خرید سینتتیکس
سینتتیکس(SNX)Synthetix

قیمت سینتتیکس | خرید سینتتیکس | فروش سینتتیکس (SNX)

قیمت سینتتیکس (لحظه‌ای)

206,053تومان
-2.95%
3.15$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

195,474تومان

205,281تومان

2.99$3.14$

حجم معاملات (۲۴h)

67,364,304

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

1,061,155,603

$

ارز در گردش

100%

مجموع ارز در دسترس

328,193,104

حداکثر ارز قابل عرضه

328,193,104

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

83

رمزارز سینتتیکس در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی 83 را دارد. قیمت سینتتیکس امروز ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ برابر با 197,837 تومان معادل 3.026 تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. ارز SNX توکن اصلی شبکه Synthetix است که صدور دارایی‌های مصنوعی (Synthetic Assets) معروف به Synth را برای کاربران امکان‌پذیر می‌کند. شما در این صفحه می‌توانید قیمت لحظه‌ای سینتتیکس را مشاهده و در صورت تمایل، سفارش خرید و فروش خود را برای SNX در والکس ثبت کنید.

معرفی ارز دیجیتال سینتتیکس (Synthetix)

ارز سینتتیکس نتورک با علامت اختصاری SNX در سپتامبر ۲۰۱۷ توسط کین وارویک (Kain Warwick) تأسیس و وایت پیپر آن در ژوئن ۲۰۱۸ منتشر شد. این ارز یک پروتکل مالی غیر متمرکز یا دیفای است که اساس شبکه سینتتیکس را تشکیل می‌دهد و فعالیت‌های پروژه حول محور این ارز صورت می‌گیرد.

هدف پلتفرم سینتتیکس ایجاد پلی برای بستن شکاف موجود بین بازار دارایی‌های دیجیتالی و دارایی‌های واقعی است. این شبکه به کاربران اجازه می‌دهد تا به معامله دارایی‌های واقعی بپردازند و از آن کسب سود کنند بدون آنکه واقعاً آن دارایی را داشته باشند. علاوه‌بر ایجاد ارتباط بین ارزهای دیجیتال‌ و بازار مالی، سینتتیکس راه دیگری برای سودآوری کاربرانش فراهم کرد و آن معامله ارز SNX با جفت ارزهای دیجیتال دیگر است.

برای آشنایی بیشتر با ارز SNX پیشنهاد می‌کنیم مقاله سینتتیکس نتورک چیست؟ را در بلاگ والکس مطالعه کنید.

بنیانگذاران

خالق ارز سینتتیکس و موسس اصلی این پلتفرم کین وارویک (Kain Warwick) است. وارویک در ابتدا این شبکه را به نام Havven و توکن HAV راه‌اندازی کرد که با فروش از طریق عرضه اولیه توکن هاو، ۳۰ میلیون دلار سرمایه کسب کرد. وارویک در پایان ۲۰۱۸ نام پلتفرم را به Synthetix تغییر، و اهداف و فعالیت شبکه را به سمت حوزه مشتقات دیفای (DeFi) تغییر داد. وارویک قبل از ساخت پلتفرم سینتتیکس روی چندین پروژه ارز دیجیتال دیگر نیز کار کرده است. یکی از پروژه‌های معروف او توسعه خدمات پرداخت ارزهای دیجیتال در شرکت Blueshyft است. در کنار کین واریک، افراد مطرحی در پروژه سینتتیکس مشغول فعالیتند که عبارتند از:

Peter McKean: این پروژه در حال حاضر تحت نظارت پیتر مک‌کین است که به عنوان مدیر عامل پروژه کار می‌کند و بیش از دو دهه تجربه در توسعه نرم‌افزار و برنامه‌نویسی دارد. مهم‌ترین پروژه مک‌کین قبل از پیوستن به تیم سینتتیکس، برنامه‌نویسی در ICL Fujitsu بوده است.

Justin J. Moses: در حال حاضر جاستین موزس به عنوان مدیر ارشد فناوری شبکه سینتتیکس کار می‌کند. او همچنین مدیر ارشد توسعه نرم‌افزار در MongoDB نیز بوده است.

Jordan Momtazi: جردن ممتازی یک استراتژیست تجاری، رهبر فروش و تحلیلگر بازار با چندین سال تجربه در صنعت بلاک چین است. او همچنین به دلیل تجربه خود در حوزه ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های تجارت الکترونیک (Ecommerce Platform)، به عنوان مدیر اجرایی فعلی شبکه سینتتیکس فعالیت می‌کند.

کاربرد ارز سینتتیکس (SNX)

اولین قدم برای استفاده از شبکه سینتتیکس، خرید ارز SNX است. بعد از آن با وثیقه گذاشتن ارز در برنامه Mintr که پل ارتباطی بین کاربر و شبکه است دو اتفاق می‌افتد:

 1. اعطای پاداش به وثیقه‌گذار از طریق کارمزد معاملات در شبکه.
 2. صدور توکن‌های Synth که مقدار آن به حجم SNX قفل‌شده بستگی دارد.

پلتفرم سینتتیکس علاوه‌‌‌بر توکن اصلی SNX توکن دیگری نیز به نام Synth دارد. این ارز یک دارایی مصنوعی به حساب می‌آید که ارزش خود را از دارایی‌‌های ترکیبی (مثل ارزهای دیجیتال، ارزهای فیات، فلزات گران‌بها، بورس و...) بدست می‌آورد. به بیان دیگر Synth شکل مصنوعی دارایی‌های ترکیبی است. قیمت Synth با بالا و پایین شدن بهای دارایی‌های واقعی تغییر می‌کند و کاربران می‌توانند از این تغییرات سود ببرند. در نتیجه می‌توان بدون خرید دارایی واقعی به معامله و کسب سود پرداخت. برای هر نوع دارایی واقعی که کاربران بخواهند روی قیمت آن سرمایه‌گذاری کنند دو نوع Synth صادر می‌شود. یک نوع توکن برای پیش‌بینی‌های افزایش قیمت و توکن دیگر برای پیش‌بینی‌های کاهش قیمت. یعنی اگر روی افزایش قیمت یک دارایی واقعی سرمایه‌گذاری کنید، تنها با افزایش قیمت آن می‌توانید سود بدست آورید. این برای کاهش قیمت نیز صدق می‌کند.

همانطور که گفتیم پاداش نیز یکی دیگر از راه‌های کسب سود از شبکه سینتتیکس است. این روش برای سرمایه‌گذاران انگیزه‌ای ایجاد می‌کند تا توکن‌های SNX بیشتری را در شبکه قفل کنند. این برای شبکه یک مزیت به حساب می‌آید چون اینطوری ارز سینتتیکس در شبکه کم می‌شود و نهایتاً روی افزایش قیمت SNX تأثیر می‌گذارد.

ویژگی های مهم سینتتیکس

پلتفرم Synthetix ویژگی‌های منحصر به‌ فردی دارد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

استخر سهام اختصاصی: این شبکه یک استخر سهام دارد که کاربران در آن می‌توانند توکن‌های SNX خود را وثیقه بگذارند و بعداً بخشی از کارمزد تراکنش‌های سینتتیکس به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

پشتیبانی از تکنولوژی اوراکل: شبکه سینتتیکس به واسطه اوراکل‌های اختصاصی که دارد به صورت مداوم قیمت‌ دارایی‌های واقعی را ردیابی و ارزش توکن‌های Synth را تعیین می‌کند.

لغزش پایین: کاربران می‌توانند Synth خود را بدون مشکلات نقدینگی به طور یکپارچه معامله کنند.

بدون واسطه: شبکه سینتتیکس بستری فراهم کرده تا انجام معاملات بدون نیاز به واسطه انجام شوند.

امنیت شبکه سینتتیکس چگونه تامین می‌شود؟

ارز سینتتیکس نتورک مبتنی بر شبکه اتریوم ایجاد شده است. به این ترتیب امنیت SNX از طریق همان مکانیسم اجماع اثبات سهام که اتریوم را مورد پشتیبانی قرار می‌دهد، تأمین می‌شود. از طرف دیگر برای صدور هر توکن Synth در شبکه باید ۷/۵ برابر مقدار آن، ارز سینتتیکس نتورک در شبکه به وثیقه گذاشته شود. این امر باعث افزایش امنیت شبکه و افزایش تقاضا برای داشتن ارز SNX می‌شود. دلیل دیگر بر تضمین امنیت شبکه این است که با وثیقه گذاشتن توکن سینتتیکس نتورک، سرمایه‌گذاران با ریسک کم نیز می‌توانند سود ببرند.

چه مقدار توکن سینتتیکس (SNX) در گردش است؟

حداکثر مقدار عرضه سینتتیکس نتورک حدود 303 میلیون SNX است که کل این مقدار  در گردش است. توزیع کل سینتتیکس نتورک به صورت زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

 • ۱۰۰ میلیون عرضه اولیه (ICO)
 • %۶۰ سرمایه‌گذاران
 • %۲۰ تیم شبکه و مشاوران
 • %۱۲ تامین بودجه بنیاد سینتتیکس جهت توسعه شبکه
 • %۵ پاداش مشارکت
 • %۳ پاداش بازاریابی

خرید و فروش سینتتیکس

در حال حاضر برترین صرافی‌‌ها Binance ،Coinbase و Uniswap هستند که امکان خرید و فروش ارز سینتتیکس را برای کاربران خود فراهم کرده‌اند. Synthetix.Exchange یک صرافی غیر متمرکز است که زیر نظر شبکه سینتتیکس فعالیت می‌کند. کاربران در این صرافی می‌توانند به طور خاص به خرید و فروش دارایی‌های ترکیبی از طریق توکن‌های Synth بپردازید. بازار ارز SNX، در والکس نیز برای شما هموطنان ایرانی در دسترس است که از طریق آن می‌توانید اقدام به خرید و فروش SNX نمایید.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید ارز سینتتیکس بپردازید. بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید سینتتیکس (SNX) شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ی خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
 2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید ارز سینتتیکس را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید ارز سینتتیکس در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری، وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار SNX و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید ارز SNX را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول سینتتیکس والکس در ولت شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار SNX والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار ارز SNX که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی است، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش توکن سینتتیکس از والکس

 • امکان خرید و فروش ارز سینتتیکس در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
 • امکان معامله ارز دیجیتال SNX به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر و بیت کوین
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

 روش کسب سینتتیکس نتورک توکن رایگان

شما بدون خرید اولیه ارز سینتتیکس نتورک قادر به کسب رایگان SNX نیستید. اما با خرید مقداری از این ارز و به وثیقه گذاشتن آن، شبکه به شما مقداری SNX رایگان به عنوان پاداش استیکینگ می‌دهد. راه دیگر کسب رایگان سینتتیکس نتورک، قرار دادن ارزهای SNX در کیف پول YouHodler است. این کیف پول هر هفته به شما مقداری ارز SNX رایگان می‌دهد.

کارمزد معامله سینتتیکس (SNX)

خرید و فروش ارز سینتتیکس در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد برداشت: در حال حاضر امکان برداشت این کوین از والکس وجود ندارد.

کارمزد انتقال: بین دو کیف پول در صرافی والکس رایگان است.

کارمزد واریز: در حال حاضر امکان واریز این کوین به والکس وجود ندارد.

روش نگهداری

سینتتیکس مشابه سایر رمز ارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا کوتاه‌مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارت اند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)، لجر نانو اس  (Ledger Nano S) و ترزور (Trezor).

کیف پول نرم‌افزاری: اتمیک ولت (Atomic Wallet)، مای‌اتر ولت (MyEtherWallet) و تراست ولت (Trust Wallet).

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری سینتتیکس در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

با توجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و احتمال بلوکه شدن دارایی‌، بهتر است که خرید با قیمت جهانی و پرداخت ریالی ارز سینتتیکس را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس انجام دهید.

شما به‌ راحتی می‌توانید در صرافی والکس ارز SNX را به‌صورت ریالی به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ کارمزد نقل ‌و انتقال ارز سینتتیکس رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش ارز دیجیتال SNX در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

خیر؛ ارز SNX قابل استخراج نیست و با فرایند قفل کردن توکن‌ها در پلتفرم سینتتیکس، استیکینگ انجام می‌شود.

بله؛ صرافی والکس به‌ صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش ارز سینتتیکس را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، ارز SNX را با ریال یا تتر خریداری کنید.

احتمال اینکه ارز SNX یکی از ارزهای دیجیتال پردرآمد طی سال‌های آتی باشد، کم نیست. با توجه به ایده خلاقانه شبکه در مورد عملکرد این توکن و دستاوردهای ثبت شده توسط شبکه سینتتیکس در چند ماه گذشته، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاری بلندمدت روی ارز SNX گزینه مناسبی باشد.

جدیدترین اخبار سینتتیکس

خرید ارز‌های مشابه

خرید ریپل - تومان
-0.29%

34,133

تومان
خرید استلار - تومان
-0.22%

7,400

تومان
خرید متیک - تومان
-2.8%

46,316

تومان
خرید فانتوم - تومان
+2.44%

49,027

تومان
خرید الروند - تومان
-1.87%

2,855,617

تومان
خرید آوه - تومان
-0.55%
آوهAAVE

5,892,371

تومان
خرید میکر - تومان
-2.77%

195,722,430

تومان
خرید یرن فایننس - تومان
-0.43%

458,800,369

تومان
خرید سلر نتورک - تومان
-1.41%

1,817

تومان
خرید کامپاند - تومان
-0.57%

3,818,235.84

تومان

محاسبه قیمت سینتتیکس (SNX)

SNX

Synthetix