد مثبت قیمت شود.

رقابت بین بلاکچین‌های قرارداد هوشمند در ۲ تا ۵ سال آینده بسیار متفاوت خواهد بود و بدون نوآوری، راه حل‌های لایه ۲ مانند Polygon ممکن است دوام نیاورند. از این رو، یکی از راهکارهای این پروژه، راه‌اندازی اخیر ماشین مجازی اتریوم با دانش صفر (zk-EVM) است. کارشناسان با بررسی تحلیل متیک پیش‌بینی می‌کنند که پالیگان طی ۵ سال آینده به حدود ۱۰ دلار برسد. بر اساس پیش‌بینی‌ها، این توکن می‌تواند تا سال ۲۰۲۴ با قیمت ۳ دلار معامله شود. بنابراین با در نظر گرفتن موفقیت و توسعه این شبکه، تعداد کاربران و عملکرد آن در گذشته، ارز دیجیتال متیک می‌تواند به گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری درنظر گرفته شود. 

مشاهده تحلیل سایر ارزها:

تحلیل بیت کوین - تحلیل تتر - تحلیل اتریوم

جدیدترین اخبار پالیگان

مطالب جدید
بایدن لایحه لغو SAB 121 را وتو کرد

جو بایدن، رییس‌جمهور ایالات متحده، لایحه‌ لغو بولتن بحث‌برانگیز کمیسیون بورس و اوراق بهادار، SAB 121 را وتو کرد. این بولتن استانداردهای حسابداری را برای شرکت‌هایی که حضانت کریپتو را انجام می‌هند، اعمال می‌شود. این بولتن به دلیل اینکه می‌تواند بانک‌ها را از حضانت دارایی‌های دیجیتال بازدارد، بحث‌هایی را به همراه داشته است.