تورچین
تحلیل تورچین
(RUNE)Thorchain
قیمت تورچین (RUNE)
287,610تومان
-1.00%
4.86$

کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

278,141تومان

4.7$
بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

295,303تومان

4.99$

 تحلیل روزانه و لحظه ای

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی بدون انجام تحلیل و بررسی‌های لازم مانند پرتاب تیری در تاریکی است. در واقع وقتی بحث ورود سرمایه وسط باشد، انجام تحلیل بسیار اهمیت پیدا می‌کند. بازار کریپتوکارنسی بخاطر ذات پرنوسانی که دارد، بیشتر از هر بازار دیگر به تحلیل نیاز دارد. یکی از عواملی که می‌تواند در کنار انجام بررسی‌های لازم، امنیت سرمایه را تا حدودی تضمین کند؛ سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال مطمئن و پروژه‌هایی زیرساختی مانند تورچین است. در ادامه به تحلیل تورچین از نظر تکنیکال، فاندامنتال و آنچین می‌پردازیم و آینده قیمتی کوین بومی این پروژه به نام RUNE را بررسی می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال تورچین

برای تحلیل تورچین در قدم اول به سراغ نمودار قیمتی و تحلیل تکنیکال می‌رویم. تحلیلگران سایت Price Prediction که به کمک ابزارها و اندیکاتورهای تکنیکال به تحلیل تاریخچه قیمت ارزهای دیجیتال می‌پردازند؛ برای ارز دیجیتال RUNE رشد خوبی را پیش‌بینی کرده‌اند.

کارشناسان تکنیکالیست اعتقاد دارند، قیمت ارز RUNE تا پایان سال 2023 در خوشبینانه‌ترین حالت به 1.39 دلار می‌رسد. سپس این رمزارز روند رو به رشد خود را تا سال 2024 ادامه می‌دهد و به قیمت 2.18 دلار خواهد رسید. با تکیه به نظر تحلیلگران، تا پایان سال 2024، می‌توان انتظار رشد دو برابری قیمت رمزارز تورچین را داشت.

توجه به این نکته مهم است که تحلیل تکنیکال صرفاً سوابق قیمتی را بررسی می‌کند و موارد بنیادی پروژه را در نظر نمی‌گیرد. بنابراین برای عمیق شدن در تحلیل تورچین به سراغ عوامل فاندامنتال این رمزارز می‌رویم.

تحلیل فاندامنتال تورچین

پلتفرم THORChain یک پروتکل ایجاد نقدینگی غیرمتمرکز است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا به راحتی، دارایی‌های رمزنگاری شده را در طیف وسیعی از شبکه‌ها به صورت کاملا غیرمتمرکز مبادله کنند. با استفاده از این پلتفرم، کاربران می‌توانند به سادگی یک دارایی را با دیگری در یک محیط بدون نیاز به مجوز و تکیه بر Order Book برای تامین نقدینگی تعویض کنند. در عوض، قیمت‌های بازار از طریق نسبت دارایی‌ها در یک مجموعه حفظ می‌شوند.

تورچین به وسیله یک IDO که از طریق Binance DEX در جولای 2019 راه‌اندازی شد، تأمین مالی شد. شبکه تک زنجیره‌ای آن در آوریل 2021 راه‌اندازی شد. سپس بروزرسانی چند زنجیره‌ای در آوریل 2021 راه‌اندازی شد. باتوجه به حالت مولتی چین پلتفرم تورچین و پشتیبانی از چندین بلاکچین، در آینده کاربران زیادی را جذب خود خواهد کرد.

تیم پروژه

در ادامه مسیر تحلیل تورچین به بررسی تیم تشکیل‌دهنده این پروژه می‌پردازیم. به گفته صفحه رسمی THORChain، این پلتفرم هیچ مدیرعامل و بنیانگذاری ندارد. در عوض، توسعه پروتکل از طریق Gitlab بوسیله توسعه‌دهندگان و نودها به عنوان تصمیم‌گیرندگان نهایی در مورد اینکه کدام پایگاه کد اجرا شود، سازماندهی می‌شود. تصمیمِ ناشناس بودن توسعه‌دهندگان، بخاطر حفاظت از پروژه و اطمینان از عدم تمرکز آن گرفته شده است.

در واقع پروسه انجام امور در تورچین طوری طراحی شده که همه فعالین شبکه به هم وابسته باشند.

نقشه راه تورچین

اولین قدم THORChain در آینده، اتصال به دکس‌های بیشتر برای راحتی کاربران است. در حال حاضر این شبکه با بلاکچین‌های بیت کوین، اتریوم، اسمارت چین، بیت کوین کش، لایت کوین، کازماس، دوج کوین و آوالانچ ارتباط دارد و به دکس‌های بزرگ این بلاکچین‌ها متصل است. در قدم بعدی تیم ناشناش این پروژه قصد اضافه کردن رمزارزهای جدید و بالا بردن تنوع بازار معاملاتی خود را دارند. بهبود رابط کاربری نیز از برنامه‌های مهم تورچین در آینده عنوان شده است.

نحوه توزیع ارز RUNE

یکی از عوامل مهم در بررسی ارزهای دیجیتال، نحوه توزیع ارز بومی پروژه مورد نظر است. در حین این بررسی متوجه می‌شویم که تیم پروژه و سرمایه‌گذاران چه مقدار ارز در اختیار دارند و به تسلط آنها بر قیمت دارایی پی می‌بریم. سقف عرضه RUNE، پانصد میلیون واحد بوده که در حال حاضر 486 میلیون آن در گردش است. نحوه توزیع این کوین عبارت است از:

  • 50 درصد تامین نقدینگی شبکه
  • 13 درصد ذخیره عملیاتی
  • 12 درصد مارکتینگ
  • 10 درصد بنیانگذاران و مشاوران
  • 7 درصد پیش فروش (که معمولا بصورت خصوصی انجام می‌شود)
  • 6 درصد فروش خصوصی
  • 2 درصد عرضه عمومی

با مشاهده اعداد بالا اینطور استنباط می‌شود که 13 درصد کوین‌ها در اختیار سرمایه‌گذاران خصوصی و تنها 10 درصد در اختیار تیم پروژه قرار دارد که رقمی منطقی است. البته 13 درصدی که به عنوان ذخیره عملیاتی در نظر گرفته شده نیز در اختیار تیم قرار دارد که برای پیشبرد پروژه هزینه خواهد شد.

تحلیل آنچین تورچین

در قدم آخر برای تحلیل تورچین، به بررسی میزان ارزش قفل شده (TVL) می‌پردازیم. شبکه THORChain در اوایل سال 2023 میلادی، به ارزش کل قفل شده 200 میلیون دلار رسید که این رقم در حال حاضر به 100 میلیون دلار تقلیل یافته است. با مشاهده این اعداد می‌توان استنتاج کرد که فعالیت کاربران در این پلتفرم کاهش یافته و به نصف رسیده است. قابل ذکر است که پارامتر ارزش قفل شده، بیانگر ارزش شبکه‌های دیفای است و شاخصی مهم در اینگونه پروژه‌ها تلقی می‌شود.

آینده ارز تورچین

طبق نظر کارشناسان در تحلیل تورچین از نظر تکنیکال، می‌توان انتظار دو برابری قیمت این رمزارز را تا سال 2024 متصور بود. در بررسی عوامل بنیادی در تحلیل ارز دیجیتال تورچین؛ کارکرد، اهداف، تیم و نحوه توزیع رمزارز RUNE را مورد بررسی قرار دادیم. در تمام این پارامترها ارز تورچین قوی عمل کرده و می‌توان به رشد این شبکه و در نهایت قیمت رمزارز آن امیدوار بود.

به صورت کلی، نتیجه تحلیل ارز RUNE مثبت بوده و با افزایش میزان کاربران، می‌توان رشد خوبی را برای این رمزارز متصور شد.

مشاهده تحلیل سایر ارزها:

تحلیل بیت کوین - تحلیل تتر - تحلیل اتریوم

جدیدترین اخبار تورچین

مطالب جدید
بایدن لایحه لغو SAB 121 را وتو کرد

جو بایدن، رییس‌جمهور ایالات متحده، لایحه‌ لغو بولتن بحث‌برانگیز کمیسیون بورس و اوراق بهادار، SAB 121 را وتو کرد. این بولتن استانداردهای حسابداری را برای شرکت‌هایی که حضانت کریپتو را انجام می‌هند، اعمال می‌شود. این بولتن به دلیل اینکه می‌تواند بانک‌ها را از حضانت دارایی‌های دیجیتال بازدارد، بحث‌هایی را به همراه داشته است.