خرید سلر

سلر (CELR)

قیمت تقریبی یک CELR

591 TMN


شروع معامله
نام کوینآخرین قیمتتغییرات(۲۴h)حجم معاملات(۲۴h)تغییرات هفتگی
قیمت سلر - تومان

TMN / CELR

591 تومان

1.03٪

1,045,436,819 تومان

+34.32٪
قیمت سلر - تتر

USDT / CELR

0.01845 تتر

2.16٪

757.10234 تتر

+38.2٪
قیمت سلر - بیت کوین

BTC / CELR

0.00000110 بیت کوین

-

+80.33٪

نگاه کلی بازار

نمایش همه

خرید و فروش سلر نتورک (CELR) و مشاهده قیمت

سلر نتورک (Celer Network) چیست؟

برای معرفی ارز سلر باید گفت که سلر نتورک پروتکلی است که قابلیت همکاری با بلاک چین‌ها را دارد. همچنین امکان دسترسی به توکن‌ها، DeFi ،GameFi ،NFTها و راه‌حل‌های حفظ حریم خصوصی و... در چندین زنجیره را فراهم می‌کند. این ارز که سومین لانچ پد بایننس است در ماه مارس ۲۰۲۱ عرضه شد. این پروژه با هدف جذب ۳۴ میلیون دلار سرمایه آغاز به‌کار کرد که ۳۰ میلیون از این عدد را طی فروش seed و خصوصی به دست آورد. توکن بومی این شبکه CELR است.

سلر نتورک در ساخت، اجرا و استفاده سریع از ب رنامه‌های غیرمتمرکز (DAPPS) با مقیاس‌پذیری بالا از طریق نوآوری در تکنیک‌های مقیاس‌بندی خارج از زنجیره و طراحی مکانیزم ارز دیجیتال همسو با انگیزه افراد، فعالیت گسترده دارد. تیم توسعه سلر، برنامه‌ای برای نمایش فرایند تراکنش سریع در شبکه سلر راه انداخته است که CelerX نام دارد.

توکن سلر - CELR

توکن سلر نیز که بخشی از پروژه سلر نتورک و ارز بومی آن است، یک توکن ERC-20 در شبکه اتریوم (ETH) است و طی فرایند ICO فروخته شده است. این توکن می‌تواند عملکردی مانند سیستم تشویقی چندگانه برای پرداخت هزینه خدمات و تراکنش به ارائه‌دهندگان خدمات خارج از زنجیره داشته باشد.

توکن‌های CELR یک استخر بزرگ نقدینگی (Pol) را در فرآیند تعهد نقدینگی (PoLC) حفظ می‌کنند همچنین می‌توانند در حراج پشتوانه نقدینگی (LiBA) برای افزایش اولویت برنامه‌های کاربردی برای حمایت نقدینگی (Liquidity) و در نتیجه افزایش پرداخت سود نقدینگی مفید باشند.

 • ارز سلر در سایت CoinMarketCap در رتبه ۱۵۵ قرار دارد.
 • ارزش واقعی بازار سلر ۳۸۲۲۸۳۵۹۶ دلار است.
 • تاکنون نیز حجم دقیق عرضه شده این ارز دیجیتال ۶۸۳۹۳۹۳۹۵۷ کوین است.

چرا ارز سلر به وجود آمد؟

سلر نتورک (Celer Network)، برای فعال‌کردن سریع، آسان و امن میلیاردها تراکنش خارج از زنجیره در پرداخت‌ها و قراردادهای هوشمند خارج از زنجیره به وجود آمده است. ارز دیجیتال سلر پلتفرمی متعلق به مقیاس‌پذیری لایه-۲ است.

ساختار شبکه سلرنتورک

ساختار شبکه سلر، Cstack نام دارد و شامل چهار عنصر cOS ،cRoute ،cChannel و cApps است. کاربرد این عناصر به شرح زیر است:

 • cOS : هسته اصلی کل سلر نتورک است و گردش کار در این شبکه ایجاد می‌کند.
 • cRoute : ظرفیت عملیات را به‌وسیله ساده‌سازی مسیرها در کل شبکه سلر، افزایش می‌دهد.
 • cChannel : برای انتقال تراکنش‌های انجام شده، کانال‌هایی را روی پلتفرم داخل شبکه نشان می‌دهند.
 • cApps : که لایه‌ای کاربردی در اکوسیستم است، معمولاً برای حفظ حریم خصوصی کاربران و همچنین مقیاس‌بندی به کار می‌رود.

این پلتفرم از الگوریتمی به نام Delegated Proof of Stake) DPoS) استفاده می‌کند که اثبات سهام تفویض شده شناخته می‌شود. این الگوریتم نوعی از اجماع شناخته شده اثبات سهام (PoS) است. همچنین، با استفاده از این الگوریتم، شرکت‌کنندگان در پلتفرم می‌توانند کوین‌ها خود را برای استیک قرار دهند و درعین‌حال وظیفه اعتبارسنجی تراکنش‌ها را به طور کامل به «نمایندگان» واگذار کنند.

مورد قابل‌ذکر دیگر این است که شبکه سلر، لایه ۲ مقیاس‌بندی را برای هر بلاکچین ارائه می‌دهد و در نتیجه، پروژه سلر پتانسیل نقدینگی را چندبرابر می‌کند، بخش وسیعی از بازار را پوشش می‌دهد و همچنین سازگاری، قابلیت اطمینان و پوشش محصولات را نیز افزایش می‌دهد.

ویژگی‌های رمزارز سلر

از ویژگی‌های این شبکه حرفه‌ای، داشتن یک SDK اختصاصی و برنامه توسعه‌دهنده است. توسعه دهندگان می‌توانند dAppهای بومی بین زنجیره‌ای را با استفاده از Celer Inter-chain Message SDK بسازند تا به استفاده کارآمد از نقدینگی، منطق برنامه منسجم و حالت‌های مشترک دسترسی پیدا کنند. کاربران dAppها با قابلیت Celer از مزایای یک اکوسیستم چند بلاکی متنوع با سادگی یک UX تک تراکنش از یک زنجیره واحد، بهره‌مند خواهند شد.

شبکه سلر یک بلاکچین جداگانه نیست، بلکه سیستمی است که روی بلاکچین‌های فعلی و آینده نیز تأثیر دارد. توسعه دهندگان پلتفرم سلر برای اینکه توان عملیاتی بلاکچین‌های ارز دیجیتال را ارتقا دهند بر مقیاس‌پذیری این پلتفرم متمرکز شده‌اند، زیرا راه‌حل‌های داخلی محلی قادر به ایجاد تغییر در بلاکچین‌های نامتمرکز آینده در دنیا نیستند؛ به همین منظور پروژه سلر، پلتفرم‌های غیر زنجیره‌ای را برای حل مشکلات پیش‌رو ارائه می‌دهد.

ساختار سهام سلر cStack کاملاً به شکل مساوی تقسیم شده؛ به این منظور که که بتواند چندین مزیت منحصربه‌فرد از جمله پورسانت غیرمتمرکز برای پرداخت‌های خرد را در اختیار کاربران روی پلتفرم قرار دهد، درحالی‌که با پیوستن به نودهای جدید، امکان کاهش تأخیر در تراکنش‌ها وجود خواهد داشت.

همچنین ساختار کارمزدها در قراردادهای هوشمند کاری که خارج از زنجیره هستند، یک الگوریتم مسیریابی مؤثر برای تراکنش‌ها است و از بلاکچین‌های مختلف دیگر پشتیبانی می‌کند.

همچنین، الگوریتم استخراج نیز به استفاده از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) نیاز ندارد. برای دریافت مقداری درآمد به‌عنوان پاداش برای تأمین نقدینگی، کاربران در شبکه فقط باید نرم‌افزار را نصب کرده و توکن CELR را در حساب‌های مجازی خود نگه دارند.

چه میزان توکن سلر در بازار عرضه شده است؟

ارز سلر که صرفاً با توکن BNB در دسترس است و هر فرد نهایتاً به میزان ۱۵۰۰ دلار از آن را می‌تواند بخرد، حین فرایند ICO حداکثر به میزان ۱۰ میلیارد توکن به شرح زیر عرضه شده است:

 • ۲۵ درصد پاداش استخراج PoLC و ساخت اکوسیستم خارج از زنجیره
 • ۲۰ درصد تیم توسعه شامل: ۱۸.۳٪ تیم توسعه دهندگان و ۱.۷٪ مشاوران پروژه
 • ۱۷ درصد بنیاد سلر
 • ۵ درصد بازاریابی و اکوسیستم
 • ۳۳ درصد میزان توکن عرضه در بازار و نقدینگی

چطور می‌توان ارز سلر را خرید؟

در حال حاضر، توکن CELR در تمام صرافی‌های اصلی ارز دیجیتال در دسترس است. صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی همچون Binance ،CoinEx و Crypto.com و بسیاری از صرافی های معتبر بین المللی این ارز را در فهرست خود دارند. همچنین در ایران نیز می‌توان از طریق صرافی ارز دیجیتال والکس اقدام به خرید سلر کرد. برای فروش ارز سلر نیز می‌توانید در والکس با حساب کاربری خود آن را با قیمت جهانی معامله نمایید؛ برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد سایت والکس شده و یک حساب کاربری بسازید.
 • اطلاعات مورد نیاز را ارائه و مدارک خود را آپلود کنید تا مراحل احراز هویت انجام شود.
 • کیف پول ریالی یا تتری خود را شارژ کنید.
 • از طریق بازارهای صرافی والکس اقدام به خرید ارز سلر نتورک کنید.

چطور در صرافی والکس سلر بفروشیم؟

فروش توکن Celer هم درست مطابق روش خرید آن، حاوی اطلاعاتی است که شما را برای فروش به مناسب‌ترین قیمت بازار راهنمایی می‌کند. برای فروش سلر کافی است آدرس کیف پول سلر والکس را در کیف پول شخصی‌تان وارد کنید و میزان ارز دیجیتال سلر مدنظرتان را برای فروش، به کیف پول والکس معرفی کنید. بعد از انتقال رمز‌ارز سلر نتورک به والکس، می‌توانید درست مشابه فرایند خرید، سفارش فروش خود را ثبت کرده و آن را در بازار Celer والکس بفروشید.

کارمزد معاملات کوین سلر در صرافی ارز دیجیتال والکس چقدر است؟

با مراجعه به صفحه کارمزدهای صرافی ارز دیجیتال والکس می‌توانید از میزان کارمزد خرید و فروش سلر مطلع شده و میزان دقیق کارمزدهای خرید و فروش همه ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید. سیستم دریافت کارمزد در صرافی والکس پل کانی است و از ۰.۴٪ شروع و در مدت ۳ ماه به افزایش میزان معاملات تا ۰.۲٪ کاهش می‌یابد.

پرسش‌های متداول

معتبرترین صرافی ارز دیجیتال داخلی برای خرید توکن سلر نتورک، صرافی ارز دیجیتال والکس است. با ثبت‌نام و احراز هویت در سایت والکس، وارد حساب کاربری خود در صرافی شده، به بازار توکن سلر مراجعه کرده و آن را خریداری کنید.

خیر. اما دارندگان آن می‌توانند با کمک الگوریتم Delegated Proof of Stake) DPoS) توکن خود را برای مدت طولانی استیک کنند.

قیمت سلر در روز آغازین معادل ۰٫۰۰۴۴۲۸ دلار بود است و در حال حاضر قیمت این ارز ۰٫۰۵۳۷۰۱ دلار است. یعنی حدود ۱۵ درصد رشد داشته است.

اگر ویژگی‌های ارز دیجیتال سلر که مهم‌ترین آن‌ها شامل داشتن یک SDK اختصاصی و برنامه توسعه‌دهنده و تأثیر روی بلاکچین‌های فعلی و آینده را مدنظر قرار دهیم، می‌شود گفت که سرمایه‌گذاری بلندمدت روی ارز سلر مناسب است.

باتوجه‌به رشد قیمت سلر از اولین روز عرضه تاکنون و این که شبکه سلر یک بلاکچین جداگانه نیست، بلکه سیستمی است که روی بلاکچین‌های فعلی و آینده نیز تأثیر دارد، می‌توان آینده خوبی را برای این ارز دیجیتال پیش‌بینی کرد.

جدا از کیف پول‌هایی که توکن های بر بستر ERC-20 را پشتیبانی می‌کنند، والت‌هایی همچون لجر (Ledger)، تراست ولت (Trust Wallet)، اتومیک (Atomic) وترزور (Trezor) از جمله کیف‌پول‌های معروفی هستند که این ارز را می‌توان در آنها آنها ذخیره کرد.