خرید تورچین
تورچین(RUNE)Thorchain

قیمت تورچین | خرید تورچین | فروش تورچین (RUNE)

قیمت تورچین (لحظه‌ای)

280,530تومان
+0.65%
4.89$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

266,761تومان

282,824تومان

4.65$4.93$

حجم معاملات (۲۴h)

159,875,832

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

1,356,551,060

$

ارز در گردش

81%

مجموع ارز در دسترس

413,545,316

حداکثر ارز قابل عرضه

500,000,000

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

61

رمزارز تورچین در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی ۶۱ را دارد. قیمت تورچین امروز ۳۱ تیر ۱۴۰۳ برابر با NaN تومان معادل NaN تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. تورچین بلاکچینی مستقلی است که با استفاده از کاسماس ساخته شده و با استفاده از بازارساز خودکار، امکان معامله ارزها با توکن بومی خود یعنی RUNE را برای کاربران فراهم کرده است.

در حال حاضر امکان مشاهده قیمت‌های لحظه‌ای ارز RUNE در پلتفرم والکس برای شما فراهم شده و شما می‌توانید ارز تورچین را همگام با بازارهای جهانی با پایه بازاهای تتر و ریال در پلتفرم والکس خرید و فروش کنید.

معرفی ارز دیجیتال تورچین (THORChain)

معرفی ارز دیجیتال تورچین

تورچین یا ثورچین یک بلاک چین مستقل است که با استفاده الگوریتم‌های کاسموس ساخته شده و به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز میان زنجیره‌ای فعالیت می‌کند. این شبکه از یک سیستم بازارساز خودکار (automated market maker - AMM) استفاده می‌کند که شبیه اولین نمونه‌های Bancor) BNT) یا  Uniswap است. توکن بومی تورچین (RUNE) جفت مبادله پایه معاملات استخرها خواهد بود. این مدل به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا با استفاده از توکن RUNE به‌عنوان یک واسطه‌ی تا حدودی پنهان، بین مجموعه دارایی‌های مختلف حرکت کنند. همچنین به ارائه‌دهندگان نقدینگی (LPs)، آنهایی که دارایی‌ها را در دو طرف یک استخر نقدینگی سپرده‌گذاری یا استیک می‌کنند، با بخشی از کارمزد معاملات پاداش می‌دهد.

پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با این ارز دیجیتال مقاله تورچین چیست؟ را در بلاگ والکس مطالعه نمایید.

خرید و فروش تورچین

ارز دیجیتال تورچین با هدف بهبود معاملات کریپتویی وارد بازار شده است. این ارز در حال حاضر در بزرگ‌ترین صرافی‌های دنیا مانند بایننس و کوین بیس قابل خرید و فروش است. در ادامه نحوه خرید و فروش تورچین در صرافی والکس را بررسی می‌کنیم.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید ارز RUNE بپردازید. بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید تورچین شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ی خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

  1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
  2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
  3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
  4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید تورچین (RUNE) را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید تورچین در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری، وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار RUNE و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید تورچین را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافیست با وارد کردن آدرس کیف پول تورچین والکس در ولت شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار RUNE والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار تورچین که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی است، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش تورچین در والکس

  • امکان خرید و فروش تورچین در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
  • امکان معامله تورچین به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر یا بیت کوین
  • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

روش کسب تورچین رایگان

تنها روش کسب تورچین خرید و فروش آن در صرافی‌های مجاز و یا شرکت در ایردراپ‌های سالانه این ارز است.

بنیانگذاران RUNE

به گفته نماینده رسمی تورچین، این پلتفرم هیچ مدیرعامل، بنیان‌گذار و مدیری ندارد. در عوض، توسعه بیشتر پروتکل از طریق Gitlab با گره‌ها (Nodes) سازماندهی می‌شود. در حال حاض کسانی که روی این پروژه کار می‌کنند ناشناس هستند. یک نماینده رسمی تورچین بیان می‌کند که ناشناس بودن این افراد برای حفاظت از پروژه و اطمینان از عدم تمرکز آن است.

کاربرد ارز تورچین (RUNE)

توکن RUNE توکن بومی تورچین است. رون یک توکن غیر قابل استخراج است که برای تعیین قیمت توکن‌های دیگر در استخرهای تورچین استفاده می‌شود. پروژه THORChain در سال ۲۰۱۸ با این فرض که استفاده از صرافی‌های متمرکز برای انتقال دارایی‌های رمزنگاری شده بین بلاک چین‌های مختلف کامل نیست، تأسیس شد. تیم THORChain شروع به ساخت یک بلاک چین مستقل کرد که می‌تواند به شبکه‌های مختلف بلاک چین پل بزند و انتقال بین زنجیره‌ای را آسان کند. این بلاک چین عملکردی مشابه یک DEX دارد و از توکن‌های نقدینگی برای تعیین قیمت ارزها در مبادلات کراس چین استفاده می‌کند.

ویژگی های مهم تورچین

تورچین بلاک چینی مستقل روی شبکه کاسماس است که از ویژگی‌های مهم زیر برخوردار است:

  • بازارسازی خودکار (AMM)
  • امکان معامله از طریق تورچین در صرافی‌های غیرمتمرکز
  • سیستم پاداش دهی در صورت سرمایه‌گذاری در استخرهای نقدینگی

امنیت شبکه تورچین چگونه تامین می‌شود؟

تورچین با استفاده از Cosmos SDK ساخته شده و توسط مکانیزم اجماع Tendermint پشتیبانی می‌شود. این شبکه از طریق یک سیستم جدید اثبات سهام (PoS) که تعداد زیادی اعتبار سنج نهایی کردن تراکنش‌های بلاک را انجام می‌دهد، ایمن سازی می‌شود. همچنین قراردادهای هوشمند شبکه تورچین توسط شرکت امنیتی Certik ایمن می‌شود.

چه مقدار توکن RUNE در گردش است؟

RUNE دارای سقف عرضه 500 میلیون توکن است که از این مقدار تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۲، ۳۱۰ میلیون آن در بازار عرضه شده است. ارز تورچین در ابتدای کار به عنوان یک IDO در صرافی بایننس راه‌اندازی شد. در این IDO بیست میلیون توکن RUNE فروخته شد. همچنین طبق پیشنهاد رسمی صرافی بایننس، ۱۰ درصد از عرضه کل به تیم توسعه این ارز اختصاص داده شده است.

کارمزد معامله تورچین (RUNE)

خرید و فروش تورچین در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد واریز: بر اساس ترافیک شبکه و صرافی‌های مختلف، این مبلغ بین ۰/۰۲۵ تا ۰/۳۵ RUNE متغیر است.

کارمزد برداشت: کارمزد برداشت ارز تورچین از کیف پول والکس ۰/۰۵ RUNE‌ است.

کارمزد انتقال: بین دو کیف پول در صرافی والکس رایگان است.

روش نگهداری

تورچین مشابه سایر رمزارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا کوتاه‌مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارت‌اند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو اس (ledger nano s)، لجر نانو ایکس (ledger nano x) و ترزور (Trezor).

کیف پول نرم‌افزاری: تراست ولت (Trust Wallet) و متامسک (Meta Mask).

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری تورچین در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

باتوجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و خطرات مرتبط با بلوکه شدن دارایی‌ها، پیشنهاد می‌شود ارز RUNE را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس با خیال راحت و با قیمت جهانی خریداری کنید.

شما به‌راحتی می‌توانید در صرافی والکس ارز تورچین (RUNE) را به‌صورت ریالی به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ کارمزد نقل‌وانتقال تورچین رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش تورچین در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

با توجه به اینکه ارز دیجیتال تورچین با مکانییسم اجماع اثبات سهام کار می‌کند، امکان استخراج آن وجود ندارد.

بله؛ صرافی والکس به‌صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش ارز RUNE را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، ارز RUNE را با ریال یا تتر خریداری کنید.

ارز دیجیتال تورچین (RUNE) در حال حاضر در رتبه ۵۸ برترین کوین‌های بازار قرار دارد. تورچین با هدف تمرکز زدایی معاملات کریپتویی وارد بازار شده است و می‌تواند گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد.

جدیدترین اخبار تورچین

مطالب جدید
ایردراپ‌های تلگرامی و آخرین تغییرات؛ هفته چهارم تیر ماه

یک هفته دیگر گذشت و همچنان بازار ایردراپ‌های تلگرامی داغ است. این هفته بالاخره پیکسل ورس یکی از بازی‌های تلگرامی به انتظارات پایان داد و از توکن خود (PIXFI) رونمایی کرد. در این مطلب با ما همراه باشید تا با آخرین تغییرات و ویژگی‌های جدید بازی‌های تلگرامی به روز باشید.

مطالب جدید
ایردراپ جمز (Gemz) + آموزش دریافت

جمز (Gemz) یک پلتفرم بازی با هوش مصنوعی آینده است که مجموعه‌های گسترده NFT را با ابزارهای خلاقانه سازنده بازی متصل می‌کند و فضای بازی برای کسب درآمد را برای تجربه‌ای منحصر به فرد و جذاب متحول می‌کند. Gemz با رهبری بنیانگذار Zynga و Playco آماده است تا فضای سرگرمی دیجیتال و بازی را دوباره تعریف کند.

مطالب جدید
کلید مینی گیم همستر کامبت + آموزش دریافت

روز گذشته همستر کامبت از دو ویژگی جدید رونمایی کرد که یکی از آن‌ها بخش مینی گیم (Mini game) است که در کنار پاداش‌های روزانه، کد مورس و کمبو کارت‌ها اضافه شده است.

خرید ارز‌های مشابه

خرید ریپل - تومان
+0.58%

34,187

تومان
خرید استلار - تومان
-0.38%

5,992

تومان
خرید فانتوم - تومان
+1.84%

30,411

تومان
خرید مولتی ورس ایکس - تومان
-1.78%

2,062,308

تومان
خرید آوه - تومان
-3.11%
آوهAAVE

5,571,453

تومان
خرید میکر - تومان
-0.53%

160,106,072

تومان
خرید یرن فایننس - تومان
-2.98%

343,604,889

تومان
خرید سلر نتورک - تومان
-1.85%

849

تومان
خرید سینتِتیکس نتورک - تومان
-3.58%

109,525.057

تومان
خرید کامپاند - تومان
+0.26%

3,000,607.9

تومان

محاسبه قیمت تورچین (RUNE)

RUNE