پایگاه دانش

  1. خانه
  2. پایگاه دانش
  3. راهنمای بات‌های معامله‌گر
  4. نحوه فعال‌سازی بات اسپات گرید

نحوه فعال‌سازی بات اسپات گرید

اسپات گرید نام استراتژی مفیدی در بات معامله‌گر والکس است، یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین بات‌های موجود در والکس و البته کل دنیای ارزهای دیجیتال. نکته‌ی جذاب ماجرا این‌جاست که والکس این بات را به رایگان در اختیار کاربران خود قرار داده و شما می‌توانید تنها با پرداخت کارمزد عادی هر معامله، بات اسپات گرید را برای کسب سود استفاده کنید.

ویژگی‌های بات با استراتژی اسپات گرید
این استراتژی مناسب بازارهای نوسانی است، یعنی شرایطی که در آن روندهای نزولی و صعودی مدام در حال تغییرند و هر چه تعداد این تغییرات و میزان بالا و پایین شدن قیمت بیشتر باشد، سود این بات برای کاربر آن بیشتر خواهد بود. ریسک این بات معتدل است و برای معامله در میان‌مدت و کاربران مبتدی مناسب است.

نحوه فعال‌سازی بات اسپات گرید در والکس

وارد اپلیکیشن یا سایت والکس شوید و روی آیکون بات معامله‌گر بزنید.

در فهرست استراتژی‌ها، اسپات گرید را پیدا کنید و روی دکمه‌ی ساخت بات کلیک کنید.

اکنون می‌توانید از میان دو حالت «پیشنهاد خودکار» یا «شخصی‌سازی» یکی را انتخاب کنید. روی شخصی‌سازی بزنید.

با لمس گزینه‌ی انتخاب بازار، رمزارز مورد نظر خود را به همراه پایه‌بازار انتخاب کنید.

بازه‌ی قیمتی‌ای که می‌خواهید بات در آن فعالیت کند را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر قیمت رمزارز مورد نظر شما از این بازه خارج شود (از کف کم‌تر یا از سقف بیشتر شود)، فعالیت بات به‌طور موقت، متوقف خواهد شد. بات زمانی که قیمت به بازه‌ی انتخاب شده برگردد، خودکار به جریان خواهد افتاد. می‌توانید با لمس گزینه‌ی پیشنهاد خودکار از هوش مصنوعی والکس برای این کار استفاده کنید.

اکنون می‌توانید تعداد سفارش‌گذاری را مشخص کنید. همان‌طور که می‌بینید، با وارد کردن تعداد سفارش‌گذاری، فاصله به تومان و سود به‌ازای هر گرید تغییر می‌کند.

مجموع سرمایه‌ای که می‌خواهید در اختیار بات قرار دهید را مشخص و گزینه‌ی ساخت بات را لمس کنید. توجه داشته باشید دارایی‌ای که در اختیار بات قرار می‌دهید تا پایان فعالیت بات از کیف‌پول شما خارج می‌شود.

کپی بات‌های پرسود

کاربران والکس می‌توانند علاوه‌بر ساخت بات معامله‌گر مناسب خود، بات‌هایی که بهترین عملکرد را داشته‌اند کپی کنند.
در نظر داشته باشید به دلیل تفاوت شرایط زمان ورود کاربرِ کپی‌کننده با شرایط زمان ورود بات مرجع به بازار، خروجی دو ربات «دقیقا» مشابه نخواهد بود.
برای دسترسی به این بخش، وارد صفحه‌ی بات‌های معامله‌گر شوید و به سربرگ «رتبه‌بندی» بروید. از میان بات‌های پرسود یکی را کپی کنید.

اولین بات معامله گر خودتون رو بسازید:

ساخت بات اسپات گرید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟ بله 2 خیر 2

How can we help?