اوما
تحلیل اوما
(UMA)UMA
قیمت اوما (UMA)
213,752تومان
-1.61%
3.63$

کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

198,842تومان

3.38$
بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

204,725تومان

3.48$

 تحلیل روزانه و لحظه ای اوما

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال اوما در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال اوما همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط اوما برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

اوما (UMA) یک پلتفرم غیرمتمرکز قراردادهای مالی است که برای فعال کردن دسترسی به بازار جهانی با ایجاد توکن‌های مصنوعی بر بستر بلاکچین اتریوم ساخته شده است. توکن UMA ارز دیجیتال بومی این پروتکل و یک توکن حاکمیتی است. هدف این پروژه ایجاد یک معماری غیرمتمرکز برای دسترسی بازار جهانی به بازارهای دیفای (DeFi) است. در ادامه به تحلیل ارز دیجیتال اوما با سه روش تکنیکال، فاندامنتال و آنچین می‌پردازیم تا اگر قصد سرمایه‌گذاری در این رمزارز را دارید با دیدی باز تصمیم‌گیری کنید.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اوما

تحلیل ارز UMA به روش تکنیکال نشان می‌دهد این رمز ارز در تایم فریم هفتگی در یک روند نزولی قرار دارد. در تایم فریم روزانه پس از تشکیل یک الگوی کنج صعودی، ریزش قیمت رخ داده است. از آنجایی که قیمت به پایین‌ترین سطح خود (۱.۲۵ دلار) رسیده و اندیکاتور RSI به ناحیه اشباع فروش نزدیک شده است، به نظر می‌رسد این ارز دیجیتال در حال رسیدن به قیمت‌های ارزنده‌ای برای خرید است. در صورت صعود قیمت، اولین مقاومت‌های پیش رو ۱.۵۰، ۱.۷۰ و ۲.۱۵ دلار هستند.

تحلیل فاندامنتال اوما

پروژه اوما با ارزش بازار ۱۰۴ میلیون دلار در رتبه ۱۸۱ قرار دارد. این پروژه با نوآوری در زمینه اوراکل‌های غیرمتمرکز قصد دارد داده‌های اوراکل را شفاف‌تر و عاری از خطا کند؛ و در عین حال به ایجاد یک اکوسیستم متنوع برای وب ۳.۰ کمک می‌کند. از این رو، تحلیل ارز دیجیتال اوما از طریق آشنایی با اصول زیربنایی پروژه آن می‌تواند به سرمایه‌گذاران برای درک بهتر ارزش ذاتی آن کمک کند.

بنیان‌گذاران

UMA در سال ۲۰۱۸ توسط هارت لامبور (Hart Lambur) و آلیسون لو (Allison Lu) تاسیس شد. لامبور با پیشینه علوم کامپیوتر، سابقا یک تریدر حرفه‌ای در گلدمن ساکس بود. وی همچنین مدیرعامل و بنیانگذار Risk Labs و مسئول توسعه پروژه UMA است.

لو معاون پیشین گلدمن ساکس و دارای مدرک اقتصاد و مدیریت از دانشگاه MIT است. آلیسون لو قبل از تاسیس UMA، به عنوان مشاور در پروتکل وام‌دهی مبتنی بر بلاکچین اتریوم One Daijo، مشغول به کار بود.

سرمایه‌گذاران

این پروژه تاکنون ۲.۶ میلیون دلار سرمایه جذب کرده و مهم‌ترین سرمایه‌گذاران آن عبارتند از:

 • Coinbase Ventures
 • Two Sigma Ventures
 • IOSG Ventures
 • Placeholder

چرا پروژه اوما مهم است؟

اهمیت پروژه اوما به این دلیل است که امکانات زیادی را برای دنیای دیفای به ارمغان می‌آورد:

 • امکان استفاده از تقریبا هر دارایی دیجیتال به عنوان وثیقه برای صدور توکن‌های مصنوعی
 • استفاده از سرویس اوراکل اپتیمستیک (OOS) و مکانیزم تایید داده (DVM) برای رفع چالش‌های اوراکل در سایر پروتکل‌های دیفای
 • استیکینگ UMA علاوه بر ارائه پاداش به مشارکت‌کنندگان به افزایش امنیت پروتکل نیز کمک می‌کند

همچنین، هدف UMA بازار مشتقات است که ارزشی بین ۵۰۰ تریلیون تا بیش از ۱ کوادریلیون دلار دارد. این بازار فقط برای سرمایه‌گذاران نهادی و معتبر قابل دسترس است، اما اوما امکان شرکت در بزرگ‌ترین بازار مالی جهان را برای هر کسی در دنیا فراهم می‌کند.

رقبای UMA

پروژه اوما بیش از آنکه یک پروتکل دیفای باشد یک اوراکل پیشرفته است. اما رقبایی در هر دو حوزه برای آن وجود دارد. مهم‌ترین ‌رقبای پروژه اوما عبارتند از :

 • Synthetics
 • Mirror Protocol
 • Chainlink
 • Space and Time
 • RedStone

تحلیل آنچین اوما

تحلیل رمز ارز UMA به روش آنچین نشان می‌دهد ارزش کل قفل شده (TVL) اوما حدود ۹.۱۸ میلیون دلار است. بیش از ۷۸٪ از توکن‌های UMA در دست نهنگ‌ها قرار دارد. تعداد آدرس‌های فعال اوما در یک سال اخیر در ۱۰ ژانویه ۲۰۲۳ به اوج ۸۳۳ آدرس رسید و از آن زمان با یک شیب کاهشی در ۲۰ جولای به ۱۴۰ آدرس رسیده است.

تعداد تراکنش‌های اوما نیز نسبت به ماه می و ژوئن که بیش از ۱٬۰۰۰ تراکنش بوده، اکنون کاهش یافته و به حدود ۲۰۰ تراکنش رسیده است. دلیل اصلی کاهش داده‌های آنچین، به شرایط نزولی کل بازار کریپتو مرتبط است.

آینده اوما

این واقعیت که UMA به دنبال ورود به بازاری با ارزش بیش از ۱ کوادریلیون دلار است، نشان می‌دهد این پروژه هدف بزرگی دارد. اوما از تیمی با ارتباطات قوی بهره برده که بهتر از هر کسی می‌توانند تعامل سرمایه‌گذاران نهادی با دنیای DeFi را تسهیل کنند.

تحلیل ارز دیجیتال اوما نشان می‌دهد این پروژه راه‌حلی بی‌نظیر برای توکنایز کردن دارایی‌های دنیای واقعی ارائه می‌دهد. به علاوه، از اوراکل‌های اپتیمستیک برای اتصال داده‌های دنیای واقعی به بلاکچین با چشم‌اندازی شفاف و غیرمتمرکز استفاده می‌کند. بنابراین با گذشت زمان و رشد این پروژه، آینده روشنی در انتظار توکن UMA خواهد بود.

مشاهده تحلیل سایر ارزها:

تحلیل بیت کوین - تحلیل تتر - تحلیل اتریوم

جدیدترین اخبار اوما

مطالب جدید
قیمت بیت کوین از ۷۱٬۰۰۰ دلار گذشت؛ انباشت بیش از ۱۶ میلیارد دلار BTC توسط نهنگ‌ها

داده‌های جدید شرکت اطلاعات بازار اینتو دبلاک (IntoTheBlock) نشان می‌دهد نهنگ‌های بیت کوین از زمان راه‌اندازی ETFهای اسپات در ژانویه، ۱۶٬۷۸۱٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار بیت‌کوین انباشت کرده‌اند.