خرید اتنا
اتنا(ENA)ETHENA

قیمت اتنا | خرید اتنا | فروش اتنا (ENA)

قیمت اتنا (لحظه‌ای)

43,165تومان
+1.17%
0.73$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

40,733تومان

43,564تومان

0.69$0.73$

حجم معاملات (۲۴h)

92,127,490

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

1,056,122,140

$

ارز در گردش

11%

مجموع ارز در دسترس

15,000,000,000

حداکثر ارز قابل عرضه

نامشخص

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

73

قیمت امروز اتنا به دلار و تومان

ارز دیجیتال اتنا یکی از کوین‌های جدید حوزه دیفای و متعلق به پلتفرمی به همین نام است که با ارزش بازار ۱,۰۵۶,۱۲۲,۱۳۹ دلار در جایگاه ۷۳ جدول رمزارزها بر اساس مارکت کپ قرار گرفته است. قیمت هر اتنا امروز، ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۴۰,۲۵۶ تومان معادل ۰.۶۷۹۱ تتر است و نسبت به ۲۴ ساعته گذشته ۱.۱۷ درصد افزایش یافته است. شما در این صفحه می‌توانید نرخ اتنا را به صورت لحظه‌ای همگام با بازار جهانی مشاهده کنید.

تاریخچه قیمت اتنا

معاملات ارز دیجیتال اتنا در ماه مارس سال ۲۰۲۴ آغاز شد. طی این مدت هرچند قیمت ENA فراز و فرودهای زیادی را تجربه کرده، اما همواره در نگاه کلی یک روند صعودی بلند مدت داشته است. در ماه‌های گذشته، اتنا موفق شد سقف قیمتی ۰ دلار را به ثبت برساند و کف قیمتی آن ۰ دلار بوده است. در نمودار بالا، قیمت آنلاین اتنا از ابتدای فعالیت خود تاکنون قابل مشاهده است.

اتنا چیست؟

اتنا فایننس (Ethena Finance) یکی از پروژه‌های خلاقانه در حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. این پروژه با ارائه راهکارهایی قصد دارد اصلی‌ترین دغدغه‌های این صنعت یعنی مقیاس‌پذیری و ثبات را برآورده کند. پیش از خرید اتنا بهتر است پیرامون پروژه و کاربردهایش تحقیقات لازم را انجام داد و ویژگی‌های آن را با سایر رقبای حوزه دیفای مقایسه کرد. تنها در این صورت می‌توانید به دیدگاهی قابل اتکا درباره قیمت اتنا و پتانسیل‌های آن در آینده پی ببرید.

ویژگی های پروتکل دیفای اتنا

اتنا (Ethena) یک پروتکل دیفای ارز مصنوعی یا سینتتیک (Synthetic Currency) است که روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. هدف اصلی این پروژه، ایجاد ثبات در فضای دیفای با معرفی ابزارها و محصولاتی مانند دلار مصنوعی یا USDe‌ است. USDe به ارز مصنوعی اتنا نیز معروف است و می‌تواند با استیکینگ اتریوم به‌عنوان وثیقه برای استفاده از امکانات درآمدزایی این پلتفرم استفاده شود. به‌این‌ترتیب اتنا قصد دارد شکاف موجود بین امور مالی غیرمتمرکز و امور مالی سنتی را پر کند.

گسترش استفاده از محصولات Ethena‌ قطعا یک عامل اثرگذار بر قیمت توکن بومی این اکوسیستم خواهد بود. یکی از آنها اوراق قرضه اینترنتی (Internet Bond) است. این ابزار مالی، در حقیقت نوعی دارایی قابل پس‌انداز با پشتوانه دلار است. اوراق قرضه اینترنتی با سرمایه‌گذاری در مشتقات اتریوم در اکوسیستم اتنا قابل خرید بوده و در سطح جهانی قابل فروش است.

ارز دیجیتال اتنا چیست؟

اتنا با نماد ENA توکن بومی و حاکمیتی پروتکل اتنا است. این ارز دیجیتال، در بستر شبکه اتریوم و با استاندارد ERC20‌ توسعه یافته و از آن برای مشارکت در تصمیم‌گیری‌های حاکمیتی و نیز پرداخت هزینه استفاده از خدمات Ethena استفاده می‌شود. هولدرهای این توکن، همچنین امکان استیکینگ آن را نیز داشته و همچنین می‌توانند در برنامه‌های درآمدزایی این پروتکل شرکت کنند.

بنیانگذار اتنا

توسعه‌دهنده اصلی اکوسیستم اتنا شرکت لابراتوار اتنا (Ethena Labs) به رهبری گای یانگ (Guy Young) است. او سابقه‌ای طولانی در بانکداری سنتی داشته و در پروژه‌های دیگری مانند Cerberus Capital نیز سرمایه‌گذاری کرده است.

عرضه در گردش اتنا چقدر است؟

هنگام تحلیل اتنا بررسی توکنومیک آن نیز ضروری است. بر اساس اطلاعات کوین مارکت کپ، حداکثر عرضه این رمزارز ۱۵ میلیارد واحد است. این محدودیت در صورت افزایش تقاضا می‌تواند سبب رشد قیمت ENA شود. بااین‌حال باید همواره به شاخص‌های تحلیل تکنیکال و نیز ارزش کل رقیق‌شده (FDV) اتنا نیز دقت داشته باشید. نحوه توزیع این توکن به شرح زیر است:

  • ۳۰٪: بنیانگذاران
  • ۲۵٪: سرمایه‌گذاران
  • ۱۵٪: ذخایر
  •  ۳۰٪: توسعه اکوسیستم

قیمت اتنا در ۲۰۲۴

با گذشت مدت کوتاهی از عمر اتنا، قیمت ارز دیجیتال اتنا همواره در یک روند صعودی در حال حرکت بوده است. با توجه به عرضه محدود ENA و مزایا و امتیازات ویژه پروتکل اتنا نسبت و رقبایش انتظار می‌رود قیمت اتنا در سال ۲۰۲۴ سقف قیمتی جدیدی را ثبت کند. یکی از دلایل رشد قیمت اتنا در سال‌ اخیر، اعتبار سرمایه‌گذاران آن محسوب می‌شود. در جولای ۲۰۲۳، این پروژه ۶.۵ میلیون دلار از نهادهای معتبری مانند Dragonfly Capital ،Deribit ،OKX Ventures ،Gemini ،Huobi ،Bitmex ،Delphi Digital و GSR جمع‌آوری کرد. در ماه‌های بعدی اتنا لبز که به‌عنوان بازوی سرمایه‌گذاری اتنا فایننس عمل می‌کند، توانست برای راه‌اندازی پروژه دلار مصنوعی خود ۱۴ میلیون دلار دیگر نیز سرمایه جمع‌آوری کند.

قیمت آنلاین اتنا در صرافی ارز دیجیتال والکس

صرافی ارز دیجیتال والکس یکی از اولین و معتبرترین پلتفرم‌های رمزارز در ایران است که از  معاملات اتنا در دو پایه بازار تتر و تومان پشتیبانی می‌کند. قیمت اتنا به تومان امروز ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۴۰,۲۵۶ تومان معادل ۰.۶۷۹۱ تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی معامله می‌شود. همچنین حجم معاملات این رمزارز در بازار جهانی طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۲,۱۲۷,۴۹۰ دلار بوده است. شما می‌توانید پس از ثبت نام و احراز هویت در وب‌سایت والکس، فرایند خرید اتنا را آغاز کنید.

خرید ارز‌های مشابه

خرید تتر - تومان
-0.06%
تترUSDT

59,044

تومان
خرید بیت کوین - تومان
-0.78%

3,899,962,068

تومان
خرید اتریوم - تومان
-0.71%

202,384,304

تومان
خرید دوج کوین - تومان
-4.68%

7,946

تومان
خرید شیبا - تومان
-4.02%

1.2015

تومان
خرید کاردانو - تومان
-3.92%

23,899

تومان
خرید سولانا - تومان
-3.99%

8,358,720

تومان
خرید ریپل - تومان
-2.94%

27,530

تومان
خرید فانتوم - تومان
-1.9%

36,883

تومان

محاسبه قیمت اتنا (ENA)

ENA

Ethena