1. صرافی والکس
  2. لیست بازارها
  3. یونی سواپ (UNI)
خرید یونی سواپ

یونی سواپ

(UNI) UNISWAP

قیمت یونی سواپ (UNI)

187,143تومان
-2.45%
5.8$
کمترین قیمت (۲۴ ساعت)

186,820تومان

5.79$
بیشترین قیمت (۲۴ ساعت)

194,564تومان

6.03$

حجم معاملات (۲۴h)

2,661,543,769,035.23

تومان
$ 82,487,564.90
تسلط به بازار (دامیننس)

0.49%

حجم کل بازار

155,343,510,141,813.25

تومان
$ 4,814,464,456.14
ارز در گردش

75.38%

مجموع ارز در دسترس

1,000,000,000

حداکثر ارز قابل عرضه

1,000,000,000

بازارهای معاملاتی یونی سواپ

همه بازارها
بازارآخرین قیمتتغییرات (24h)حجم معاملات (24h)تغییرات هفتگی
خرید یونی سواپ
UNI/TMN
یونی سواپ/تومان

185,000

-2.63٪

69,474,814

-5.55٪
خرید یونی سواپ
UNI/USDT
یونی سواپ/تتر

6.36

+9.28٪

2,714.70

+11.38٪
خرید یونی سواپ
UNI/BTC
یونی سواپ/بیت کوین

0.000296

-

خرید و فروش یونی سواپ (UNI) و مشاهده قیمت

یونی سواپ (Uniswap) چیست؟

یونی سواپ بزرگترین پلتفرم غیر متمرکز بر بستر اتریوم با توکن بومی UNI است. یونی سواپ با ارایه نقدینگی خودکار به تراکنش‌های ایجاد شده در شبکه اتریوم، روند مبادله توکن‌ها در این شبکه را آسان می‌کند. هیچگونه دفتر کل و یا نهاد مرکزی برای این رمزارز وجود ندارد. در عوض، توکن‌ها از طریق استخرهای نقدینگی که توسط قراردادهای هوشمند نوشته شده است، مبادله می‌شوند.

یونی سواپ چگونه کار می‌کند؟

یونی سواپ در دو مرحله روی قرارداد هوشمند اجرا می‌شود که به قرارداد مبادله و قرارداد کارخانه معروف هستند. این دو قرارداد در واقع برنامه‌های خودکار کامپیوتری هستند که برای انجام عملکردهای خاص در صورت رعایت شرایط شبکه طراحی شده اند. برای مثال، قرارداد هوشمند کارخانه برای افزودن توکن‌های جدید به پلتفرم استفاده می‌شود و قرارداد مبادله، مبادلات و معاملات توکن‌ها را تسهیل می‌کند.

یونی سواپ پیشگام در مدل Automated Market Maker است. در این مدل کاربران با ارایه توکن‌های اتریوم به استخرهای نقدینگی Uniswap، الگوریتم‌ها و قیمت‌های بازار را تعیین می‌کنند. در این روش علاوه بر مبادله توکن‌ها به صورت همتا به همتا، جوایزی نیز از سوی پلتفرم به کاربران داده می‌شود.

معرفی توکن بومی یونی سواپ

UNI توکن بومی پروتکل Uniswap است و به دارندگان آن حق حاکمیت در پروتکل را می‌دهد. به این معنی که دارندگان توکن یونی می‌توانند در خصوص تغییرات پروتکل رای دهند.

1 میلیارد از توکن یونی در بازار وجود دارد که 60٪ از آن، در اختیار اعضای پلتفرم Uniswap است و قابل معامله است و 40٪ باقی مانده در اختیار اعضای تیم، سرمایه گذاران و مشاوران قرار دارد.

بیشترین مقدار توزیع در بین کاربران از طریق استخر نقدینگی این ارز دیجیتال انجام می‌شود. از محبوب‌ترین استخرهای نقدینگی پلتفرم یونی سواپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ETH/USDT
 • ETH/USDC
 • ETH/DAI
 • ETH/WBTC

چطور در والکس یونی سواپ بخریم؟

شما برای خرید یونی سواپ می‌توانید با عضویت در صرافی والکس با دیگر کاربران به خرید و فروش ارز دیجیتال والکس بپردازید. اگر در پلتفرم والکس عضو نیستید، در سایت ثبت نام کنید. بعد از احراز هویت، وارد بازار خرید یونی سواپ شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی معاملۀ خود را انجام دهید.

 • در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
 • مدارک خود را آپلود کنید و منتظر مراحل احراز هویت بمانید.
 • از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 • به صفحه معاملات بروید و سفارش خرید یونی سواپ را ثبت کنید.

چطور در والکس یونی سواپ بخریم؟

واریز رمز ارز یونی به کیف پول صرافی و فروش آن نیز بسیار مشابه فرآیند خرید است. کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول یونی سواپ والکس در کیف پول شخصی خودتان، میزان ارز مدنظر خود را به والکس انتقال داده و آن را بفروشید.

همچنین شما می‌توانید برای ارزی که قبلاً از والکس خریداری کرده‌اید و هنوز در کیف پولتان در صرافی است، سفارش فروش ثبت کرده و آن را در پلتفرم بفروشید.

معامله یونی سواپ با سایر رمز ارزها (معامله جفت ارز)

اگر از کاربران حرفه‌ای بازار ارزهای دیجیتال باشید، ترجیح می‌دهید که ارزهای خود را همگام با بازارهای جهانی خرید و فروش کنید. در والکس امکان معاملۀ جفت ارز بین یونی سواپ به تتر و همچنین یونی سواپ به بیت کوین فراهم است و شما می‌توانید بدون نگرانی دربارۀ نوسانات نرخ دلار، با استیبل کوین تتر ترید کنید و یا این ارز دیجیتال را با بیت کوین معامله کنید.

منابع:

uniswap.org

coinmarketcap.com

پرسش‌های متداول

خرید و فروش رمز ارزها از جمله یونی سواپ در ایران قانون‌گذاری نشده است. تا امروز صرافی‌ها با استناد به ماده ۲ قانون مجازات عمومی که طبق آن تا زمانی که قانون‌ فعالیتی را جرم انگاری نکند، انجام آن فعالیت جرم نیست، به فعالیت خود بدون ایجاد مشکل ادامه داده‌اند. فعالان حوزۀ بلاکچین و رمز ارز در تلاشند که با همکاری نهادهای مرتبط، فرایند قانون‌گذاری در این حوزه را سرعت ببخشند

شما می‌توانید در صفحۀ کارمزد در سایت والکس میزان کارمزد خرید و فروش رمز ارزها را ببینید. این کارمزد به صورت پلکانی از ۰.۴% آغاز شده و با بالا رفتن حجم معاملات در طول سه ماه کاهش می‌یابد. کمترین کارمزد ۰.۲% است که با بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان معامله در والکس، فعال خواهد شد.

احراز هویت به سازمان‌های مالی از جمله والکس کمک می‌کند که با شناختن کاربران خود، مانع انجام فعالیت‌های پولشویی و غیرقانونی در این پلتفرم شود. این کار به حفظ امنیت پلتفرم و کاربران آن کمک شایانی خواهد کرد.