تتر
تحلیل تتر
(USDT)Tether
قیمت تتر (USDT)
57,722تومان
-0.03%
1$

کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

57,559تومان

1.00$
بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

57,953تومان

1.00$

 تحلیل روزانه و لحظه ای تتر

این شاخص به صورت آنی نمایی کلی از تحلیل تکنیکال تتر در بازه زمانی (time frame) انتخاب شده را نمایش می‌دهد. این ابزار، برایندی از محبوب‌ترین اندیکاتورهای تکنیکال تتر همچون میانگین متحرک همگرایی/ واگرایی (MACD)، ایچیموکو، استوکاستیک، مومنتوم و شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

در این شاخص با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود، می‌توانید مشاهده کنید که طبق داده‌های اندیکاتورهای تکنیکال، شرایط تتر برای انجام چه معامله‌ای مناسب‌تر است. توجه داشته باشید که این شاخص صرفا داده‌های تکنیکال را در نظر می‌گیرد و برای سرمایه‌گذاری باید عوامل دیگر مانند ویژگی‌های بنیادین ارز را نیز بررسی کنید.

تتر (USDT) یک ارز دیجیتال از نوع استیبل کوین است که پشتوانه آن دلار آمریکا است. این استیبل کوین در ابتدا مبتنی بر بلاکچین بیت‌کوین بود، اما اکنون از سوی بلاکچین‌های اتریوم، ترون، اسمارت چین، ایاس، پالیگان، الگوراند، سولانا، آوالانچ، لیکویید نتورک، نیر، اومنی، تزوس و SLP بیت کوین کش پشتیبانی می‌شود. از ژانویه ۲۰۲۳، USDT سومین ارز دیجیتال بزرگ پس از BTC و ETH و بزرگترین استیبل کوین با ارزش بازار نزدیک به ۸۳ میلیارد دلار است. برای تحلیل ارز دیجیتال تتر با استفاده از ۳ روش‌ تحلیل تکنیکال، فاندمنتال و آنچین نگاهی به وضعیت این استیبل کوین محبوب خواهیم داشت.

تحلیل تکنیکال تتر

تحلیل تکنیکال می‌تواند برای تجزیه و تحلیل قیمت‌ها، حجم، جریان پول و سایر اطلاعات بازار استفاده شود و به سرمایه‌گذاران کمک کند تا ارزش واقعی Tether را به صورت روزانه یا هفتگی تعیین کنند. با تحلیل شاخص‌های قیمت می‌توان به ارزش ذاتی USDT پی برد. این نوع تحلیل ارز دیجیتال تتر به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا تعیین کنند آیا روند فعلی ادامه خواهد داشت یا خیر، و اگر نه، چه زمانی تغییر خواهد کرد. ترکیبی از ابزارها برای این کار استفاده می‌شوند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • خطوط روند
  • سطوح حمایت و مقاومت
  • میانگین‌های متحرک
  • حجم معاملات
  • الگوهای نمودار
  • کندل استیک
  • اندیکاتورها

تحلیل فاندامنتال تتر

تحلیل فاندامنتال تلاش می‌کند تا با بررسی جنبه‌های مختلف مانند ارزش بازار، حجم معاملات، کاربرد آن، تعداد هولدرها و اعتبار تیم توسعه‌دهنده، درک درستی از یک دارایی را ارائه کند. این نوع تجزیه و تحلیل برای تعیین اینکه یک دارایی بیشتر یا کمتر از ارزش ذاتی آن ارزش‌گذاری شده، ضروری است.

بررسی داده‌های فاندامنتال توکن USDT نشان می‌دهد که این استیبل کوین دارای عرضه در گردش ۳/۸۳ میلیارد توکن است و سقف عرضه ندارد. این بدان معناست که شرکت صادر کننده توکن، بر اساس تقاضای بازار اقدام به صدور توکن‌های جدید خواهد کرد. از دیگر داده‌های فاندامنتال برای تحلیل ارز دیجیتال تتر می‌توان به این موارد اشاره کرد:

شرکت Tether

شرکتی که استیبل کوین USDT را منتشر می‌کند، Tether Limited نام دارد که یک شرکت متمرکز است. این شرکت، قبلاً ادعا کرده بود که هر Tether با ۱ دلار پشتیبانی می‌شود. بعدها معلوم شد اطلاعاتی که این شرکت در مورد ذخایر پشتوانه خود منتشر می‌کند چندان شفاف نیست.

این شرکت کنترل کاملی بر عرضه این استیبل کوین دارد. برخلاف رمز ارزهایی مانند بیت کوین که باید کوین‌های جدید استخراج شوند، Tether Limited می‌تواند هر تعداد USDT که بخواهد منتشر کند.

وایت پپیر USDT

در وایت پیپر Tether اشاره شده که Tether کاملاً با نسبت یک به یک با دلار آمریکا و مستقل از بازار، قیمت‌گذاری و ذخیره می‌شود. در بیشتر موارد، این استیبل کوین ارزش ۱ دلاری خود را حفظ کرده است. با این حال، تحلیل قیمت تتر نشان می‌دهد دوره‌هایی وجود داشته است که شاهد نوسانات ارزش USDT بوده‌ایم.

دلیل این امر عرضه و تقاضا است. اگر قیمت رمز ارزها در حال کاهش باشد و سرمایه‌گذاران بخواهند آن‌ها را بفروشند، تقاضا برای Tether افزایش یافته و قیمت آن بالا می‌رود. چنین اتفاقی در سال ۲۰۲۰ رخ داد، زمانی که قیمت Tether برای مدت کوتاهی به ۱.۰۶ دلار رسید. همچنین، اخبار منفی در مورد این استیبل کوین باعث کاهش قیمت آن در گذشته شده است. در سال ۲۰۱۸، USDT برای مدت کوتاهی ۰.۹۰ دلار ارزش داشت. در چنین شرایطی، شرکت Tether Limited می‌تواند با تنظیم عرضه، قیمت را تعدیل کند.

تحلیل آنچین تتر

تحلیل آنچین، داده‌های تایید شده و ثبت شده در بلاکچین را برای پیش‌بینی روندها و سنجش احساسات بازار بررسی می‌کند. به عبارت دیگر، این نوع تحلیل شامل نظارت بر نحوه حرکت وجوه در بلاکچین برای شناسایی فرصت‌های بالقوه سرمایه‌گذاری است. به عنوان مثال، ورود و خروج پول از صرافی‌های متمرکز نشان‌دهنده فعالیت‌های متفاوت سرمایه‌گذاران است. ورود پولِ زیاد به صرافی‌ها نشان‌دهنده احتمال فروش دارایی‌هاست. در حالی که خروج پول و انتقال به کیف پول‌ها به این معنی است که افراد قصد دارند دارایی خود را برای مدتی نگه دارند. برخی از مهم‌ترین داده‌های آنچین برای تحلیل ارز دیجیتال تتر عبارتند از:

  • تعداد آدرس‌های فعال: ۳۲۹/۷۶
  • حجم تراکنش‌ها (در ۲۴ ساعت): ۱۲/۹ میلیارد دلار
  • توزیع عرضه: عرضه USDT در میان شبکه‌های بلاکچین مختلف به خوبی توزیع شده است و خبری از تمرکز در یک شبکه نیست.

آینده ارز دیجیتال USDT

اگرچه رقبای زیادی برای تتر در طول این سال‌ها وجود داشته‌اند، اما Tether همچنان بزرگترین استیبل کوین است و به طور گسترده برای معاملات استفاده می‌شود. هرچند این استیبل کوین به دلیل مشکلاتی که در زمینه شفافیت دارد ممکن است پرریسک در نظر گرفته شود، اما همچنان در دنیای رمز ارزها بسیار مهم است.

بر اساس تحلیل ارز دیجیتال تتر، اگر قصد دارید پول خود را در بازار رمز ارزها نگه دارید و می‌خواهید از نوسانات آن در امان بمانید، USDT بهترین گزینه است. اما این استیبل کوین نمی‌تواند برای سرمایه‌گذاری بلند مدت گزینه مطمئنی باشد. ممکن است Tether ارزش خود را از دست بدهد یا شرکت آن اقداماتی را در جهت قانونگذاری انجام دهد. لذا، بهتر است از استیبل کوین‌ها تنها برای معاملات و درامان ماندن در شرایط پرنوسان بازار استفاده شود.

تحلیل بیت کوین - تحلیل اتریوم - تحلیل ترون

جدیدترین اخبار تتر