قیمت توکن های بازی

ارزهای دیجیتال دنیای گیم

ارزش بازار جهانی بازی‌های ویدئویی در سال 2021 به بالای 195 میلیارد دلار رسید و همه روزه صنعت گیمینگ پذیرای بازیکنان بیشتری است. کریپتوکارنسی نیز از این فرصت استفاده کرده و بازی‌هایی را مبتنی بر فناوری بلاکچین برای کاربران آماده کرده است. از NFT ‌ها گرفته تا توکن‌های بازی، فناوری بلاکچین فرصت مناسبی را برای گیمرها و افزایش درآمد آن‌ها از طریق بازی های کریپتویی ایجاد کرده است.

در بسیاری از موارد، خرید ارز دیجیتال بازی ها را می‌توان در صرافی‌های ارزهای دیجیتال متمرکز یا غیرمتمرکز انجام داد. این دارایی‌های دیجیتال را می‌توان در بازارهای آنلاین فروخت یا مستقیماً به ارز فیات تبدیل کرد.

نحوه عملکرد بازی‌های کریپتویی

انواع مختلفی از مدل‌های کسب درآمد در بازی‌های کریپتو وجود دارد. در برخی از بازی‌های کریپتویی، بازیکنان از طریق تبلیغات یا فروش آیتم‌های درون بازی؛ مانند اسلحه‌های خاص، پوشش‌ها یا حتی سرزمین‌های مجازی درآمد کسب می‌کنند. سپس توسعه‌دهندگان بازیکنان را تشویق می‌کنند تا ساعت‌های بیشتری را به بازی اختصاص دهند و این خود باعث افزایش قیمت توکن های بازی های کریپتویی می‌شود.

توکن‌های برتر بازی در دنیای ارزهای دیجیتال

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط CoinMarketCap، ارزش بازار جهانی توکن‌های گیمینگ بیش از 12.8 میلیارد دلار است. این توکن‌ها ممکن است فقط در یک بازی یا اکوسیستم خاص کاربرد داشته باشند، اما توکن‌های برتر نیز ارزش واقعی قابل توجهی دارند. توکن های برتر این حوزه از نظر ارزش بازار عبارتند از:

  • توکن مانا
  • توکن سند
  • توکن اکسی
  • توکن آلیس