1. صرافی والکس
    2. لیست بازارها
    3. تزوس (XTZ)
خرید تزوس

تزوس

(XTZ) TEZOS

قیمت تزوس (XTZ)

47,303تومان
+1.12%
1.43$
کمترین قیمت (۲۴ ساعت)

46,641تومان

1.41$
بیشترین قیمت (۲۴ ساعت)

48,295تومان

1.46$

حجم معاملات (۲۴h)

650,306,882,715.98

تومان
$ 19,659,206.22
تسلط به بازار (دامیننس)

0.14%

حجم کل بازار

43,602,711,137,316.12

تومان
$ 1,318,138,732.65
ارز در گردش

903,639,051.20%

مجموع ارز در دسترس

نامشخص

حداکثر ارز قابل عرضه

نامشخص

بازارهای معاملاتی تزوس

همه بازارها
بازارآخرین قیمتتغییرات (24h)حجم معاملات (24h)تغییرات هفتگی
خرید تزوس
XTZ/TMN
تزوس/تومان

47,064

-2.08٪

42,750,846

+2.57٪
خرید تزوس
XTZ/USDT
تزوس/تتر

1.451

49.404

+1.4٪
خرید تزوس
XTZ/BTC
تزوس/بیت کوین

0.000077

-

خرید و فروش تزوس (XTZ) و مشاهده قیمت

تزوس (XTZ) چیست؟

رمز ارز تزوس یک دفتر کل غیرمتمرکز (DLT) است که از فناوری بلاکچین استفاده می‌کند. درست مثل اتریوم، تزوس برای استفاده از قرارداد‌های هوشمند طراحی شده. به گفته سازندگان آن، Tezos در زبان یونانی به معنی قرارداد هوشمند است. با تمام این تفاسیر، به‌راحتی می‌توان گفت که این بلاکچین فراتر از نمونه‌ها و پیشنهادهای قبلی خود است. این شبکه در واقع مفهوم قرارداد هوشمند را با اجازه دادن به شرکت‌کنندگان برای کنترل مستقیم قوانین شبکه، یک‌قدم فراتر برده است.

بلاکچین Tezos، یک شبکه در حال تکامل است و انعطاف‌پذیری آن بخشی مهمی از جنبه حیات این سیستم محسوب می‌شود. برای مثال، عدم انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری در بیت کوین، آن را با مشکلات و دردسرهای متعددی مواجه کرده است. همچنین اتریوم تا حد زیادی به دلیل انعطاف‌پذیری خود رشد کرده است، اما این ارز دیجیتال انعطاف‌پذیری و تکامل را پایه اصلی خود می‌داند.

برای آشنایی بیشتر با ارز دیجیتال تزوس می توان گفت توکن XTZ توکن بومی این شبکه است و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که درباره این توکن باید ذکر کرد، قابل استخراج نبودن آن است. دارندگان توکن XTZ می‌‌توانند در رأی‌گیری‌هایی که برای پیشنهاد‌های ارتقاء پروتکل توسط توسعه‌دهندگان انجام می‌شود، شرکت کنند.

بنیانگذاران ارز دیجیتال XTZ چه کسانی هستند؟

آرتور بریتمن (Arthur Breitman) کسی بود که وایت پیپر تزوس را نوشت و با الهام و یاد از نام ساتوشی ناکاموتو، آثار خود را به اسم مستعار L.M.Goodman منتشر کرد. در کنار او، همسرش کتلین که کارمند سابق موسسه بریج‌واتر و R3 بود هم حضور داشت. بریتمن و همسرش هر دو برای افزایش منابع مالی ساخت پلتفرم تزوس، تصمیم گرفتند عرضه اولیه این توکن را برگزار کنند.

بعد از انجام عرضه اولیه و با جمع‌آوری ۲۳۲ میلیون دلار، بریتمن بنیاد XTZ را در زوگ سوئیس تأسیس کرد و همزمان با این بنیاد از یوهان گورز درخواست کرد تا روی مسند ریاست این بنیاد در سوئیس بنشیند. از طرفی، برنامه‌های از پیش‌تعیین شده از این قرار بود که بریتمن شرکت داینامیک لجر سولوشن بریتمن را همراه مالکیت معنوی‌اش با مجموعه Tezos ادغام کنند، اما در نهایت همه چیز طبق برنامه پیش نرفت. همین موضوع باعث شد اختلافاتی میان بریتمن و گورز اتفاق بیفتد و در این پروژه ادامه همکاری ندهند.

چرا تزوس (Tezos) به وجود آمد؟

یکی از عناصر مهم و متمایز Tezos، مدیریت آن است. بیشتر بلاکچین‌های اولیه برای فرمول‌بندی به تیم‌های توسعه و ماینرها متکی هستند، اما Tezos تلاش می‌کند تا فرآیند تصمیم‌گیری را در خود شبکه کاربران ایجاد کند. در نتیجه این سیستم، انگیزه‌هایی را برای مشارکت کاربر در فرآیند توسعه اصلی به آنها می‌دهد تا بتواند مشارکت آنها را در شبکه اصلی خود داشته باشد. هدف از این کار هم دموکراتیک کردن فرآیند توسعه و غیرمتمرکز کردن آن است.

چطور در والکس تزوس (XTZ) بخریم؟

ارز Tezos د ر حال حاضر موفق شده به پنجاه رتبه اول بازار برسد و از جمله مهم‌ترین رمز ارزهای بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. برای خرید توکن XTZ و آگاهی از قیمت لحظه ای تزوس (XTZ) باید از طریق حساب کاربری خود وارد بازار XTZ در والکس شوید و با خرید این رمز‌ارز، آن را به کیف پول خود اضافه کنید. اگر هنوز در این صرافی حساب کاربری ندارید، مراحل زیر کمک می‌کند به‌راحتی آن را ایجاد کنید.

مراحل ساخت حساب و خرید ارز دیجیتال تزوس:

  1. در صرافی والکس (Wallex) یک حساب کاربری بسازید.
  2. در مرحله احراز هویت، مدارک شناسایی و اطلاعات خود را آپلود و وارد کنید.
  3. از طریق حساب بانکی معرفی شده به سایت، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
  4. به صفحه بازارها بروید و سفارش خرید توکن تزوس را ثبت کنید.

چطور در والکس تزوس (XTZ) بفروشیم؟

برای فروش این رمزارز پس از ثبت نام در والکس، میزان کوین مورد نظر خود را از کیف پول شخصی به کیف پول حساب کاربری خود در والکس منتقل کنید. وارد پایه بازار تزوس در بازار معاملات والکس شوید و بر روی فروش ارز کلیک کنید. حجم و قیمت مد نظر خود را در فیلد مربوطه وارد کنید و سفارش فروش خود را ثبت نمایید.

کارمزد تزوس (XTZ) در والکس چقدر است؟

برای آگاهی از کارمزد این ارز دیجیتال می‌توانید صفحه کارمزد‌ معاملات در سایت والکس بروید. کارمزد معاملات انجام شده در صرافی به‌صورت پلکانی از ۰.۴% آغاز شده و با بالا رفتن حجم معامله‌ها در مدت‌زمان ۳ ماه، به صورت پلکانی کم می‌شود.

منابع:

tezos.com

coinmarketcap.com

پرسش‌های متداول

بهترین و آسان‌ترین روش برای خرید ارز XTZ صرافی والکس است. وارد حساب کاربری خود شوید و با ورود به بازار تزوس، به راحتی ارز تزوس را با قیمت‌ جهانی و به صورت لحظه‌ای بخرید.

یکی از تفاوت‌های تزوس و اتریوم انعطاف‌پذیری و تکامل است. اگرچه اتریوم را هم به‌عنوان یک بلاکچین منعطف می‌شناسند، اما این ارز بنیان اصلی شبکه خود را روی فناوری‌های جدید قرار داده است و بسیار منعطف‌تر از اتریوم است.

این توکن یکی از رمزارزهای مناسب برای سرمایه گذاری است. سرمایه‌گذاران می‌توانند با استیکینگ آن سالانه حدود ۶ درصد درآمد کسب کنند. همچنین حدود ۲۱ روز زمان می‌برد تا سرمایه‌گذاران پاداش‌های استیکینگ تزوس را دریافت کنند.