قیمت ارزهای وب ۳.۰ | بازارها

کوین~ قیمت~ قیمت تترتغییرات (24h)

20,500 تومان

0.56099 تتر

+3.54٪فروش آنیخرید آنی

276,000 تومان

6.303 تتر

-0.42٪فروش آنیخرید آنی

234,011 تومان

5.25 تتر

-1.26٪فروش آنیخرید آنی

313,860 تومان

6.99 تتر

-1.92٪فروش آنیخرید آنی

0.032243 تومان

0.00000072 تتر

+0.74٪فروش آنیخرید آنی

1,970,000 تومان

44.38 تتر

+2.31٪فروش آنیخرید آنی

103,400 تومان

2.33 تتر

-5.7٪فروش آنیخرید آنی

وب ۳.۰

وب ۳.۰ نسخه آینده اینترنت مبتنی بر بلاکچین‌های عمومی است. جذابیت وب ۳.۰ در غیرمتمرکز بودن آن است، به این معنی که به جای دسترسی مصرف کنندگان به اینترنت از طریق خدماتی که توسط شرکت‌هایی مانند گوگل، اپل یا فیس بوک ارائه می‌شود، افراد خودشان مالک بخش‌هایی از اینترنت هستند. وب ۳.۰ به مجوز نیاز ندارد، به این معنی که مقامات نمی‌توانند تصمیم بگیرند که چه کسی به چه خدماتی دسترسی داشته باشد.

تاثیر وب ۳.۰ بر کریپتوکارنسی‌ها 

وقتی صحبت از وب ۳.۰ به میان می‌آید، کریپتوکارنسی عضو جدایی‌ناپذیر آن است. دلیل این موضوع نیز این است که بسیاری از پروتکل‌های وب ۳.۰ به شدت به ارزهای دیجیتال متکی هستند. توکن‌های وب ۳.۰ دارایی‌های دیجیتالی هستند که با چشم انداز ایجاد یک اینترنت غیرمتمرکز پیاده‌سازی شده‌اند. این پروتکل‌ها ممکن است خدمات مختلفی مانند محاسبات، پهنای باند، ذخیره‌سازی، شناسایی، میزبانی و سایر خدمات آنلاین را که قبلاً توسط ارائه‌دهندگان ابری ارائه می‌شد، ارائه دهند. به عنوان مثال، پروتکل Livepeer که مبتنی بر اتریوم است، به عنوان یک پروژه وب ۳، بازاری را برای ارائه دهندگان زیرساخت ویدئو و برنامه‌های کاربردی استریم فراهم می‌کند.

علاوه بر این، وب ۳.۰ همچنین به شدت به توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) وابسته است. برای مثال، Reddit در تلاش است تا با ابداع مکانیزمی برای استفاده از رمزارزها به وب ۳.۰ نفوذ کند و به کاربران اجازه دهد که بخش‌هایی از جوامع را که در آن شرکت می‌کنند، کنترل و مدیریت کنند.

رمزارزهای مبتنی بر وب ۳.۰

پروژه‌های کریپتویی بزرگی بر پایه وب ۳.۰ ایجاد شده است. به عنوان مثال پولکااستارتر که یک صرافی غیر متمرکز کراس‌چین (cross-chain) است و امکان مبادله دارایی‌های دیجیتال را فراهم می‌کند، یک مورد از ارزهای وب ۳ است. ارز Polkastarter همسو با ایده اصلی وب ۳.۰ و غیرمتمرکز سازی معاملات پیش می‌رود. 

وب ۳.۰ روی اشتراک گذاری اطلاعات به صورت آزاد نیز تمرکز دارد. ارزهایی مانند بیت تورنت (BTTC) که اشتراک آزاد محتوا را برای کاربران فراهم می‌کنند، از تکنولوژی وب ۳.۰ استفاده می‌کنند. با گسترش کارکردها و موارد استفاده از نسل جدید وب، قیمت ارزهای وب ۳ نیز افزایش خواهند و انتظار می‌رود که خرید ارزهای web 3.0 برای سرمایه‌گذاران بلندمدت، همراه با سود باشد.

دیگر ارزهای معروف مبتنی بر وب ۳.۰ عبارتند از:

  • پولکادات
  • فایل کوین
  • الروند
  • چین لینک