خرید بایننس کوین

بایننس کوین (BNB)

قیمت تقریبی یک BNB

10,075,000 TMN


شروع معامله
نام کوینآخرین قیمتتغییرات(۲۴h)حجم معاملات(۲۴h)تغییرات هفتگی
قیمت بایننس کوین - تومان

TMN / BNB

10,075,000 تومان

-0.21٪

460,198,034 تومان

+11.36٪
قیمت بایننس کوین - تتر

USDT / BNB

326.7000 تتر

-1٪

3,164.5114 تتر

+10.71٪
قیمت بایننس کوین - بیت کوین

BTC / BNB

0.01115 بیت کوین

-

0٪

نگاه کلی بازار

نمایش همه

بایننس کوین چیست؟

بایننس کوین ، کوین بومی بزرگترین صرافی ارز دیجیتال دنیا، یعنی بایننس است و با نماد BNB شناخته می‌شود. بایننس کوین ابتدا بر بستر بلاکچین اتریوم فعالیت خود را آغاز کرد اما در حال حاضر بر بستر بلاکچین اختصاصی خودش یعنی، بایننس چین فعالیت می‌کند. BNB در جولای سال 2017 با روش عرضه اولیه کوین فعالیت خود را آغاز کرد. در کل 200 میلیون توکن BNB وجود دارد که 10 درصد آن به سرمایه‌گذاران فرشته، 40% به تیم موسس و 50 درصد باقی مانده به شرکت‌کنندگان در فرآیندهای عرضه‌ی اولیه اختصاص دارد.

بیشتر سرمایه جمع‌آوری شده در جریان عرضه‌ی اولیه‌ی کوین، صرف بازاریابی و توسعه‌ی بلاکچین این رمزارز شد.

چرا بایننس کوین به وجود آمد؟

هدف ایجاد این کوین، پرداخت کارمزد تراکنش‌ها و معامله‌ها در صرافی بایننس بود. اما از ابتدای فعالیت به عنوان ابزار پرداخت در پروژه‌های متفاوتی از آن استفاده شده است. هزینه‌های تراکنش در صرافی بایننس، بایننس DEX و کارمزد معامله‌ها در بلاکچین بایننس چین از جمله‌ی این کاربردها است.

بلاکچین بایننس چین که به عنوان BEP2 نیز شناخته می‌شود، بستری محبوب برای اجرای پروژه‌های قرارداد هوشمند و توکن‌های مختلف است. پرداخت با BNB در سایت‌هایی مثل HTC، Crypto.com و Travala.com نیز پذیرفته می‌شود.

مزایای بایننس کوین در مقابل بیت کوین چیست؟

زمانی که بیت کوین آغاز به کار کرد، صرفاً می‌خواست که به عنوان یک تکنولوژی بلاکچینی و یک رمزارز جایگاه خود را در بازار جهانی پیدا کند. اما BNB حدود 8 سال بعد و با اهداف متفاوتی آغاز به کار کرد. بایننس کوین به عنوان یک واسط در پلتفرم بایننس کار خود را آغاز کرد و این یعنی قبل از شروع کار، بازار خود را فراهم کرده بود.

سرعت بالاتر انجام تراکنش‌ها و همراه با کارمزد کمتر، کد متن باز برای راه‌اندازی توکن‌های کاربردی و استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام از جمله مزایای BNB نسبت به بیت کوین است.

چطور در والکس بایننس کوین بخریم؟

برای خرید ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) کافی است در صرافی ارز دیجیتال والکس، یک حساب کاربری داشته باشید. شما می‌توانید در سه پایه بازار ریالی، USDT و BTC، بایننس کوین بخرید. برای انجام معامله‌ها در بازار BNB:

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید(ثبت نام در والکس).
 2. مدارک خود را آپلود کنید و منتظر مراحل احراز هویت بمانید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معامله‌ها بروید و سفارش خرید بایننس کوین را ثبت کنید.

چطور در والکس بایننس کوین بفروشیم؟

بعد از خرید بایننس کوین، هر زمان که بخواهید می‌توانید در والکس برای فروش آن اقدام کنید. برای فروش، در صفحه معامله‌ها والکس سفارش فروش خود را ثبت کنید. پس از انجام معامله شما، مبلغ ریالی معامله به کیف پول ریالی شما در والکس واریز می‌شود. می‌توانید آن را برداشت کرده و به حساب بانکی خود منتقل کنید.

معامله بایننس کوین با سایر رمزارزها (معامله جفت ارز)

بسیاری از کاربران هنگام نوسانات شدید بازار ترجیح می‌دهند ارز خود را به یک استیبل کوین مطمئن تبدیل کنند. شما نیز برای این کار می‌توانید در پایه بازار تتر (USDT)والکس، معامله ارز به ارز انجام دهید و سرمایه خود را از بازار ارز دیجیتال خارج نکنید (تبدیل بایننس کوین به تتر) و از سرمایه‌ خود محافظت کنید.

همچنین می‌توانید در پایه بازار بیت کوین (BTC)، از اختلاف بازار بیت کوین و بایننس کوین سود برده و معامله‌ها جفت ارز در این پایه بازار انجام دهید.

پرسش‌های متداول

 1. بایننس کوین یک پلتفرم بلاکچینی متن باز است که هر کسی می‌تواند در آن یک توکن اجرا کند.
 2. تراکنش‌های شبکه بایننس کوین سریع‌تر انجام می‌شود.
 3. کارمزد تراکنش‌های بایننس کوین از بیت کوین بسیار کم‌تر است.

قیمت بایننس کوین در والکس، هم‌ارز با قیمت جهانی بایننس کوین به تتر و سپس تبدیل آن به ریال ایران محاسبه می‌شود. کاربران نیز می‌توانند با پیشنهاد قیمت برای بایننس کوین این ارز دیجیتال را در والکس معامله کنند.

کارمزد خرید ارز دیجیتال در سایت والکس به صورت پلکانی و براساس حجم معامله کاربر در سه ماه اخیر محاسبه می‌شود. کارمزد حجم معامله‌ها کمتر از ۲۰ میلیون برای کاربران سطح برنزی، ۰.۴% است. این کارمزد با بالا رفتن حجم معامله‌ها تا 0.2 درصد کاهش پیدا می‌کند.

همچنین کارمزد معامله‌ها در پایه بازار BTC و USDT ثابت و 0.2 درصد از یک معامله است.

با توجه به محبوبیت ارز BNB، این ارز در کیف پول‌های متعددی پشتیبانی می‌شود، ازجمله:

 1. کیف ‌پول‌ نرم‌افزاری Trust
 2. کیف پول‌ نرم‌افزاری Atomic
 3. کیف پول‌ MetaMasK
 4. کیف پول‌ سخت‌افزاری Ledger Nano X

همچنین بعد از ثبت نام و احراز هویت در والکس، شما یک کیف پول اختصاصی برای نگهداری، ارسال و دریافت ارز دیجیتال خواهید داشت و می‌توانید از آن برای بایننس کوین نیز استفاده کنید.

دقت کنید که نماد تصویری ارز دیجیتال بایننس کوین یک دایره زرد با نماد صرافی بایننس با رنگ سفید است. هنگام انتقال این ارز به کیف پول‌های ارز دیجیتال آن را با ارز اسمارت چین که به نام BNB نیز شناخته می‌شود، اما بلاکچین متفاوتی دارد اشتباه نگیرید. نماد تصویری BNB اسمارت چین، دایره مشکی با نماد بایننس زرد رنگ است.