ترید

آموزش نحوه خرید و فروش لایت کوین

نحوه خرید و فروش لایت کوین در هر صرافی ارز دیجیتال، کمی متفاوت از دیگری است. پس، بسته به این که از کدام صرافی استفاده می‌کنید، روش خرید و فروش نیز تغییر می‌کند. تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید تا با نحوه خرید و فروش لایت کوین در صرافی‌های مختلف آشنا شوید.

قبل از یادگیری خرید و فروش لایت کوین در صرافی‌های متفاوت، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله  لایت کوین چیست؟ را مطالعه کنید. پس از آشنایی با این ارز دیجیتال محبوب، می‌توانید که تصمیم بگیرید این ارز را خرید و فروش کنید.

صرافی‌هایی برای خرید و فروش لایت کوین (LTC)

ارز دیجیتال لایت کوین با نماد LTC یکی از قدیمی‌ترین آلت کوین‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال است. این کوین در سال ۲۰۱۱ توسط چارلی لی (Charlie Lee) که کارمند سابق شرکت گوگل بود، راه‌اندازی شد. هدف لایت کوین بهبود و رفع مشکلات بیت کوین بود. به عنوان مثال، از مشکلات بیت کوین می‌توان به سرعت پایین در انجام تراکنش و هزینه‌های بالا برای تراکنش‌ها که اشاره کرد که در لایت کوین، بهبود یافت. تایید تراکنش در لایت کوین ۲٫۵ دقیقه و زمان تایید تراکنش در بیت کوین ۱۰ دقیقه است. پس می‌توان بهبود بلاک چین بیت کوین را در آینده لایت کوین دید.

در ادامه این مقاله، قصد داریم چند نمونه از صرافی‌های خارجی و معتبری که از لایت کوین پشتیبانی می‌کنند را معرفی کنیم. پس از معرفی آنها نیز به نحوه خرید و فروش لایت کوین در چند صرافی که در واقع، راهنمای معامله لایت کوین است، می‌پردازیم. بیشترین تلاش ما بر این است که استفاده از صرافی‌هایی را آموزش دهیم که در تحریم‌های ایران قرار ندارند. چرا که بسیاری از صرافی‌های خارجی در حال حاضر، به کاربران ایرانی اجازه معامله نمی‌دهند و ممکن است دارایی شما بلوکه شود.

صرافی‌های پشتیبانی کننده لایت کوین

برخی از صرافی‌های خارجی که از ارز دیجیتال لایت کوین پشتیبانی می‌کنند، عبارت‌اند از:

 • صرافی بایننس (Binance)
 • صرافی کوین بیس (CoinBase)
 • صرافی کوکوین (Kucoin)
 • صرافی بیت فینکس (Bitfinex)
 • صرافی کراکن (Kraken)
 • صرافی بیت استمپ (BitStamp)
 • صرافی Gemini

این چند صرافی، لیست کوتاهی از معروف‌ترین و معتبرترین صرافی‌هایی است که از لایت کوین پشتیبانی می‌کنند. برای آگاهی از دیگر صرافی‌های پشتیبانی کننده از این ارز دیجیتال، به سایت CoinMArketCap مراجعه کرده، پس از سرچ LTC، در قسمت “Market” تمامی صرافی‌ها را مشاهده کنید. پس از خریداری نیز بهتر است که آنها را در کیف پول های لایت کوین نگهداری کنید.

آموزش نحوه خرید و فروش لایت کوین در صرافی کوین بیس (CoinBase)

صرافی کوین بیس برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ راه‌اندازی شد؛ ولی نظرات کاربران نشان از این داشت که این صرافی عملکرد خوبی ندارد. این صرافی طی دو سال با به روزرسانی‌های کوچک، خودش را به یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال تبدیل کرد. البته، لازم به ذکر است که کوین بیس در حال حاضر، در تحریم‌ها قرار ندارد و به کاربران ایرانی نیز خدمات ارائه می‌دهد. این صرافی علاوه بر امکان خرید و فروش ارز دیجیتال، دسترسی کامل به کیف پول کوین بیس را نیز به کاربران می‌دهد تا دارایی خود را در آن ذخیره کنند.

برای شروع یادگیری نحوه خرید و فروش لایت کوین در صرافی کوین بیس، ابتدا یک حساب کاربری در آن بسازید و وارد آن شوید. برای این کار، کافی است که بر روی گزینه Sign inکه در گوشه سمت چپ سایت قرار دارد، کلیک کنید.

صرافی کوین بیس

خرید ارز دیجیتال لایت کوین در صرافی کوین بیس

قبل از شروع مراحل خرید لایت کوین، باید بدانید که برای استفاده از هر صرافی ارز دیجیتالی، باید مقداری دارایی به کیف پول حساب کاربری‌تان واریز کنید. از آن جایی که کوین بیس یک صرافی خارجی است و از تومان پشتیبانی نمی‌کند، می‌توانید تومان خود را در یک صرافی داخلی، به تتر یا هر ارز دیجیتالی تبدیل کرده و آن را به حساب کوین بیس واریز کنید. برای ورود به سایت کوین بیس، از نرم افزارهای تغییر IP استفاده کنید.

حالا برای شروع خرید لایت کوین در این صرافی، طبق مراحل زیر پیش بروید.

 • در صفحه اصلی صرافی کوین بیس، بر روی گزینه Individuals که در نوار بالای صفحه قرار دارد، کلیک کنید.
 • از بین گزینه‌های ظاهر شده در زیر مجموعه این گزینه، بر روی Buy & Sell کلیک کنید.
خرید و فروش در کوین بیس
 • در صفحه جدید، شما باید انتخاب کنید که می‌خواهید بخرید یا بفروشید. برای خرید، Buy را انتخاب کنید.
 • در فیلدهای پایین مقدار ارزی که دارید و می‌خواهید با آن لایت کوین بخرید را وارد کنید.
 • قبل از تایید تراکنش خرید، به میزان کارمزد و نکات دیگر در خرید خود دقت کنید.
 • در نهایت، تراکنش را تایید کرده تا لایت کوین خریداری شده به کیف پول کوین بیس شما واریز شود.

فروش ارز دیجیتال لایت کوین در صرافی کوین بیس

برای فروش لایت کوین از طریق کوین بیس، باید دقیقا همین مراحل خرید را طی کنید. تنها تفاوت آن، این است که به جای قسمت Buy باید قسمت Sell را پر کنید. همچنین، مقدار لایت کوینی که برای فروش دارید را در مقابل ارز دیجیتال دیگری که می‌خواهید با آن معامله کنید را بنویسید.

دقت کنید که جفت معاملاتی شما باید دقیق باشد. به عنوان مثال، برای فروش لایت کوین و در ازای آن دریافت بیت کوین، جفت معاملاتی شما، LTC/BTC می‌شود.

آموزش نحوه خرید و فروش لایت کوین در صرافی کراکن (Kraken)

صرافی کراکن یک صرافی ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۱ در کشور آمریکا راه اندازی شد. کراکن پس از دو سال توسعه و آزمایش، یعنی در سال ۲۰۱۳ در دسترس کاربران قرار گرفت. در حال حاضر، این صرافی رتبه ۴ در میان صرافی‌های ارز دیجیتال را دارد و از ارزهای دیجیتال زیادی پشتیبانی می‌کند.

صرافی کراکن

خرید ارز دیجیتال لایت کوین در صرافی کراکن

مانند نحوه خرید و فروش لایت کوین در صرافی کوین بیس، در صرافی کراکن نیز باید ابتدا یک حساب کاربری بسازید. لازم به ذکر است که صرافی کراکن هم با نرم افزارهای تغییر IP باز می‌شود و امکان استفاده به کاربران ایرانی را می‌دهد. پس از ساخت حساب کاربری، باید آن را شارژ کنید. به عنوان مثال، اگر مقداری بیت کوین یا حتی تتر در کیف پول خود دارید، باید آن را به کراکن متصل کرده و آن به حساب کراکن خود واریز کنید. حالا حساب کاربری صرافی کراکن شما آماده برای خرید و فروش لایت کوین است.

 • در صفحه اصلی صرافی، گزینه Trade را پیدا کرده و برای شروع خرید لایت کوین، بر روی آن کلیک کنید.
 • حالا جفت معاملاتی خود را از بین ارز دیجیتال انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر در حساب صرافی خود تتر دارید، جفت معاملاتی شما، USDT/LTC می‌شود.
گزینه Trade در صرافی کراکن
 • پس از انتخاب جفت معاملاتی، باید مقدار لایت کوین برای خرید را مشخص کنید تا کارمزد تراکنش شما محاسبه شود.
 • در نهایت، خرید را تایید کرده تا لایت کوین به حساب صرافی کراکن شما واریز شود.

فروش ارز دیجیتال لایت کوین در صرافی کراکن

برای فروش لایت کوین در صرافی کراکن نیز باید مشابه با خرید آن عمل کنید که در ادامه، مراحل آن را به شما آموزش می‌دهیم.

 • وارد صفحه Trade در صرافی کراکن شوید.
 • از قسمت راست صفحه، از میان گزینه‌های Buy و Sell، گزینه “Sell” را انتخاب کنید.
 • گزینه Type را در صفحه مشاهده می‌کنید که از طریق آن، می‌توانید نوع معامله خود را مشخص کنید. برای خرید و فروش معمولی ارز دیجیتال، گزینه Market را انتخاب کنید.
 • بخش Amount مربوط به میزان ارز دیجیتالی که قصد خرید یا فروش آن را دارید، می‌شود. برای فروش لایت کوین، این بخش مربوط به مقدار لایت کوینی است که می‌خواهید آن را بفروشید.
فروش لایت کوین در صرافی کراکن
 • حالا با کلیک روی گزینه Sell مراحل فروش لایت کوین خود را کامل کنید.

آموزش نحوه خرید و فروش لایت کوین در صرافی والکس

صرافی والکس، یک صرافی ایرانی مخصوص کاربران ایرانی است که استفاده از آن نیاز به تغییر IP یا دیگر روش‌های دور زدن محدودیت‌ها را ندارد. این صرافی به طور مستقیم از تومان پشتیبانی می‌کند و برای خرید ارزهای دیجیتال در آن، نیازی به تبدیل تومان به ارزهای فیات دیگر نیست. به راحتی می‌توانید تومان را به لایت کوین تبدیل کرده و آن را به کیف پول ارز دیجیتال خود واریز کنید.

نحوه خرید و فروش لایت کوین در صرافی والکس، مشابه با یکدیگر انجام می‌شود و تنها کافی است که مراحل زیر را طی کنید.

 • در مرحله اول، یک حساب کاربری در این صرافی باز کنید.
 • حالا مانند دیگر صرافی‌ها، باید حساب کاربری خود را شارژ کنید. برای این کار، از طریق کارت بانکی خود، مقداری تومان، به حساب کاربری والکس واریز کنید.
 • حالا، از طریق صفحه اصلی صرافی، از قسمت بالا، گزینه معامله‌ها را انتخاب کنید.
 • در زیر مجموعه این گزینه، سه گزینه وجود دارد که باید از بین آنها خرید و فروش آنی را انتخاب کنید.
خرید و فروش آنی در صرافی والکس
 • برای خرید ارز دیجیتال، گزینه خرید از صفحه جدید و برای فروش ارز دیجیتال، گزینه فروش را انتخاب کنید.
 • در فیلد جست‌وجوی کوین، لایت کوین را سرچ کرده و بر روی آن کلیک کنید.
 • در باکس پرداخت می‌کنم،مقدار تومان که می‌خواهید آن را به لایت کوین تبدیل کنید را بنویسید.
 • در باکس دریافت می‌کنم، مقدار لایت کوین که می‌خواهید بخرید را بنویسید.
 • اگر تیک گزینه قیمت در بازار را بزنید، معامله شما بر اساس قیمت لایت کوین در بازار انجام می‌شود.
 • در نهایت، خرید را تایید کرده تا تراکنش شما انجام شود.
 انجام تراکنش در صرافی والکس

فروش لایت کوین در صرافی والکس نیز به همین صورت، تنها با تفاوت انتخاب گزینه فروش انجام می‌شود.

کیف پول‌های ارز دیجیتال لایت کوین (LTC)

پس از یادگیری نحوه خرید و فروش لایت کوین، باید آن را در یک کیف پول ارز دیجیتال ایمن نگهداری کنید. از آن جایی که لایت کوین یک ارز نسبتا قدیمی و معروفی است، توسط بیشتر کیف پول‌ها پشتیبانی می‌شود. اگر که مقدار لایت کوین زیادی دارید و می‌خواهید در آن سرمایه‌گذاری کنید، بهتر است از کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند Ledger یا Trezor کمک بگیرید. ولی اگر تریدر هستید و معاملات شما کوتاه مدت است، کیف پول‌های نرم‌افزاری Trust Wallet یا MetaMask گزینه‌های خوبی هستند.

اگر تجربه معامله و سرمایه گذاری لایت کوین را دارید، نظر و پیش‌بینی خود را درباره این رمز ارز برای ما بنویسید.

نظرها و کامنت‌های شما در بهبود مطالب والکس کمک کننده خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

منبع
coinmarketcap
کارشناس روانشناسی با گرایش صنعتی و سازمانی، مدیر تیم تولید محتوای نقطه ویرگول
نوشته های مشابه
اشتراک در
اطلاع از
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا