خرید کامپاند
کامپاند(COMP)Compound

قیمت کامپاند | خرید کامپاند | فروش کامپاند (COMP)

قیمت کامپاند (لحظه‌ای)

3,211,544تومان
-2.56%
54.09$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

2,913,433تومان

3,021,492تومان

49.07$50.89$

حجم معاملات (۲۴h)

28,340,127

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

443,829,181

$

ارز در گردش

69%

مجموع ارز در دسترس

10,000,000

حداکثر ارز قابل عرضه

10,000,000

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

139

رمزارز کامپاند در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی ۱۳۹ را دارد. قیمت کامپاند امروز ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۲,۹۲۸,۳۷۳ تومان معادل ۴۹.۳۲ تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. ارز COMP توکن حاکمیتی پلتفرم Compound به شمار می‌رود که در آن می‌توانید به صورت غیر متمرکز به اعطا و دریافت وام بپردازید. شما در این صفحه می‌توانید قیمت ارز کامپاند را به صورت لحظه‌ای و جهانی مشاهده و در صورت تمایل، سفارش خرید و فروش COMP خود را در بازار والکس ثبت کنید.

معرفی ارز دیجیتال کامپاند (Compound)

ارز کامپاند با علامت اختصاری COMP در فوریه ۲۰۲۰ توسط شرکت کامپاند فایننس (Compound Finance) راه‌اندازی و وایت پیپر پروتکل کامپاند در فوریه ۲۰۱۹ منتشر شد. دارندگان ارز کامپاند قابلیت تصمیم‌گیری در مورد نحوه فعالیت پلتفرم از طریق رأی‌گیری را دارند. بدین صورت که افراد در شبکه پیشنهادهایی در مورد عملکرد کامپاند ارائه می‌دهند و دارندگان دیگر این پیشنهادات را مورد ارزیابی قرار داده و رد یا تأیید می‌کنند. پیشنهادها می‌توانند پارامترهای سیستم را تغییر دهند، باعث پشتیبانی از رمز ارزهای جدید در شبکه شوند یا عملکرد کاملاً جدیدی را به پروتکل اضافه کنند. پلتفرم کامپاند از پروژه‌های موفق در حوزه امور مالی غیر متمرکز (DeFi) محسوب می‌شود که بسیاری از توکن‌های ERC-20 را پشتیبانی می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با ارز COMP پیشنهاد می‌کنیم مقاله کامپاند چیست؟ را در بلاگ والکس مطالعه کنید.

بنیانگذاران

در سال ۲۰۱۷ رابرت لشنر (Robert Leshner) و جفری هیز (Geoffrey Hayes) شرکت Compound را تأسیس کردند. در حال حاضر رابرت لشنر به عنوان مدیر عامل و جفری هیز به عنوان مدیر ارشد فناوری در شرکت کامپاند فعالیت دارند.

هر دو بنیانگذار تجربه تأسیس شرکت‌های موفق را دارند، به‌ ویژه رابرت لشنر که در کمک به رشد فضای بلاک چین کمک کرده است و در پلتفرم‌های رمزنگاری محبوبی از جمله کیف پول Argent ،Opyn و Blockfolio سرمایه‌گذاری کرده است.

کاربرد ارز کامپاند (COPM)

هدف تیم کامپاند این است که دارایی‌هایی که کاربران در صرافی‌ها و کیف‌پول‌ها بی‌استفاده نگه داشته‌اند را در پلتفرم کامپاند به گردش بیاندازد. پلتفرم کامپاند سه کاربرد اصلی دارد:

مدیریت پلتفرم کامپاند: دارندگان توکن COMP این اختیار را دارند که از حق رای خود برای اعمال تغییرات در شبکه کامپاند استفاده کنند. پیشنهادات حکومتی را می‌توان با واگذاری حداقل ۶۵۰۰۰ COMP ایجاد کرد. برای ایجاد یک پیشنهاد مستقل ابتدا باید ۱۰۰ COMP را در شبکه قفل کرد. بر این اساس، هر پیشنهاد پس از واگذاری ۶۵۰۰۰ COMP به یک پیشنهاد حکومتی تبدیل می‌شود. با تهیه پیشنهاد حکومتی، دارندگان حق رأی ۲ روز وقت دارند که آن را مورد بررسی قرار دهند. پس از آن رأی‌گیری شروع می‌شود که ۳ روز به طول می‌انجامد.

وام‌دهی: همه چیز در پلتفرم کامپند توسط قراردادهای هوشمند انجام می‌شود، که پس از وثیقه‌گذاری توکن‌های ERC-20 و اتریوم در استخرهای پشتیبانی‌شده توسط کامپاند، به سرمایه‌گذاران cToken داده می‌شود. این cTokenها سهم هر فرد در استخر را نشان می‌دهند. کاربران اجازه دارند با استفاده از cTokenهای خود، دارایی‌هایشان را با نرخ بهره برگردانند. به عنوان مثال، با واریز DAI به استخر، cDAI دریافت خواهید کرد. با گذشت زمان، نرخ بهره این cTokenها به قیمت دارایی که وارد استخر کردید اضافه می‌شود، به این معنی که می‌توانید آن‌ها را با مبلغ بیشتری نسبت به دارایی که در ابتدا وارد کرده‌اید، دریافت کنید.

وام‌گیری: برای دریافت وام نیز نیاز به وثیقه‌گذاری در شبکه است. وثیقه‌‌گذاری برای این انجام می‌شود که اگر وام‌گیرنده وام خود را پرداخت نکند، شبکه وثیقه را به عنوان جبران خسارت نقد می‌کند. شبکه با توجه به میزان ارز دیجیتالی که وارد شبکه کرده‌اید سقف برداشت وام را تعیین می‌کند.

ویژگی های مهم کامپاند

حاکمیت: مهم‌ترین ویژگی که ارز کامپاند را از سایر ارزهای دیجیتال متمایز می‌کند، حاکمیت جامعه Compound است. دارندگان توکن COMP بدون دخالت تیم شرکت کامپاند می‌توانند تغییراتی را در پروتکل پیشنهاد کنند، در مورد اینکه آیا تغییرات پیشنهاد شده توسط دیگران را اعمال کنند یا خیر، بحث کنند و رأی دهند.

غیرمتمرکز بودن: ویژگی‌ مهم دیگر COMP غیرمتمرکز بودن آن است. یعنی دارایی‌هایی که وارد استخر می‌شوند همگی قابل تعویض هستند. این مزیت در شبکه نقدینگی ایجاد می‌کند و این امکان را به کاربر می‌دهد که هر زمان که بخواهد دارایی خود را بردارد.

امنیت شبکه کامپاند چگونه تامین می‌شود؟

این پروتکل cToken را به عنوان یک عامل وثیقه برای همه دارایی‌های پشتیبانی شده توسط پلتفرم عرضه کرده و تضمین می‌کند که استخرها همیشه بیش از حد cToken نگه دارند. اگر cToken از حداقل سطح پایین‌تر بیابد، با تخفیف ۵ درصدی به وثیقه‌گذاران داده می‌شود. این موضوع باعث می‌شود تا وام‌گیرندگان سطح وثیقه خود را حفظ کنند و باعث ایجاد امنیت شبکه برای وام‌دهندگان شود.
جدای از این، ارز کامپاند دارای کدگذاری‌های لازم برای تامین امنیت پروتکل دارد. کمپانی‌های فن‌آوری معروف Trail of Bits و Open Zeppelin پروتکل شبکه را به طور کامل مورد بررسی قرار داده‌اند و تایید کرده‌اند که شبکه قادر به رسیدگی حجم عظیمی از تقاضاهای کاربران شبکه است.

چه مقدار توکن کامپاند (COMP) در گردش است؟

حداکثر مقدار عرضه شده کامپاند، ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ COMP است که از این مقدار ۷,۲۶۷,۱۵۲ COMP در گردش است. نحوه توزیع کامپاند به صورت زیر است:

 • ۴/۲ میلیون توکن در یک دوره ۴ ساله بین کاربران توزیع خواهد شد.
 • ۲/۴ میلیون COMP به سهامداران کمپانی کامپاند تعلق می‌گیرد.
 • ۲/۲ میلیون توکن به بنیانگذاران کامپاند و تیم فعلی در یک دوره ۱ ساله توزیع می‌شود.
 • ۷۷۵۰۰۰ COMP برای حاکمیت جامعه رزرو شده است.
 • ۳۳۲۰۰۰ توکن باقی مانده به اعضای تیم آینده کامپاند اختصاص داده شده است.

خرید و فروش کامپاند

در حال حاضر می‌توان از برترین صرافی‌‌های Binance ،XT.COM ،OKX ،CoinW و Deepcoin برای معامله در کامپاند خریداری کرد. بازار ارز COMP، در والکس نیز برای شما هموطنان ایرانی در دسترس است که از طریق آن می‌توانید اقدام به خرید و فروش COMP نمایید.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید ارز کامپاند بپردازید. بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید کامپاند (COMP) شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ی خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
 2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید ارز کامپاند را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید ارز کامپاند در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری، وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار COMP و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید ارز COMP را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول کامپاند والکس در ولت شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار COMP والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار ارز COMP که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی است، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش کامپاند از والکس

 • امکان خرید و فروش ارز کامپاند در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
 • امکان معامله ارز دیجیتال COMP به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر و بیت کوین
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

 روش کسب کامپاند رایگان

یک راه معمول کسب کامپاند دریافت cCOMP از طریق وثیقه‌گذاری کامپاند در استخر نقدینگی است که بعد از برداشت دارایی، نرخ بهره کامپاند به‌ همراه میزان دارایی پایه به شما برگردانده می‌شود. علاوه بر این،  برخی صرافی‌ها هم  قسمت کسب رایگان ارزهای دیجیتال را برای کاربران خود راه‌اندازی کرده‌اند. در این بخش با دیدن ویدیوهای آموزشی و پاسخ به کوییزها ارز کامپاند دریافت خواهید کرد.

کارمزد معامله کامپاند (COMP)

خرید و فروش ارز کامپاند در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد برداشت: در حال حاضر امکان برداشت این کوین از والکس وجود ندارد.

کارمزد انتقال: بین دو کیف پول در صرافی والکس رایگان است.

کارمزد واریز: در حال حاضر امکان واریز این کوین به والکس وجود ندارد.

روش نگهداری

کامپاند، مشابه سایر رمز ارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا کوتاه‌مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارت اند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)، لجر نانو اس (Ledger Nano S) و ترزور (Trezor)

کیف پول نرم‌افزاری: کوین بیس ولت (Coinbase Wallet)، متامسک (MetaMask) و ولت کانکت (Wallet Connect).

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری کامپاند در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

با توجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و احتمال بلوکه شدن دارایی‌، بهتر است که خرید با قیمت جهانی و پرداخت ریالی ارز کامپاند را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس انجام دهید.

شما به‌ راحتی می‌توانید در صرافی والکس ارز COMP را به‌صورت ریالی به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ کارمزد نقل ‌و انتقال ارز کامپاند رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش ارز دیجیتال COMP در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

خیر؛ ارز کامپاند قابلیت استخراج ندارد و حداکثر ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ COMP برای عرضه وجود داشته است که تمام آن به عرضه کل رسیده است.

بله؛ صرافی والکس به‌ صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش ارز کامپاند را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، ارز COMP را با ریال یا تتر خریداری کنید.

یکی از عواملی که روی سرمایه گذاری COMP در سال‌های پیش رو تأثیر می‌گذارد، افزایش محبوبیت برنامه‌های مالی غیرمتمرکز است. Compound پلتفرمی ایجاد کرده که میلیون‌ها کاربر می‌توانند بخشی از سود استفاده از دارایی خود را از طریق نرخ‌ بهره بدست آورند. علی‌رغم فراز و نشیب‌هایی که کامپاند گذرانده، تحلیلگران بر این باورند که قیمت کامپاند می‌تواند در بلندمدت بیشتر رشد کند.

جدیدترین اخبار کامپاند

مطالب جدید
نات کوین برنامه‌ ۴ ساله بازی خود را مشخص کرد!

ساشا (Sasha) بنیان‌گذار نات کوین (Notcoin)، انتظار ندارد که بازی‌های کلیکی به موفقیت درازمدت دست یابند. در عوض، او بر این باور است که این بازی‌ها باید مدل‌های پایداری برای بقای خود پیدا کنند.

خرید ارز‌های مشابه

خرید ریپل - تومان
+1.35%

29,373

تومان
خرید استلار - تومان
+1.75%

5,574

تومان
خرید فانتوم - تومان
+2.39%

32,660

تومان
خرید الروند - تومان
+3.13%

1,784,445

تومان
خرید آوی - تومان
-0.8%
آویAAVE

5,135,663

تومان
خرید میکر - تومان
-0.7%

140,339,263

تومان
خرید یرن فایننس - تومان
+1.69%

359,764,856

تومان
خرید سلر نتورک - تومان
+2.35%

1,002

تومان
خرید سینتِتیکس نتورک - تومان
+2.43%

120,021.127

تومان
خرید کانوکس فایننس - تومان
-8.38%

213,656.6099

تومان

محاسبه قیمت کامپاند (COMP)

COMP

Compound