خرید دی وای دی اکس
دی وای دی اکس(DYDX)dYdX

قیمت دی وای دی اکس | خرید دی وای دی اکس | فروش دی وای دی اکس (DYDX)

قیمت دی وای دی اکس (لحظه‌ای)

119,997تومان
-3.28%
2.11$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

118,404تومان

124,666تومان

2.08$2.19$

حجم معاملات (۲۴h)

15,344,840

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

1,127,760,082

$

ارز در گردش

74%

مجموع ارز در دسترس

754,030,660

حداکثر ارز قابل عرضه

1,000,000,000

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

73

رمزارز دی وای دی اکس در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی 73 را دارد. قیمت دی وای دی اکس امروز ۲ خرداد ۱۴۰۳ برابر با 119,053 تومان معادل 2.0,914 تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. صرافی غیر متمرکز DYDX، پروتکلی است که در بستر بلاک چین اتریوم راه اندازی شده و به کاربران امکان انجام معاملات مارجین (Margin Trading)، اسپات (Spot Trading)، وام دهی (Lending)، وام گیری (Borrowing) و قراردادهای دائمی (Perpetual Contracts) را به صورت همتا به همتا و غیر متمرکز می‌دهد. شما در این صفحه می‌توانید قیمت ارز دی وای دی ایکس را به صورت لحظه‌ای و جهانی مشاهده و در صورت تمایل، سفارش خرید و فروش DYDX خود را در بازار والکس ثبت کنید.

معرفی ارز دیجیتال دی وای دی ایکس (dydx)

پلتفرم dydx یک صرافی غیر متمرکز بر بستر اتریوم است. این شبکه به کاربران خود اجازه می‌دهد تا به وسیله قراردادهای هوشمند، ترید کرده، دارایی‌های خود را ذخیره و مدیریت کنند. شبکه دی وای دی ایکس همچنین زیرساختی برای معامله همتا به همتای ارزهای ERC-20 ارائه می‌کند. هدف اصلی این شبکه، ارائه خدمات تجاری با هزینه کم به کاربران است. شبکه دی وای دی ایکس، در این راستا با همکاری StarkWare، به لایه دوم اتریوم مهاجرت می‌کند تا بتواند ظرفیت تسویه حساب تجاری خود را افزایش دهد.

ارز DYDX، توکن حاکمیتی پلتفرم dydx است که از استاندارد ERC-20 پیروی می‌کند. کاربران این شبکه می‌توانند توکن دی وای دی ایکس را از طریق خرید از صرافی، استیکینگ، معاملات یا سرمایه‌گذاری در استخرهای dydx و USDC به دست بیاورند. هولدرهای این توکن می‌توانند در امور حاکمیتی نظیر رای گیری شبکه شرکت کرده یا پیشنهادات خود را ارسال کنند. همچنین این شبکه اعلام کرده که به ازای تعداد توکنی که هولدرها در کیف پول خود نگهداری می‌کنند، در هزینه کارمزدها به آنها تخفیف می‌دهد.

برای آشنایی بیشتر با ارز DYDX پیشنهاد می‌کنیم مقاله دی وای دی ایکس چیست؟ را در بلاگ والکس مطالعه کنید.

بنیانگذاران

صرافی dydx در سال ۲۰۱۷، با همکاری ۳ نفر راه‌اندازی شد و اکنون تیمی متشکل از چندین متخصص و مشاور بلاک چین در این پروژه فعالیت می‌کنند. بنیانگذاران ارز DYDX عبارتند از:

آنتونیو جولیانو (Antonio Juliano): آنتونیو بنیان‌گذار شبکه dydx است. او ۷ سال تجربه برنامه‌نویسی در شرکت‌های Uber ،MongoDB و Weipoint را در رزومه خود دارد و پیش از راه اندازی این پلتفرم، به عنوان مهندس نرم افزار در کوین بیس مشغول به کار بود. جولیانو در رشته علوم کامپیوتر دانشگاه پرینستون (Princeton/Colleges and Universities) تحصیل کرده است.

لوکاس وی (Lucas W): لوکاس در حال حاضر به عنوان مهندس نرم افزار در پروژه حضور دارد. او تجربه ۶ ساله در برنامه‌نویسی و توسعه نرم افزار دارد و پیشتر در شرکت‌هایی چون Amazoon ،Lyft و Rubrik فعالیت کرده است. لوکاس وی، همچنین مدرک علوم کامپیوتر خود را از دانشگاه واشنگتن (University of Washington) دریافت کرده است.

دیوید گوگل (David Gogel): دیوید گوگل، فارغ التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه‌های پنسیلوانیا (University of Pennsylvania) و دانشگاه چینهوا (Tsinghua University) است. او همچنین در رشته مدیریت در مدرسه کسب و کار وارتون (The Wharton School) تحصیل کرده است. دیوید اکنون سرپرستی تیم توسعه و عملیات پروژه را بر عهده دارد.

کاربرد ارز دی وای دی ایکس (DYDX)

همانطور که پیشتر گفتیم، توکن دی وای دی ایکس، توکن حاکمیتی پلتفرم dydx است. کاربران می‌توانند با استفاده از این توکن، عملیات زیر را در پلتفرم انجام دهند:

 • استیکینگ: هولدرهای شبکه می‌توانند با استیک کردن توکن‌های خود در استخرهای ایمنی، از شبکه پاداش کسب کنند.
 • مسائل حاکمیتی: کاربرانی که توکن DYDX دارند، می‌توانند در مسائل مربوط به حاکمیت و DAO شبکه، شرکت کنند. آن‌ها می‌توانند پروپوزال‌های خود را برای رأی گیری به شبکه ارسال کرده و یا با استفاده از توکن دی وای دی ایکس، در رأی گیری‌ها شرکت کنند.
 • تخفیف کارمزد معاملات: هولدرهای DYDX، بر اساس میزان توکنی که دارند، می‌توانند در هزینه تراکنش‌های خود، تخفیف بگیرند.
 • پاداش: بخشی از عرضه کل توکن‌های DYDX، برای پاداش به کاربرانی که در این شبکه ترید کرده یا به شبکه نقدینگی تزریق می‌کنند، در نظر گرفته شده است. شبکه از این پاداش، تحت عنوان پاداش استخراج نقدینگی (Liquidity Mining) یاد می‌کند.

ویژگی های مهم دی وای دی ایکس

صرافی دی وای دی ایکس، به عنوان یک پلتفرم معاملاتی غیر متمرکز، عملکرد محدودی دارد اما پروتکل مالی این شبکه، یکی از پروتکل‌های پیشرفته، شفاف و متن باز بلاک چینی است. کاربران این صرافی می‌توانند با استفاده از جفت ارزهای USDC ،ETH ،DAI و BTC در بازارهای مالی معامله کنند و در ازای این معاملات پاداش بگیرند. پاداش‌های معاملات، هر ۲۸ روز یکبار توزیع می‌شود. همچنین این شبکه دارای سیستم وام‌دهی و وام‌گیری است. دی وای دی ایکس، از سه دارایی ETH ،DAI  و USDC برای وام دهی پشتیبانی می‌کند.

امنیت شبکه دی وای دی ایکس چگونه تامین می‌شود؟

پلتفرم دی وای دی ایکس یک شبکه غیر متمرکز است و بر بستر بلاک چین اتریوم است. بنابراین تمامی پروتکل‌های امنیتی شبکه اتریوم را دارا است. شبکه DYDX همچنین از مکانیزم اثبات سهام (PoS) پیروی می‌کند و با این روش امنیت شبکه از طریق شرکت کاربران در شبکه و قفل کردن دارایی استیک‌کننده‌ها، تامین می‌شود.

چه مقدار توکن دی وای دی ایکس (DYDX) در گردش است؟

سقف عرضه توکن دی وای دی ایکس، ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ واحد بوده و در حال حاضر ۶،۵۵9،295،۵۰۰ واحد از آن در گردش است. این مقدار توکن طی بازه ۵ ساله به صورت زیر توزیع خواهد شد:

جامعه دی وای دی ایکس: ۵۰% از توکن‌های شبکه به کاربران پلتفرم دی وای دی ایکس تعلق می‌گیرد. این دسته از کاربران شامل معامله‎‌گران، ارائه کنندگان نقدینگی و کاربرانی است که روند معاملاتی را در شبکه تسهیل می‌کنند. بخش کوچکی از این مقدار نیز به خزانه جامعه DYDX تعلق دارد.

سرمایه‌گذاران: ۲۷/۷۳% توکن‌های DYDX، به سرمایه‌گذاران اولیه پلتفرم واگذار شده است.

اعضای تیم: ۱۵/۲۷% از عرضه کل توکن‌های شبکه متعلق به اعضای تیم پروژه مانند بنیان‌گذاران، مشاوران و کارکنان پلتفرم است.

اعضای جدید دی وای دی ایکس: ۷% از عرضه کل توکن شبکه برای اعضای جدید تیم پروژه در نظر گرفته شده است که در آینده به تیم جذب خواهند شد.

خرید و فروش دی وای دی ایکس

ارز DYDX را می‌توان در صرافی‌های معتبری مانند Houbi Global ،UniSwap ،Gate.io ،1inch exchange و MEXC خریداری کرد. دی وای دی ایکس را می‌توان در بازارهای نقدی در برابر ارزهای فیات مانند دلار آمریکا و یورو و رمزارزهایی مانند بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و استیبل کوین تتر (USDT) نیز معامله کرد. بازار دی وای دی ایکس، در والکس نیز برای شما هموطنان ایرانی در دسترس است که از طریق آن می‌توانید اقدام به خرید و فروش ارز DYDX نمایید.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید ارز دی وای دی ایکس بپردازید. بنابراین اگر تا کنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید دی وای دی ایکس (DYDX) شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
 2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید ارز دی وای دی ایکس را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید ارز دی وای دی ایکس در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری، وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار DYDX و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید ارز DYDX را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول دی وای دی ایکس والکس در ولت شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار DYDX والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار ارز DYDX که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی است، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش دی وای دی ایکس از والکس

 • امکان خرید و فروش ارز دی وای دی ایکس در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
 • امکان معامله ارز دیجیتال DYDX به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر و بیت کوین
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

روش کسب دی وای دی ایکس رایگان

در حال حاضر تیم دی وای دی ایکس روشی برای دریافت توکن رایگان به کاربران خود ارائه نکرده است. البته کاربران می‌توانند با استیکینگ از پلتفرم پاداش گرفته و یا به ازای هولد کردن توکن، در کارمزدهای معاملاتی خود تخفیف بگیرند.

کارمزد معامله دی وای دی ایکس (DYDX)

خرید و فروش ارز دی وای دی ایکس در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد برداشت: در حال حاضر امکان برداشت این کوین از والکس وجود ندارد.

کارمزد انتقال: بین دو کیف پول در صرافی والکس رایگان است.

کارمزد واریز: در حال حاضر امکان واریز این کوین به والکس وجود ندارد.

روش نگهداری

ارز دی وای دی ایکس مشابه سایر رمز ارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی ‌مدت یا کوتاه‌ مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارتند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو اس (ledger nano s)، لجر نانو ایکس (ledger nano x) و ترزور (Trezor).

کیف پول نرم‌افزاری: تراست ولت (Trust Wallet)، متا مسک (Metamask)، کوین بیس (Coinbase) و ولت کانکت (Wallet Connect) .

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری ارز دی وای دی ایکس در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

با توجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و احتمال بلوکه شدن دارایی‌، بهتر است که خرید با قیمت جهانی و پرداخت ریالی ارز دی وای دی ایکس را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس انجام دهید.

شما به‌ راحتی می‌توانید در صرافی والکس ارز DYDX را به‌صورت ریالی به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ کارمزد نقل ‌و انتقال ارز دی وای دی ایکس رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش ارز دیجیتال DYDX در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

خیر، ارز DYDX، یک توکن ERC-20 است و از مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند. ارزهایی که از این مکانیزم پیروی می‌کنند، قابل استخراج نیستند؛ اما کاربران می‌توانند از طریق معاملات، استیکینگ، خرید و فروش و پاداش شبکه، توکن دی وای دی ایکس را به دست بیاورند.

بله؛ صرافی والکس به‌ صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش ارز دی وای دی ایکس را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، ارز DYDX را با ریال یا تتر خریداری کنید.

توکن DYDX، یکی از  ارزهای بلاک چینی است که آینده درخشانی در انتظار آن است. در حال حاضر ارز دی وای دی ایکس، روند قیمتی صعودی خود را طی می‌کند؛ اما همانطور که می‌دانید بازار ارزهای دیجیتال یک بازار مالی بی‌ثبات است و بهتر است قبل از خرید DYDX، شاخص‌های بازار را بررسی کرده و سپس اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.

جدیدترین اخبار دی وای دی اکس

خرید ارز‌های مشابه

خرید بایننس کوین - تومان
+1.27%

35,618,590

تومان
خرید پنکیک سواپ - تومان
+0.93%

166,935

تومان
خرید یونی سواپ - تومان
+1.86%

537,781

تومان
خرید وان اینچ - تومان
+0.2%

24,047

تومان
خرید کرو دائو توکن - تومان
+0.16%

27,119.521

تومان
خرید تراست ولت توکن - تومان
-3.9%

62,389.1268

تومان
خرید سوشی سواپ - تومان
-0.87%

68,399.2452

تومان
خرید بایسواپ - تومان
+0.11%

4,826.3072

تومان
خرید برگر سواپ - تومان
-3.17%

26,004.0066

تومان
خرید جی ام ایکس - تومان
-3.38%

1,834,338.22

تومان

محاسبه قیمت دی وای دی اکس (DYDX)

DYDX

dYdX