مقالات ارز دیجیتال

آینده ارز دیجیتال UMA؛ پیش بینی قیمت ارز دیجیتال UMA

UMA یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز، مبتنی بر بلاکچین اتریوم است که در دسامبر ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد. این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد توکن‌های خود را ایجاد و به صورت غیر متمرکز و بدون واسطه به معامله بپردازند. به طور خلاصه، UMA به شما اجازه می‌دهد تمام توکن‌های ERC-20 را معامله کنید؛ بدون این که نیاز باشد به طور مستقیم به ارز دیجیتال در حال معامله دسترسی داشته باشید. این پروتکل با حذف همه موانع برای دسترسی به بازارهای مالی، بازارهای بازی را ایجاد می‌کند که هر فرد و نهاد یا Dao بتواند، به هر پلتفرم و بازاری دسترسی داشته باشد. DAO به یک سازمان مستقل غیرمتمرکز اشاره دارد که توسط اعضای همان سازمان کنترل می‌شود و تحت تاثیر هیچ مقام دولتی دیگری نیست. در ادامه به پیش بینی قیمت ارز دیجیتال UMA خواهیم پرداخت و متوجه خواهید شد که کارشناسان در مورد آینده ارز دیجیتال UMA چه نظراتی خواهند داشت.

 تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال UMA

قبل از این که به سراغ تحلیل آینده ارز دیجیتال UMA برویم بهتر است نگاهی به پلتفرم آن بیندازیم. چرا که شناختن پلتفرم به پیش‌بینی وضعیت آتی آن کمک اساسی می‌کند. در این مسیر خواندن مقاله ارز دیجیتال UMA چیست به شما کمک می‌کند.

همانطور که پیش‌تر گفتیم این پلتفرم در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد. پروتکل اوما با پشتیبانی از توکن UMA، کاربران را قادر می‌سازد تا دارایی‌های مصنوعی خود را بسازند. این دارایی‌های در واقع توکن‌های دیجیتالی مصنوعی هستند که ارزش هر دارایی در دنیای واقعی را نشان می‌دهند. این دارایی‌ها به عنوان Priceless Financial Contracts نیز شناخته می‌شوند.

چیستی ارز اوما

در وایت پیپر این پروژه درباره آینده ارز دیجیتال UMA اشاره شده پروتکل UMA بر این باور بنیان‌گذاری شده که تمام قراردادهای مالی غیرمتمرکز می‌توانند بدون هیچ مانعی به تمام بازارهای مالی دسترسی داشته باشند. این موضوع سبب شده تا کاربران زیادی به استفاده از این پروتکل علاقه پیدا کنند و همینطور تمایل داشته باشند ارز دیجیتال بومی آن، یعنی UMA را در چنین فضایی معامله کنند.

بد نیست بدانید مجموع کوین‌های UMA عرضه شده بیش از ۱۰۷ میلیون واحد است. در سال ۲۰۲۰ نیز ۵۵ میلیون کوین UMA در ماه اکتبر در گردش بود. این مقدار در طول این سال‌ها در حال افزایش است. همین ویژگی‌ها سبب شده نسبت به آینده رمزارز اوما بسیار امیدوار بوده و منتظر پیشرفت چشمگیر آن در سال‌های آتی باشیم.

ارز دیجیتال UMA

برای این که بتوانیم به بهترین شکل ممکن آینده ارز دیجیتال UMA را پیش بینی کنیم باید به طور کامل با این رمزارز آشنا شویم. UMA ارز دیجیتال بومی این پروتکل است. نام UMA مختصر شده Universal Market Access است. UMA برای ایجاد ارز دیجیتال برنامه‌ای تحت عنوان ماینینگ توسعه دهنده طراحی کرده است. در این نوع ماینینگ، توسعه‌دهندگان می‌توانند Priceless Financial Contracts را برقرار کرده و بر اساس میزان استفاده از آن، پاداش دریافت کنند. همچنین به توسعه دهندگان این اجازه را می‌دهد که مالکیت بلاکچینی که به ایجادشدن آن کمک کرده‌اند را به دست بیاورند.

UMA به معامله‌گرانی که به موقع به بالاترین قیمت پیشنهادی پاسخ می‌دهند، پاداش‌هایی را پرداخت می‌کند. توکن‌های UMA در ماه می ۲۰۲۰ به صورت عمومی منتشر شدند و پس از انتشار عمومی، قیمت UMA حداقل ۱/۳۶ دلار بوده است. در ابتدا ۱۰۰ میلیون واحد از این رمزارز ایجاد شد.

اگر این رمز ارز را معامله کرده‌اید، برای نگهداری آن حتما مقاله کیف پول های اوما را بخوانید.

آینده ارز دیجیتال اوما

بر این اساس، کارشناسان فنی، آینده ارز دیجیتال UMA را این گونه پیش بینی کرده‌اند که SMA ۲۰۰ روزه UMA را در ماه‌های آینده کاهش پیدا کند و تا ۲۰۲۳ به ۲/۳۳ دلار برسد. برآورد می‌شود که SMA کوتاه مدت ۵۰ روزه UMA تا ژانویه ۲۰۲۳ به ۱/۵۳۱۸۸۵ دلار برسد.

نوسانگر حرکت شاخص قدرت نسبی (RSI) یک شاخص محبوب بوده که نشان‌دهنده خرید و فروش بیش از حد یک ارز دیجیتال است. این شاخص همانند راهنمای معامله ارز دیجیتال اوما عمل می‌کند. در حال حاضر، شاخص RSI عدد ۴۴/۰۹ را نشان می‌دهد و حاکی از آن است که بازار UMA در موقعیتی خنثی قرار دارد. اما آن طور که درباره آینده ارز دیجیتال UMA پیش بینی می‌شود، در ماه‌های آینده به حالت فعال درآمده و روندی صعودی خواهد داشت.

برای اینکه به راحتی وارد بازار معاملاتی این ارز شوید راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال اوما در صرافی‌های مختلف را بررسی کنید.

وایت پیپر و رودمپ ارز دیجیتال UMA

هارت لامبور (Hart Lambur) و الیسون لو (Allison Lu) دو کارمند سابق گلدمن ساکس (Goldman Sachs) بودند که یک بانک سرمایه‌گذاری چند ملیتی آمریکایی و شرکت خدمات مالی است. این دو شخص با هدف ایجاد یک بازار بین‌المللی امن و غیر متمرکز که کاربران بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند، شرکت UMA را در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی کردند.

آن‌ها از زمان تاسیس این شرکت تاکنون پروژه‌های زیادی را با هم پشت سر گذاشته‌اند و بررسی عملکردهای همین پروژه‌ها توسط کاربران و معامله‌گران می‌تواند به پیش‌بینی آینده یک ارز دیجیتال کمک کند. به همین منظور، در ادامه قصد داریم با بررسی وایت پیپر و رودمپ این پروتکل می‌توانیم آینده ارز دیجیتال UMA را پیش بینی کنیم.

یکی از اقداماتی که پلتفرم UMA برای پیشرفت آینده ارز دیجیتال UMA انجام داده است این است که پروتکل مذاکرات تجاری (‌Trade Negotiation Protocol) خود را ارتقا دهد. پروتکل مذاکره تجاری، سیستمی است که طرفین معامله را به یک توافق دوطرفه می‌رساند. هدف از ایجاد آن نیز این است که یک طرف مبادله (گیرنده) به چندین طرف دیگر که با قیمت‌های مختلفی را ارائه می‌دهند (سازنده)، معرفی شود. سپس گیرنده می‌تواند سازنده را با بهترین قیمت ممکن انتخاب و پیدا کند.

این بازار از OTC swap الهام گرفته شده است که توسعه دهندگان UMA در تلاش‌اند آن  را ارتقا دهند و برای کاربران محیطی امن و مطمئن جهت معاملات آسان‌تر فراهم کند.

رمز ارز UMA

کارکرد پلتفرم اوما

برای این که بتوانید بهتر راجع به عملکرد و آینده ارز دیجیتال UMA تصمیم بگیرید، لازم است ابتدا با عملکرد آن آشنا شوید. پلتفرم UMA کاربران را قادر می‌سازد تا از توکن‌های مصنوعی و وثیقه‌ای استفاده کنند که می‌تواند قیمت هر توکنی که در آینده تمایل به معامله آن دارند را نشان دهد. به‌عبارت‌دیگر، کاربران می‌توانند با استفاده از توکن‌های ERC-20 مصنوعی، رمزارزها را از هر نوعی که باشند معامله کنند و برای این کار نیازی به دسترسی به خود توکن‌ها و رمزارزها ندارند.

این پلتفرم هر ماه بخشی از کوین‌های بومی خود را به عنوان پاداش برای توسعه دهندگان خود کنار می‌گذارد. هنگامی که این پلتفرم بالاترین قیمت را برای یک رمزارز پیشنهاد می‌دهد برای این که در کاربران انگیزه خرید ایجاد کند، پاداش تورمی (inflationary reward) معادل ۰/۰۵ درصد از عرضه فعلی UMA را بین خریداران فعال، متناسب با سهام فعلی آن‌ها توزیع می‌کند.

کامیونیتی و رقبا

برای ارائه یک پیش‌بینی مناسب و عالی از آینده یک پروژه بهتر است رقبای آن را نیز بشناسیم؛ چرا که این کار کمک می‌کند تا جایگاه آن را در بازار، بهتر درک کنیم. UMA هم همانند هر پلتفرم دیگری در بازار رقبایی دارد که می‌توان با تحلیل و آنالیز آن‌ها آینده ارز دیجیتال UMA را بهتر پیش‌بینی کرد.

MetaLend (متالند)

یکی از اصلی‌ترین رقبای UMA متالند است. این شرکت در سانتامونیکا ایالات متحده آمریکا واقع شده است. Metalend یک پروتکل غیرمتمرکز، اوپن سورس و وام دهی در بلاکچین اتریوم است که برای افراد، موسسات و پروتکل‌های دیگر خدمات مالی ارائه می‌دهد و برای کاربران زمینه‌ای را فراهم کرده که به رمزارزهای محلی دسترسی داشته باشند.

متالند اخیرا بر انجام معاملات در فارکس بومی خود متمرکز شده و تصمیم بر این دارد که علاوه بر رمزارز بومی خود، از ارزهای دیجیتال بومی دیگر کشورها نیز پشتیبانی کند. به همین منظور یک DeFi جدید راه‌اندازی کرده که فارکس قابل اعتماد و بسیار مورد توجه، نه فقط در آسیا و اقیانوسیه بلکه در سراسر جهان، است. این اقدامات ممکن است در آینده آن را از UMA کمی جلو بیاندازد.

Hedge (هج)

هج یک سیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) در بلاکچین اتریوم است. این پلتفرم در سال ۲۰۲۲ در شهر میامی، ایالات متحده راه‌اندازی شد. جالب است بدانید تاکنون کارکنان آن ۵ درصد کاهش یافته و هنوز دلیل مشخصی برای تعدیل نیروی این شرکت ارائه نشده است. بااین‌حال، این امر عملکرد هج را مختل نکرد و هنوز هم پلتفرم آن یکی از پلتفرم‌های پیشرو در بین هم‌رده‌های خود است. اما ممکن است در آینده نتواند پابه‌پای UMA حرکت کند.

KryptoPal (کریپتوپال)

کریپتوپال یک پلتفرم در فضای بلاکچین است که می‌تواند با برنامه‌های مختلف در سراسر جهان برای انجام عملیات و تراکنش‌های رمزارزها ادغام شود. این پلتفرم می‌تواند به راحتی در اپلیکیشن‌های مختلف مانند بازی‌ها، کیف پول‌های الکترونیک، برنامه‌های مالی الکترونیک و غیره ادغام شود. KryptoPal به کاربر اجازه می‌دهد به جای نصب یک برنامه جدید، از همان برنامه خود برای انجام تراکنش‌های مرتبط با بلاک چین یا ارزهای دیجیتال استفاده کند.

این پلتفرم با چنین ویژگی منحصربه‌فردی توانسته جایگاه بسیار مناسبی را در فضای کریپتو پیدا کند و به یکی از رقبای اصلی UMA تبدیل شود.

KnownOrigin

پلتفرم KnownOrigin برخلاف سایر رقبای UMA یک پلتفرم هنری مبتنی بر بلاکچین اتریوم است. KnownOrigin در واقع به هنرمندان، طراحان و تصویرگران اجازه می‌دهد در فضای بلاکچین آثار هنری خود را به نمایش بگذارند و به فروش برسانند.

این پلتفرم در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و تاکنون صدها هنرمند در سراسر جهان جزو کاربران آن هستند و آثار هنری خود را تحت عنوان NFT به جای ارز دیجیتال معامله می‌کنند. بیش از ۳۰۰ هنرمند با بیش از ۴۰۰۰ اثر هنری دیجیتال در این پلتفرم فروخته شده و روز به روز بر تعداد آنان نیز افزوده می‌شود.

پلتفرم KnownOrigin

بررسی آینده ارز دیجیتال UMA و ارزش آن

طبق تحلیل‌هایی که کارشناسان سایت priceprediction انجام داده‌اند، قیمت فعلی آن ۱/۷۱ دلار است و در حال حاضر در کل اکوسیستم کریپتو در رتبه ۱۶۷ قرار دارد. براساس آخرین تغییراتی که در نمودار ارز دیجیتال UMA صورت گرفته، کمترین مقداری که برای ارز دیجیتال UMA در سال ۲۰۲۲ پیش بینی شده ۱/۶۳ دلار و بیشترین مقدار آن ۱/۸۴ دلار است. کارشناسان پیش بینی کرده‌اند که آینده ارز دیجیتال UMA بسیار درخشان و امیدوارکننده است و قیمت UMA تا سال ۲۰۳۱ روندی صعودی خواهد داشت.

پیش بینی آینده ارز دیجیتال UMA و هر ارز دیجیتال دیگری نیازمند مطالعه و کسب اطلاعات زیادی است. شما می‌توانید این اطلاعات را به راحتی در سایت والکس مشاهده کنید و سپس خودتان با کمک تحلیل خودتان، آینده ارز دیجیتال UMA را آنالیز کنید.

اگر قصد معامله یا سرمایه‌گذاری روی این رمز ارز را دارید؛ پیشنهاد می‌کنیم به سراغ صرافی ایرانی بروید که بتوانید UNA را به صورت مستقیم با تومان خریداری کنید. در سایت والکس می‌توانید به راحتی این ارز را با تومان خریداری کرده و اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.

نظرها و کامنت‌های شما در بهبود مطالب والکس کمک کننده خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: ۵ / ۵. مجموع آرا: ۲

کارشناس روانشناسی با گرایش صنعتی و سازمانی، مدیر تیم تولید محتوای نقطه ویرگول
نوشته های مشابه
اشتراک در
اطلاع از
guest
ایمیل شما نمایش داده نمی شود
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا