خرید انجین

انجین (ENJ)

قیمت تقریبی یک ENJ

18,674 TMN


شروع معامله
نام کوینآخرین قیمتتغییرات(۲۴h)حجم معاملات(۲۴h)تغییرات هفتگی
قیمت انجین - تومان

TMN / ENJ

18,674 تومان

0.13٪

143,350,944 تومان

+23.86٪
قیمت انجین - تتر

USDT / ENJ

0.593 تتر

176.833 تتر

+29.19٪
قیمت انجین - بیت کوین

BTC / ENJ

0.0000287 بیت کوین

-

0٪

نگاه کلی بازار

نمایش همه

خرید و فروش انجین کوین (ENJ) و مشاهده قیمت

انجین کوین (Enjin Coin) چیست؟

توکن انجین، توکن بومی پلتفرم انجین یک بازی بر بستر بلاک چین است. این پلتفرم به کاربران امکان ایجاد عناصر مختلف از جمله آثار هنری و دارایی‌های دیجیتال در قالب توکن NFT می‌دهد. کاربران می‌توانند روی همین پلتفرم توکن‌های ایجاد شده را ذخیره یا خرید و فروش کنند. گروهی از دارایی‌های ایجاد شده روی این پلتفرم قابل انتقال به سایر پلتفرم‌ها است. انجین کوین توکن بومی این پلتفرم است.

این توکن که با نماد ENJ شناخته می‌شود، اولین بار در ژوئن ۲۰۱۷ معرفی و تقریبا یک سال بعد در ژوئیه ۲۰۱۸ بر بستر شبکه اصلی اتریوم عرضه شد. رمز ارز ENJ یک ذخیره ارزش دیجیتالی است که با هدف پشتیبانی از ارزش دارایی‌های بلاک چینی استفاده می‌شود. هر دارایی ساخته شده در شبکه انجین شامل یک توکن انجین یعنی یک منبع صدور است که درون NFT ها قفل و از عرضه در گردش حذف می‌شود.

مزایای خرید و فروش توکن انجین:

دارایی‌هایی که از این طریق عرضه می‌شوند مزایای زیادی دارند. مهم‌ترین این مزایا عبارتند از:

 • ارائه ذخیره ارزش
 • تضمین شفافیت و کمیابی
 • نقدشوندگی فوری
 • ارائه کارکردهای داخلی بازی‌های مختلف
 • مقابله با تورم

شرکت انجین محصولات دیگری منجمله شبکه انجین (Enjin Network) و کیف پول انجین (Enjin Wallet) نیز ارائه کرده است.

قیمت انجین کوین از زمان عرضه چه تغییراتی داشته است؟

قیمت انجین کوین نیز مانند سایر کوین های متاورسی در سال ۲۰۲۱ بسیار متاثر از تغییر نام فیسبوک به متا بود. انجین همگام با دیگر توکن‌های متاورسی توانست به سرعت جایگاه خود را در بازار ارزهای دیجیتال ثبت کند. به علاوه ایجاد فضایی برای تولید توکن‌های NFT نیز از جمله دلایل محبوبیت این کوین در بین کاربران بازار ارزهای دیجیتال بوده است.

راه‌اندازی صرافی ارز دیجیتال okcoin نیز به محبوبیت این ارز دیجیتال بسیار کمک کرد. تحلیل‌گران بازار برای انجین و کوین‌های متاورسی در سال‌های پیش رو آینده‌ی روشی متصور هستند.

مناسب‌ترین کیف پول انجین کوین کدام کیف است؟

توکن ENJ یک توکن مبتنی بر بستر الگوریتم ERF20 بلاک چین اتریوم است. تمام ولت‌های معتبر موجود در بازار از توکن‌های این بلاک چین پشتیبانی می‌کنند. مهم‌ترین ولت‌هایی که می‌توان این توکن را روی آن‌ها ذخیره کرد عبارتند از:

 • تراست ولت
 • کوینومی
 • لجر
 • متامسک

کیف پول رسمی انجین کوین

انجین کوین کیف پولی به همین نام دارد. ارزهای دیجیتال بیت کوین، لایت کوین، اتریوم و تمام توکن‌های ERC-20 و ERC-721 در کیف پول رسمی انجین کوین پشتیبانی می‌شود. توکن‌های بر بستر ERC-1155 نیز در این ولت ساپورت می‌شوند. کیف پول انجین در نسخه‌های اندروید و IOS طراحی و ارائه شده است.

خرید ارز دیجیتال انجین کوین در صرافی والکس

برای خرید انجین کوین در صرافی ارز دیجیتال والکس نیاز به حساب کاربری دارید. اگر حساب کاربری ندارید برای مشاهده راهنمای ساخت آن، بخش راهنمای سایت را مطالعه کنید.

پس از ورود به حساب کاربری والکس می‌توانید وارد بازار شوید و با انتخاب توکن ENJ خرید آن را انجام دهید. همچنین می‌توانید برای خرید این توکن از پایه بازارهای تتر (دلار) و بیت کوین نیز استفاده کنید.

برای خرید انجین‌کوین شما باید:

 1. ای خرید انجین‌کوین شما باید: ۱- در والکس یک حساب کاربری بسازید.
 2. مراحل احراز هویت خود را کامل کنید.
 3. کیف پول ریالی یا تتری خود را شارژ کنید.
 4. وارد بازار معاملات انجین شوید و سفارش خرید خود را با مبلغ دلخواه ثبت کنید.

فروش انجین کوین در صرافی والکس

برای فروش توکن انجین در صرافی ارز دیجیتال والکس دو روش وجود دارد:

می‌توانید در بخش سفارش‌های بازار، دارایی خود را با مبلغ موردنظرتان به لیست فروش اضافه کنید. این درخواست باید منتظر خریدار باشد و بعد از پیدا شدن خریدار عملیات فروش توکن شما انجام می‌شود.

علاوه‌بر این، می‌توانید ENJ را با سفارش سریع بفروشید. در این حالت بازار قیمت دارایی شما را تعیین می‌کند و مقدار توکنی که تعیین کرده‌اید در لحظه فروخته می‌شود.

پروژه‌های مهم انجین

Samsung

کیف پول انجین تعاملی بدون واسطه با Keystore محصولات سامسونگ دارد. Keystore فضایی برای ذخیره‌سازی کلیدهای خصوصی کاربران گوشی‌های نسل جدید این شرکت است. این تعامل باعث افزایش چشم‌گیر امنیت حساب‌های کاربران گوشی‌های همراه سامسونگ شده است.

Microsoft

انجین با کمک سیستم خدمات ابری آژور مایکروسافت، روشی نوین برای پاداش‌دهی به سهام‌گذاران ارزهای دیجیتال ارائه کرده‌اند. این روش Azure Heros نام دارد. پاداش‌های دریافتی در این سیستم در قالب توکن ارائه می‌شود. سهام‌گذاران برای دریافت پاداش خود در این سیستم باید کیف پول انجین کوین داشته باشند.

BMW

این غول خودروسازی با همکاری شرکت انجین اپلیکیشنی به نام BMW Vintage ارائه کرده است. دارندگان خودروهای بی ام او می‌توانند با این اپلیکیشن عوارض جاده‌ای پرداخت کنند، باک بنزنین خود را پر کنند و از سرویس‌های متنوع دیگر بهره‌مند شوند. هرچند پذیرندگان این سرویس درحال حاضر محدود هستند اما انتظار می‌رود با توجه به گسترش روز افزون استفاده از آن بین دارندگان خودروهای بی ام او این محدودیت به‌زودی برطرف شود. در این اپلیکیشن امکان مبادله توکن ٍENJIN نیز وجود دارد.

AVE

آوه یک پلتفرم غیرمتمرکز وام‌دهی بر برستر بلاک چین است. کاربران می‌توانند در این پلتفرم دارایی ارز دیجیتال انجین کوین خود را به دیگر کاربران وام بدهند و سود آن را دریافت کنند.

پرسش‌های متداول

مدیریت و کنترل دارایی‌های مجازی که مخصوص بازی و یا پلتفرم های فروش محصولات دیجیتال هستند.

این توکن روی بلاک چین اتریوم و با الگوریتم ERC20 عرضه شده است. کارمزد خرید و فروش ENJ بر اساس هزینه انجام تراکنش روی شبکه اتریوم و کارمزد گس محاسبه می‌شود. انجین به‌دنبال ارائه گزینه‌های مقیاس‌پذیرتری در آینده است تا امکان انتقال رایگان آیتم‌ها فراهم شود.

ارزش انجین کوین از کاربرد آن به‌عنوان یک ذخیره ارزش انبارشده در هر آیتم ساخته‌شده روی پلتفرم Enjin حاصل می‌شود. زمانی که آیتم‌ها ساخته می‌شوند، رمز ارز ENJ قفل شده و با از بین بردن آن‌ها، این توکن رهاسازی می‌شود.

رمز ارز ENJ عرضه ثابت حداکثری یک میلیارد واحدی دارد. با رشد این اکوسیستم و هرچه بیشتر قفل شدن توکن‌ها در دارایی‌های دیجیتال داخل بازی، تعداد کوین‌های در گردش کم‌تر می‌شود.

تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی کمی بیشتر از ۸۵ درصد کل این عرضه به شبکه وارد شده است.