خرید کرو دائو توکن
کرو دائو توکن(CRV)Curve DAO Token

قیمت کرو دائو توکن | خرید کرو دائو توکن | فروش کرو دائو توکن (CRV)

قیمت کرو دائو توکن (لحظه‌ای)

29,791تومان
-0.73%
0.46$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

29,100تومان

30,495تومان

0.45$0.47$

حجم معاملات (۲۴h)

89,066,745

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

543,005,466

$

ارز در گردش

56%

مجموع ارز در دسترس

2,106,865,577

حداکثر ارز قابل عرضه

3,303,030,299

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

127

رمزارز کرو دائو توکن در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی 127 را دارد. قیمت کرو دائو توکن امروز ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ برابر با 29,626 تومان معادل 0.4534 تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. این ارز یک توکن حاکمیتی مبتنی بر شبکه اتریوم است که تبادل بین توکن‌های ERC-20، مانند استیبل کوین‌ها (USDC و DAI) و توکن‌های بیت کوین مبتنی بر اتریوم (مانند WBTC وrenBTC) را تسهیل می‌کند. شما در این صفحه می‌توانید قیمت ارز کرو دائو توکن را به صورت لحظه‌ای و جهانی مشاهده و در صورت تمایل، سفارش خرید و فروش CRV خود را در بازار والکس ثبت کنید.

معرفی ارز دیجیتال کرو دائو توکن (Curve DAO Token)

CRV در سال ۲۰۲۰ توسط میخائیل ایگوروف راه‌اندازی شد. ارز کرو دائو با علامت اختصاری CRV مبادله بین استیبل کوین‌های مبتنی بر ERC-20 را امکان‌پذیر و نقدینگی را مدیریت می‌کند. همانطور که گفتیم توکن کرو دائو به پلتفرم معاملاتی کرو فایننس که یک MMA است قدرت می‌دهد. MMAها مدل متفاوتی از معاملات را مدیریت می‌کنند که در آن دارایی‌ها به روشی خودکار مبادله می‌شوند.

مبادلات در صرافی کرو بر اساس استخرهای نقدینگی صورت می‌گیرد. استخرهای نقدینگی ضررهای دائمی را به حداقل می‌رسانند و شانس بیشتری برای بازده فراهم می‌کنند. این پروتکل کاربران را به بازارهای مختلف معاملاتی متصل می‌کند تا بهترین نرخ کارمزد را پیدا کنند. به این ترتیب صرافی کرو به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا بازده خود را به حداکثر برسانند. هر بار که یک کاربر شبکه در صرافی معامله انجام می‌دهد، سهمی از کارمزد معامله به ارائه‌دهندگان نقدینگی پاداش داده می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با ارز CRV پیشنهاد می‌کنیم مقاله کرو دائو توکن چیست؟ را در بلاگ والکس مطالعه کنید.

بنیانگذاران

کرو دائو توسط یک دانشمند روسی به نام میخائیل ایگوروف (Michael Egorov) در سال ۲۰۲۰ معرفی شد. ایگوروف تجربه همکاری با شرکت‌های مختلف بلاک چین و ارزهای دیجیتال دارد. او در تأسیس ارز دیجیتال نوسایفر (NuCypher) همکاری داشته و به عنوان مدیر ارشد فناوری این شرکت کار کرده است. ایگوروف همچنین بنیانگذار یک بانک غیرمتمرکز و شبکه وام‌دهی به نام LoanCoin نیز است.

ایگوروف در اواخر سال ۲۰۱۳ در مورد ارزهای رمزپایه آموخت و بعداً در سال ۲۰۱۸ به یک کاربر DeFi تبدیل شد. او شروع به تحقیق در مورد سهامداری سیال (Liquid Staking) کرد که منجر به توسعه الگوریتمی برای ایجاد بازارهای عمیق برای دارایی‌هایی با قیمت‌های مشابه شد. ارز کرو دائو نیز براساس این الگوریتم ساخته شده است.

کاربرد ارز کرو دائو توکن (CRV)

هدف اصلی توکن CRV ایجاد انگیزه برای ارائه‌دهندگان نقدینگی در پلتفرم کرو فایننس و همچنین مشارکت هرچه بیشتر کاربران در حاکمیت پروتکل است. ارائه‌دهندگان نقدینگی در پلتفرم کرو، CRV را به ازای ارائه نقدینگی دریافت می‌کنند. این تضمین می‌کند که پروتکل همچنان هزینه‌های کم و لغزش پایین را به کاربران ارائه می‌دهد. با قفل کردن ارز کرو دائو در شبکه می‌توان CRV یا veCRV دریافت کرد. veCRV همان توکن کرو دائو است که برای مدتی قفل شده است. دارندگان veCRV می‌توانند در تصمیمات سازمان خودمختار غیر متمرکز (DAO) مثل نحوه تخصیص منابع سازمان و روش حکمرانی شرکت کرده و پاداش دریافت کنند. کاربرانی که به قدرت رأی ۲۵۰۰ veCRV می‌رسند می‌توانند پیشنهادات جدید به DAO ارائه دهند.

کاربران می‌توانند ارز CRV خود را از یک هفته و تا چهار سال قفل کنند. مسلماً هرچه توکن‌ها را برای مدت طولانی‌تری قفل کنند veCRV بیشتری دریافت می‌کنند و دارای سهام بیشتری هستند، بنابراین قدرت رأی بیشتری بدست می‌آورند.

ویژگی های مهم کرو دائو توکن

کرو دائو به لطف فناوری و ظرفیت فنی خود منحصر به فرد است، این باعث شده کرو فایننس به یک صرافی جذاب در بخش DeFi بدل شود. کرو دائو به جای تکیه بر دفترهای ثبت سفارش (Order Book)، معاملات را به طور خودکار از طریق استخرهای نقدینگی انجام می‌دهد. در حالی که معاملات توکن‌ها و استیبل کوین‌ها بین معامله‌گران و پروتکل‌های صرافی انجام می‌شوند، کاربران برای معاملات خود به بهترین مسیر اتصال پیدا می‌کنند. کرو دائو ویژگی‌های دیگری نیز دارد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

لغزش (Slippage) پایین: به لطف نقدینگی عمیق کرو دائو، این توکن می‌تواند تراکنش‌های سنگین استیبل کوین‌ها را با نرخ لغزش کم، انجام دهد. لغزش اساساً به عدم امکان معامله در مولقع پر نوسان گفته می‌شود.

طراحی غیرحضانتی (non-custodial): کرو دائو می‌تواند مبادلات استیبل کوین را به شیوه‌ای کاملاً غیرحضانتی، تسهیل کند. به این ترتیب هیچ واسطه‌ای در معامله وجود ندارد و تنها چیزی که فرد برای استفاده از پروتکل نیاز دارد، یک کیف پول و یک اتصال اینترنتی پایدار است.

فرصت‌های درآمد غیرفعال: دقیقاً مانند بسیاری از پلتفرم‌های DeFi موجود در بازار، کرو دائو نیز به کاربران خود اجازه می‌دهد یک درصد عملکرد سالانه (APY) ثابت از دارایی‌های عرضه‌شده خود را کسب کنند.

امنیت شبکه کرو دائو توکن چگونه تامین می‌شود؟

مهم‌ترین جنبه کرو دائو بر امنیت آن تمرکز دارد. حاکمیت سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) بخش مهمی از تضمین امنیت شبکه پروتکل DeFi است. مهم‌تر از آن، حسابرسی منظم به قراردادهای هوشمند مورد استفاده برای ایجاد استخرهای نقدینگی می‌تواند به ایمن‌سازی شبکه و توکن‌ها کمک کند.

چه مقدار کرو دائو توکن (CRV) در گردش است؟

سقف عرضه کرو دائو توکن ۱/۸ میلیارد CRV است که در حال حاضر 532 میلیون واحد آن در گردش است. عرضه کل عرضه کرو دائو به صورت زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

 • ٪۶۲ ارائه‌دهندگان نقدینگی
 • ٪۳۰ سهامداران
 • ٪۳ کارکنان
 • ٪۵ جامعه

(توزیع توکن‌ها به سهامداران و کارکنان به صورت یک پروسه ۲ ساله برنامه‌ریزی شده است).

خرید و فروش کرو دائو توکن

CRV را می‌توان به صورت آزاد در برابر ارزهای دیجیتال، استیبل کوین و ارزهای فیات در صرافی‌ها معامله کرد. در سپتامبر ۲۰۲۰ صرافی‌های Binance ،OKEx و Huobi Global سهم بزرگی از حجم معاملات کرو دائو را در اختیار داشتند. بازار ارز CRV، در والکس نیز برای شما هموطنان ایرانی در دسترس است که از طریق آن می‌توانید اقدام به خرید و فروش CRV نمایید.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید ارز کرو دائو بپردازید. بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید کرو دائو (CRV) شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ی خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
 2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید ارز کرو دائو را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید ارز کرو دائو در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری، وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار CRV و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید ارز CRV را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول کرو دائو والکس در ولت شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار CRV والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار ارز CRV که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی است، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش کرو دائو از والکس

 • امکان خرید و فروش ارز کرو دائو در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
 • امکان معامله ارز دیجیتال CRV به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر و بیت کوین
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

 روش کسب کرو دائو توکن رایگان

این توکن به صورت رایگان کسب نمی‌شود. در حال حاضر می‌توانید CRV را از صرافی‌های خارجی و داخلی مثل والکس خریداری کنید.

کارمزد معامله کرو دائو توکن (CRV)

خرید و فروش ارز کرو دائو در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد برداشت: در حال حاضر امکان برداشت این کوین در والکس وجود ندارد.

کارمزد انتقال: بین دو کیف پول در صرافی والکس رایگان است.

کارمزد واریز: در حال حاضر امکان واریز این کوین به والکس وجود ندارد.

روش نگهداری

کرو دائو، مشابه سایر رمز ارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا کوتاه‌مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارت اند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)، لجر نانو اس (Ledger Nano S) و ترزور (Trezor)

کیف پول نرم‌افزاری: اتمیک ولت (Atomic Wallet)، اکسدوس ولت (Exsodus Wallet) و تراست ولت (Trust Wallet)

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری کرو دائو در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

با توجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و احتمال بلوکه شدن دارایی‌، بهتر است که خرید با قیمت جهانی و پرداخت ریالی ارز کرو دائو را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس انجام دهید.

شما به‌ راحتی می‌توانید در صرافی والکس ارز CRV را به‌صورت ریالی به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ کارمزد نقل ‌و انتقال ارز کرو دائو رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش ارز دیجیتال CRV در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

خیر؛ کرو دائو براساس الگوریتم اثبات سهام کار می‌کند؛ بنابراین می‌توان با قفل کردن توکن‌ها در کرو فایننس (Curve Finance) فرایند استیکینگ انجام داد.

بله؛ صرافی والکس به‌ صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش ارز کرو دائو را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، ارز CRV را با ریال یا تتر خریداری کنید.

بله، کرو دائو پتانسیل بالایی دارد و انتظار می‌رود قیمت CRV در پنج سال آینده به ۲/۵ دلار برسد. بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران براساس این پیش‌بینی احساس می‌کنند توکن CRV در بلندمدت سودآور است.

جدیدترین اخبار کرو دائو توکن

خرید ارز‌های مشابه

خرید بایننس کوین - تومان
+2.49%

37,979,999

تومان
خرید پنکیک سواپ - تومان
+2.13%

192,000

تومان
خرید یونی سواپ - تومان
-1.15%

502,204

تومان
خرید وان اینچ - تومان
-2.57%

28,248

تومان
خرید تراست ولت توکن - تومان
+0.92%

74,643.0876

تومان
خرید سوشی سواپ - تومان
-1.77%

66,656.5844

تومان
خرید دی وای دی ایکس - تومان
-2.1%

152,534.3684

تومان
خرید بایسواپ - تومان
-1.18%

5,463.7616

تومان
خرید برگر سواپ - تومان
-1.67%

33,449.2008

تومان
خرید جی ام ایکس - تومان
-0.96%

1,947,608.8

تومان

محاسبه قیمت کرو دائو توکن (CRV)

CRV

Curve DAO Token