خرید گراف
گراف(GRT)Graph

قیمت گراف | خرید گراف | فروش گراف (GRT)

قیمت گراف (لحظه‌ای)

17,023تومان
-9.92%
0.27$
کم‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)بیش‌ترین قیمت (۲۴ ساعت)

16,649تومان

18,848تومان

0.26$0.30$

حجم معاملات (۲۴h)

149,456,906

$

تسلط به بازار (دامیننس)

0%

حجم کل بازار

2,683,925,340

$

ارز در گردش

88%

مجموع ارز در دسترس

10,788,004,319

حداکثر ارز قابل عرضه

10,788,004,319

نوع شبکه در والکس
رتبه جهانی

43

رمزارز گراف در بازار ارزهای دیجیتال، رتبه جهانی 43 را دارد. قیمت گراف امروز ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ برابر با 16,986 تومان معادل 0.26645 تتر در بازار والکس همگام با بازار جهانی است. گراف داده‌های بلاک چین را از شبکه‌هایی مانند اتریوم و فایل کوین دسته بندی می‌کند. این داده‌ها در APIهایی به نام زیرگراف گروه بندی می‌شوند که هرکسی می‌تواند از آنها استفاده کند. شما در این صفحه می‌توانید قیمت لحظه‌ای و جهانی ارز GRT را مشاهده و سفارش خرید یا فروش گراف را در بازار والکس ثبت کند.

معرفی ارز دیجیتال گراف (The Graph)

ارز گراف پروتکلی است که با استفاده از آن می‌توان جست‌وجوی داده‌ها را فهرست کرد. جست و جوی داده‌ها در شبکه‌هایی مانند اتریوم و IPFS (سیستم توزیع فایل همتا به همتا و غیر متمرکز) انجام می‌گیرد و به بسیاری از اپلیکیشن‌ها در هر دو حوزه‌ی غیرمتمرکز و اکوسیستم Web3 قدرت می‌بخشد. گراف (GRT) که ارز بومی این شبکه است یک توکن  ERC-20 بر بستر بلاک چین اتریوم است که سرمایه گذاران می‌توانند با استفاده از آن کسب درآمد کنند.

هر کسی می‌تواند رابط‌های برنامه نویسی کاربردی (APIs) متن باز با نام زیرگراف (subgraph) بسازد و آن را منتشر کند. اپلیکیشن‌ها با استفاده از زبان برنامه‌نویسی GraphQL می‌توانند برای بازیابی داده‌های بلاک چین درخواست دهند. در واقع هرکسی با ساخت و انتشار زیرگراف می‌تواند به داده‌های بازیابی شده دسترسی پیدا کند.

برای تسهیل کار توسعه‌دهندگان، سرویس میزبانی (Host) در گراف ایجاد شده و همچنین گراف به زودی شبکه غیر متمرکز خود را راه‌‌اندازی می‌کند. البته در حال حاضر The Graph از بازیابی داده‌ها در ۹ شبکه‌ و IPFS پشتیبانی می‌کند و در آینده امکان بازیابی اطلاعات از شبکه‌های بیشتر را فراهم خواهد کرد.

برای آشنایی بیشتر با ارز GRT پیشنهاد میکنیم مقاله گراف چیست؟ را در بلاگ والکس مطالعه کنید.

بنیانگذاران

تیم گراف را متخصصانی از بنیاد اتریوم، OpenZeppelin ،Decentraland ،Orchid و MuleSoft در سال ۲۰۱۸ بنا کردند و پس از عرضه‌ی سهام The Graph، شرکت‌هایی همچون Salesforce، Puppet، Redhat و Barclays، عرضه‌ی اولیه‌ی سهام گراف را خریداری کردند.

بنیانگذاران اولیه‌ی گراف یانیو تال (Yaniv Tal)، براندون رامیرز (Brandon Ramirez) و یانیس پولمن (Jannis Pohlmann) هستند که هر کدام به ترتیب در سمت‌های شغلی سرپرست پروژه، رهبر تحقیق و توسعه و سرپرست بخش فناوری مشغول کارند.

این افراد حدود ۵ تا ۸ سال که با یکدیگر همکارند و سابقه‌ی فعالیت مهندسی دارند. تال و رامیرز در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در رشته‌ی مهندسی برق تحصیل کرده‌اند و مدتی در شرکت MuleSoft با هم همکار بودند. جالب است بدانید شرکت MuleSoft یک شرکت ابزار توسعه API بود و پس از مدتی شرکت SalesForce آن را در فروش عرضه‌ی اولیه خرید.

تال و رامیرز پیش از راه‌اندازی پروژه‌ی گراف، استارتاپی در حوزه‌ی ابزارهای توسعه‌دهنده راه اندازی کردند و چارچوبی سفارشی روی پایگاه داده‌ای تغییرناپذیر با نام Datomic ساختند. ایده‌ی ایجاد APIهای تغییر ناپذیر و دسترسی به داده‌ها در پروژه‌ی گراف با استفاده از زبان برنامه‌نویسی GraphQL از همان استارتاپ تال و رامیرز متولد شد.

تال و سایر بنیانگذاران گراف می‌دانستند که ساخت اپلیکیشن‌های بلاک چین اتریوم چقدر دشوار است. آنها همچنین مطلع بودند که هیچ نرم افزار نمایه‌ساز غیرمتمرکزی برای بلاک چین وجود ندارد و توسعه‌دهندگان باید داده‌هایشان را از منابع مختلف جمع‌آوری می‌کردند؛ بنابراین آنها تصمیم گرفتند پلتفرم گراف را به‌گونه‌ای پیش ببرند تا نیازی به سرور نداشته باشند و Web3 را در دسترس همه قرار بدهند.

کاربرد ارز گراف (GRT)

شبکه گراف، لایه‌ای داده باز در بستر شبکه اتریوم ایجاد کرده تا توسعه‌دهندگان به راحتی بتوانند اطلاعات را جمع‌آوری کرده و آنها را سریع و کارآمد در اختیار کاربران قرار دهند. برای فهم بهتر عملکرد گراف به مثال زیر توجه کنید: همان‌طور که گوگل شبکه‌ی اینترنت را ایندکس می‌کند، The Graph داده‌های بلاک چین را از شبکه‌هایی مانند اتریوم ایندکس می‌کند. این داده‌ها در APIهای متن‌باز به نام زیرگراف گروه‌بندی می‌شوند تا هرکسی بتواند از این داده‌ها استفاده کند. شبکه گراف برای پیشبرد فعالیتش به افراد در نقش‌های متفاوتی نیاز دارد. نقش‌های مختلف شرکت‌کنندگان را در ادامه می‌توانید بخوانید:

 • Consumers: کاربرانی که برای جستجوهای خود هزینه پرداخت می‌کنند. مصرف‌کنندگان می‌توانند خدمات وب یا هر نرم‌افزار دیگری باشند که به گراف متصل‌اند.
 • Indexers: نودهایی هستند که عملکرد نمایه‌سازی پلتفرم را پشتیبانی می‌کنند. هزینه‌ی جستجوهای مصرف‌کنندگان به Indexer‌ها پرداخت می‌شود.
 • Curators: متصدیان برای زیر گراف‌ها اطلاعات ارزشمند شاخص پلتفرم را شناسایی می‌کنند. آنها برای انجام فعالیتشان ارز گراف دریافت می‌کنند.
 • Delegator: نمایندگان نیز سهام‌دارانی هستند که با استفاده از استیک کردن ارز گراف دستمزد دریافت می‌کنند.

ویژگی های مهم گراف

از ارز گراف برای انجام معامله و پرداخت پاداش به شرکت‌کنندگان در معاملات گراف استفاده می‌شود. این ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • افزایش مقیاس پذیری اتریوم
 • قدرت‌دهی به پروتکل وب ۳
 • سرعت بالای نقل و انتقال

امنیت شبکه گراف چگونه تامین می‌شود؟

گراف با ایجاد یک لایه در بالای بلاک چین اتریوم امنیت خود را افزایش داده است. گره‌های شبکه اتریوم مسئول تضمین امینت گره‌های شبکه گراف هستند. این گره‌ها از عملگرهایی مانند Infura و Alchemy برای افزایش امنیت استفاده می‌کنند.

چه مقدار توکن گراف (GRT) در گردش است؟

توکن GRT دارای عرضه حداکثری ۱۰ میلیارد توکن است و تا کنون بیش از ۱ میلیارد از این توکن در بازار به عرضه شده است. جزئیات بیشتری از نحوه توزیع توکن GRT در دسترس نیست.

خرید و فروش گراف

ارز دیجیتال گراف یکی از پروژه‌های جذاب اتریوم و وب ۳ است. این ارز در حال حاضر در بزرگ‌ترین صرافی‌های دنیا مانند بایننس و کوین بیس قابل خرید و فروش است. در ادامه نحوه خرید و فروش ارز گراف در صرافی والکس را بررسی می‌کنیم.

نحوه خرید از والکس

شما با عضویت در صرافی والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید ارز GRT بپردازید. بنابراین اگر تاکنون در والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید گراف شوید و با قیمت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی، معامله‌ی خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در والکس یک حساب کاربری بسازید (ثبت نام در والکس).
 2. مدارک خود را آپلود کنید و مراحل احراز هویت را طی کنید.
 3. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
 4. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و سفارش خرید گراف (GRT) را ثبت کنید.

نحوه خرید با موبایل

خرید گراف در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری، وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار GRT و بررسی قیمت‌های لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید سفارش خرید گراف را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش در والکس

کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول گراف والکس در ولت شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار GRT والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار گراف که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی است، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای خرید و فروش گراف در والکس

 • امکان خرید و فروش گراف در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
 • امکان معامله گراف به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر یا بیت کوین
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

روش کسب گراف رایگان

تنها روش کسب گراف خرید و فروش آن در صرافی‌های مجاز و یا شرکت در ایردراپ‌های سالانه این ارز است.

کارمزد معامله گراف (GRT)

خرید و فروش گراف در صرافی والکس شامل کارمزد است که برای پرداخت‌های درون شبکه‌ای از کاربر دریافت می‌شود.

کارمزد خرید: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد فروش: به صورت پلکانی از ۰/۳۵ درصد آغاز شده و با افزایش حجم معاملات طی مدت زمان ۳ ماه، تا ۰/۲ درصد کاهش پیدا می‌کند.

کارمزد واریز: در حال حاضر امکان واریز این کوین به والکس وجود ندارد. 

کارمزد برداشت: در حال حاضر امکان برداشت این کوین از والکس وجود ندارد. 

کارمزد انتقال: بین دو کیف پول در صرافی والکس رایگان است.

روش نگهداری

گراف مشابه سایر رمزارزهای موجود در بازار، قابلیت ذخیره‌سازی طولانی‌مدت یا کوتاه‌مدت در کیف پول را دارد. بهترین کیف پول‌ها جهت نگهداری این ارز دیجیتال عبارت‌اند از:

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو اس (ledger nano s)، لجر نانو ایکس (ledger nano x) وترزور (Trezor).

کیف پول نرم‌افزاری: تراست ولت (Trust Wallet)، متامسک (Meta Musk)، کوینومی (Coinomi) و آیم توکن (imToken).

کیف پول صرافی والکس: کیف پول صرافی والکس، یکی از امن‌ترین راه‌های ذخیره و نگهداری گراف در بازار ارزهای دیجیتال است.

پرسش‌های متداول

باتوجه به تحریم کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی و خطرات مرتبط با بلوکه شدن دارایی‌ها، پیشنهاد می‌شود ارز GRT را از یک صرافی معتبر داخلی مانند والکس با خیال راحت و با قیمت جهانی خریداری کنید.

شما به‌راحتی می‌توانید در صرافی والکس ارز گراف (GRT) را به‌صورت ریالی به فروش رسانده و تبدیل به ارز فیات کنید.

خیر؛ کارمزد نقل‌وانتقال گراف رایگان نیست و برای انجام تراکنش‌های شبکه لازم است. همچنین خرید و فروش GRT در صرافی والکس نسبت به سایر معاملات مالی سنتی، بسیار کم هزینه است.

خیر؛ اما کاربران می‌توانند در شبکه یکی از نقش‌های Delegators, Curators, Indexers را ایفا کرده و در ازای انجام فعالیت‌ها پاداش کسب کنند.

بله؛ صرافی والکس به‌صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته امکان خرید و فروش ارز GRT را برای شما فراهم کرده است.

خیر؛ شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه محدودیتی در مبلغ، از صرافی والکس، ارز GRT را با ریال یا تتر خریداری کنید.

ارز دیجیتال گراف (GRT) در حال حاضر در رتبه 40 ام برترین کوین‌های بازار قرار دارد. گراف یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های وب ۳ و اتریوم است که آینده این اکوسیستم را امیدوارکننده می‌کند.

جدیدترین اخبار گراف

مطالب جدید
ماجرای این ۱۲ میم کوین میلیون دلاری در شبکه سولانا چه بود؟

بر اساس گزارش یک پلتفرم تحقیق و بررسی بلاکچین به نام ZachXBT تعداد ۱۲ پروژه میم کوین جدید راه‌اندازی شده روی سولانا طی یک ماه گذشته، پس از پیش‌فروش‌های حداقل چندصدهزار دلاری تقریبا از بین رفته‌اند. ارزش سرمایه جمع‌آوری شده توسط آنها به بیش از ۲۶ میلیون دلار می‌رسد.

خرید ارز‌های مشابه

خرید ریپل - تومان
-5.04%

33,080

تومان
خرید استلار - تومان
-5.94%

7,220

تومان
خرید متیک - تومان
-6.72%

45,000

تومان
خرید فانتوم - تومان
-3.03%

47,125

تومان
خرید الروند - تومان
-9.8%

2,615,900

تومان
خرید آوه - تومان
-7.17%
آوهAAVE

5,764,321

تومان
خرید میکر - تومان
-7.67%

178,224,662

تومان
خرید یرن فایننس - تومان
-7.26%

444,520,194

تومان
خرید سلر نتورک - تومان
-10.48%

1,675

تومان
خرید سینتتیکس نتورک - تومان
-8.55%

181,588.604

تومان

محاسبه قیمت گراف (GRT)

GRT

Graph