خرید تورچین

تورچین (RUNE)

قیمت تقریبی یک RUNE

66,698 TMN


شروع معامله
نام کوینآخرین قیمتتغییرات(۲۴h)حجم معاملات(۲۴h)تغییرات هفتگی
قیمت تورچین - تومان

TMN / RUNE

66,698 تومان

-12.7٪

1,574,565,158 تومان

+14.01٪
قیمت تورچین - تتر

USDT / RUNE

2.15 تتر

-9.28٪

6,264.01 تتر

+16.85٪
قیمت تورچین - بیت کوین

BTC / RUNE

0.000779 بیت کوین

-

0٪

نگاه کلی بازار

نمایش همه

خرید و فروش تورچین (RUNE) و مشاهده قیمت

تورچین (THORChain) چیست؟

امکان خرید و فروش توکن تورچین (RUNE) در والکس فراهم شد. تورچین یا ثورچین یک بلاک چین مستقل است که با استفاده الگوریتم‌های کاسموس ساخته شده است و به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز میان‌زنجیره‌ای فعالیت می‌کند. این شبکه از یک سیستم بازارساز خودکار (automated market maker - AMM) استفاده می‌کند که شبیه اولین نمونه‌های Bancor (BNT) یا Uniswap است. توکن بومی تورچین یا همان (RUNE) جفت مبادله پایه معاملات استخرها خواهد بود. این مدل به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا با استفاده از توکن RUNE به‌عنوان یک واسطه تا حدودی پنهان، بین مجموعه‌های دارایی مختلف حرکت کنند. همچنین به ارائه‌دهندگان نقدینگی (LPs)، آنهایی که دارایی‌ها را در دو طرف یک استخر نقدینگی سپرده‌گذاری می‌کنند یا سهام می‌گذارند، با بخشی از کارمزد معاملات پاداش می‌دهد.

معرفی ارز دیجیتال تورچین و توکن رون (RUNE)

توکن RUNE توکن بومی تورچین است. رون یک توکن غیر قابل استخراج است که برای تعیین قیمت توکن‌های دیگر در استخرهای تورچین استفاده می‌شود. تعداد کل توکن‌های رون ۵۰۰ میلیون واحد است که تاکنون حدود یک چهارم آن وارد چرخه بازار شده است. رون بر بستر بلاک چین‌های مختلفی در دسترس است از جمله دو شبکه‌ی BEP2 و ERC20.

پروژه THORChain در سال 2018 با این فرض که استفاده از صرافی‌های متمرکز برای انتقال دارایی‌های رمزنگاری شده بین بلاک چین های مختلف کامل نیست، تاسیس شد. تیم THORChain شروع به ساخت یک بلاک چین مستقل کرد که می‌تواند به شبکه های مختلف بلاک چین پل بزند و انتقال بین‌زنجیره‌ای را آسان کند. این بلاک چین عملکردی مشابه یک DEX دارد و از توکن‌های نقدینگی برای تعیین قیمت ارزها در مبادلات کراس‌چین استفاده می‌کند.

قیمت تورچین چطور مشخص می‌شود؟

قیمت‌ توکن تورچین (RUNE) بر اساس تعداد مربوط به هر دارایی نگهداری شده در استخر تولید می‌شوند و بازتابی از قیمت‌های خارجی، مانند قیمت‌های سایر صرافی‌ها است که در آن معامله‌گران قیمت‌ها را تعیین می‌کنند. این معامله‌گران از آربیتراژ استفاده می‌کنند، یعنی هر جا قیمت دارایی‌ها پایین باشد، می‌خرند و در قیمت بالا آن را می‌فروشند. این کار باعث همگرا شدن قیمت‌ها می‌شود.

چطور در والکس رمز ارز تورچین بخریم؟

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران ارز تورچین را خرید و فروش کنید. بنابراین اگر تاکنون در پلتفرم والکس عضو نشده‌اید، در وبسایت آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید شیبا شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ی خود را انجام دهید. برای عضویت در والکس مراحل زیر را انجام دهید:

  • در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
  • مدارک خود را آپلود کنید و منتظر مراحل احراز هویت بمانید.
  • از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
  • به صفحه معاملات بروید و سفارش خرید تورچین را ثبت کنید.
  • شما می‌توانید در سه پایه بازار ریال، تتر و بیت کوین توکن RUNE معامله کنید.

چطور در والکس تورچین بفروشیم؟

واریز تورچین به کیف پول صرافی والکس و فروش آن نیز مشابه فرآیند خرید است. کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول این ارز دیجیتال در کیف پول شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را بفروشید.

همچنین شما می‌توانید در صورتی که قبلاً از والکس رمز ارز تورچین خریداری کرده‌اید و کماکان در کیف پول صرافی است، سفارش فروش ثبت کرده و آن را بفروشید.

معامله تورچین با سایر رمز ارزها (معامله جفت ارز)

اگر از کاربران حرفه‌ای بازار ارزهای دیجیتال باشید، ترجیح می‌دهید که ارزهای خود را همگام با بازارهای جهانی خرید و فروش کنید. در والکس امکان معامله‌ی جفت ارز تورچین - تتر و همچنین تورچین - بیت کوین فراهم است و شما می‌توانید بدون نگرانی درباره‌ی نوسانات دلاری، آن را مستقیماً با بیت کوین و یا استیبل کوین تتر معامله کنید.

پرسش‌های متداول

خرید و فروش رمز ارزها از جمله تورچین در ایران قانون‌گذاری نشده است. تا امروز صرافی‌ها با استناد به ماده ۲ قانون مجازات عمومی که طبق آن تا زمانی که قانون‌ فعالیتی را جرم انگاری نکند، انجام آن فعالیت جرم نیست، به فعالیت خود بدون ایجاد مشکل ادامه داده‌اند. فعالان حوزۀ بلاک چین و رمز ارز در تلاشند که با همکاری نهادهای مرتبط، فرایند قانون‌گذاری در این حوزه را سرعت ببخشند.

در والکس برای حفظ امنیت تمامی کاربران و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، احراز هویت برای کاربران ضروری است. قوانین موجود در بازارهای مالی دنیا و حمایت از قوانین مرتبط با پولشویی به همۀ کاربران و اعضای تیم والکس اجازه می‌دهد که فعالیت خود را در این پلتفرم ارز دیجیتال با خیالی راحت انجام دهند.

کارمزد خرید ارز دیجیتال در والکس به صورت پلکانی و براساس حجم معامله کاربر در سه ماه اخیر محاسبه می‌شود. کارمزد حجم معاملات کمتر از ۲۰ میلیون برای کاربران سطح برنزی، ۰.۴% است. این کارمزد با بالا رفتن حجم معاملات، کاهش پیدا می کند.

از آنجا که Truechain یک توکن ERC20 است می توان آن را روی کیف پول‌های اتریوم ذخیره کرد. همچنین بعد از ثبت نام و احراز هویت در والکس، شما یک کیف پول اختصاصی برای نگهداری، ارسال و دریافت ارز دیجیتال تورچین خواهید داشت.