خرید چین لینک

چین لینک (LINK)

قیمت تقریبی یک LINK

215,459 TMN


شروع معامله
نام کوینآخرین قیمتتغییرات(۲۴h)حجم معاملات(۲۴h)تغییرات هفتگی
قیمت چین لینک - تومان

TMN / LINK

215,459 تومان

-4.35٪

201,056,805 تومان

-2.34٪
قیمت چین لینک - تتر

USDT / LINK

7.03 تتر

-2.77٪

1,404.66 تتر

+4.15٪
قیمت چین لینک - بیت کوین

BTC / LINK

0.000352 بیت کوین

-

0٪

نگاه کلی بازار

نمایش همه

خرید و فروش چین لینک (LINK) و مشاهده قیمت

چین لینک (Chainlink) چیست؟

چین لینک، شبکه‌ای غیرمتمرکز از نودهای رایانه‌ای است که داده‌های منابع خارج از شبکه را توسط اوراکل‌ها به قراردادهای هوشمند بلاکچین ارایه می‌دهد. در حقیقت این شبکه غیرمتمرکز از نودها، می‌تواند شکاف بین داده‌های سنتی و فناوری بلاکچین را برطرف کرده و قراردادهای هوشمند را قادر به ارتباطی ایمن با داده‌های دنیای واقعی کند. بنابراین چین لینک، ورودی یا خروجی‌هایی قابل اعتماد و غیرقابل دستکاری را در هر بلاکچین ارایه می‌کند.

چرا چین لینک به وجود آمد؟

هرچند بلاکچین به عنوان یک دفتر کل غیرمتمرکز و ایمن برای تراکنش‌های دیجیتالی بسیار عالی عمل می‌کند؛ اما برای پرداختن به مواردی که خارج از بلاکچین رخ می‌دهند، چندان عالی نیست. امروزه داده‌های «خارج از زنجیره» زیادی وجود دارند که بر بازارها تاثیر گذارند؛ به عنوان مثال می‌توان به ارزهای فیات، کارت‌های اعتباری و حتی شرایط آب و هوا و نتایج ورزشی اشاره کرد. بنابراین چین لینک به عنوان یک اوراکل (Oracle) غیرمتمرکز، جهت بهبود عملکرد بلاکچین‌ها، داده‌های دنیای واقعی را به قراردادهای هوشمند ارایه می‌دهد.

موارد استفاده ارز دیجیتال لینک

چین لینک را می‌توان در حوزه‌های مختلفی که نیاز به داده‌های بازار دارند استفاده کرد. از جمله بورس اوراق بهادار، یا شرکت‌های بیمه و زنجیره‌های تامین که مستلزم ثبت لحظه‌ای وقایع هستند. در زیر به برخی کارکردهای این شبکه اشاره کرد اشاره شده است:

 • استفاده در ارسال داداه‌های آب و هوایی.
 • استفاده در داده‌های مکانی به منظور ردیابی زنجیره‌های تامین.
 • استفاده در داده‌های مرتبط با پرداخت‌های خرده فروشی یا بانکی.

توکن چین لینک (LINK)

توکن بومی چین لینک با نام LINK شناخته می‌شود. این رمزارز بر بستر شبکه‌های اتریوم (ERC-20) و بایننس (BEP-2) در دسترس است و به عنوان پاداش به نودهای این شبکه در ازای داده‌هایی که به پلتفرم‌های قرارداد هوشمند ارایه می‌دهند، استفاده می‌شود. علاوه بر این، کاربران چین لینک از این توکن می‌توانند به عنوان وثیقه برای سپرده گذاری از طریق استیکینگ هم استفاده کنند.

این توکن در سال 2017 با قیمتی کمتر از 20 سنت عرضه شد و تا سال 2019 زیر 1 دلار معامله می‌شد. اما یکباره قیمت آن در سال 2020 شروع به افزایش کرد و از محدوده 2 دلار (اوایل سال 2020)، به 36 دلار (20 فوریه 2021) رسید.

چطور در والکس چین لینک بخریم؟

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (عضویت در والکس).
 2. مدارک خود را آپلود کنید و منتظر مراحل احراز هویت بمانید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معاملات بروید و سفارش خرید چین لینک را ثبت کنید.

چطور در والکس چین لینک بفروشیم؟

واریز چین لینک به کیف پول صرافی والکس و فروش آن مشابه فرآیند خرید است. کافیست با وارد کردن آدرس کیف پول چین لینک والکس در کیف پول شخصی خود، مقدار ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را بفروشید.

همچنین شما می‌توانید برای ارزی که قبلاً از والکس خریداری کرده‌اید و کماکان در کیف پول صرافی است، سفارش فروش ثبت کرده و آن را در والکس بفروشید.

معامله چین لینک با سایر رمز ارزها (معامله جفت ارز)

اگر از کاربران حرفه‌ای بازار ارزهای دیجیتال باشید، ترجیح می‌دهید که ارزهای خود را همگام با بازارهای جهانی خرید و فروش کنید. در والکس امکان معاملۀ جفت ارز چین لینک - تتر و همچنین چین لینک - بیت کوین فراهم است و شما می‌توانید بدون نگرانی دربارۀ نوسان نرخ دلار، آن را با بیت کوین یا استیبل کوین تتر معامله کنید.

پرسش‌های متداول

تا به امروز خرید و فروش رمز ارزها از جمله چین لینک در ایران قانون‌گذاری نشده است. بنابراین صرافی‌ها با استناد به ماده ۲ قانون مجازات عمومی: «تا زمانی که قانون‌ فعالیتی را جرم انگاری نکند، انجام آن فعالیت جرم نیست»، به فعالیت خود بدون مشکل ادامه داده‌اند. همچنین فعالان بلاکچین و ارزهای دیجیتال در تلاش‌اند تا با همکاری نهادهای مرتبط، فرآیند قانون‌گذاری در این حوزه را سرعت ببخشند.

احراز هویت به سازمان‌های مالی از جمله والکس کمک می‌کند که با شناخت کاربران خود، مانع از انجام فعالیت‌های پولشویی و غیرقانونی در پلتفرم خود شوند. این کار به حفظ امنیت یک صرافی و کاربران آن کمک شایانی خواهد کرد.

شما می‌توانید در صفحه‌ی کارمزد وبسایت والکس، میزان کارمزد خرید و فروش رمز ارزها را ببینید. این کارمزد به صورت پلکانی از ۰.۴% آغاز شده و با بالا رفتن حجم معاملات در طول سه ماه کاهش می‌یابد. کمترین کارمزد ۰.۲% است که با انجام معامله بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان در والکس، فعال خواهد شد.

شما پس از ثبت نام و احراز هویت در والکس، یک کیف پول اختصاصی برای نگهداری، ارسال و دریافت ارز چین لینک (BEP-2) در اختیار خواهید داشت. علاوه بر این، این ارز دیجیتال را می‌توان در سایر کیف پول‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نگهداری کرد. برخی از بهترین کیف پو‌‌های Link عبارتند از:

 • تراست ولت: نرم‌افزاری و مناسب برای تلفن همراه
 • اتمیک: نرم‌افزاری و مناسب برای تلفن همراه و دسکتاپ
 • لجر نانو اس/ایکس: سخت‌افزاری
 • کیف‌پول ترزور: سخت‌افزاری