پکس گلد
تحلیل پکس گلد
(PAXG)PAX Gold
قیمت پکس گلد (PAXG)
103,237,171تومان
-0.19%
2,029.99$

کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

102,528,747تومان

2,016.06$
بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

103,230,052تومان

2,029.85$

 تحلیل روزانه و لحظه ای پکس گلد

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال پکس گلد در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال پکس گلد همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط پکس گلد برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

ارز دیجیتال پکس گلد (PAX Gold) با نام اختصاری PAXG استیبل کوینی است که توسط شرکت Paxos Trust Co تولید شده و قیمت آن همواره معادل قیمت جهانی یک اونس طلا است. بنابراین اگر به فکر سرمایه‌گذاری بر روی ارز پکس گلد هستید، بهتر است قیمت جهانی طلا را تحلیل کنید. در ادامه به طور کامل به تحلیل پکس گلد و همچنین قیمت طلا می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال پکس گلد

برای تحلیل پکس گلد به روش تکنیکال در قدم اول سراغ نمودار قیمتی آن می‌رویم. این نمودار دقیقا مطابق با چارت طلا حرکت کرده و می‌توان فراز و فرودهای قیمت طلا را روی آن مشاهده کرد. در ماه می سال جاری میلادی، قیمت پکس گلد موفق شد تا نزدیکی بیشترین قیمت تاریخی (ATH) خود یعنی ۲۱۰۰ دلار برود اما نتوانست ATH جدیدی ثبت کند. در حال حاضر قیمت پکس گلد ۱۹۴۰ دلار بوده و از اوج تاریخی خود فاصله دارد. این امر نشان دهنده این است که PAXG پتانسیل رشد مجدد تا ATH خود را داراست. اکثر کارشناسان بر این باورند که طلا می‌تواند در آینده رشد چشمگیری داشته باشد و قله‌های جدیدی از خود به جای بگذارد.

کارشناسان تکنیکال وب سایت changelly.com بیشترین و کمترین قیمت پکس گلد در سال ۲۰۲۴ را به ترتیب ۳۷۸۳ و ۲۳۷۹ دلار پیش بینی کرده‌اند. همچنین تحلیل‌گران وب سایت coincodex نیز بیشترین و کمترین قیمت PAXG در سال آتی را به ترتیب ۴۴۵۱ و ۱۶۸۱ دلار متصورند. لازم به ذکر است تحلیل تکنیکال صرفا گذشته قیمت را بررسی کرده و هیچ تضمینی برای وقوع آن وجود ندارد. به همین دلیل نباید از تحلیل فاندامنتال پکس گلد غافل شد.

تحلیل فاندامنتال پکس گلد

در تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال PAXG، نمی‌توان پشتوانه این ارز را نادیده گرفت. رمز ارز پکس گلد توسط یک اونس طلای London Good Delivery پشتیبانی می‌شود. این موضوع PAXG را از نظر فاندامنتالی بسیار قوی کرده و آن را در دسته ارزهای دیجیتال با پشتوانه قرار می‌دهد. برای به دست آوردن درکی عمیقی از تحلیل PAX Gold، به دیگر موارد مهم در تحلیل فاندامنتال می‌پردازیم.

بنیانگذاران

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد PAX Gold توسط شرکت پکسوس و با هدف تسهیل خرید طلا در همه جای دنیا ایجاد شده است. آقای چارلز کاسکاریا (Charles Cascarilla) مدیرعامل این شرکت با بیش از ۱۵ سال سابقه در حوزه ارزهای دیجیتال کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشته است. مشخص بودن خاستگاه PAXG و سابقه مدیران شرکت پکسوس، یکی دیگر از نکات مثبتی است که PAXG را به‌عنوان ارز مناسبی برای سرمایه گذاری از نظر فاندامنتالی معرفی می‌کند.

وضعیت ارز پکس گلد در بازار

برای تحلیل پکس گلد از نظر فاندامنتالی می‌توانیم نگاهی به وضعیت این ارز در بازار داشته باشیم. PAXG‌ با بیش از ۴۸۱ میلیارد دلار ارزش بازار، در رتبه ۷۶ام ارزهای دیجیتال قرار گرفته که رتبه بسیار خوبی برای یک ارز تازه وارد محسوب می‌شود. اگرچه عدد مشخصی برای بیشترین تعداد توکن پکس گلد تولید شده وجود ندارد اما از آنجا که این ارز، یک دارایی با پشتوانه است این موضوع چندان نگران کننده به نظر نمی‌رسد.

تحلیل آنچین پکس گلد

برای تحلیل پکس گلد از نظر داده‌های آنچین می‌توانیم ارزش بازار پکس گلد را در طی زمان بررسی کنیم. از سال ۲۰۲۰ که توکن PAXG ‌به بازار عرضه شد، ارزش بازار آن سیری صعودی به خود گرفته و بدون هیچ سقوط قابل توجهی، تا ۶۰۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ رشد داشته است. بعد از این رشد چشمگیر، ارزش بازار پکس گلد سیر نزولی پیدا کرده است. با توجه به زمانی که از شروع سر نزولی این ارز گذشته است می‌توان این طور برداشت کرد که این روزها زمان مناسبی برای خرید پکس گلد است چرا که همواره تاریخ نشان داده بعد از هر نزول، صعودی در پیش است.

آینده ارز پکس گلد

آینده پکس گلد جدا از بازار طلا نیست و آینده طلا بسته به سیاست‌ دولت‌ها، اخبار و حتی بحران‌هایی مانند بیماری‌ها و بلایای طبیعی تغییر می‌‌کند. اما چیزی که واضح است، طلا همواره یکی از راه‌های مناسب برای سرمایه گذاری‌های بلند مدت بوده و حالا به لطف ارزهای دیجیتال شما می‌توانید در هر کجای دنیا بدون نیاز به حضور فیزیکی طلا خریداری کنید. پکس گلد دردسرهای نگهداری طلای فیزیکی را نیز از بین برده و برای نگهداری آن کافی است فقط یک کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید.

لازم به ذکر است که تحلیل‌های ذکر شده صرفا بیان احتمالات بوده و برای سرمایه‌گذاری روی یک ارز، تحقیقات لازم را انجام دهید. 

مشاهده تحلیل سایر ارزها:

تحلیل بیت کوین - تحلیل تتر - تحلیل اتریوم

جدیدترین اخبار پکس گلد